35stan

 • nagor 12 stycznia 2018 o 22:56

  „Fogelman to chyba znajomy nie jednego premiera o prezydentach nie wspominając ”
  To jest kolega ze szkolnej ławy Braci Kaczyńskich.

 • E.B 8 stycznia 2018 o 22:18
  „Nie widzę natomiast interesu USA w uśmiercaniu polskiej elity.”
  To był interes Rosji i Niemiec/niemieckiej UE, które w czasie polityki resetu Obamy, realizowały projekt Eurazji, przyklepany na szczycie NATO w Lizbonie w listopadzie 2010 roku, ustanowieniem strategicznego partnerstwa NATO-Rosja.
  Interesem USA i Izra…[Czytaj więcej…]

 • Polel 8 stycznia 2018 o 16:15

  Wal się pieprzony czubku!

 • E.B
  8 stycznia 2018 o 19:58

  „Wykluczasz z tego USA i tu jestem w stanie się z Tobą zgodzić. Ale reszta?”

  @Polel jest taki kiep czy też robi sobie jaja?
  Powiada, że USA nie było w Smoleńsku i tym stwierdzeniem to potwierdza.
  Niech powie, czy USA były w Gibraltarze 4.07.1943 roku?
  Nie były, wystarczyło, ze ich służby uzgodniły zamach z UK…[Czytaj więcej…]

 • nagor
  8 stycznia 2018 o 11:56
  „Gdzie i na czym może kończyć się patrtonat Stanów Zjednoczonych w takim przypadku . Chyba znów uszy po sobie .”

  Z czego wypływa ten „patrtonat Stanów Zjednoczonych”?
  Jeśli wydaje Ci się, ze wypływa z ich „przyjaźni” do Polski, to byłbyś straszliwie naiwny, o co Cię nie posądzam.
  Nie ma czegoś takiego jak „prz…[Czytaj więcej…]

 • E.B 7 stycznia 2018 o 18:52
  „Milczą z różnych powodów. Polacy pewnie ze strachu, a być może Smoleńsk jest teraz piłką w grze. Można tą wiedzą szachować i czekać na odpowiedni moment.”

  Wielokrotnie opisywałem przyczyny wydarzeń z 10.04.2010 roku oraz przyczyny zachowań USA, NATO, UE, Rosji, ekipy D.Tuska i…. J.Kaczyńskiego, A.Maciere w komen…[Czytaj więcej…]

 • Czym był i jest projekt UE, której jednym z założycieli był Robert Schuman?

  Projekt UE był i jest realizacją projektu Pan-Europy autorstwa Richarda Coudenhove-Kalergi, który w 1923 wydał książkę Pan-Europa,[…]

  • Nie w 1923, a w XVII wieku powstały pierwsze projekty unii europejskiej (i Polska miała być wtedy członkiem założycielem…)

  • aha, i dzisiaj i wtedy stali za tym banksterzy… nihil novi…

  • @stan35
   #Wydaje się, że może ona być tak zmieniona, by była przydatna do wspierania przez USA polskich roszczeń odszkodowawczych od Niemiec, z których mogłyby skorzystać środowiska żydowskie(tak zapowiadał J.Kaczyński. #
   /
   Ma to sens.

  • nagor
   8 stycznia 2018 o 11:56
   „Gdzie i na czym może kończyć się patrtonat Stanów Zjednoczonych w takim przypadku . Chyba znów uszy po sobie .”

   Z czego wypływa ten „patrtonat Stanów Zjednoczonych”?
   Jeśli wydaje Ci się, ze wypływa z ich „przyjaźni” do Polski, to byłbyś straszliwie naiwny, o co Cię nie posądzam.
   Nie ma czegoś takiego jak „przyjaźń” miedzy państwami a zwłaszcza między globalnym mocarstwem (USA)a krajem średniej wielkości i średnim aktualnym potencjałem.
   O tym „patronacie” decydują” żywotne interesy USA, które muszą przeciwstawiać się głownie Rosji(po klęsce polityki resetu Obamy) i Chinom.
   Tak się składa, ze położenie Polski w centrum Europy, jest kluczowym miejscem dla planów NJS forsowanego przez Chiny i obecność USA w tym miejscu, na skrzyżowaniu interesów północ południe(Trójmorze) i wschód zachód(NJS) jest żywotnym interesem USA, które chcą zachować swój status mocarstwa globalnego.
   Nie mogą dopuścić do wypchnięcia ich z Europy, do czego dążą Niemcy(niemiecka UE), Rosja i Chiny.
   To nie jest zabawa, to gra o wszystko dla USA.
   A że jest to też dobre dla Polski(w przeciwieństwie do projektu z epoki resetu czyli budowy Eurazji pod kierownictwem Niemiec i Rosji, z którego Niemcy i Rosja wyrugowały USA) to powinniśmy ten projekt wspierać, bo to jest kolejna okazja po 100 latach od Traktatu Wersalskiego, gdy Polska ma szansę na budowę swej podmiotowości i w odróżnieniu od „miedzywojnia” , ma najsilniejsze mocarstwo swiata jako protektora.

