Aktywność

 • Stary Wrocek dodał(a) nowy wpis, A jednak pan Gowin zostanie szefem PO!, na stronie polskim tekstem 1 rok, 7 miesięcy temu

  Wszystko na to wskazuje …. Pamiętają Państwo sierpień roku 2013 i (powszechne) wybory Przewodniczącego Platformy Obywatelskiej? Oczywiście, któż by zapomniał. No to przypomnijmy: uradzono wówczas, aby demokracji[…]

  • „Nie minął nawet miesiąc jak pan Gowin uznał, że jednak nie warto trzymać kciuków za Tuska Donalda i złożył wymówienie.”
   Sprawa Gowina i jego wolty politycznej w 2013 roku jest paralelna do wolty( nagłej i nieoczekiwanej zmiany w zachowaniu) w wykonaniu kilku innych polityków europejskich takich jak D.Cameron, D.Tusk i A.Merkel.
   Wolty te nie były przypadkowe a ich przyczyn należy upatrywać w wydarzeniach na scenie geopolitycznej.
   W opinii publicznej nie funkcjonuje świadomość łańcucha przyczynowo skutkowego dziejących się na tej scenie geopolitycznej wydarzeń.
   Kto ma świadomość tego, że w kwietniu 2013 roku , USA podjęły decyzję o definitywnym końcu polityki resetu z Rosją? Stało się to w wyniku odrzuceniu przez Rosję oferty administracji Obamy na drugi etap polityki resetu, którą zapowiedział podczas rozmowy z prezydentem Rosji na szczycie atomowym w Seulu w 2012 roku(wtedy obiecywał Miedwiediewowi , że podczas swojej drugiej kadencji (zaczynającej się 20.01.2013) „będzie bardziej elastyczny” czyli będzie mógł iść na większe ustępstwa wobec Rosji. Obamie chodziło o to, by tymi większymi ustępstwami na rzecz Rosji, skłonić ją do ustępstw w sprawie Syrii i Iranu.
   W kwietniu tą „elastyczniejszą” ofertę USA, Rosja odrzuciła(z przecieków wynikało, że Obama proponował Rosji powrót do strefy wpływów w państwach bałtyckich(pomimo ich członkostwie w UE i w NATO).
   Gdy te przecieki trafiły do przywódców państw bałtyckich, ci przestraszeni taką możliwością, postanowili wszyscy trzej razem udać się do Waszyngtonu na rozmowę z Obamą.
   Do takiego spotkania doszło 30.08.2008 roku i podczas tego spotkania Obama zapewnił ich o poparciu USA dla ich państw(mógł tak postąpić, bo już w kwietniu 2013 roku podjął decyzję o zmianie polityki wobec Rosji, po odrzuceniu przez nią jego oferty.
   W sferach rządowych Polski i w służbach specjalnych też już była wiedza na ten temat i ona była przyczyną wolty Gowina.
   Zdawano sobie sprawę z tego, ze po zmianie polityki USA wobec Rosji, USA będą dazyć też do przemeblowania na polskiej scenie politycznej i zastąpić prorosyjską i proniemiecką koalicję PO-PSL antyrosyjskim PIS-em.
   Zapewne w tym celu służby w Polsce związane z Niemcami i Rosją i te związane z USA
   podjęły zadanie przygotowania się do tej nowej sytuacji.
   Wiedziały, że podczas kampanii wyborczej przypadającej na 2015 rok, będą podjęte działania mające zniechęcić znaczą część dotychczasowego elektoratu PO by nie zagłosowała na tę partię(np. wyciąganie na światło dzienne afer za rządów PO-PSL).
   Aby ten zniechęcony elektorat nie przeszedł do PIS, postanowiono powołać nowe byty polityczne, które go zagospodarują.
   Wolta Gowina z porzuceniem PO i organizowaniem własnej formacji politycznej, to był krok w celu zagospodarowania zniesmaczonego elektoratu liberalno konserwatywnego.
   Zniesmaczony elektorat narodowo liberalny miał zagospodarować P.Kukiz z „Oburzonymi”:
   (…)29 września 2013 w Warszawie przedstawiciele blisko 100 różnych organizacji z całej Polski, nie akceptujących obecnej sytuacji społeczno-polityczno-ekonomicznej w Polsce, postanowili, iż powstały ruch OBURZONYCH – FORP -(któremu przewodził wówczas Paweł Kukiz) wystawi niezależne listy w najbliższych wyborach parlamentarnych.(…)
   Co za zbieg czasowy z woltą Gowina!
   Trzecią częsć zniesmaczonego elektoratu PO czyli lewicowo liberalnego zagospodarował „wesoły Rysiek”, „teczkowy Balcerowicza poprzez powołanie bytu politycznego .N Ryszarda Petru, która jeszcze zanim zaczęła działanie, to już w sondażach miała 11% poparcia(tak ją służby hojnie wyfutrowały(polszczyzna XVII I XVIII wieku).

   Omówienie wolt D.Camerona, D.Tuska i A.Merkel związanych ze zmianą sytuacji geopolitycznej po końcu polityki resetu USA Rosja, to bardzo obszerny temat, nie na jeden komentarz.

  • Pan gowin został już nadpremierem, a niebawem zostanie nadprezesem PiS.
   Nie jest ważne, że nie uczynił NIC ( słownie i lczebnie) w tzw nauce, ale wielgim’ okazuje się że jest, bo transfermensów napływ ma nieprzebhany.
   Czekać jeno kiedy wspólna łajba zacznie tonąć z przeciążenia.- ale soros pomocą może służyć.
   Myślę, że podczas najbliższych wyborów należy zweryfikować umowę koalicyjną jak najszybciej jeśli nie chcemy novi platfusa ze skór szczurołapów.
   Oto Robaczywka gowina:
   http://naszsalon24.org/wp-content/uploads/2018/01/Gowin.png
   Bahdzo lubię ślizgacza gowina…żeby nie było na wsiakij słuczaj.
   Pomijam obamę i nie jest dla mnie ważne czy ma oba.
   Ważne jest, że nałuka gowina od lat ponad dwóch stoi w tym samym miejscu, a nawet poczyniła dalsze smiałe kroki w lewo- czyli ku irracjonalności..

  • 35stan
   1 lutego 2018 o 13:15
   #to bardzo obszerny temat, nie na jeden komentarz.#
   *
   Też tak myślę.
   Ale zapraszam do tworzenia samodzielnych Wpisów na PT jako zarejestrowany i zalogowany.
   Myslę, że nikt nie lubi trolingu.
   Ale SW cierpliwy czlek jest.

  • @anonimus
   Ps- nie ma za co.
   Mnie jednak ciekawi Pana stowisko/zdanie n/t mojego ostniego zdania.
   🙂

Przejdź do paska narzędzi