wawel24

 • Nic innego nie robią od kilku setek lat – bezustannie świętują swój upadek – pojęcia nie mając o regułach zwyciężania. O sztuce wojny. Arkanach niewidzialnej walki.  Spraszają zewsząd tych, co ich państewko os[…]

  • @wawel24
   Shalom:)
   Potwierdzam notka – cymes.

   Co na temat „książeczki ujawniającej mechanizmy tej sztuczki – to fałszywka, bardzo brzydka, fuj! „, napisanej przez „niech ją piekło pochłonie, carską ochranę” pisze M.P.na Forum Żydów Polskich ? Cytuję …

   „Protokoły Mędrców Syjonu W 1903 roku w Petersburgu w czasopiśmie „Russkoje Znamia” ukazał się zapis obrad tajnej organizacji syjonistycznej. Tajemniczy Mędrcy Syjonu przedstawiali w 23 wykładach tajny plan przejęcia władzy nad światem, a następnie wprowadzenia totalitarnego […] ustroju, w którym klasą panująca byliby Żydzi. /…/
   Protokoły Mędrców Syjonu to niewielka, licząca 24 wykłady książeczka. Według pierwszego wydawcy jest to zapis obrad I Kongresu Syjonistycznego, który odbył się w 1897 roku w Bazylei.
   Na świecie żywa jest wciąż teoria spiskowa mówiąca o Żydach, jako przyczynie wszelkiego zła na świecie. Jest ona rozpowszechniana przez różnego rodzaju organizacje antysemickie. Dla nich Protokoły to żywy dowód na słuszność ich teorii i powód do jeszcze większej nienawiści. Oni też są autorami ogromnej liczby publikacji udowadniającej autentyczność Protokołów. Teoria spisku żydowskiego jest szeroko rozpowszechniona w wielu środowiskach, w tym w Polsce.”
   Monika Popow

   „Po zapoznaniu się z tekstem Moniki Popow odnalazłam na jednej z antysemickich stron w polskim internecie następujące stwierdzenie: „Nie jest istotne, czy ‚Protokoły Mędrców Syjonu’ są autentykiem, czy podróbką. Opisują one bowiem dokładnie program polityczny i metody jego realizacji w celu utworzenia ogólnoświatowego państwa, oczywiście rządzonego przez Żydów – program, który jest realizowany na naszych oczach, co łatwo sprawdzić przeczytawszy ‚Protokoły’ „.

   „Cytat ten nie wymaga chyba komentarza. Przerażać może jedynie chorobliwa logika wywodu – cóż z tego, że fakty przeczą naszym teoriom, tym gorzej dla faktów!”
   http://www.fzp.net.pl/historia/protokoly-medrcow-syjonu

   1000% fałszywka.

  • @Cisza1
   Nie jest istotne, czy ‚Protokoły Mędrców Syjonu’ są autentykiem, czy podróbką. Opisują [……] program, który jest realizowany na naszych oczach., co łatwo sprawdzić przeczytawszy ‚Protokoły’ .

   Otóż to, otóż to.

   Jeśli ktoś próbuje udowodnić, że jest inaczej to wpierw musiałby uciąć gałąź na której akurat siedzi, a nie udowadniać, że jego ręka to nie jego ręka.

 • [przedrukowuję b.ciekawą próbę syntezy polsko-żydowskiej polityki braci Kaczyńskich]

  GENEZA PROBLEMÓW

   

  Rok 1989 uważa się w historii Polski za przełomowy, to właśnie wtedy odbyły się wybory kontraktowe, k[…]

  • @E.B

   Już sam tytuł tego linkowanego przez Ciebie tekstu odpycha swoim katastrofizmem…

   Natrafiłam za to na niezwykle ciekawy wykład Michalkiewicza o obecnej sytuacji Polski na tle historycznym, wygłoszony pod koniec zeszłego roku u salezjanów we Wrocławiu. Inaczej niż powszechnie komentuje sprawę relacji Polska-USA. Bardzo rzeczowy wykład, podbudowany nieznanymi nieraz szerzej faktami, a także, co zaskakujące u Michalkiewicza, poza kompetentną krytyką zawarte w nim są dla polskich władz propozycje skutecznych rozwiązań. Sprawa żydowskich roszczeń też została tam poruszona.

  • @E.B

   Przeczytałam jednak ten tekst linkowany przez Ciebie i treść na szczęście odbiega od tytułu. Autor bardzo sensownie pisze, o co idzie gra: o „żydowski zarząd powierniczy” nad Polską, jak mówi od dawna Grzegorz Braun, Reprezentację interesów amerykańskich w Polsce. Do tego potrzebny jest im majątek wyrwany od Polski jako haracz…

 • A w ogóle to dzięki za właśnie taki komentarz.
  Właśnie o wzbudzenie złości na pewne codzienne zjawiska, do których niezauważalnie przywykamy mi chodziło.
  Jeśli wzbudzi się pewna, odpowiednia liczba odpowiednich ludzi – to sprawy ruszą do przodu. może nawet zacznie się to od Twojego komentarza. 🙂 I stanie się on historycznym momentem.

  PS
  A…[Czytaj więcej…]

 • Nagorze,
  zakładasz nową radykalną prawicową partię? Jeśli tak, to zapisuję się do niej :).
  Tylko proszę najpierw o program. Wypada wcześniej przeczytać, przed podpisaniem się.
  A jeśli nie zakładasz, to tylko rzucasz bananem z innego drzewa.
  Też takimi bananami rzucałem 10 lat temu.

  pozdrawiam serdecznie

  Wawel

 • MOTTO:

   

  Walka z prawicą rządzącą i z prawicą w stanie spoczynku jest nierozdzielna (…)

  Program klasy robotniczej nie posługuje się mglistymi symbolami, lecz realiami społecznymi: w swej krytyce i radykali[…]

  • Nagorze,
   zakładasz nową radykalną prawicową partię? Jeśli tak, to zapisuję się do niej :).
   Tylko proszę najpierw o program. Wypada wcześniej przeczytać, przed podpisaniem się.
   A jeśli nie zakładasz, to tylko rzucasz bananem z innego drzewa.
   Też takimi bananami rzucałem 10 lat temu.

   pozdrawiam serdecznie

   Wawel

  • A w ogóle to dzięki za właśnie taki komentarz.
   Właśnie o wzbudzenie złości na pewne codzienne zjawiska, do których niezauważalnie przywykamy mi chodziło.
   Jeśli wzbudzi się pewna, odpowiednia liczba odpowiednich ludzi – to sprawy ruszą do przodu. może nawet zacznie się to od Twojego komentarza. 🙂 I stanie się on historycznym momentem.

   PS
   A Prezes? Cóż, jest jaki jest.
   Składa kwiaty pod pomnikiem Dmowskiego, a postępuje często w przeciwnym kierunku.
   W sumie to i tak sporą drogę zrobił w ewolucji swojego światopoglądu – biorąc pod uwagę, jak wąski, jak koniunkturalny i jednowymiarowy był program początkowego PC.

  • @wawel24
   Może napiszę notkę z kilkoma refleksjami ze spotkania z prof. Krajskim w którym wczoraj uczestniczyłem.

   Padło kilka zdań o bieżącej sytuacji. Konflikt RP – żydzi widać na zewnątrz. W istocie jest to konflikt dotyczący wpływu skonfliktowanych środowisk żydowskich na RP czyli Chabad Lubawicz (które popiera JK) i pozostałych żydów, którzy tych z Lubawicz nienawidzą. http://jewish.org.pl/wiadomosci/oswiadczenie-organizacji-zydowskic/

   Zadałem może naiwne pytanie – „czy nie można spraw RP prowadzić bez uzgadniania ich z żydostwem (takim bądź innym).
   Padła prosta odpowiedź – pewnie można.
   No to dlaczego się tego nie robi?
   A to ciekawe pytanie.

   Temat niestety nie został rozwinięty. Można powiedzieć że pewną odpowiedź na to pytanie dał cały wykład.

   Polecana lektura – Ayn Rand „Atlas zbuntowany”.

  • @wawel24 wszyscy
   „Dlaczego, gdy jeśli Prezydent i Premier zabierają głos wobec rabinów lub na temat Izraela – to możemy mieć pewność, że palną jakieś niestworzone rzeczy.”

   Tych panów wybrał przecież sam J.Kaczyński, który oprócz katechez 10. każdego miesiąca, nie odzywa się. To nie znaczy, że nie czuwa.
   Ani Duda ani Morawiecki nie znają tzw. marca 1968, urodzili się po… a ich szefem nadal jest, może jako „patron” prezes PIS-u.

   W marcu 1968J.K. był już na UW w otoczeniu takich panów; brata Lecha, A. Rzeplińskiego, M.Safjana, M. Wyrzykowskiego itp. Pracę doktorską pisał u lewicowego żyda St. Ehrlicha.
   W domu rodzinnym – matka w IBL współpracowała z Janem Józefem Lipskim, mistrzem masońskim. Potem Wałęsa, kłótnia itd. „wężykiem”.
   Więc, jakby dzisiaj po prawej, patriotycznej stronie się nie ustawiał to w sercu ma na pewno dawne „sentymenty”.

   „Prezesie! Nie da się zrekonstruować tych pałających przywódców narodu?”
   Kolejna rekonstrukcja może być jeszcze dalsza od pierwotnej „dobrej zmiany” czyli „wężykiem”, tak myślę.

  • Atlas niosący kulę ziemską przed Rockefeller Center w Nowym Jorku

   https://previews.123rf.com/images/juleberlin/juleberlin1307/juleberlin130700359/21067201-sculpture-of-atlas-carrying-a-globe-in-front-of-the-rockefeller-center-in-nyc-Stock-Photo.jpg

   Alegoria jednoznaczna. Dodajmy do tego „Atlas zbuntowany”,

   Obecny system finansowy jest piramidą która musi się zawalić. Żeby wszystkich nie pogrzebała będą organizowane kryzysy kontrolowane. Temat na większy tekst. Tag – „ekonomia magiczna” czyli jak z niczego robi się pieniądze, masoni.

