Przejdź do paska narzędzi

prop

 • Zainteresowanych zapraszam do zapoznania się z propozycją ustrojową opublikowaną tu:

 • Embraer E190 – brazylijski samolot pasażerski średniego zasięgu z dwoma silnikami turbowentylatorowymi w podskrzydłowych gondolach. Rozpiętość- 28,72 m, długość- 36,24 m, wysokość- 10,28 m. masa startowa ma[…]

 • Marek Pyza się dowiedział (https://wpolityce.pl/smolensk/405947-jest-zgoda-rosjan-na-ogledziny-wraku-tu-154m (link is external) ) – a Grzegorz Wierzchołowski skomentował (http[…]

 • Wszyscy znamy „karierę” Marcina Plichty, co do którego nikt nie ma już wątpliwości, iż był Słupem – i za to zapłacił odsiadką, ale żyje, bo milczy; czeka go z pewnością skromna, lecz bez wątpienia świetlana[…]

 • prop opublikował nowy komentarz aktywności 2 lata, 8 miesięcy temu

  Anox:
  upraszałem, żeby nie kierować uwagi na dywagacje „gdzie odleciał”: to jest wiadome, ale nie nam i nie ma co strzępić piór. Poza tym proszę się nie popisywać: co to niby ma być „W tym co mowi znalazlem rozwiazanie bardzo wielu niewiadomych” ? Takie gierki to nie tu: albo informujesz, co znalazłeś, albo zamulasz.

 • prop opublikował nowy komentarz aktywności 2 lata, 8 miesięcy temu

  dobze, pse pani – doceniamy pani łaskawość. Co do każdy, to ma pani na myśli tę piosenkę „Śpiewać każdy może”? Co za mizeria – a moja prośba była, jakby to powiedzieć: opiekuńcza…

 • Uprzejmie informuję, że tytułowy tekst został przeniesiony na mój blog prywatny: https://propatrians.wordpress.com/2018/03/06/konsekwencje-maskirowki/ – a to z powodu, że tutejsza „wyspa wolności” obdarzyła mnie, a[…]

  • @Piko
   Co się stało z tu154M 101?
   Dla mnie odpowiedź jest jednoznaczna. Ci co przygotowali inscenizację są odpowiedzialni lub współodpowiedzialni za kradzież naszego samolotu. W opracowaniach FYM-a pojawił się prawdopodobny wątek, że ten samolot został wprowadzony do floty ruskich sił powietrznych. Wyglądało to nawet tak jakby się tym chwalili. Piszę współodpowiedzialni i to jest właściwsze, bo cała zbrodnicza operacja musiała być za zgodą i w porozumieniu z kilkoma krajami.

  • errata
   @PROP

  • A co, jeżeli Polel powiedział nam prawdę?

  • @anoX
   „…Ale tu nie chodzi co zrobili z tupolewem rosjanie pozniej, tylko jak go znikneli i gdzie wyladowal (wbrew woli zalogi i pasazerow), bo ze tutka odeszla z nad Smolenska mozna wlozyc miedzy bajki. Ona do Smolenska sie nawet nie zblizyla…”

   Autor stwierdza w notce i myślę, że słusznie, iż odpowiednie polskie służby mają wiedzę tym o locie i wiedza ta jest znana obecnym władzom (PiS). Dlaczego nadal utrzymują tajemnicę przed rodakami? Pozostaje nam blogerom snuć przypuszczenia, ale i tak pozostaje pytanie: czy mają do tego prawo?
   Dochodzenie blogerskie wskazuje, że tupolew wykonał lot kontrolny nad XUBS i odleciał na lotnisko zapasowe, najprawdopodobniej na terenie Białorusi. Oprócz tupolewa w lotach do Smoleńska brał udział jeszcze co najmniej jeden samolot, oprócz wiadomego jaka-40. Gdzie ten/te samolot/samoloty wylądowały, to też znak zapytania. Dodatkowo nie mamy absolutnie żadnej wiedzy jakie było obłożenie poszczególnych samolotów, czytając listę zamordowanych.

  • @ Z tego, co pamiętam, poprawcie mnie w razie pomyłki:)
   Lotnisko w Witebsku było ponoć nieczynne czyli „puste” a wieczorem otworzyło się szeroko:)
   „Z powodu mgły” TU-154 mógł bez pytań i oporu załogi wylądować.
   Jak-40 mógł wylądować na Jużnym.
   Władze wiedzą doskonale, jak było.

  • @prop

   No, właśnie. Każdy ma swoją wizję Smoleńska i nie dopuszcza żadnej innej możliwości.
   Ale o,key. Nie będę przeszkadzać.
   Możecie omawiać w kółko to samo. Nic z tego nie wynika.

  • dobze, pse pani – doceniamy pani łaskawość. Co do każdy, to ma pani na myśli tę piosenkę „Śpiewać każdy może”? Co za mizeria – a moja prośba była, jakby to powiedzieć: opiekuńcza…

  • @prop
   3Zet był wspaniały! R.I.P.
   Ja zmykam…

   „Być może – po skończonych ekshumacjach dostaniemy info o czymś innym, niż tylko raport z nich.”
   Jeżeli ekshumacje pokażą np. wyraźne różnice w rodzaju obrażeń zwłok np. dla dwóch grup pasażerów; to i tak tego nie opublikują.
   Zawsze mogą zwalić na uczucia rodzin.

  • Anox:
   upraszałem, żeby nie kierować uwagi na dywagacje „gdzie odleciał”: to jest wiadome, ale nie nam i nie ma co strzępić piór. Poza tym proszę się nie popisywać: co to niby ma być „W tym co mowi znalazlem rozwiazanie bardzo wielu niewiadomych” ? Takie gierki to nie tu: albo informujesz, co znalazłeś, albo zamulasz.

  • @prop
   Tworzyliśmy (wszyscy tu obecni) ten portal jako otwarty na każdą myśl.
   Pan też w tym uczestniczył.
   Wykonuje Pan dobrą robotę bez wątpienia i podziwiam szczerze..
   Dzięki za to @prop, dziękuję.
   Nie pasują mnie jednak Twoje komenty skierowane do @E.B i @Anox do Twojej inteligencji, którą sobie wyobrażam..
   Pozdrawiam.
   Z szacunkiem.