  • @stan35
   kombinowanie że tym co dostaniemy od Niemców wykupimy się u Żydów jest bardzo dużym błędem.

   Po pierwsze nie ma czegoś takiego w prawie rzymskim jak dziedziczenie mienia bezspadkowego.

   Po drugie liczenie że Niemcy nam dadzą reparacje którymi spłacimy się przedsiębiorstwu holokaustowemu jest „snem wariata śnionym nieprzytomnie”.

   Po wpisaniu w google nazwiska bohatera notki pojawia się mnóstwo tekstów opisujących problem.

   Koncepcja jakiegoś faceta (lekko zwichrowanego) na „urządzanie” Europy to za mało. Musi być ona zgodna z przemyśleniami dużych, mocno wpływowych środowisk.

   Polecam https://www.salon24.pl/u/spiritol/782374,masowa-migracja-a-plan-kalergi
   Fragment:

   „Szeroka publiczność nie kojarzy Kalergi jako ojca Maastricht i twórcę ideologi multikulti, doktryny, która dozowana kropla po kropli sprawiła, że Europa Zachodnia ma już tego całe jezioro.
   (…)
   Gdy spojrzeć na te hordy uchodźców, które zalewają obecnie Europę (za przyzwoleniem niektórych rządów) trudno nie odnieść wrażenia, że jest to po prostu realizacja pomysłów Kalergi. Propaganda multikulti, jakiej jesteśmy masowo poddawani jest tego potwierdzeniem.
   (…)
   Takie grupy jak Europejski Parlament Żydowski (akredytowany legalnie przy UE) czy Europejski Kongres Żydowski mają ogromny wpływ na działania władz UE. Europejski Parlament Żydowski – pod koniec stycznia 2013 roku obradował w Krakowie, w sali krakowskiej rady miasta. Parlament ten został powołany przez Europejską Unię Żydów – a posłowie zostali wyłonieni w drodze głosowania internetowego.

   Pomysłodawcą był Szymon Peres, prezydent Izraela. Na razie w Parlamencie zasiada 120 posłów z 45 krajów całego kontynentu. Działalność Europejskiego Parlamentu Żydowskiego finansuje Igor Kołomyjski – ukraiński oligarcha.

   Świat akademicki przesiąknięty jest nadreprezentacją żydowską, która blokuje wszelkie usiłowania badań nad strukturą Unii i produkuje rzesze tzw. „ekspertów’ (z tytułami profesorskim, a jakże!). „Eksperci” ci, nagradzani grantami, pieniędzmi z różnych fundacji o niewiadomych źródłach finansowania są potrzebni do tłumaczenia motłochowi, że poza Unią życie nie istnieje i czeka nas co najwyżej koszmar Białorusi i Rosji.

   Realizację Planu Karegi widać gołym okiem. Najważniejsza instytucja UE, Komisja Europejska nie jest ciałem wybieranym demokratycznie, nie posiada mandatu społeczeństw państw narodowych. Sposób wybierania członków Komisji został jednak tak sprytnie skonstruowany, że obywatele Unii nie mają świadomości, że zostali pozbawieni fundamentalnych praw. Parlament Europejski, której członkowie pochodzą z wyborów jest instytucją fasadową, nic w rzeczywistości nie znaczącą. (…)”

  • Nagor, czyli proponujesz położyć uszy już teraz po sobie??

 • Istnieje naprawdę bardzo poważny problem z UE.
  Jej korzenie sięgają czasów tuż po I WS i związane są z projektami paneuropeizmu głoszonymi przez Richard’a Coudenhove-Kalergi.
  Jego ojciec był austriackim dyplomatą o nazwisku Heinrich von Coudenhove-Kalergi (z koneksjami z bizantyjską rodziną Kallergis), matka Japonką – Mitsu Aoyama. Dzięki bliskim…[Czytaj więcej…]

 • @Autor
  Twoja opinia:
  „Moim zdaniem – dezinformacja o 10.04.2010 jest totalna i „ponad podziałami”. Powodem jest geopolityka i to, że 10.04. byliśmy na krawędzi konfliktu, do którego jednak nie doszło – zachowując pokój. ”

  jest totalnie błędna i może być wynikiem braku wiedzy Autora na temat ówczesnej sytuacji geopolitycznej , przyczyn i celów pod…[Czytaj więcej…]

 • E.B 21 grudnia 2017 o 19:04

  „Jeszcze Ci odpowiem i myślę, że to powinno zamknąć sprawę.”