  • @wawel24 @ cisza1 @wszyscy
   Jak wiesz komentowałam pod tą Twoja notką na żółtym, więc tutaj odniosę się może do komentarza Ciszy.
   Jak wiesz Ciszo, bo często rozmawiamy, nie odsądzałam dotąd J. Kaczyńskiego od czci i wiary, wręcz miałam nazwijmy to nadzieję na jego propolskie intencje. Chciałabym podkreślić jednak, że jestem przy tym przeciwna demonizacji jego osoby, jako wyłącznego reżysera polityki PISu, a od 2015 polityki rządu, czy nieograniczonych wpływów na wybór i działania Prezydenta.

   Nie powinniśmy, tak myślę, zapominać, czy też nie dostrzegać (pomijać), że podobnie, jak politycy innych partii, J. Kaczyński jest w bardzo dużym stopniu uzależniony od różnych grup wpływu – służb wewnętrznych i zewnętrznych, a także tego, co z taką mocą ujawniło się wraz z wystąpieniem ambasador Izraela – nacisków światowego żydostwa wewnętrznie podzielonego, ale w jednym zgodnego – apetytów na zawłaszczenie terenów Polski, jej bogactw naturalnych, no i całkowite zagarnięcie panowania nad mniej wartościowymi tubylcami. Jednym słowem wszyscy oni od lewa i prawa, to marionetki w rękach poważnych graczy światowych.

   Czyli chodzi mi o to, że nie ma w Polsce grupy polityków (partii politycznej), którzy podejmują w pełni suwerenne decyzje. Poprzednie władze były uzależnione od wpływów głównie rosyjskich i niemieckich oraz żydowskich, a obecne głównie od amerykańskich, czyli żydowskich i podobnie, jak poprzednicy, od żydowskich.

   Ci wszyscy, którzy głosowali na PIS oraz przeciwko Komorowskiemu (za Dudą) mieli nadzieję (ja też), że w tej głęboko niesprzyjającej sytuacji (braku suwerenności Polski) partia J.K. wybierając uzależnienie od USA w zamian za uzależnienie od Rosji i Niemiec, zdoła ugrać coś dla Polski i Polaków. Mieli nadzieję, że nie tylko intencje najważniejszych osób w PISie, ale i ich determinacja w działaniach na rzecz Polskiej racji stanu i polepszenia bytu Polaków, okażą się silniejsze od strachu przed walką z silniejszymi o Polskę.

   To co napisałam powyżej, to wersja optymistyczna, choć wszystko wskazuje i przy tej wersji, że zwycięża jednak STRACH.

   Wersja pesymistyczna zaś jest taka – PIS miał zagospodarować patriotyczną w tym katolicką część społeczeństwa polskiego (celowo nie piszę, że prawicową, bo z prawicą nie ma on nic wspólnego), aby powoli ugotować tę „polską żabę”, by konsument żydowski otrzymał w pełni strawną potrawę do spożycia.

   Sprawa się rypła wraz z nowelizacją ustawy o IPN i nerwowymi atakami Izraela i innych syjonistów na Polskę.

   Stawiam sobie więc pytanie, czy jest tak, że jakaś grupa polityków PIS tą ustawą miała na celu przyspieszyć to gotowanie na wpół już ugotowanej polskiej żaby, myśląc, że jest ona prawie gotowa do konsumpcji, czy może wprost przeciwnie – spowodować wyskoczenie żaby z garnka. Ponieważ wydaje się, że żaba wyskoczyła (Polacy dość gwałtownie i niemal powszechnie nie tylko otworzyli oczy, ale i zaczęli widzieć rzeczywistość taką, jaka ona jest) druga grupa polityków PIS stara się żabę zapędzić z powrotem do garnka.

  • @izaluka
   Która wersja jest bliższa prawdy, chyba z czasem się okaże.

   „Stawiam sobie więc pytanie, czy jest tak, że jakaś grupa polityków PIS tą ustawą miała na celu przyspieszyć to gotowanie na wpół już ugotowanej polskiej żaby…..”

   Wg. mnie tak właśnie się stało. Działo się tak:

   19 stycznia w Warszawie, w gmachu MSZ, polityk z Dep. Stanu USA ostrzega przed nowelą ustawy o IPN!
   Jeżeli polski rząd przyjmie ustawę, Amerykanie nie będą mieli wyjścia i będą musieli zareagować. Powstała notatka.
   Zasadą jest, że pisma między ministerstwami przekazywane są 2 x dziennie. Notatka z 22 stycznia, przeznaczona dla min. Ziobry powinna być już 23 stycznia w MS. Odległość między MSZ a MS to ponoć ok. 300m..
   A trafia tam dopiero 30 stycznia.
   Senat poparł uchwalona przez sejm ustawę z 31.01 na 01.02 przed godziną 2 w nocy bez poprawek nowelizację ustawy o IPN.

   I dobrze:)
   Pozdrawiam Cię serdecznie

  • @Meszek

   W PiSie są różni ludzie. Jest też grupa prawdziwie pro polska i mam nadzieję, że to ona właśnie zacznie stopniowo nadawać ton. Są też różni karierowicze, krety też.

   JK przeszedł długą drogę. Zapewne zna swoje i naszego państwa ograniczenia. Wciąż jednak wierzę, że realizuje drogę polską.

  • @izaluka c.d.
   Do Twojej wypowiedzi j.w. „… czy jest tak, że jakaś grupa polityków PIS …”
   Rządzi koalicja różnych partii, z przewagą PIS ale…

   weź proszę pod uwagę, że J.K. ma wpływ na PIS ale nie ma „władzy absolutnej” w partii Solidarna Polska – Z. Ziobry.
   On jest ministrem sprawiedliwości i ma koło siebie wielu młodszych wiceministrów..
   Np. pan P.Jaki,M.Wójcik są też z Solidarnej Polski.
   Oni są bardziej radykalni.

  • @meszek
   Jestem jak najbardziej poważna i to nie jest infantylizm, tylko opis rzeczywistości. A rzeczywistość jest taka, wielokrotnie szczegółowo pisał o tym @35stan, że po akcji służb amerykańskich o kryptonimie „Sowa i przyjaciele” kompromitującej rządzące POPSL, PIS (J.K.) otrzymał od Amerykanów propozycję uzyskania poparcia w wyborach za cenę…i tu pewnie wcześniej czy później dowiemy się dokładniej, jaka to była stawka. Jednym z elementów tej ceny było niewątpliwie wystawienie w wyborach prezydenckich A. Dudy. O naciskach amerykańskich mówił sam J. Kaczyński.

   Osobiście nigdy nie twierdziłam, że wybór Dudy na kandydata na prezydenta był przejawem geniuszu JK. Wręcz przeciwnie, byłam zdumiona, delikatnie mówiąc (pamiętałam dobrze zachowanie Dudy 10 kwietnia 2010r), a głosowałam na niego dopiero w II turze przeciwko Komorowskiemu. Wtedy odsunięcie Komorowskiego wydawało się celem niemal nadrzędnym.

   Owszem, wystawienie tej, czy jakiejkolwiek innej, kandydatury przez JK legitymizowało w pewien sposób takiego kandydata, ale minęły ponad dwa lata i dziś z perspektywy czasu i skutków patrzę dużo chłodniejszym okiem zarówno na PIS, jak i na samego J.Kaczyńskiego. O prezydencie Dudzie nawet nie chce mi się pisać. Jedna wielka porażka.

   „PiS jest partią wodzowską, jak wszystkie partie w Polsce (jest to pochodną systemu wyborczego).”

   Jest wodzowską w tym sensie, że słowo ostateczne w partii ma wódz i jego zaufani. Ale jego decyzje nie są suwerenne, bo uzależnione od wpływów sojuszników zagranicznych, których sobie wybrał, a bez ich pomocy i przynajmniej nie przeszkadzania, władzy by nie uzyskał – mają swoje sposoby, o czym boleśnie przekonała się koalicja POPSL.

  • @cisza1
   …”weź proszę pod uwagę, że J.K. ma wpływ na PIS ale nie ma „władzy absolutnej” w partii Solidarna Polska – Z. Ziobry.”

   Zgadza się, nie ma też wpływu na Gowina, ale już Glińskiego to sam lansował.

   Coraz mniej podoba mi się po prostu to, co widzę, a czego sam J.K. nawet nie raczy wyjaśniać Polakom. Dziś np. na tematy bieżące, bardzo absorbujące Polaków, nie powiedział ani słowa.

   Po prostu przyglądam się i staram zrozumieć. Nie usprawiedliwiać, a zrozumieć.

   Również serdecznie Cię pozdrawiam

  • @izaluka

   Słusznie zwracasz uwagę, że „[…] sam J.K. nawet nie raczy wyjaśniać Polakom. Dziś np. na tematy bieżące, bardzo absorbujące Polaków, nie powiedział ani słowa”.

   W polityce wyborcom nie da się mówić wszystkiego, ale na pewno można powiedzieć więcej, niż teraz słyszymy. Czy to przypadkiem nie jest spadek „minionej epoki”, w której zarówno JK, jak i inni z jego pokolenia mają we krwi, że trzeba trzymać język za zębami i mówić jak najmniej? Konspiracyjna przeszłość nie służy dobrze politykom…

   Akurat Ziemkiewicz w „Do Rzeczy” napisał artykuł, w którym twierdzi, że różne wzajemnie sprzeczne ruchy PiS to wynik działania koterii wewnątrz partii, które chcą sobie zaskarbić zasługi w oczach Prezesa. Pewnie w sprawach mniejszego kalibru tak się właśnie dzieje, a często też chcą one ugrać jakieś własne interesy bez oglądania się na zdanie JK (vide sprawa senatora Koguta).