  • @prop

   Odnośnie Twojego tekstu i cytatu z Misiaka. SKW i inne służby nie służyły nam – czyli Polakom i Polsce. Oczekiwać od nich że coś miały wówczas ujawnić …?
   ABW do teraz to kupa … śmiechu (pucz, Kramek, ubywatele, …)

   A może SKW teraz służy nam i Polsce? Może …. jak to mówią jest szerokie i głębokie.

   Smoleńsk to jest bomba dużego kalibru, którą mógłby PiS rozsądnie rozgrywać nasze sprawy. Nie zrobi tego bo jest za cienki (wewnętrznie i zewnętrznie). Na pewno jej nie odpali bo odłamki by i jego pokiereszowały.

   Dlatego obecnie nie oczekuję niczego w tej materii od władzy.

  • @piko
   Niezastąpiony w Polszcze jenerał Kraszewski (wespół zespół z solochem) dopomoże…
   -spoko.

  • @prop
   #Pieprz się, Tadeusz,#
   – miło mnie.
   Nie pomyliłem się jednak w ocenie.
   Prostata ego?- bolesne, współczuję..

  • @anoX

   Zwiastun 4.0 ???

  • @prop
   Przywracam twoją negatywną decyzję w/s @E.B
   Sorki, takie prawo tu.

  • Gucan u Piko na żółtym pyta:
   „all!!!
   Co myślicie o tym wywiadzie??”

   Powtarzam mój komentarz:
   „Patrząc na bluzgi trollowni, to coś ich w tym filmiku ruszyło. To, że mogli być torturowani po uprowadzeniu, było w naszych przypuszczeniach już dawno. Gdzie, kto i w jaki sposób ich mordował, to myślę, że się dowiemy.”

  • @kormoran321
   Film był opublikowany 24.01.2018. Nie bardzo kojarzę pytanie Gucana na moim blogu. Możesz mi to przybliżyć.

   Pierwszy raz słyszę takie informacje z ust dziennikarzy. Zawrócili do Polski ??

  • Gucan wczoraj pod Twoją notką (04.03.2018 16:25):
   https://www.salon24.pl/u/piko/849073,co-dalej-krotka-notka-pesymistyczna
   Trollownia miota się pod filmikiem na YouTube.

  • Dzięki. Sam swojej notki nie kontroluję 🙂

   Materiał na YT musi wzbudzać emocje. Prostak, cham i ubecki troll będzie bluzgał.

   Mnie zastanawia dlaczego w taki sposób podano informację. Wiadomo, że u przeciętnego odbiorcy musi wzbudzić niewiarę i stukanie się w głowę. Widać jest to przekaz dla wtajemniczonych, że nie jest bezpiecznie.

  • Ciekawe informacje znalazłem na temat Marka Podleckiego:

   „Życiorysy Dr hab. Janusz Kurtyka(Fragment)

   W grudniu 1981 r. Janusz Kurtyka rozpoczął tworzenie niezależnej od struktur NZS grupy konspiracyjnej w Nowej Hucie, w skład której weszli m.in. Jerzy Bryniak oraz Artur Wroński. Grupa zajmowała się produkcją kolców rzucanych pod koła samochodów milicyjnych podczas starć komunistycznego aparatu represji z manifestantami nowohuckimi, a także wyszukiwaniem odpowiednich miejsc dla nadajników Radia „Solidarność”. Kurtyka był pomysłodawcą urządzeń podsłuchowych umożliwiających rejestrowanie radiostacji resortowych. Wytwarzaniem tych urządzeń zajmował się Marek Podlecki. Nagrania rozmów prowadzonych podczas tłumienia zamieszek przez ZOMO (rzadziej przez SB) przekazywano za pośrednictwem Tomasza Gąsowskiego działaczom „Solidarności”. 14 XII 1984 r. M. Podlecki został tajnie aresztowany i zwerbowany do współpracy przez SB (pod ps. „Janusz”). Następnego dnia po werbunku przyznał się do tego Kurtyce, stwierdzając, że to jego miał rozpracowywać, bowiem SB podejrzewała go o kontakt z Radiem „Solidarność”. W związku z pozyskaniem M. Podleckiego przez bezpiekę (poza faktem zobowiązania się przez niego do współpracy Kurtyka nie znał szczegółów jego ewentualnych innych kontaktów z SB) działalność nowohuckiej grupy została profilaktycznie zawieszona, a w 1985 r. J. Bryniak i A. Wroński wykorzystując pobyt w Jugosławii, przedostali się na Zachód.”

   Link: http://davidicke.pl/forum/marek-podlecki-monitorpolski-pl-t15829.html

   Dużo tam tego jest, ale z tego powyżej najważniejsze jest:
   „…Następnego dnia po werbunku przyznał się do tego Kurtyce, stwierdzając, że to jego miał rozpracowywać, ..”
   Czyli zachował się zgodnie z zasadami w konspiracji.

  • @Tadeusz 11.12

   Dzięki 😉

   Na tym polega wolność wypowiedzi. Nie musi się wszystkim wszystko podobać, ale nie można innym zamykać ust. To mi coś przypomina, dawne czasy.

   Pozdrawiam

  • Sorry @prop, ale nie mogłam sobie darować.

   .

   I przypomnę jeszcze:

   .

   Wg niektórych świadków samolot spadł za ul. Kutuzowa, ale przed polanką.

  • @kormoran321

   W sprawie materiału z Markiem Podleckim

   Wygląda to na jedną z technik dywersyjnych/dezinformacyjnych. Chodzi o skompromitowanie osoby/teorii/opinii poprzez udział świra w jej prezentowaniu. Z informacji z forum które zlinkowałeś Podlecki wygląda na osobę lekko nienormalną z powiązaniami „służbowymi”.

   Rola polela i fatamorgana w sprawie maskirowki jest dokładnie tym samym.

  • @piko
   Jest dokładnie tak jak napisałeś, ale trzeba obserwować takie sygnały.