  Przykro mi, ale z uwagi na postawę @fatamorgan(robienie w oczach blogerów ze mnie kanalii, a wybielanie siebie, chociaż to nie ja upowszechniałem nieprawdę ale on) nie uważam sprawy za zamkniętą, bo to by było przyznaniem mu racji. Czy tak Pani trudno t…[Czytaj więcej…]

 • nagor 21 grudnia 2017 o 19:57

  „Mam odmienny od Twojego pogląd na wyprzedzającą akceptację tych wydarzeń przez ośrodki decyzyjne USA a raczej postawienie ich przed faktem dokonanym jako dowodu utraty wpływu w tym rejonie .”

  A ja mam odmienny pogląd i ja go uzasadniam a Pan „tylko ma” i na tym możemy skończyć, bo z wiarą się nie dyskutuje ty…[Czytaj więcej…]

 • Tadeusz_K 21 grudnia 2017 o 14:11

  „wasze [tzn. lewaków] działania mają być tak prowadzone, aby ich cel nie był rozpoznawalny przez spoleczeństwa”.

  To zasada wywodząca się bezpośrednio z filozofii Talmudu.

 • 21 grudnia 2017 o 10:37
  „Wspólnota celów widoczna po latach w relacjach Niemcy-Rosja jest czymś co zawsze było mniej lub bardziej jawne i pomijanie tej oczywistości w uwarunkowaniach zdarzenia z 10.04.2010 jest zaciemnieniem możliwych sił/przyczyn/celów/interesów .”

  Oczywiście, że tak było, ale reset USA z Rosją to był interes USA i Izraela i któ…[Czytaj więcej…]

 • E.B 21 grudnia 2017 o 09:49
  „Ale zastanów się dlaczego tak postąpił.”
  Jakie usprawiedliwienie masz dla podawania przez @fatamorgan nieprawdy?:
  – albo w koresponencji prywatnej ze mną
  – albo przedstawionej poublicznie na Salon24
  (bo przecież w zaistniałej sytuacji ja tej prawdy nie znam, a czytelnicy Salon 24 przyjęli za prawdę tę wersję, k…[Czytaj więcej…]

 • Ddalia333 21 grudnia 2017 o 08:53

  „Oczywiście, strach o własne życie, pokonuje ludzi znających „Prawde” i milczą, lub próbują ją przekazać dziwnymi sposobami, z powodu Sumienia…”

  Tak jest na poziomie mikro, czyli ludzi w taki czy inny sposób „zamieszanych w wydarzenia, ale prawdziwa omerta panuje na poziomie planistów , organizatorów…[Czytaj więcej…]

 • E.B. 21 grudnia 2017 o 00:22
  „Jeżeli powiedział Co coś, czego potem nie mógł i nie chciał powiedzieć nam wszystkim…”

  Strasznie ciężko jest czytającym zrozumieć istotę tego zatargu z @fatamorgan, bez porównania obu wersji narracji znajomości @fatamorgan z @Polel.
  Chodzi nie o to, że mnie przekazał więcej informacji a czytelnikom Salo…[Czytaj więcej…]

 • 20 grudnia 2017 o 22:41

  „Sen Polela to całkiem inna wersja/hipoteza mieszcząca się w lukach innych rozważań a wypełniająca białe plamy bo technicznie też możliwa do wykonania .”

  Technicznie możliwa, ale czy realna?
  Wg relacji na terenie otwartym, przy ruchliwej ulicy Kutuzowa(wylot ze Smoleńska na Moskwę), SPECNAZ ma rozkładać siatki, w któr…[Czytaj więcej…]

 • ebns24 20 grudnia 2017 o 22:14
  „A nie przyszło Ci do głowy, że Fatamorgan przedstawił Ci sposób nawiązania relacji z Polelem, bo to był początek Ich znajomości i dopiero później zorientował się, że nie powinien tego mówić?”

  Nie o to w tej sprawie chodzi.
  Chodzi o to, ze te dwie wersje zawarcia ich znajomości dzieli duża różnica czasowa,…[Czytaj więcej…]

 • nagor 20 grudnia 2017 o 21:29

  „Szkoda , bo dalej kręcimy się głównie w smoleńskich krzakach .”

  Problem , który jest przedmiotem zatargu pomiędzy mną a @fatamorgan polega na tym, że @fatamorgan inaczej przedstawił historię i istotę znajomości z @Polel w tekście na S24 a inaczej w prywatnej korespondencji ze mną, czym podważył moje zaufanie do…[Czytaj więcej…]

 • W związku z komentarzem @fatamorgan na jego blogu:

  fatamorgan 19 grudnia 2017 o 23:30
  @ ALL

  W związku z ukazaniem się na tym portalu notki:

  Apel do @fatamorgan, by opublikował naszą prywatną korespondencję

  w którym tak zareagował na mój apel by spełnił swą groźbę i opublikował naszą prywatną korespondencj…[Czytaj więcej…]

 • Załaduj więcej
Przejdź do paska narzędzi