   Co do problemu z nieszczęsną nowelizacją ustawy o IPN, to sądzę, że była to właśnie taka radosna twórczość resortu Ziobry plus może albo zastój działań w MSZ przy zmianie ministra, albo sabotaż wewnętrzny postkomunistycznych złogów w resorcie. Powierzanie takiej sprawy młokosowi Jakiemu świadczy o tym, że ani Ziobro, ani Beata Szydło, ani nawet sam JK nie zdawali sobie sprawy z tego, jak bardzo nadepną tą nowelizacją Żydom na odcisk. A to znaczy, że nie mieli pojęcia o roli „religii Holokaustu” i mieli kompletnie nierealistyczny obraz relacji Żydów do Polaków. Wydaje się to wręcz nieprawdopodobne, ale po różnych reakcjach podejrzewam, że ta ślepota spowodowana jest (oby uleczalnym) filosemityzmem typowym dla polskiej inteligencji o lewicowym zabarwieniu (czyli tych popiłsudczykowskich, ale nie tylko).

  • @izaluka, @cisza1, wszyscy

   Akurat zajrzałam na żółty salon i tam trafiłam od razu na tekst zupełnie mi dotąd nieznanego Littlefingera, który według mnie świetnie diagnozuje część sytuacji, a szczególnie „milczenie Kaczyńskiego”.

   https://www.salon24.pl/u/littlefinger2/851176,konflikt-polsko-zydowski-czyli-o-szarzy-kawalerii-ktorej-nie-bedzie

  • @Trzmielka
   „Konspiracyjna przeszłość nie służy dobrze politykom…” w kontekście J.K.
   KOR nie był konspiracją.
   Kiedy J.K. był w konspiracji? Proszę o konkrety.

   „…nie mieli pojęcia o roli „religii Holokaustu” i mieli kompletnie nierealistyczny obraz relacji Żydów do Polaków.”
   My, wielu z nas, nawet mohery mialismy pojęcie a oni nie? Trzmielko, żartujesz?

   A propos żółtego i notki małego paluszka:) Bzdury pisze.

   „Jarosław Kaczyński wie, że w tych trwających od 30 lat zmaganiach dwóch wizji Polski, które uosabiają dwie postaci dwóch tytanów, tak jak przed wojną Piłsudski i Dmowski, a mianowicie on sam i Adam Michnik, szarża oznaczałaby klęskę obozu Polski dumnej a zwycięstw obozu Polski zawstydzone…”

   On, J.K. jako marszałek i PPS (zgoda!) i Michnik jako kto……Dmowski?
   Boże Kochany, toż to bluzg!
   Żeby nie Dmowski w Wersalu mielibyśmy kłopoty, jako stronnicy Państw Centralnych ( Niemiec, Austrii)
   W komentarzu Provo słusznie napisał:
   ProvoCatio: „powiedzaił sześcionotkowy middle finger. skąd oni was biora?”

   Przepraszam, że znowu się z Tobą nie zgadzam ale tak mam, że szukam prawdy.
   Pozdrawiam

  • @cisza1

   Ciszo, trudno jest o zrozumienie, kiedy te same fakty zupełnie inaczej interpretujemy. Pewnie musimy pozostać przy swoich zdaniach.

   Podobna sytuacja zachodzi w przypadku Kaczyńskiego i Żydów – jako filosemita w zupełnie innym świetle niż my widział dotąd „religię Holokaustu”, Tłumaczył sobie pewnie, że Żydzi mają prawo do nadwrażliwości i nie zdawał sobie sprawy z powagi sytuacji. Ewidentne jest to po jego reakcji na awanturę z powodu ustawy. Był bardzo zaskoczony i zdumiony – jak inaczej sobie to można tłumaczyć, jak nie błędnym obrazem sytuacji?

   Przeciw Żydom domagającym się od Polski haraczu chciał wystawić innych Żydów, przyjaznych Polsce – myślę, że nawet zakładał sprowadzenie do Polski jakichś Żydów z Izraela. I wtedy Żydzi biliby się między sobą. Bo rozumiał, że mając za przeciwników Rosję, Niemcy i Brukselę musimy mieć silnych sojuszników. Sądził, że uda mu się pozyskać dużą część Żydów, Tak mi to wygląda z obecnej perspektywy.

   Dziwne, że tak rozumiesz zestawienie Piłsudski-Dmowski i Kaczyński-Michnik. Przecież tu chodzi tylko o analogiczną relację: dwóch polityków o kompletnie odmiennych programach. Z tym, że ci przedwojenni obaj byli polskimi patriotami, czego nie da się powiedzieć o Michniku i tej konstatacji na marginesie zabrakło mi w notce Littlefingera. Bo że Michnik ma wciąż wielki wpływ na te postpeerelowskie pseudoelity, to fakt – jestem niemal wyłącznie takimi otoczona…

   Mam takie wrażenie, że Ty patrzysz na drzewa, a ja na las – i dziwię się, że nasza dyskusja rozdrabnia się w szczegółach, a nie rozmawiamy o całości sytuacji. Tę całość (a właściwie pewien aspekt całości) dobrze, według mnie, ujął Littlefinger. Ile ma notek to nie ma zupełnie znaczenia – naprawdę, czy nie może ktoś teraz właśnie włączyć się do dyskusji politycznych, skoro uznał, że ma coś istotnego do powiedzenia?

   Konspiracja jako powód zbytniej powściągliwości JK w wyjaśnianiu sytuacji niekoniecznie musi być tego powodem, może być tez inny, To mało istotny szczegół. Chociaż, jeśli prosisz o konkrety, to chyba jeżdżenie po Polsce z pomocą dla represjonowanych wymagało dużej dyskrecji…

   Dziękuję za możliwość sprecyzowania swoich myśli dzięki naszej dyskusji.

   Serdecznie Cię pozdrawiam 🙂 🙂

  • @Trzmielka
   ‚Mam takie wrażenie, że Ty patrzysz na drzewa, a ja na las – i dziwię się, że nasza dyskusja rozdrabnia się w szczegółach, a nie rozmawiamy o całości sytuacji.”

   Patrzenie na drzewa to „wina” tego, żem ściślak:)*

   Tak mam, że gdy widzę dysonans (w Izraelu byłam wiele razy, akurat też w 2006 r.) dot. tematu „dialogu” polsko-żydowskiego, który od lat był jawnie poddańczy.
   Posłuchaj proszę.

   Miałam i mam wiele wątpliwości co do intencji L.K. oraz co oczywiste J.K.
   Rozumiem też tych, którzy widzą je inaczej.
   Pozdrawiam.

   *dopóki będą kręcić ze „Smoleńskiem” mój dystans do nich nie zmieni się. Podziwiam pracę blogerów analizujących setki szczegółów zadających kłam serwowanym opowieściom.

 • MOTTO: 

                                                             „Jeśli ktoś na waszej ziemi prowadzi działalność, której celem jest wywołanie                                                                  […]

  • @wawel24
   Mniejszości z reguły objawiają podwójną lojalność. Ważne: brać to pod uwagę!
   Na początku II RP tak właśnie zrobiono a zapomniano za sanacji:

   „Bitwa Warszawska bez udziału żołnierzy pochodzenia żydowskiego – zapobiegliwość gen. Sosnkowskiego ocaliła Polaków przed klęską?/…/

   Żydzi przyjaźnie witali zaborców oraz jak walczyli o stworzenie Judeopolonii w okresie wyłaniania się niepodległej Polski po I wojnie światowej była w świadomości dowódców wojskowych wciąż żywa. Znane też były inklinacje ludności żydowskiej do bolszewizmu. Nic zatem dziwnego, że w kluczowym dla losów bitwy momencie dowództwo Wojska Polskiego chciało mieć pod komendą jedynie pewnych ludzi.”

   Bitwa Warszawska bez udziału żołnierzy pochodzenia żydowskiego – zapobiegliwość gen. Sosnkowskiego ocaliła Polaków przed klęską?

   Metoda „izolacji” sprawdziła się.
   Metoda wyrzucania (Gomułka) – wykreowała męczenników. Większość już we Wiedniu skierowała się nie do Izraela ale za wielką wodę.
   A ponoć wyrzucanie było dobrowolne (skorzystali UBowcy); kto zna całą prawdę?

  • @Cisza1
   #wykreowała meczeników..
   …kto zna całą prawdę?#
   /
   Istotne Twoje cztery ostatnie zdania.
   -prawda?
   Znają ją ci, którzy to wyreżysowali i nie w Polsce.
   Wartość dodana z tej sytuacji to (jak dobrze zauważasz) przedłużenie trwałości holokaustu, antysemityzmu i zadośćuczynienie potrzebom demograficznym czekującego.
   Takie dwa w jednym.

   #..ale za wielką wodę.#
   Każde działanie-w sposób nieunikniony- implikuje zyski i straty.
   A straty uwiarygadniają narrację okołotematyczną.

  • cd z ostatniej chwili:

   1.Pr. Morawiecki: „Marzec ‘68 jest dla mnie symbolem drogi do wolności i solidarności; dla Polaków, którzy walczyli o wolność, powinien być powodem do dumy, nie do wstydu

   1. „Jerusalem Post”: „ pisząc, że premier Mateusz Morawiecki podczas wczorajszej debaty dot. wydarzeń z Marca‘68 miał powiedzieć, że jest dumny z wydarzeń, które doprowadziły do antysemickich wydarzeń w Marciu 1968 roku.”
    /
    https://wpolityce.pl/polityka/384942-przykra-manipulacja-jerusalem-post-izraelski-portal-oskarza-premiera-morawieckiego-o-dume-z-antysemickich-wydarzen-z-marca68
    **>
    -Jest wartość dodana?
    A no jest!
    -Jest dwa w jednym?
    Jest.
 •  

   

  MOTTO:

  Gudłaje w drogich futrach, w jedwabnej bieliźnie

  Wystrojone szajgece w eleganckich butach,

  Chamy, bydło spasione na własnej ojczyźnie,

  Którą codziennie w obcych kupczycie walutach[…]

  • @wawel24
   Super metoda odpierania ataków na Polskę – cytowanie autorów pochodzenia żydowskiego:)

   MZdSPPFiIUToPINntRNERWazwnB
   Powołany ale nie chwalą się, kto dostąpił zaszczytu zasiadania.
   Wojennie tajne?

  • Przekleję swój komentarz z S24

   Ambitne cele postawił sobie KOMBRUD. Chyba za ambitne, ale mu kibicujemy.