  • anonim 7 marca 2018 o 20:54

   Zgodnie z aktywnym planem nawigacji poziomej wpisanym (jeszcze nad Białorusią i zapewne po otrzymaniu informacji o złych warunkach meteo na Siewiernym) do pamięci komputera pokładowego FMS , samolot po przekroczeniu granicy białorusko rosyjskiej(punkt nawigazyjny ASKIL), miał się poruszać po trasie:
   ASKIL-DRL1-10XUB-DRL-XUBS(procedura podejscia z nawrotem (reversal procedure) – procedura mająca na celu umożliwienie statkom powietrznym odwrócenie kierunku lotu w segmencie podejścia początkowego procedury podejścia według wskazań przyrządów.
   To podejście( i odejście na zapasowe) mogło wygladać tak:
   https://images84.fotosik.pl/1011/918d47abec69aff8med.png

  • @anonim

   Moich. Podałam link do notek Fatamorgana, które @prop usunął, a @Tadeusz przywrócił. Potem @prop je znowu skierował na Berdyczów.
   Taka ciuciubabka :)).

 • Bardzo proszę – gdyby kto mógł – o wklejenie niniejszego linku: http://naszeblogi.pl/49765-agenda-polska

  na twitter Kancelarii Prezydenta. Ja niestety nie umiem.

  Oczywiście, gdybyście Państwo uznali, że warto.[…]

  • @Tak napisałam, oczywiście z ironią.

   „Proponuję
   władzom wszelakim, zamiast kręcić piruety i wysilać się z mianowaniem władz Muzeum Auschwitz, Muzeum Polin, przyszłego Muzeum Getta (pomysł Sellina) proste rozwiązanie ( praktycznie już funkcjonujące ): ustawowo potwierdzić ich EKSTERYTORIALNOŚĆ.
   Niech wreszcie staną w prawdzie!”

   http://niepoprawni.pl/blog/civilebellum/goje-moga-nas-pocalowac

   Może ten da się kliknąć?

   http://naszeblogi.pl/49765-agenda-polska

  • @prop
   Witam.
   #Bardzo proszę – gdyby kto mógł – o wklejenie niniejszego linku: http://naszeblogi.pl/49765-agenda-polska,
   na twitter Kancelarii Prezydenta. Ja niestety nie umiem.#
   **
   Trzeba mieć konto na tweecie (ja nie mam i nie chcę).
   Drugi warunek, że komenty/wpisy u prezydenta nie mają założonego puzderka’ na twarz (tego nie wiem)..
   A ponadto wadza’ doskonale zdaje sobe sprawę z tego, że internet w tym temacie zalany jest falą krytyki i huczy jak cyklon..
   (nota bene: historyczny zespół dialogu o IPN bez historyków?)
   http://naszsalon24.org/wp-content/uploads/2018/03/Damascen.png
   Pozdrawiam.

   ps.
   #ten mały satrapa#
   To chyba przesada jest.
   Znam satrapę Chyżego_Ruja.

  • **

   Ciągle musimy przepraszać…..

  • założyłem konto na TW.
   Spróbuję wkleić.

  • @prop
   „Jak to wszystko „kontroluje” ten mały satrapa, to nie ma nic bardziej podejrzanego, niż że jego tatuś faktycznie nazywał się Kalkstein.”

   Ostro piszesz.
   Nie wiem, czy to pewne?
   „Satrapa”? – a wg. mnie to tylko krzykliwy, pogubiony człowiek, który zapatrzył się w marszałka i chce być, jak on. Może nie doczytał jego życiorysu do smutnego końca?

   Polityka braci przypomina „mądrzejsze” kombinacje i usilne budowanie własnej legendy. Robili to bardzo wytrwale i tak: L.K. zaprosił lożę Bnai-Bth, „poświęcił” Polin a J.K. beatyfikował mamę, kanonizuje brata, gra na emocjach swoich wiernych i stara się łączyć to, czego wg. mnie połączyć się nie da ( PPS i wiarę katolicką ).
   „ale nie zaprzeczysz, że jesteśmy bezradni?”
   Nigdy nie jesteśmy bezradni. Chwilowo może tak ale dzięki wierze w Opatrzność, chyba jako jedyny duży naród europejski mamy moc i nadzieję. Mamy patriotyczną młodzież i….mamy wzór św. Andrzeja Bobolę!

  • Link do zapytania
   https://twitter.com/pikopikopiko07/with_replies

   Ciekawe co się stanie.

  • @piko
   16-22
   Mam nadzieję, że Twoja ofiara przyniesie efekt wymierny.
   🙂
   Pzdrw niezmiennie.
   **
   piko 1 marca 2018 o 16:59 (Edytuj)
   Link do zapytania
   https://twitter.com/pikopikopiko07/with_replies

   Ciekawe co się stanie.
   **
   Romantykami jesteśmy @piko.
   A więc:
   1. zarejestruj się na tweecie,
   2, zaloguj się (my chcemy wiedzieć kim i skąd jesteś),,
   3. a teraz czytaj sobie dowoli to co my chcemy abyś czytał.
   Fajowo jezd’.

  • @prop
   #Jarek – szkoda mówić: toczy się przez dzieje wystraszony, że mu ta aureola spadnie.#
   **
   -obraźliwe to…
   A może podasz konkretną propozycję, konkretne rozwiązanie?
   Bo tak sobie, a muzom to można tak w nieskończoność mówić, nie podając alternatyw.
   Proszę wskazać konkretne propozycje.
   Na dzień dzisiejszy innych jakowyś rozwiązań nie widzę.
   Nie widzę również, że wszystko jest OK, ale Jest to co jest i nie widać nic lepszego.
   Jak takowe inne racjonalne zaproponowane przez ciebie rozwiązanie pojawi się, przyłączam sie natychmiast!!..
   Mierzmy siły na zamiary– jak nauczał nas nasz prorok A Mickiewicz.
   Jesteś smerfem Marudą @prop?-czy co?

  • @nagor
   17-26
   Witam następnego niezdefiniowanego romantyka.
   -sorki.
   Mnie interesują definicje i Formuły Przyjacielu @nagor.
   Potrzebuję tego jak ziemia wody w moim ogródku.
   Sądzę, że nie tylko ja, a My tu wszyscy!
   -sorki po raz drugi.

