Aktywność

 • Stary Wrocek dodał(a) nowy wpis, Donald Trump wujkiem Andrzeja Dudy, na stronie polskim tekstem 1 rok, 6 miesięcy temu

  W sprawie tzw. sankcji USA wobec Polski tylko dwa aspekty są istotne: bezpieczeństwo Polski i wyciek poufnych informacji. Reszta to tylko pomysły, domysły i fantazje wynikające bardziej z ambicji kreowania rzec[…]

  • Komentarz z s24

   Dobra analiza ale …

   Uważam, że pomijasz istotę sprawy. Sam zresztą o tym piszesz. To co sobie onet czy gówniana pisze to jest jeden chłam.

   Dla mnie istotą problemu jest to, że US wtrąca się do nowelizacji ustawy w której nie ma nic groźnego, niewłaściwego, niedopuszczalnego, podejrzanego, dyskryminującego dla obywateli US nawet żydowskiego pochodzenia.

   Tu jest pies pogrzebany. Wróć – tu widać że ogon wywija psem.

   Mówisz, że to polityka i US. Tak to jest polityka wroga Polsce. (Kongres przegłosował ustawę JUST)

   Napisałeś:
   „A ponieważ Amerykanie nie rozumieją tego co się dzieje w Polsce a diaspora żydowska jest o wiele silniejsza niż polska, to czyj głos będą brali przede wszystkim pod uwagę? To jest oczywiste i nie ma się co emocjonować. To tylko polityka. Polityka wymaga czasu, nic nie dzieje się natychmiast.”

   A co tu jest do rozumienia dla US? Że nie wolno szkalować RP i Narodu? To takie skomplikowane? US zabrało głos bo żydostwo nimi rządzi. Właśnie wszyscy to zobaczyli.

   Ustawa żadnego kraju, żadnych obywateli i narodów nie dyskryminuje. Jest nawet lepiej – można w piosenkach, wierszykach, filmach i naukawych tekstach pokazywać do woli antysemityzm polskiego narodu.

   Natomiast sam ma wątpliwości co do jej skuteczności działania (szczególnie za granicą).

   Pewnie znasz piosenkę Młynarskiego o dwóch koniach. Jest też przysłowie o pochyłym drzewie.
   Pozdrawiam

Przejdź do paska narzędzi