   Proponuję żeby zajęli się zarówno dzisiejszą targowicą jak i korzeniami z których wyrosła. Mogą zacząć od redaktora Gównianej – Adama Michnika
   – potomek żydokomuny (sam tak twierdził) w postaci mamy Heleny Michnik przedwojennej komunistki (w RP szczególne zasługi w zwalczaniu Kościoła i fałszowaniu podręczników do historii) oraz taty Ozjasza Szechtera członka Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy który był starym, wypróbowanym agentem Moskwy w Polsce razem z Brystygierową, Bermanem, Chajnem, Groszem, Kasmanem i innymi.
   – brat przyrodni Adasia, Stefan nie był kimś specjalnie wybitny, ot zwykły stalinowski zbrodniarz sądowy.

   Zastępcy rednacza
   – Helena Łuczywo – córka Ferdynanda Chabera przed wojną należącego do KPP, a po wojnie – kierownika wydziału w KC PZPR.
   – Ernest Skalski, syn Jerzego Wilkera-Skalskiego i Zofii Nimen-Skalskiej, przedwojennych komunistów, którzy później pracowali w Komendzie Wojewódzkiej MO w Krakowie.
   Inni wybitni redaktorzy GW
   – Lesław Maleszka – TW „Ketman”
   – Bartosz Węglarczyk – wedle wszelkich informacji – wnuk Józefa Światło (Izaaka Flejschfarba),
   – Dawid Warszawski, czyli Konstanty Gebert – syn Bolesława Geberta – agenta wywiadu ZSRR działającego w USA. Po wojnie Bolesław Gebert był ambasadorem PRL w Turcji, a matka, Krystyna Poznańska-Gebert, w latach 1944-1945 organizowała Wojewódzki Urząd Bezpieczeństwa Publicznego w Rzeszowie.

   Wybitny współpracownicy
   Edward Krzemień – syn Ignacego Krzemienia, obywatela sowieckiego, który walczył w l. 30 w Hiszpanii w XIII Brygadzie – zorganizowanej przez Komintern i NKWD, a po wojnie pracował w komunistycznym aparacie represji.

   Można by tak długo a to tylko jedna gazeta, więc KOMBRUD ma kupę roboty. Tylko żeby nie wylali dziecka z kąpielą i nie zatrudnili jako konsultantów Andrzeja Morozowskiego, Pochanke czy Michała Broniatowskiego.

 • „Jestem pewnie jednym z najbardziej proizraelskich polityków nie tylko w Polsce, ale i w Europie” – napisał na Twitterze w trakcie polsko-izraelskiego zamieszania Jarosław Gowin. Przyznam, że osłupiałem. To już na[…]

 • „Nie czujemy się w Polsce bezpiecznie” – napisały polskie organizacje żydowskie. No cóż…. To tak samo jak każdy człowiek na kuli ziemskiej z chwilą opuszczenia matczynego łona. Tęsknota za bezpiecznymi wo[…]

  • Powtórzę tutaj swój komentarz pod tą notka na żółtym.

   No to ja Wawelu opowiem bajeczkę znalezioną kilka lat temu w sieci:
   Pewna kobieta znalazła poranionego węża. Ulitowała się nad nim, wzięła go do domu i przez wiele dni pielęgnowała, leczyła i karmiła.
   Pewnego dnia, gdy wąż poczuł się już zupełnie dobrze, nagle ukąsił kobietę.
   – Dlaczego mnie ukąsiłeś, przecież uratowałam ci życie, opiekowałam się tobą tak długo, aż wyzdrowiałeś?– zapytała kobieta.
   Na to odrzekł jej wąż:
   – Przecież wiedziałaś suko, jak mnie brałaś, że jestem wężem.

   Tak to jest niestety, gdy bierze się do bloku biedne, poranione węże. Obecnie litujemy się nad milionami „poranionych przez ruskich” banderowców. Ciekawe nad kim jeszcze się ulitujemy i kto nas w podzięce ukąsi, lub, pozostając w twoich klimatach, będzie nam zalewał mieszkanie, kuł ściany po nocach, urządzał głośne balangi, a potem każe sobie zapłacić za uciążliwości związane z protestami o zakłócaniu spokoju pozostałym lokatorom, a na koniec karze nam wyp… z bloku.

  • @wawel24

   Skoro jesteśmy w bloku z różnymi lokatorami….

   ten lokator albo zwolniony z czynszu i z zaległości nic sobie nie robi, bo administrator obiecał mu przywileje albo on już NIE jest lokatorem, bo mieszkanko dostał w prezencie albo tanio wykupił.

   Ma jeszcze kilka innych mieszkań, jedno zaś niczym bunkier, okopane i drogie w utrzymaniu.
   Zamiast dziękować za spokój w cichym bloku, głośno narzeka na ciasnotę, czuje się zagrożony. Administrator zaś z troską pochyla się nad uciśnionym i składa mu dalsze obietnice.

   Dobra Zmiana zadba o dobre imię, wezmie pod lupę przejawy „polskiego faszyzmu”.
   A gdy już jesteśmy w konwencji bloku, to administracja będzie teraz wypatrywać i łapać lokatorów, którzy wprawdzie posłusznie płacą ale nie kłaniają się przePISowo.

  • @wawel24
   #Macie – niestety – taką skłonność, skłonność do panoszenia się na cudzym. To nigdy nie prowadzi do niczego dobrego. #
   **
   Tak było, tak jest i tak będzie do skończenia Świata dopóty, dopóki Talmud=Miszna+Gemara stanowić będzie zasadniczą wykładnię moralności dla przedmiotowego narodu- a Tora piątym, zbędnym kołem u wozu..
   ‚Jeśli wbijesz rydel w ziemię, to ziemia jest twoja.’
   Tak tłumaczy Talmud i Koran.

  • Wygląda, że tzw przywódcy to grupa mądrych inaczej albo jest gorzej – tak muszą się błaźnić. Trzeciego wyjaśnienia nie widzę.

   Cała ta żydowska hucpa zaczyna mnie mocno wnerwiać. Chyba o to chodzi tym popaprańcom.

  • meszek
   „Dialog, rozmowa, porozumienie, uzgodnienie …. to strata czasu (patrz pani ambasador z którą min, Jaki „konsultował” zapisy ustawy o IPN).”
   Tak samo sensowny jest ten dialog, jak dialog myszy z kotem. Myszy powinny się skonsolidować i przegonić kota.

  • Apel:
   http://naszsalon24.org/wp-content/uploads/2018/02/CoToKurwaJest.png

   Co toto qoowa jest?
   Antysemityzm, czy ordynarny antypolonizm i zmartwychwstanie judeopolonii z 1914r?

   Ordynarne plugawienie polskiego godła!

  • @piko
   #Chyba o to chodzi tym popaprańcom.#
   **
   Z drugiej strony to nawet nieźle dzieje się!.
   Już niewielu żywych świadków zostało, którzy znają bezzeceństwa tych niby „wybrańcow” (na przestrzeni 1918-1956), a świadectwa jeszcze krążą w naszych rodzinach tu i ówdzie po chałupach..
   Niebawem zabraknie żywych świadków, a z dokumentacją pisaną można zrobić cokolwiek.
   Np. tak jak na placu w Chinach i tak jak palono ongiś Biblię.
   To ostatni moment godnego wytarcia twarzy z obleśnych plwocin antysemityzmu.
   -OSTATNI.

  • @izaluka

   Witaj.
   „Tak samo sensowny jest ten dialog, jak dialog myszy z kotem” – a kotek spuchł do rozmiarów tygrysa (przekarmiany albo ze strachu). Na spektakularne wygonienie tylko czeka! Na marzec na „okres godowy” chce powtórki?

   Ten PR-owiec kochający Polskę inaczej, jeszcze nie tak dawno piał z zachwytu: „„Polska jest dla Żydów najbezpieczniejszym krajem w Europie. Chodzę po polskich miastach z dumą, jako dumny Żyd. Nie docenia się tego jak wysoki jest w Polsce poziom akceptacji i otwartości wobec Żydów”
   Gościł władze, władze jego…. przekonał się, że Polin gościnna jest.
   Teraz pluje … gościom to chyba nie przeszkadza.
   Przeprasza Brauna nie przepraszając, mimochodem oznajmiając, że G.B. jest Żydem.
   Mistrzostwo przewrotności!!!

   Popatrzcie na tego „eleganta jarmułki”, mówi barwą nastroju.

   https://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2018/02/21/825/360/d3a32307ccb64604a7d62313a104db60.png

   http://cdn31.se.smcloud.net/t/photos/t/673868/jonny-daniels_28836767.jpg

   https://d-pt.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/e4/d6/5a6b6ef8af3d5_o,size,969×565,q,71,h,b47d82.jpg

  • @Cisza1
   Dziwisz się?
   Ot Talmudyczne jestem za, a nawet przeciw
   Znamy toto dokładnie nie tylko na przykładzie Bolka, ale ponad 1000letniej historii.
   W tych kwestiach (jak widać) jest constans bez względu jak mijają wieki! i jak umierają ludzie.

  • @izaluka
   12-06
   Sąd sądem, osąd osądem, fakty faktami, a racja musi być po naszej stronie.
   [בית המשפט שיפוט, שיפוט שיפוט, עובדות עובדה וזכות חייב להיות בצד שלנו.]
   A leśli nie…to biada wszystkim bo to uderza w Holokaust alibo antysemityzm.
   Taki mają zwymyślony cymes, miecz obosieczny
   W takiej sytuacji jakbym się nie odwrócił to d… z tyłu jest.
   Pozdrawiam.

  • @ ALL

   U nas w mediach(TVP….) cisza o filmiku (poniżej), tylko o Adamowiczu.
   Polska Fundacja Narodowa, organ o pięknej nazwie czeka bezczynnie a rząd powołał „Międzyresortowy zespół do spraw „walki z przejawami faszyzmu i innych ideologii totalitarnych”* tymczasem w sieci wrzeszczy paskudny i głupi filmik 1,45 minutowy za 100 $.
   Zobacz:
   https://www.youtube.com/watch?time_continue=41&v=Chzwlm79a-Y

   A Daniels szybciutko podpowiada:
   „Polacy i Żydzi powinni zjednoczyć się razem przeciwko temu video. To są niedopuszczalne kłamstwa”

   *https://dorzeczy.pl/kraj/56613/Powstal-miedzyresortowy-zespol-ds-walki-z-faszyzmem.html

  • Dodam, że rząd oświadczył, że nie będzie na razie stosował ustawy o IPN (czekają na wyrok TK, co jest niezgodne z prawem) i rakiem się cofa także z ustawy o reprywatyzacji.