  • @prop
   Karmi się nas info, że Żydzi przeciwstawiają się sformułowaniu w noweli ust. o IPN w zakresie pojęcia „polskie obozy śmierci”.
   (sanchedryn wydał nawet jakowąś uchwałę o przestępstwie polskiego parlamentu w tej kwestii)
   Z logicznego pkt. widzenia przeciwstawiać się temu może jeno idiota wbrew oczywistym faktom.
   -No to więc o co chodzi?
   A chodzi o to o czym się nie mówi -o tą drugą/dalszą część nowelizacji, która mówi o eksterminacji ludności polskiej, jej eliit pod zaborem sowieckim po 17-19.09.39.
   I tu dla Zydów jest bardzo niepochlebna karta, która ma swoją ciągłość od 39 aż do lat 56 w Polsce (UB/NKWD).
   Trzeba przeczytać tę nowelizację ust. o IPN w całości, a dowiemy się (lub nie) co tak serdecznie (aż do trzewi) wzruszyło Żydów.

  • @Tadeusz_K
   „A może podasz konkretną propozycję, konkretne rozwiązanie?”

   To nie było do mnie ale zaciekawiło mnie.
   Chyba widzisz, co się dzieje; przez miesiąc z górką zaszła taaaaka zmiana w myśleniu Polaków, jakiej nikt się nie spodziewał.
   We władzach zamęt, sondują nas i za wszelką cenę chcieliby dogadzać i Polakom i Żydom.
   Tym ostatnim się kłaniają a nas okłamują (przemilczenia to perfidny rodzaj kłamstwa).

   Rozwiązanie wg. mnie przyjdzie samo, i to szybko. Nie chcę straszyć wojną….
   J.K. schował się (list do wyklętych „napisał”) albo się „sypie”. Jeśli on to i pis.
   Mam wróżyć dalej?
   Nadejdzie coś, co połączy wielu Polaków i jednocześnie z pis-u wywali sanacyjnych i masońskich kretów.
   Ja wierzę, że taki przyjdzie czas i to wkrótce:)

  • @piko
   Bez zarejestrowania i zalogowania się na TW nie widzę możliwości ocenić Twojego działania.
   Masz jakiś sposób?

  • @Cisza1
   18-30
   Mnie też to boli i dołączam się do krytyki..
   Najbardziej boli jak otrzymujesz od tego, którego uważasz za przyjaciela.
   Ale nie pojmuję inwektyw przekaczających tych, którzy na to zasłużyli ewidentnie (PO & przydupas Psel)..
   Dla mnie w tej chwili ważne są alternatywne rozwiązania/propozycje, a ja ich nie widzę, na tę chwilę!.
   Jeśli ich ktoś widzi to proszę, niechaj się nimi tu z nami podzieli-czekam! – @Ciszo1 jak kania deszczu..
   Bleblać można w nieskończoność.
   **
   #Ja wierzę, że taki przyjdzie czas i to wkrótce:)#
   Ja także.
   Tak jest napisane!
   Pzdrw.

  • @nagor
   Kto ma podjąć dialog z młodymi ? Kościół ?
   Lepiej NIE, toż wtedy w 80-tych ochoczo podejmował, nawet w magdalence przy zastawionym stole.
   Tam też byli i są nadal TW. A „dialog” z reguły to podstęp.

   Nic nie będzie podobne do sierpnia 80 – inni ludzie, inne łącza i co ważne… inna władza, inne wojsko bez ORMO. Ta władza nie jest tak silna, jak się wydaje lubi gromkie przemówienia a od lat boi się Marszu Niepodległości.
   Bóg-Honor-Ojczyzna

  • @nagor
   #jako romantyk Żołnierzy Wyklętych , bo ta droga zawsze będzie ostatnią z możliwych .#
   Popieram, ale o co innego Cię pytam w Twojej krytyce.
   Na osi odciętych X mamy zbiór żądnych władzy- pocierają udami jak dziewica i raczkami jak talmudyści..
   W zbiorze tym mamy zdefiniowanych i deklaratywnych wrogów Polski: PO, Psel, eN z kropką, SLD. Razem etc..
   PiS jest w sytuacji jakiej jest.
   Aby można wyjść poza Twoje matafory powiedz konkretnie: na co głosować!
   Masz konkretną propozycję?- masz?
   Żoołnierze Wyklęci śpią już w pokoju wiecznym – mogą jeno stanowić odniesienie moralne, patriotyczne..wzorzec.
   Wyborcy (tuż, tuz) potrzebuą konkretów, a nie metafor.
   Nie można głosować na duchów…bądźmy realistami.

  • @Tadeusz_K
   Ale nie pojmuję inwektyw przekaczających tych, którzy na to zasłużyli ewidentnie (PO & przydupas Psel)..

   Wybacz, nie rzucam żadnych inwektyw a słuszna krytyka PoPsela, życiodajna dla wielu piszących mnie nie zajmuje.
   Czy czas poświęcony krytyce tych gremiów, omawianie co i kto z siebie wydalił (bezustannie np.wSieci) ma zastąpić procesy karne o jawną zdradę?

   ps.J.K. przysłał umyślnego z wieńcem na dzisiejszą uroczystość.

  • @Cisza1
   19-38
   #Wybacz, nie rzucam żadnych inwektyw…#
   **
   To nie do Ciebie się odnosi ta uwaga, absolutnie!
   Źle mnie odczytałaś.
   Tu inni szermują tymże orężem czego ja na razie nie potrafię zrozumieć i oczekuję uzasadnienia..
   Proszę wybaczyć, ale personalnego adresu już nie wskażę.

  • @nagor
   #Kto ma podjąć dialog z młodymi ? Kościół ?#
   **
   Muszą podjąć dialog sami ze sobaą.
   Jak na razie nie znam wyników pozytywnych, racjonanych.
   A jeśli coś wydialogują to minie kuuuupa czasu nim przełoży się to na wynik wyborczy.
   Np. 15 lat.
   **
   Do Młodych:
   A więc czas, czas młodzi!- czas pędzi…do przodu.
   Macie **młodzi **zająć miejsce po styropianowcach (np. typu pinior, rulewski, i ten od transportu co to zdał legitymację solidarności frasynikiem zwany) i przygotujcie się do tego solidnie i zgodnie.

