Przejdź do paska narzędzi

Aktywność

 • Stary Wrocek wrote a new post, Ja w sprawie zmian ustawy o IPN, on the site polskim tekstem 2 lata, 6 miesięcy temu

  Oto w Senacie miał miejsce następujący dialog. Senator Anna Maria Anders: Dziwi mnie to, że nikt nie przewidział, że wprowadzenie tej ustawy do Sejmu dzień przed rocznicą Holokaustu spowoduje taką burzę. M[…]

  • Nie bardzo rozumiem istotę Twojego wpisu. Mówisz że załamany jesteś p. Jakim. Ja jestem dla odmiany załamany tym, że proste stwierdzenie faktu historycznego pociąga za sobą atak środowisk żydowskich na Polskę.

   Mówisz, że nie zadziałano racjonalnie bo nie oszacowano ryzyka. Nie oszacowano ryzyka powiedzenia oczywistej oczywistości?!

   Najracjonalniej to jest się położyć na plecach z łapkami do góry i przyznać się do polskich obozów, uczestnictwa w holokauście żydów i np. Ukraińców a następnie dać się wydymać. Żadnego ryzyka i wszyscy będą nas chwalić i lubić.

  • Zaistniała sytuacja ma swoje pozytywne strony. Bez specjalnej straty czasu mamy listę płac szumowin uchodzących za jelity:

   Anne Applebaum, Timothy Garton Ash, Anna Barańczak, Maria Barcikowska, Witold Bereś, Bogdan Białek, Anna Bikont, Yael Birenbaum, Halina Birenbaum, Jacek Bocheński, Teresa Bogucka, Krzysztof Burnetko, Anna Dodziuk, Barbara Engelking, Zofia Floriańczyk, Andrzej Friedman, Beata Fudalej, Jolanta Gałązka-Friedman, Konstanty Gebert, Agnieszka Glińska, Jan Tomasz Gross, Irena Grudzińska-Gross, Mikołaj Grynberg, Jan Hartman, Jan Hertrich-Woleński, Agnieszka Holland, Krystyna Janda, Maria Janion, Zofia Jankiewicz, Jacek Kleyff, Sergiusz Kowalski, Stanisław Krajewski, Maria Kruczkowska, Krystyna Krynicka, Ryszard Krynicki, Ireneusz Krzemiński, Joanna Kurczewska, Jacek Kurczewski, Jarosław Kurski, Aleksander Kwaśniewski, Andrzej Leder, Wojciech Lemański, Paweł Liberski, Barbara Mechowska-Kleyff, Edward Mitukiewicz, Krzysztof Niedałtowski, Przemysław Nowacki, Stanisław Obirek, Janusz Onyszkiewicz, Piotr Pacewicz, Monika Płatek, Masza Potocka, Stanisław Radwan, Shoshana Ronen, Jacek Różycki, Andrzej Rzepliński, Paula Sawicka, Dorota Segda, Radek Sikorski, Marek Siwiec, Jarosław Sławek, Aleksander Smolar, Kazimierz Sobolewski, Piotr Sommer, Krystyna Starczewska, Andrzej Stasiuk, Dariusz Stola, Joanna Szczęsna, Kazimiera Szczuka, Monika Sznajderman, Piotr Szwajcer, Paweł Śpiewak, Frank Telling-Saphar, Róża Thun, Olga Tokarczuk, Joanna Tokarska-Bakir, Aleksandra Trzaska, Mikołaj Trzaska, Magdalena Tulli, Grzegorz Turnau, Marian Turski, Piotr Wiślicki, Krystyna Zachwatowicz-Wajda, Maja Zagajewska, Adam Zagajewski, Katarzyna Zimmerer, Jacek Żakowski.

  • @piko
   1 lutego 2018 o 19:25
   -Popieram.
   Nie jesteśmy psami, aby pokazywać jądra na znak uległości jak to czyni mój pies Max.
   Chociaż mnie ten przymiotnik artystyczny niepochlebnie irytuje.

  • Senator Anna Maria Anders
   Piękna Kobieta, ale…
   Czy byłoby to przed, czy po tem, czy w innej nadprzestrzeni reakcja byłaby taka sama, a może jeszcze gorsza.
   Tak to wynika z Miszny.

  • SW
   Źle mnie zrozumiałeś!
   Stwierdziłem (z ironią może zbyt cienką), że nie byłoby żadnego ryzyka w postaci „awantury” gdyby rząd milcząc przyznał (położył się na pleckach) że obozy były polskie i mieliśmy swój udział w holokauście.

   Panie specjalisto od ryzyka proszę powiedzieć, jak ładnie powiedzieć żeby się się żydzi odpier… li od nas i swoje roszczenia wsadzili sobie w buty. Ile można się obcierać z plwocin twierdząc że to deszczyk?

   Uważasz że jakieś kolejne zaklęcia dyplomatyczne, figury retoryczne i erystyczne, negocjacje będą skuteczne i załatwią sprawę? Według mnie to bzdura. Jedna strona brutalnie dąży do swojego celu i jakieś hokus pokus ze strony słabszej jest tylko kolejnym oszukiwaniem społeczeństwa.

   Piszesz … my w kalesonach. Rozumiem, że wolisz byśmy byli obsrani ale w spodniach.

  • SW

   A może wiesz dlaczego to robią?

   I o czym świadczy taka synchronizacja?

  • sw
   „Wg doniesień izraelskiej prasy, aż 61 deputowanych w 120-osobowym izraelskim parlamencie popiera projekt ustawy, na mocy której Polska zostałaby oskarżona o negowanie Holokaustu, jeśli przyjmie nową ustawę o IPN. Wg „Jerusalem Post”, projekt popierają posłowie rządzącej koalicji i część opozycji.”

   Czy dalej uważasz, że z żydami da się normalnie rozmawiać? Przecież to jest inna cywilizacja. Twoje zdolności negocjacyjne chyba są za małe. A może się mylę.

  • Wrocku

   Nie gniewaj się za ton moich wypowiedzi. Sprawa jest emocjonująca. Poniżej masz link do tekstu który chyba trafnie pokazuje skąd taki jazgot w Izraelu i USA

   http://3obieg.pl/polskie-obozy-koncentracyjne-a-jednak-deal

   Można sobie negocjować a kasa jest kasa.