   Bierność doskonała?
   Coś tam teraz w TVP będzie, kwilą, że filmik kontrowersyjny(?) …widać, że jest nacisk oburzonych Polaków.
   Szczerze powiem, że mam dość bezczynności władz; nawet krótkiego filmiku nie potrafili zrobić.
   Polak z GB potrafił za własne pieniądze i co ważne – na czas ( pamiętacie Stefana Tompsona ? ).

  • cisza1
   Filmik skasowany. Akcja zgłoszenia naruszeń wszelakich powiodła się. Też się przyczyniłam.

 • Dzisiaj p. Joachim B. ogłosił scenopis aktu trzeciego międzyresortowej farsy sumujący niezdrowe ambicje zostania Wielkim Bratem Dobrej Zmiany. Brak słów.

  25 stycznia przedstawiciele rządu i prezydent skompr[…]

  • @nagor
   #z naszym orłem na tle gwiazdy ,nowego kroju #
   **
   Nie na tle, a raczej przybitym do.

  • @wawel
   „Jeden nas cel: stworzyć faszyzm, a potem go zwalczyć. ”
   Racja! Typowy scenariusz wymierzony w Polskę. Robi się groznie…

   Wg.Kaczyńskiego „antysemityzm to ciężka choroba duszy i umysłu, którą trzeba odrzucać”. Zarazki tej choroby infekują niczym dżuma.
   Faszyzm, antysemityzm, ksenofobia itp. mogą więc opanować Polaków, potrzeba więc „zespołu”, instytutu albo w razie potrzeby ministerstwa d/s diagnozy i walki z tą zarazą i oddziału d/s kordonu sanitarnego.

   Oficjalnie podjęta przez wzmożonych urzędników państwowych walka z faszyzmem, antysemityzmem etc. jest przecież najlepszym DOWODEM na istnienie obszarów zainfekowanych i grozby rozprzestrzenienia tychże wśród poddanych.

   Moje pytanie:
   Jest jakieś śledztwo w sprawie leśnych rekonstruktorów? Ilu dziennikarskich tuzów ( nazwiska ) inscenizowało i nagrywało tę imprezę?
   Czy kogoś ukarano za zwłokę i nie powiadomienie władz o przestępstwie?

  • @nagor
   Tak. Celem dalszym może okazać się walka z tradycyjnym polskim patriotyzmem.

   Nasza miłość do Ojczyzny, nasza wiara i tradycja „infekują” postawy odważne, odkrywanie historii Polski, mówienie prawdy bez poprawnej „narracji”.
   Każdy z objawami j.w. może być uważany za nacjonalistę, faszystę …

   Internacjonalizm (tolerancja, mix bez właściwości…) to oferta komunistów, socjalistów, rozproszonych żydów itp.dla innych narodów, by je powoli osłabić i zniszczyć. Oporni to wg. nich to faszyści znaczy „faszyści”.
   Pokrętne i obłudne to i bardzo grozne.

  • @nagor
   17 LUTEGO 2018 O 22:15 EDYTUJ
   Odpowiadam obrazkami i linkami.
   **
   Sprawa jest poważna i rozwojowa, a jej historia jest ponad stuletnia poczynając od Lejby Franka vel Dobrucki.
   Cyt. :
   Wrzesień 1914 – Organizacja Żydów niemieckich, tzw. Niemiecki Komitet Ocalenia Żydów Rosyjskich, proponuje władzom niemieckim utworzenie tzw. „Judeopolonii”. Miała ona powstać na terenie ziem polskich zaboru rosyjskiego, a nadzór nad Polakami, z ramienia Niemiec, mieli objąć Żydzi. Projekt ten powstał zresztą dużo wcześniej. Wykrojenie państwa żydowskiego z ziem polskich postulował min. Jakub Frank już w XVIII w. A to, z kolei, fragment „Okólnika kierowników politycznych kół żydowskich z XI 1898 r. do żydów polskich”, przytoczony w książce S. Wysockiego „Żydzi w dziejach Polski”:

   100 lat agresji żydowskiej na Polskę.


   **

   http://naszsalon24.org/wp-content/uploads/2018/02/ManifestJudeo.png
   http://naszsalon24.org/wp-content/uploads/2018/02/ManifestJudeo3.png
   http://naszsalon24.org/wp-content/uploads/2018/02/ManifestJudeopolonii.png

   Ten manifest to konglomerat bzdurnych bzdur.
   Ale chłoptasie działają ostro!

  • @nagor
   zawieszanie na maszcie flagowym ….
   **
   Nie znam sprawy z tej strony.
   Może jakieś foto wkleisz?

  • Czytałam kiedyś, że wśród Żydów krąży taka legenda – opowieść, że Polacy i Żydzi to są dwie połówki tego samego jabłka. Kiedy połączy się polska duchowość i żydowski pragmatyzm, wtedy będzie dopiero prawdziwy człowiek.

   Tak sobie to wymyślili. Musi coś być na rzeczy, bo oni strasznie chcą tu żyć i mieszkać z nami. Tylko nie wiem, jak my wyszlibyśmy na tym geszefcie.

 • Kiedy pierwszy raz usłyszałem o tytule „Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata” byłem zachwycony. Samą ideą oraz nazwą. Poetyckim brzmieniem zwrotu: „wśród narodów świata”. Do tego to motto, które jest wygrawerowane na[…]

  • @wawel24

   Wspaniała notka 😉 Dziekuję @Wawelu.

   Jakże trudno nam, szczególnie katolikom zrozumieć dziś cokolwiek z tego, co głoszą Żydzi i niemal wszystkie media od nich zależne.
   Znam trochę Izrael…wizyty w Yad Vashem są dla wszystkich (turystów, pielgrzymów) obowiązkowe.
   Dlaczego aż tak?
   Myślę, że Holocaust to dla nich konieczne i jedyne spoiwo łączące ich w naród, poza tym uzasadnia wszystko a szczególnie ich „nietykalność” ( wrażliwość). Oni nie mogą być o nic obwiniani a ścigani są przez Izrael chronieni.( vide szefowie ArtB ).
   Uważają się natomiast za sędziów obywateli innych narodów i ten status pozwala im wybiórczo nagradzać (lub ganić za „antysemityzm”) według elastycznych kryteriów, quasi-religijnych.
   Religia- judaizm dostarcza im użytecznych haseł.

   Żydami są dziś wierzący żydzi (przeróżne denominacje) oraz dziś coraz częściej …ateiści!

   Wspaniale opisałeś podział na goim (dziś non-Jews albo Nie-Żydzi) i Żydów i tego konsekwencje.

   Dziś w Izraelu Żydów-żydów powoli ubywa…wszędzie słyszy się język rosyjski a ci po swej „aliji” raczej nie wyznają judaizmu. Judaizm nie jest już powszechnym spoiwem tego narodu mimo, że jest religią państwową.
   Żydzi- ateiści otrzymują obywatelstwo Izraela bez przeszkód.

   Coraz więcej jest też tzw. Żydów Mesjanistycznych – wierzących, że Yeshua ha-Masziach czyli że Jezus jest Mesjaszem ( zachowujących przy tym Prawo i tradycje ).
   Szczególnie po wielkiej aferze ze 108-letnim sławnym i wielce szanowanym rabinem Yitzak’iem Kaduri, którego testament rozsierdził ortodoksów liczba wierzących w Jeshua wzrosła.Napisał on przed śmiercią ( 2006 r.), że „Mesjaszem, który przyjdzie jest Yehoshua, zwany także Yeshua, nam wszystkim znany jako Jezus.” (Israel Today, inne media przemilczały)
   Żyd Mesjanistyczny, wierzący w Jezusa Chrystusa jest jak goim. Bywa, że w gradacji goim, najgorszy.

   Samo Imię Jezusa – Yeshua jest w Izraelu rzadko używane. Na Jezusa mówi się „Jeszu”, zamiast właściwego imienia Jeszua. „Jeszu” jest czymś w rodzaju przekleństwa i oznacza życzenie, by Jego imię i pamięć o Nim znikła na zawsze.
   Kiedyś Żydzi mają się nawrócić!

   Rozpisałam się…
   Pozdrawiam

  • Powielę komentarz z S24:

   Cóż tu powiedzieć …

   Jestem pod wrażeniem sprawności działania żydów (jak kto woli to Żydów).

   Opanować światowy przekaz swoją narracją, wpisać na stałe „religię holokaustu” i żydowski punk widzenia w świadomość społeczeństw, mieć wpływ na rządy państw niepoważnych jak RP oraz poważnych jak US. Finanse i holokaust industry pominę.

   Wiele osób w tym i blogerzy z szanownym Autorem na czele wiedzą co jest grane ale to tak jakby mówić do mikrofonu skręconego na minimum.

   Jednak jest szansa, że jak żydzi będą tak dalej pogrywać, to się mogą doigrać i nie wiem czy wówczas znajdą się „sprawiedliwi” którzy będą ich po piwnicach chować?

  • Słyszy się krzyki i wrzaski pod polską ambasadą w Izraelu: Polacy zbyt mało uratowali Żydów, biernie patrzyli na zbrojne niemieckie kordony odprowadzające Żydów do obozów, zbyt mało było heroizmu Polaków w obronie Żydów.

   Wynika z tego, że podstawowym obowiązkiem Polaka (a nie bohaterstwem) było bronić swoim ciałem Żyda będącego w niebezpieczeństwie.
   Jakiż to problem był dla Polaków (wedle mentalności żydowskiej), aby Polacy utworzyli szczelny kordon ze swoich ciał nie dopuszczając Niemców do Żydów?
   Przecież Polaków było ok. 29 mln i mogli (a nawet „powinni”) poświęcić się w całej swojej masie jak na poniższym obrazku.
   **
   http://naszsalon24.org/wp-content/uploads/2018/02/Kordon.png
   **
   Tak więc nasuwa się pytanie:
   Dlaczego Żydzi nie uczestniczyli zbrojnie w walce z okupantem ?
   Odpowiedź daje Autor oraz podpowiada i daje historia.
   Dobrze byłoby jednak , aby opracowanie takiej odpowiedzi zaistniało dzisiaj w publicznej przestrzeni.