  • @Tadeusz_K
   jeszcze cuś:)

   „Trzeba przeczytać tę nowelizację ust. o IPN w całości, a dowiemy się (lub nie) co tak serdecznie (aż do trzewi) wzruszyło Żydów.”

   W mojej notce masz całość ze stron sejmowych:
   https://httpciszawordpress.wordpress.com/2018/01/31/furtka-niczym-wrota-stodoly/
   Pozdrawiam

  • @meszek
   10-32
   Koniecznie proszę zajrzeć do optyka przy najbliższej okazji.

 • Przeklejam swój artykuł wyjątkowo, bo traktuje o poecie – a gdzie szukać poetów, jak nie na P.T.?

   

  Wyznanie to nie jest ani moje, ani nie jest cytatem – to poetyckie (bo rzecz będzie o poecie), nieco patetycz[…]

  • @prop
   #Moją Ojczyzną jest mój Naród#

   Wpisuje się to w ideę mesjanizmu narodowego.
   Naród żydowski jako oczekiwany Mesjasz.

  • Witaj @prop

   Początek Twojego tekstu zapowiadaał refleksje o losie jakiegoś (mi) nieznanego poety rzucanego losami powojennymi to tu to tam.

   A potem konkretne wnioski dotyczące nacji z którą się nie tylko my borykamy. Wnioski prawdziwe, obdarte z liryki i poetyki.

   Generalnie tak jest jak napisałeś – to są ludzie innej obcej, a nawet wrogiej nam cywilizacji.

   Z tym, że „generalnie” nie znaczy zawsze.

   ps.
   Patrzę na tzw. bierzączkę w mediach i odnoszę wrażenie, że świat zdurniał do cna, że nie ma już normalnych przywódców czy innych powszechnych autorytetów, którzy powiedzieli by DOSYĆ! To nie może się dobrze skończyć.

  • @PROP
   „Moją Ojczyzną jest mój Naród”
   Witaj….
   Naród i jego „hagada”, gdy to przynosi korzyści.

   Nam, Polakom wydaje się, że są zjednoczeni i wobec siebie, jako narodu lojalni (mają media i „hagadę”).
   Bardzo często tak nie jest.
   Gdy w grę wchodzi kasa lub władza, gotowi zdradzać swoich (Statek ‚St. Louis’, funkcyjni w obozach, gettach) a gdy zemsta i nienawiść, gotowi ukrywać swoją narodowość (bolszewia,UB)

  • @cisza1 @prop

   Tu fragment z Michalkiewicza związany z tematem naród – religia – historia (w kontekście żydowskim)

   ” Sekularyzm niósł ze sobą niebezpieczeństwo zwłaszcza dla żyjącego w diasporze narodu żydowskiego, dla którego istotnym, a kto wie, czy nie jedynym wyznacznikiem tożsamości przez całe stulecia była religia.

   Nawiasem mówiąc, religia mojżeszowa jest właściwie narodową historią żydowską, tyle, że podaną w metafizycznym sosie. Inne narody miały swoje narodowe historie w zasadzie od religii uniezależnione, więc ich tożsamości sekularyzm nie zagrażał w takim stopniu, jak w przypadku Żydów, których coraz częściej ogarniały wątpliwości, czy powinni wierzyć w starożytne sagi o tym, jak to Morze Czerwone rozstąpiło się, tworząc „mur z wód” wzdłuż uczynionego w ten sposób wąwozu, którym „Izraelici” suchą nogą przemaszerowali po morskim dnie – i tak dalej.
   Tymczasem właśnie to traumatyczne przeżycie stanowiło podstawę mojżeszowej religii, stanowiąc dowód szczególnego zainteresowania „Izraelitami” ze strony Stwórcy Wszechświata. W tej sytuacji postępy sekularyzmu mogły okazać się dla narodu żydowskiego szczególnie niebezpieczne, doprowadzając w końcu do rozpłynięcia się go bez śladu wśród innych narodów.

   Zgodnie jednak z podstawową zasadą myślenia pozytywnego, nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Skoro tedy wybitny przywódca socjalistyczny Adolf Hitler już dokonał masakry europejskich Żydów, eliminując zwłaszcza uboższą i gorzej wykształconą część narodu żydowskiego, która właśnie z tego powodu miała mniejsze szanse na ocalenie, to można tę okoliczność wykorzystać w charakterze remedium na zagrożenia płynące dla narodu żydowskiego ze strony sekularyzmu.

   Po co wierzyć w starożytne sagi, które dostarczają tylu wątpliwości, kiedy oto mamy całkiem świeże traumatyczne wydarzenie, w które wcale nie trzeba „wierzyć”, a tylko pamięci o nim nadać sens metafizyczny. To spostrzeżenie legło u podstaw „religii holokaustu”, która zaczęła podbijać serca coraz szerszych kręgów społeczności żydowskiej, a nawet umysły tym bardziej, że bardzo szybko się okazało, że z holokaustu można ciągnąć całkiem pokaźne i realne profity.

  • @piko
   Bardziej przemawia do mnie doktryna wszyscy za jednego.
   To gdzieś tkwi w Talmudzie i Misznie.
   I tak w myśl tej doktryny nie sposób jest wybaczyć 30 mln Polaków, że nie utworzyli kordonu ze swoich ciał w obronie 3 mln Żydów.
   Co to jest 30 mln w porównaniu z 3 mln- nieprawdaż?- jak również w świetle doktryny jak na wstępie.
   To jest niewybaczalne wg nowoczesnych Żydów..
   Niemcy pod karabinami i karabinami maszynowymi prowadzili Żydów do obozów zagłady, a Polacy tylko patrzyli.
   To było kahygodne! (jak słyszymy pod polską ambasadą w TelAwiwie.