 • Cała historia z Danielsem od 2014-2018 r. to niewyobrażalna hucpa, skandal ocierający się o zdradę stanu.
  Sprawa roli Danielsa, jego niejawnego statusu i dopuszczania do poufnych spraw związanych ze sprawowaniem najwyższych funkcji państwowych – powinna jak najszybciej stać się przedmioterm interpelacji poselskich (nie wiem czyich, może Winnicki?,…[Czytaj więcej…]

 • Konieczny ANEKS do „operacji Daniels”:

  Jak donosi strona internetowa dotycząca właśnie kończącej się imprezy o nazwie Polish-American Leadership Summit – ponad 100 osób z Polski i z USA wchodziło w skład organu określającego się jako Honorary Program Board.

  Wśród nich – w sektorze dotyczącym Polish Investment Zone – wymieniony został izraelski spa…[Czytaj więcej…]

 • E.B
  28 stycznia 2018 o 01:19

  Paragraf powstał, ale „naród wybrany” go odrzuca :).

 • nagor
  18 stycznia 2018 o 23:52 (Edytuj)

  Bardzo sensowny komentarz. I ważny.

 • izaluka
  18 stycznia 2018 o 14:49 (Edytuj)

  „Polska jawi mi się jako obiekt apetytu „wielonacyjnej” ośmiornicy”

  Dlatego jakakolwiek NAIWNOŚĆ w sferach partii rządzącej to śmiertelny grzech wobec narodu…

 • E.B
  19 stycznia 2018 o 00:35 (Edytuj)

  „co niektórzy namawiali go [Macierewicza] do utworzenia partii razem z Beatą Szydło i panem Szyszko.”

  Byłem i jestem zdania, że to ma sens. Niestety, póki co AM jest przeciwny. Partia AM powinna już od najbliższych wyborów zastąpić żałosnego koalicjanta, czyli gowinowców. Gowin to koryfeusz stronnictwa p…[Czytaj więcej…]

 • Tadeusz_K
  18 stycznia 2018 o 18:55 (Edytuj)

  Giz3miasto mówi, że Gursztyn pisze, że Rachoń nie zawieszony :), że to tylko urlop.

  Rachoń w tej notce to tylko egzemplifikacja. Bohaterami tej notki są:
  1. Dyzma, Konsul, Rewizor i baron Münchhausen w jednym (cztery w jednym), czyli ZNAJĄCY WSZYSTKICH I MAJĄCY DO WSZYSTKICH DOJŚCIA – Jonny Dani…[Czytaj więcej…]

 •  

  Od kilku dni Michał Rachoń zawieszony?

  Przyznam, że w sprawie szalonej miłości PIS-u do Izraela (ściślej: frakcji kierowanej przez Dziedziczaka i Bielana oraz nadzorowanej przez Gowina) miarka się przebier[…]

  • Wawel
   Mogę śmiało powiedzieć, że „rzucam się” na Twoje notki.
   Polska jawi mi się jako obiekt apetytu „wielonacyjnej” ośmiornicy, która swoimi mackami oplata Ją ze wszystkich stron, a jej żarłoczny otwór gębowy jest stale otwarty i ociekający śliną pożądania.

  • @Izaluka
   14-49
   „rzucam się na twoje notki”
   No, Wawel to jest ktoś.
   Ale…
   Nikt inny oprócz Ciebie nie jest w stanie adekwatniej określić sytuację.
   (Gratuluję chociaż smutno mi z tego powodu.)
   Sytuację… od momentu kiedy jeszcze Kraków (dzisiaj już krakówek) był stolicą Polski biednej.
   A jak wspomnę tegoż profesura od L4 co to Polskę przyrównał do brzydkiej panny bez posagu to mnie trafia sz…k!
   I coś mnie się wydaje (mylić się mi wolno) , że ma godnego następcę.
   Pozdrowienie.

  • @Izaluka
   „Polska jawi mi się jako obiekt apetytu „wielonacyjnej” ośmiornicy”
   Nie jestem dobrym historykiem, ale nie pomnę aby kiedykolwiek było inaczej.
   1. przyjmemy 30-40 letnie dzieci z Afryki w liczbie 500 sztuk…1000….7000…30000- będzie mało,
   2. postawimy na piedestał gersdorfy i nieśmiertelną kastę- nadal będzie mało.
   Odbudowujemy stocznie i PGZ, i już jest konflikt przesłaniający powyższe.
   Ale nim zabiorą się za poniższe cza’ załatwić powyższe.
   Aktualny min. od zagranicy ma jak widać stosowne predyspozycje.

  • @nagor
   No widzisz @nagor…?
   A tera’ momy’ nowoczesnych.
   Momy’ timmerrmansów, junkrów i tuksów, Varchołów_Ze_Stada, tfunów hehenstain i im podobnych..
   Wielce onieświeconych jewropejczyków- kaszubskich i tych z miast_państw typu belgija i holandyja.
   O których to wieść się rozniosła w nie tak dawnym czasie..jak Polska już potęgą się stała ( ale to kwestia @boson i @robertaZjamajki jak to piraci świat zdobywali – konstytucjnie oczywiście).
   Teraz nie musisz się mozolić @nagor – masz wszystkich w polsacie, tevaenie, gaz Wybie i episkopacie.
   Liczę szybko: qwadro,quadratum!!!
   🙂

  • @Tadeusz_K @nagor

   Głosowaliśmy na PIS, bo nie mieliśmy wyboru (i nadal nie mamy) i gdzieś tam tliła się nadzieja na zapowiadaną dobrą zmianę bez cudzysłowu.
   Głosowaliśmy na PADa, bo wskazał go J.K., odsunęliśmy na bok pamięć o jego udziale w zamachu stanu dokonanym przez Komorowskiego 10 kwietnia roku pamiętnego, udział w obradach Knesetu w Krakowie i unikanie odpowiedzi na komentarze w tej sprawie. A i w tym przypadku wyboru nie mieliśmy (ja w II turze).

   Minęły dwa lata i z tych naiwnych nadziei pozostała kupka popiołu, przynajmniej, jeśli chodzi o moje widzenie sytuacji.

   Może nadszedł czas, aby zdać sobie sprawę, że CAŁA klasa polityczna w Polsce jest, z takich, czy innych względów, na usługach obcych interesów, a nawet w znaczącej większości nie stanowi elity POLSKIEJ, choć za taką się podaje. Stąd trudno jest oczekiwać od tych ludzi działań, które na pierwszym miejscu stawiałyby dobro Polski i Polaków. Widzimy aż nadto wyraźnie czyj interes jest tu pierwszoplanowy, o ile nie jedyny, realizowany coraz dobitniej i bezczelniej. Powiem szczerze, że jedynie w opiece Boskiej wypatruję ratunku.

   Pozdrawiam Panów i przepraszam za brak optymizmu

  • @Wawel
   „wstyd PIS-u w jego historii.#
   No… dzisiaj dowiedziałem się z gęby nijakiego Varchoła_Ze_Stada (premierka z miasta pństewka), że jestem śmieciem.
   Varchoł_Ze _Stada:
   http://is-a-cunt.com/wp-content/uploads/2017/09/Guy-Verhofstadt-653098.jpg
   Wedle freuda to twarz psychika.
   Oglądałem obrazki tego łuczonego freuda-napisz, wymaluj!

  • @Izaluka
   Zastanawiam się na ile jest to tzw. imposybilizm (szeroko pojęty), a na ile świadome serwilistyczne działanie.
   ps.
   Nie musisz @Izaluka przepraszać- przynajmniej mnie.

  • Tadeusz_K
   Ja zaś coraz częściej myślę, że świadome wykonywanie powierzonych zadań, a przy okazji walka o jak największe osobiste korzyści.

  • @Izaluka
   #a przy okazji walka o jak największe osobiste korzyści.#
   Poczekam na potwierdzenie faktami powyższego – narazie wstrzymuję się od głosu.
   Kibicuję wątpliwościom.
   One zarysują się niebawem jak obraz wyłaniający się z mgły, …albo nie.
   Oby nie…. @Izaluka.

  • @nagor
   „Temat co napisałem do @izaluka załatwił by wszystkie ciągoty tych Van ”
   Dobrze mówisz @nagor.
   Na to potrzeba czasu, a dla mnie stanowi to papierek lakmusowy dobrych intencji.
   Papierek jeden z kilku zasadniczych, których narazie nie wymieniam.
   Pozdrawiam.

  • PAd przemawia w ONZ.
   Mówi językiem angielskim.
   A jak niegdyś zapytano Putina: zna pan język angielski, niemiecki i francuski.
   Dlaczego przemawia pan w j. rosyjskim?
   Ja nauczyłem się wielu języków, to niechaj inni zabiora się do nauki j. rosyjskiego.
   Tak mniej więcej brzmiało i to było stosowne do osoby reprezentującej państwo.

  • Przyszłe języki po Apokalipsie to:
   1. polski,
   2. chiński.
   🙂

  • @nagor
   Wysłuchałem wywiadu min. A. Macierewicza w radiu RM.
   Dopóki onże nie zapreczy występującym przemianom bądźmy spokojni.
   A jeśli zaprzeczy to kujmu kosy na sztorc.
   http://www.bliskopolski.pl/pliki/artur-grottger-kucie-kos-300×230.jpg

  • -Ło, matko!
   Michał Rachoń zawieszony?
   A kiedy zawiesimy Kurskiego? jednego ze dwóch braci jego?
   Czyżby inwersja bibijnego kaina i abla?
   ps.
   sorki:
   Ja tak swobodnie se’ myślę.
   ***
   http://naszsalon24.org/wp-content/uploads/2017/08/emotek-1.png

  • Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że#-w ONZ oczywiście.
   Wielu już (oj wielu) w znanym nam języku pokreślało, a nawet wykreślało – nie mających ani kredy, ani ołówka.
   Ze trzeba z żywymi naprzód iść…
   A i nawet A. Mickiewicz pisał o tym.
   A co z kraszewskim?- no nie z Ignacym oczywiście…..