  • @piko

   Diagnoza Michalkiewicza o „religii Holokaustu” spajającej Żydów wobec osłabienia w narodzie religii mojżeszowej wydaje się trafiona w punkt. Przez dwa tysiące lat to właśnie religia pozwalała rozproszonym Żydom bez własnego państwa zachować tożsamość kulturową. Brak tego spoiwa groził asymilacji z innymi kulturami i rozpłynięciem się żydostwa w świecie. „Religia Holokaustu” wymyślona tu została genialnie… Toteż będą się jej trzymać ze wszystkich sił . Czy wobec tego, dla uniknięcia totalnej konfrontacji, na którą obecnie jesteśmy za słabi, najlepszą linią działania nie byłoby trzymanie się koncepcji, że przypisywanie Polsce winy Niemców jest rodzajem „negacjonizmu Holokaustu”, czyli tzw, kłamstwa oświęcimskiego?

   Izrael właśnie zaatakował wojskowe bazy irańskie w Syrii – w odpowiedzi na wysłanego nad jego terytorium szpiegowskiego drona. Z kolei w odpowiedzi na ten atak Syria zestrzeliła jeden z myśliwców izraelskich. Może tego wyniknąć większa wojna w regionie. Ale USA już stanęły po stronie Izraela…

  • @piko

   Poprawka: zamiast „Brak tego spoiwa groził asymilacji z innymi kulturami” powinno być „groził asymilacją”. Późno już i nie przeczytałam tekstu przed wysłaniem…

  • @trzmielka

   Napisałaś:
   „Czy wobec tego, dla uniknięcia totalnej konfrontacji, na którą obecnie jesteśmy za słabi, najlepszą linią działania nie byłoby trzymanie się koncepcji, że przypisywanie Polsce winy Niemców jest rodzajem „negacjonizmu Holokaustu”, czyli tzw, kłamstwa oświęcimskiego?”

   Na taki argument już widzę reakcję Izraela i środowisk żydowskich: „… holokaust to dzieło oczywiście nazistów i faszystów, ale również wasze polaczki, bo nie dość że nie zapobiegliście, to jeszcze czynnie uczestniczyliście w naszej zagładzie. Przecież wasi prezydenci sami to przyznali.” Koniec, kropka.

   Może lepszą reakcją jest pokazywanie faktów dotyczących okupacji w Polsce na tle okupacji w innych krajach?

   I sprawa podstawowa – rząd i inne mędrki pisowskie powinni przestać bredzić że Izrael jest naszym przyjacielem a żydzi to nasi bracia. Takie stwierdzenia są tak debilne, że być może część ludzi tego nie widzi.

   Jeżeli „przyjaciele i bracia” tak się zachowują to strach pomyśleć co sądzą o nas nasi wrogowie i jak się będą zachowywać. Jedno co mi się nasuwa to – REZAT’ LACHIW

  • @piko

   Masz tu najzupełniej rację, Żydzi chcą mieć monopol na ustalanie, co jest „kłamstwem oświęcimskim”, a co nie. Ale ponieważ trudno spodziewać się, że uda nam się pokonać ich „po całości”, to może uprzeć się przy tym, że sformułowanie „polskie obozy” jest „kłamstwem oświęcimskim”, a o pozostałych sprawach możemy dyskutować – czyli propagować na świecie prawdziwy obraz sytuacji? Widać, że co mniej oszołomieni Żydzi, i to „z wysokiej półki”, jednak przyznają, że polskich obozów nie było… No i ten fakt można łatwo udowodnić.

   Mam nadzieję, że ta głupia narracja o „przyjaciołach Żydach” wkrótce się urwie. Obserwuję sporo znajomych filosemitów, którzy stwierdzają, że ich filosemityzm właśnie się skończył.

  • @Trzmielka @piko

   zobaczcie:
   https://wpolityce.pl/smolensk/380908-jaroslaw-kaczynski-na-krakowskim-przedmiesciu-dzis-diabel-podpowiada-nam-ciezka-chorobe-umyslu-antysemityzm-musimy-go-odrzucac-wideo

   ok. 380 komentarzy!!! Nie zniknięte!
   J.K. o antysemityzmie na ‚dochodzeniu’ do tragedii „smoleńskiej” 10.02.2018 r.
   O antypolonizmie – zero!

  • Powyższy anonim to ja

  • Cisza1, Anonim

   Czytałam tę wypowiedź JK oraz wywiad z dr Ewą Kurek. Pani doktor świetnie punktuje najważniejsze sprawy i jest odporna na wszelką poprawność polityczną. To wyjątkowy na naszym gruncie, świetny historyk, bezkompromisowa i z odwagą cywilną. Koniecznie powinna uczestniczyć w komisji do rozmów z Amerykanami, bo z Żydami, uważam, że nie ma o czym rozmawiać, skoro wtrącają się w nasz proces legislacyjny. Wszelkie uzgodnienia powinny natychmiast się urwać. Za to głównemu sojusznikowi trzeba wyjaśnić zasadnicze sprawy.

   Jarosław Kaczyński wie, jak trudna jest nasza sytuacja w obliczu ataku z trzech stron: UE, Niemiec i Izraela. Dlatego prosi o rozwagę, bo rozhuśtanie antysemickich emocji wcale nam w walce o prawdę nie pomoże. W ogóle emocje to najgorszy doradca w sytuacji konfliktowej. Za to o antypolonizmie powinien powiedzieć jak najbardziej i wszyscy oficjalni przedstawiciele Polski powinni teraz trąbić o antypolonizmie…

  • @Trzmielka

   Atak jest celowy i idiotyczny, bo i tak w końcu wszyscy trzej przyznają, że Ziemia się kręci czyli, że obozy były niemieckie.
   O emocje właśnie chodzi.
   J.K. o tym wie i brnie, by je podtrzymać kazaniem o antysemityzmie…zobacz proszę komentarze.
   Aż dziw, że bracia Karnowscy nie reagują.

   Natomiast cisza ma otaczać ustawę reprywatyzacyjną, która „budzi wątpliwości” i czeka, czeka, czeka….wcześniej może przejść 447 w USA, o której J.K. & Co milczą.