  • pawian jeden ten.
   Wystarczy spojrzeć na pawiana od tylca.

  • Kiedy pawiany zaczną zakładać na tylec okulary?
   Co na ten temat gaworzy teoryja nijakiego darwina?
   Wie kto cokolwiek na temat ten?

  • @nagor
   #U mnie strasznie wieje ,#
   U mnie także w stopniu makabrycznym-a więc nie jesteś gorszy..możesz mieć satysfakcję. 🙂
   Nazywam to halnym (u mnie to b. częste zjawisko)..
   @nagor
   #To początek bum bum ,a kosę na sztorc rób już zawczasu #
   Ja jestem cierpliwy @nagor wbrew epistacjom (sorki: sam już nie wiem z kim i o o czym- episkopat co mu odpad..d?)- poczekam.
   Jak Antoni powie, że trzeba, to wtedy trzeba!
   Nie ma uproś.
   Uruchomię kużnię!
   Nasz kapitano @nohood mówi już od dawna o tym.
   A miałem wątpliwości- sorki @nohood.
   #Złodzieje mogą biegać po ulicach#
   I o to chodzi niejakiemu timmermansowi z miasta państwa holandyją zwanym-takowa kropka na mapie..
   Sadził onże z hanką ghonkiewicz phofesohem zwanym jakieś krzaki w wahszawie.
   (dobrze, że nie kupę, a fe).
   Ale jednak usadził i se poszeł politycnie…. 🙁
   http://5.s.dziennik.pl/pliki/10163000/10163746-frans-timmermans-sadzi-dab-900-554.jpg

  • Bardzo ciekawią mnie pawiany.
   Fikuśne zwierzaki to.
   Nadają się do zarządzania …wedle PMS.

  • Halny dmie,
   Ugina krzewy i drzewa,
   Łopoce okiennicami…
   A ja sobie czytam niezależna.pl, wPolityce.pl, slucham RM.
   I dziwuję się.
   Dziwuję się jak to się stało, że takie tuski, koparki smoleńskie na_ Meter, simoniuki od tablicMendelejewa i czapek Aurora, halicki od drabin, newman od intheresu rodzin przestępczych, wincenty z bydgoszczu od braku piniendzy dla mafii, itd….etc.-utrzymywali polską społeczność przez osiem lat za mordę. A teraz niektórzy z nich (jak np. rezydenci) podnoszą łeb cyklicznie, gdy u władzy jest PiS.
   I nie jest ważne, że kosmicznie podniesiono nakłady na chorą tzw. służbę zdrowia.To dla struktur sorosa nie ma żadnego znaczenia.
   Ważny jest protest o byle_co, aby jeno był.
   Kijowski się spsiał, triójząb_RypeTrzy gada bzdury, ubeki/esbeki mają kasy tyle co przciętny Polak.
   Kasta nieśmiertelana w niebyt odchodzi.
   Narzędzie genderowskie zw. feminizmem rodzić nie chce- a niech im tam się wiedzie i ziemia lekką będzie..
   Pedały jeszcze są w odwodzie- jakoś ucichły ostatnio te niecnoty chocia’ bodnar do ataku ich zagrzewa-wali kijem w klatę.
   Chcom adoptować dzieci dla swojej dewiacyjnej używki.
   I tak zgodnie jak mawia żydowski (vice B’nai B’rith) główny etyk trzeciej RyPe hartmann jann- fajna zabawa dla całej rodziny:
   http://5.s.dziennik.pl/pliki/6879000/6879240-satyra-polityczna.jpg
   A halny nadal dmie,… ugina konary drzew i łopocze okiennicami….

  • Wszyscy

   Przeczytajcie ten artykuł Stanisława Janeckiego:

   https://wpolityce.pl/polityka/376819-wiadro-zimnej-wody-na-glowy-pewnych-zwyciestwa-opozycja-sie-zjednoczy-bo-zostanie-do-tego-zmuszona

   A tu fragment:

   „Siła oporu przeciwko rządom dobrej zmiany jest dlatego tak wielka (tak w Polsce, jak i za jej granicami), że gra się toczy o ogromne interesy i setki miliardów złotych. Tych wypływających z Polski, jak i tych przechwytywanych czy zarabianych w kraju dzięki układom budowanym od połowy lat 80. XX wieku. W walkę o to, żeby było tak jak było zaangażowane zostały rządy wielu państw, największe firmy mające w nich centrale, międzynarodowe koncerny i instytucje finansowe, grupy interesów, nieformalne grupy wpływów, tajne służby (obce i polskie), grupy biznesowe w kraju, całe środowiska korzystające z ukształtowanego przy „okrągłym stole” hybrydowego ustroju III RP, beneficjanci uzyskanego w III RP statusu właścicieli Polski, autorytetów, mędrców, kapłanów, inżynierów dusz czy ostatecznych sędziów (łącznie ze środowiskami prawniczymi). Zwalczanie rządów dobrej zmiany to nie jest zwykła potyczka polityczna, lecz walka na śmierć i życie oraz o ogromne pieniądze. A skoro nie ma nikogo, kto w najbliższym czasie mógłby zastąpić przede wszystkim Platformę Obywatelską oraz w znacznie mniejszym stopniu Nowoczesną, te partie będą rewitalizowane i wzmacniane, nawet gdyby miało się to odbywać wbrew ich liderom, choć raczej nie będzie. Za dużo jest do stracenia, żeby zostawić Prawu i Sprawiedliwości puste pole. Dlatego w najbliższych miesiącach wszystkie wymienione powyżej siły walczące o to, żeby było tak jak było, będą wspierać i lewarować opozycję. I to nie podzieloną, lecz zjednoczoną, choćby obecne próby jednoczenia wyglądały żałośnie.

   (…)Można się z obecnej opozycji nawet naigrawać, a Tuska lekceważyć, lecz jeszcze nic nie zostało przesądzone. Decydujące bitwy dopiero przed nami. A obóz dobrej zmiany popełniłby śmiertelny błąd, gdyby nie przygotowywał się do takiego scenariusza, jaki zarysowałem powyżej. Ten scenariusz wydaje się bowiem wręcz pewny, a nie da mu się przeciwstawić wcześniej się do tej rozgrywki nie przygotowując. Ostrożnie z tą śmiercią opozycji, nawet gdy ona sama ma samobójcze odruchy. Gdy będzie trzeba, to się ją zjednoczy, zorganizuje i popchnie do walki. O wszystko.”

  • @nagor

   Na temat tego o czym pisze Janecki mówi w ostatnim komentarzu Witold Gadowski. Zaraz wrzucę ten komentarz.
   Wysłuchałam też rozmowy w RM z Antonim Macierewiczem i dowiedziałam się bezpośrednio od niego, jak wyglądała jego dymisja.
   Otóż o swoim odwołaniu dowiedział się w dniu wręczania nowych nominacji ministrom rządu Morawieckiego, dopiero kiedy przyszedł na tą uroczystość. Dowiedział się zresztą od ministra Szczerskiego, do którego ta informacja dotarła dopiero o 7 rano.
   To jest niebywałe, bez względu na to jak ocenia się ministra Macierewicza.
   To odwołanie jest zastanawiające szczególnie w świetle tego o czym mówi Witold Gadowski.
   Słuchacze, którzy dzwonili do RM murem stali za Macierewiczem, nieciekawie się wyrażając zarówno o prezydencie jak i jego otoczeniu. W ogóle widać zniechęcenie i rozczarowanie. AM co prawda mówił, że jest dobrze i nigdy nie było takiej szansy jaką mamy. Ale co będzie to zobaczymy.
   W ogóle całe RM stoi za Macierewiczem i co niektórzy namawiali go do utworzenia partii razem z Beatą Szydło i panem Szyszko.
   Może być ciekawie i jak zwykle spokoju to tu nie będzie.
   Posłuchaj o czym mówi Gadowski.

  • @Nagor

   No, właśnie może dojść do desperacji, no bo ile można…..

  • Tadeusz_K
   18 stycznia 2018 o 18:55 (Edytuj)

   Giz3miasto mówi, że Gursztyn pisze, że Rachoń nie zawieszony :), że to tylko urlop.

   Rachoń w tej notce to tylko egzemplifikacja. Bohaterami tej notki są:
   1. Dyzma, Konsul, Rewizor i baron Münchhausen w jednym (cztery w jednym), czyli ZNAJĄCY WSZYSTKICH I MAJĄCY DO WSZYSTKICH DOJŚCIA – Jonny Daniels
   2. oraz drugi „bohater” tej notki, czyli Szalona Miłość.

   pzdr.

  • E.B
   19 stycznia 2018 o 00:35 (Edytuj)

   „co niektórzy namawiali go [Macierewicza] do utworzenia partii razem z Beatą Szydło i panem Szyszko.”

   Byłem i jestem zdania, że to ma sens. Niestety, póki co AM jest przeciwny. Partia AM powinna już od najbliższych wyborów zastąpić żałosnego koalicjanta, czyli gowinowców. Gowin to koryfeusz stronnictwa pro-izraelskiego. Jemu zawdzięczamy tak „piękne” nabytki rządowe jak obie panie minister o piastowskich nazwiskach: Szyler i Tumanovskis.

  • izaluka
   18 stycznia 2018 o 14:49 (Edytuj)

   „Polska jawi mi się jako obiekt apetytu „wielonacyjnej” ośmiornicy”

   Dlatego jakakolwiek NAIWNOŚĆ w sferach partii rządzącej to śmiertelny grzech wobec narodu…

  • nagor
   18 stycznia 2018 o 23:52 (Edytuj)

   Bardzo sensowny komentarz. I ważny.