  • cisza1

   Tu nie chodzi o to, żeby Izraelczycy, Amerykanie czy Niemcy przyznali, że obozy były niemieckie, tylko żeby również u nich ścigane prawem były wypowiedzi o „polskich obozach”. Szczególnie w Niemczech, bo tam tych wypowiedzi było ostatnio mnóstwo, a jeśli będą ścigane wg polskiego prawa, to także w całej UE. A w USA i Izraelu powinny być wtedy publicznie piętnowane, bo wg ich prawa ścigać się nie da.

   Parę komentarzy przeczytałam i właśnie ze względu na 100% emocji i zero rozumu zniechęciły mnie do dalszego czytania. A w sytuacjach kryzysowych poddanie się emocjom to najgorsze wyjście.

  • @cisza1

   Po stronie izraelskiej też wreszcie rozum zaczyna dochodzić do głosu.
   https://wpolityce.pl/swiat/380952-mocny-glos-z-izraela-przypisywanie-polakom-odpowiedzialnosci-zbiorowej-za-zbrodnie-holokaustu-jest-odrazajace

   Nie bardzo im się opłaca utracić jeden z nielicznych już krajów BEZ nastrojów antysemickich. Żydzi doskonale znają różnicę między sytuacją we Francji czy Niemczech a w Polsce, Dopiero co Merkel publicznie przyznała, że to wstyd dla Niemiec, że synagogi, szkoły i przedszkola żydowskie muszą mieć policyjną ochronę. W Polsce przecież jest, jak dotąd, zupełnie inaczej. Chyba nie opłaca im się tego zmieniać? I Amerykanom, którzy mają teraz w Europie Środkowej swoje istotne interesy, także powinny bardziej opłacać się dobre stosunki z Polską niż naciski na Polskę w żydowskim interesie.

   Od stanowczego i umiejętnego działania naszych władz zależy teraz bardzo wiele. To oni muszą dać do zrozumienia partnerom i przeciwnikom, że najbardziej opłaca im się nas szanować, a nie próbować zwasalizować i wydoić finansowo. Jak na razie, wydaje się, ze działają właściwie, chociaż czasem gamoniowato. Doktor Ewa Kurek powinna zostać włączona do negocjacji!

  • @trzmielka

   Polska ustawa o ściganiu za zwrot „polskie obozy” działa tylko w Polsce i nigdzie więcej. Niemcy musiałyby wprowadzić w swoim ustawodawstwie zapis o karaniu za „polskie obozy” by ścigać u siebie takie przestępstwo.

   Na przykład niemiecki dziennikarz, który użył takiego zwrotu w momencie wjechania do RP powinien liczyć się z postawieniem zarzutów i sprawą w sądzie. W Niemczech nic mu nie grozi. Nie wyobrażam sobie żeby polska policja przy udziale Interpolu łapała takiego delikwenta i dostarczała przed oblicze polskiego sędziego.

   Za „kłamstwo oświęcimskie” można zostać w Polsce ukaranym bo Polska przyjęła taki zapis w prawie.

  • @piko

   To jakieś za bardzo zagmatwane od strony prawnej. Jeśli jest tak, jak mówisz, że ściganie następowałoby tylko na terenie Polski, to ustawa w tym kształcie, jaki jest, ma znikomy sens. Ostatnio sąd w Koblencji potwierdził wyrok polskiego sądu w sprawie Tendery przeciwko ZDF. Mógł wobec tego także nie potwierdzić – i wtedy nie byłoby możliwości wyegzekwowania wyroku?

   Pewnie przy egzekwowaniu wyroków jest też różnica między oskarżeniem z powództwa cywilnego a oskarżeniem publicznym. Przydałyby się porządne oficjalne informacje o tym, jak wyglądałaby sprawa egzekwowania wyroków wydawanych z artykułu 55a ustawy o IPN.

   Z tym że,oczywiście, kwestia treści ustawy to jedna sprawa (wewnętrzna polska), a kwestia wtrącania się Izraela w nasz proces legislacyjny (w jakimkolwiek kształcie ustawy) to inna rzecz.

  • @trzmielka

   „Ostatnio sąd w Koblencji potwierdził wyrok polskiego sądu w sprawie Tendery przeciwko ZDF. Mógł wobec tego także nie potwierdzić – i wtedy nie byłoby możliwości wyegzekwowania wyroku?”

   Obce sądy za granicą RP wydają własną ocenę w sprawie. Oczywiście nie mogą potwierdzać nieprawdy ale to jest ich ocena i ich decyzje. Czy jest czy nie ma nowelizacji ustawy o IPN to twierdzenie o „polskich obozach” jest kłamstwem. Oczywiście wprowadzenie nowelizacji zawęża pole interpretacji takiego stwierdzenia, powoduje jakiś moralny nacisk i to jest plus.

   Z prawnego punktu widzenia ustawa nie ma wpływu na orzekanie zagranicznych sądów, ma znaczenie moralne/medialne/historyczne.

   Nie łudźmy się, że Izrael zmieni indoktrynację młodzieży z powodu tej ustawy. Stąd taki jazgot bo będą musieli jawnie olać państwo polskie i jego prawo.

   Zauważ że w pierwszym momencie padło stwierdzenie od żydów, że opiekunowie wycieczek Izraelczyków w Oświęcimiu mają być poza możliwością oskarżenia. To potwierdza co mówię.
   Oni po prostu łgają na potęgę również podczas pobytu w RP.

  • @piko

   Dzięki za wyjaśnienia, wreszcie lepiej widzę sytuację.

   Coraz mniej mi się podoba treść tej ustawy. Jeśli ściganie za naruszenie prawa wg tej ustawy może i tak być tylko na terenie Polski, to czy warto było wytaczać taką armatę? Z powództwa cywilnego można dochodzić sprawiedliwości już teraz, jak to dzieje się w przypadku p. Tendery.

   Tym bardziej sądzę, że błędem było tak szerokie sformułowanie treści. Należało się skupić na samych „polskich obozach”, bo to najłatwiej udowodnić. I może zamiast naśladować Żydów („kłamstwo oświęcimskie’) z karą więzienia za słowa, należało jednak poprzestać na grzywnie, ale w bardzo dużej wysokości? To by lepiej odegrało rolę informacyjna i odstraszającą.