  • @wawel24

   Trochę się powtórzę:

   http://noweateny.pl/assets/ckfinder/core/connector/php/uploads/images/morawiecki_jarmulka.jpg

   Mamy „kolację” w warszawskim domu żydowskiego szpicla, nie jakiegoś tam zakonspirowanego i zadekowanego sprytnego agenta 007 (ani nie Tymochowicza), ale niejakiego Jonny Danielsa, byłego oficera armii izraelskiej, doradcy rządu Izraela.

   Jaki jest powód, że vice premier RP Mateusz Morawiecki wraz z ministrem Glińskim i innymi posłami, biesiadują u jakiegoś izraelskiego „kaprala”?

   Nie dość że biesiadują to obdarowują żydostwo gotówką polskiego podatnika w kwocie 100 milionów złotych na cmentarz żydowski. Pewnie w planach jest jeszcze większa darowizna np. w kwocie 65 mld $.

   No i dlaczego są w jarmułkach?

   Pan Bielan nie ma jarmułki i chyba nie dlatego że zabrakło w szatni odpowiednich nakryć głowy. W naszej kulturze do posiłku zdejmuje się nakrycie głowy. Zresztą nie tylko do posiłku.

   Widać panowie Morawiecki i Gliński są związani z inną kulturą (cywilizacją).
   =========================================

   Co do tekstu – wiadomo, że w domu powieszonego nie należy mówić o sznurze. Więc się pilnuje żeby nie mówiono.
   Czy jesteśmy powieszeni? „Sytuacje są dynamiczne” i ciężko powiedzieć.

  • nagor 18 stycznia 2018 o 16:19

   Tak było, jak napisałeś.

   …”zmierza w tamtym kierunku , jedna ulica , jeden portret, jedna bajka.”
   I to jest bardzo groźne. Budzi strach, że jak zabraknie tego: „tej jednej ulicy, jednego portretu i tej jednej bajki”, to świat się zawali (sama dałam się na to nabrać, ale mi przechodzi). Ten mit powoduje, że wybieramy mniejsze zło, że godzimy się na nie bojąc się tego większego zła, ale przecież zło, co z tego, że być może mniejsze, złem nie przestaje być.

  • @wawel:

   albo czołowe postaci z pis charakteryzuje skrajna naiwność, albo, co bardziej prawdopodobne agendy własnych agentur utożsamiają z interesem polski.
   co do masonów z b’nai brit za sam fakt bezczelnego wtrącania się do życia polaków powinni zostać usunięci, oraz jak bywa w dyplomacji suwerennych państw określeni dożywotnio mianem persona non grata.
   niestety polska nie dorobiła się własnej dyplomacji, co jest najlepszym dowodem na tezę, że żyjemy w państwie pozbawionym realnej suwerenności a partia polityczna pis jest co najwyżej zjawiskiem mocno przejściowym.

   cały zdradziecki syf jakiego amerykanie nie chcieli trzymać u siebie został wrzucony do nas po zimnej wojnie.
   i po zrujnowaniu ameryki południowej zaczął zatruwać życie w państwach europy.

   cejrowski trafia w sedno soros, brit, szudrich i cała reszta tej zgrai zasługują na miano hien cmentarnych.
   moim zdaniem robią interesy na śmierci z upodobania.
   ich etyka jest mocno wypaczona, lub jak u hartmana nie dopuszczają do świadomości sumienia.

   ale..

   spokojne

   konsolidujmy się w tle
   u samego spodu społeczeństwa.
   kiedy nabierzemy mocy do tego aby zidentyfikować i wykluczyć zdrajców- wypuścimy wici aby połączyć się znów w jeden naród i odrosnąć we wszystkich miejscach na raz, gdzie zaznaczamy swoją obecność.
   kiedy to się stanie ich interesy nie przetrwają pięciu lat, gdyż nikt nie będzie chciał u nich kupować.
   co z tego, że zainwestują w rynek, jeśli brak obrotu stanie się przyczyną ich strat.
   w następnym kroku odkryjemy jacy ci sekciarze są słabi i bezbronni,
   i zbędni gdyż od pokoleń jedynym co potrafią jest wyzyskiwanie nardów z narodem żydowskim włącznie..

 •  

  Przeżyliśmy potężne zawirowanie. Prawie nikt z komentatorów i obserwatorów sceny politycznej nie wytrzymał go. Mój poranny tekst z dnia dymisji też może wyglądać na danie wciągnięcia się w groźny wir rzek[…]

  • wąska ta scena wawelu. mało aktorów, brak reżysera.

   kontekst międzynarodowy:
   -od kilku lat „synagogi szatana” podające się za „żydów, którymi nie są” kreują aktorów podrygujących do upiornej dance macabre trylogy ludzi odpowiedzialnych za ideologie i zbrodnie 20-go wieku.
   opera mami nas obrazkami o potędze polski kupionej za dolary pozorów, które suwerennym państwem nie są od czasu wprowadzenia rezerwy federalnej w 1913 roku.

   cel: nabycie, eksploatacja i holokaust polaków dla upokorzenia ludzi, którzy wierzą w Boga i zawierzyli Bogu- czyli nic nowego.

   są to metody, którymi posługują się od początku- kłamstwo i morderstwo. nic innego nie potrafią robić. terror i śmierć szerzone z powodu słabości własnych- pychy i zawiści.

   wydarzenia tła:
   okres przed upadkiem usa, chaos na bliskim wschodzie, chaos w europie.

   środki do celu:
   -przejęcie własności na terenie polski pod pozorem prawa,
   – sprowadzenie żydów z izraela na teren polski
   – eksploatacja narodu polskiego aż do planowanego wyniszczenia
   – zastąpienie pracy ludzi pracą maszyn.
   – ostateczna depopulacja świata.

   i tyle. polska scena polityczna to pudełko z zabawkami.
   jeśli nie powstrzymamy tych szaleńców za chwilę może być za późno.
   jeśli inwestorzy w stanach nie zaskoczą i czas się nie zbalansuje,
   to coup de grace ameryce zadadzą sami „żydzi” oddając się chinom za gwarancje własnego bezpieczeństwa.

   a najzabawniejsze, że im się nie uda 🙂

   wesołych świąt

  • @wawel
   Wykonałeś kawał roboty w opisaniu „jak to się działo”. Szacun.

   Natomiast dla mnie najciekawsze jest dlaczego „tak się zadziało”.

   Nie specjalnie interesuje mnie opisywanie jak palił się lont, czy stwierdzenie że się zapalił, bo ktoś zapałkę przystawił. Interesujące jest DLACZEGO przystawił! Sprawa ambicji pomiędzy dwoma ośrodkami i liderami nie tłumaczy (według mnie) tego.

   Piszesz o walucie przetargowej PADa – prace nad systemem prezydenckim lub głowa PBS i kilku ministrów (Ziobro). Ciekawe czym PADowi konkretnie zawinili PBS i Ziobro? Nie ma tej odpowiedzi.

   Uważam, że działania PADa to nie są wyskoki młodego ambicjonera. Takie fakty za tym przemawiają – spotkanie z Gersderf w miłej atmosferze (prokurator powinien się z nią spotkać w niemiłej atmosferze zarzutów karnych) oraz jakaś konwersacja z Merkel.

   Dodałbym sprawę Aneksu, skład BBN, brak inicjatyw z uchyleniem 1066, 1063 czy zainicjowanie procesu w sprawie Popiełuszki, czy poparcie dla wznowienia badań nad Jedwabnem. Można by więcej uzbierać.

   Myślę, że sprawa Smoleńska też jakoś wpływa na działania PADa.

  • @wawel24
   Świetna analiza.
   Nie ma chyba innego wytłumaczenia minionej sytuacji.
   Spotyka nas sytuacja jaka miała miejsce w 80r, a szczególnie po 89.
   Ot „gotowanie socjologicznej/politycznej zupy”, kiedy treść pozostaje na dnie, a szumowiny wychodzą na wierzch.
   PAD jest kształtowany przez jego otocznie (soloch najbliżej z wsiokami).
   Znaleźli się tam ludzie, ktorzy po chwilowym szoku zaczynają działać dokładnie tak jak wyżej wspomniałem.
   Zasadniczymi elementami inicjalizacji ich działań są osoby min. Macierewicza i min. Ziobry.
   Pozdrowienie z załączeniem Najlepszych Życzeń z Okazji Bożego Narodzenia.

  • wawel, all:

   przestałem wierzyć w podmiotowość pisu po ostatnich obrzydliwościach glińskiego, decyzjach jpmorgan morawieckiego i samoserwisującej się judy przez duże -de-wu-es-i.

   złudzenia pisu o eksplozji gospodarczej:

   sterowanie parmetrami polskiej gospodarki od dawna nie leży po stronie rządu. to znaczy, że akcje pis są operetką dla naiwnych polaków,

   morawieckiego wystawiono aby nakręcić ponownie spiralę zadłużenia tanim kredyt zaoferowanym przez państwo dzięki drogiemu kredytowi od żyda. efekt będzie jeden- grecja do kwadratu.

   a wystarczyłoby racjonalnie rozdać ziemię polskim rodzinom, umożliwić produkcję własnej energii i zagwarantować kwotę wolną od podatku na poziomie połowy minimalnej pensji x 12, uruchomić rynek wewnętrzny poza marketowymi molochami, zablokować aborcję, invitro, uwolnić broń. załatwilibyśmy wtedy sprawy po swojemu. cicho i skutecznie. i żaden mason nie byłby pewny swojego miejsca na ziemi.

   wtedy tak wtedy uwierzyłbym, że morawiecki ma plan dający szansę na boom gospodarczy podobny do tego w chinach.

   po spektaklu pt. rekonstrukcja rządu widać, że pisiory to pępki na smyczy masonerii.

   przepraszam za ostrość określeń, ale naprawdę się martwię.
   wszystkiego najlepszego

  • Niewyobrażalny wprost kawał roboty analitycznej i politycznej. Notka o historycznym znaczeniu. O motywach aktorów sceny politycznej w dzisiejszych warunkach trudno dyskutować. Nie będzie trzeba wiele czasu aby prawdziwe intencje ostatecznie się ujawniły. Serdeczne dzięki i wszystkiego dobrego Autorowi w nowym roku 2018.

 • Załaduj więcej
Przejdź do paska narzędzi