   Ale skoro i my mamy to „kłamstwo oświęcimskie” karane, to drugim wyjściem byłoby podpisanie „polskich obozów” pod ten paragraf. Oczywiście, to wywołałaby wrzask na pewno, bo naruszony zostałby monopol Żydów na Holokaust.

   W dzisiejszym „Do Rzeczy” jest artykuł Zychowicza, który mocno krytykuje treść tej ustawy, właśnie ze względu na brak możliwości egzekucji poza granicami Polski.

   Co do tych przewodników izraelskich w Auschwitz to jest to gigantyczny skandal i Polska ani chwili dłużej nie powinna tego tolerować. W prawie międzynarodowym dotyczącym turystyki jest, o ile wiem, przepis, że do oprowadzania należy zatrudniać miejscowych przewodników, którzy maja odpowiednie certyfikaty. Tak poważne państwa dbają o to, żeby byle kto nie opowiadał byle czego na temat ich dziedzictwa kulturowego.

  • @nagor

   O żadnych negocjacjach nie pisałam. To był wielki błąd, ze cokolwiek negocjowano z Izraelem. Chodzi mi o informację opartą na faktach dla partnerów politycznych i biznesowych z USA. Nie żadnych, broń Boże, amerykańskich Żydów!

  • @Trzmielka
   „Jeśli ściganie za naruszenie prawa wg tej ustawy może i tak być tylko na terenie Polski, to czy warto było wytaczać taką armatę?”

   Czy tylko na terenie Polski? Chyba tak.

   Popatrz, codziennie tłumy przed polską ambasadą w Tel-Aviv – polskie obywatelstwo dostają od ręki!

   Gdy się pojawią a wcześniej na temat Polski i Polaków kłamali publicznie – to wtedy wg. mnie nie tylko do więzienia na nasz koszt ale bardzo wysoka grzywna.
   Nic tak nie działa jak kasa.

   A „nasi” głoszący (wiadomo co) – podobnie. Obawiam się, że nagle przybędzie nam „historyków” i „artystów”.

   Taki Gross już też wie ( „Karczewski: Nie zamierzam wnosić o ukaranie Jana Tomasza Grossa – Dziennik Gazeta Prawna), że nie musi się obawiać i może nadal gościć w Polin. I pluć do woli, wszak minister potwierdził zbrodnie polskie w Jedwabnem. (Czaputowicz)

   Jest nieciekawie ale rozumiem, że nadal wielu ufa…:(

  • @cisza1

   Czy czytałaś rozmowę z Jarosławem Kaczyńskim w dzisiejszym „Do Rzeczy”? Ja na razie ją tylko przejrzałam i wyniosłam wrażenie, że nie docenia przeciwnika. Taka postawa może mieć swoje źródło chyba w standardowym filosemityzmie polskiej „żoliborskiej inteligencji”. Stąd zbyt miękkie reagowanie na żydowską hucpę. Poczytam tę rozmowę uważnie, ciekawa jestem własnych wniosków. Tutaj Orban by się przydał…

   Serdeczności 🙂

  • @trzmielka @all

   Słówko odnośnie prawa bo są nieporozumienia.

   Nie ma czegoś takiego jak „prawo międzynarodowe”, „prawo ponad państwowe”.

   Są umowy, traktaty, konwencje międzynarodowe. Jak się podpisało to się przestrzega. Można wymówić, można nie podpisywać. Póki mamy do czynienia z suwerennymi państwami, każde z nich na swoim terytorium stanowi swoje prawa. U nas za wwiezienie narkotyków jest kara więzienia a w takiej Malezji czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich mogą obciąć głowę. Ich prawo i należy sobie z tego zadawać sprawę.

   Uważam że tak jest dobrze, co oczywiście oznacza, że godzę się na to że są państwa lepsze, gorsze, bandyckie i inne. Ale dzięki temu możemy to właśnie ocenić. to jest konieczne.

   W wyniku konkurencji na „rynku państw” można w naturalny sposób ocenić, które zasady sprzyjają rozwojowi, zapewniają dobrobyt i bezpieczeństwo.

 • prop opublikował nowy komentarz aktywności 2 lata, 11 miesięcy temu

  @piko: ponieważ wszyscy wiemy, że piszesz jakieś podsumowanie – wkleiłem ten tekst głownie dla Ciebie (jestem byłym autorem PT i nie zamierzam tego zmieniać);
  @ALL:
  po części jednak i dla tych, którzy dysponują jakimś nieznanym, nowym lub nieodkrytym dotąd materiałem, zapisem itp. – tych zapraszam do wymiany informacji na wskazanym blo…[Czytaj więcej…]

 • prop opublikował nowy komentarz aktywności 2 lata, 11 miesięcy temu

  padło tu nazwisko Szeremietiew – b. śmieszne…
  http://naszeblogi.pl/48794-tragifarciarz

 • Śmiały scenariusz, przedstawiony onegdaj przez Kol. @amiranta na S24 (https://www.salon24.pl/u/z-glupia-frant/827058,kto-ma-wywalic-antoniego-beata) – zaczyna się powoli spełniać; gdyby spełnił się co do joty, B[…]

  • Hej
   Nie sądzę aby to całe zamieszanie miało na celu wywalenie AM. Może tak być przy okazji.
   Nie sądzę aby brak AM w MON wpłynął na zmianę (na lepszą) w pracach nad 10.04.

   Ale swoje trzeba robić.

   Zobaczmy czy coś oficjalnie pojawi się o zdobytych odsłuchach z Litwy i Estonii (jeśli się nie pomyliłem).
   Zobaczmy czy pojawią się komunikaty po ekshumacjach. Jak na razie żadnych konkretów nie ma (np. wyników identyfikacji po DNA).

  • @piko
   Zmiana na stanowisku premiera (BS na MM) mogłaby doprowadzić do wyautowania Macierewicza z rządu. Czy tak się stanie, to zobaczymy. Kto miałby go zastąpić? Gdyby np. Szeremietiew, to mogłoby być ciekawie. Niestety na razie nie oczekuję nic dobrego po MM 🙁 , ale może mnie czymś pozytywnym zaskoczy. Brak Macierewicza w MON mógłby spowodować prześwietlenie działań operetkowej podkomisji Berczyńskiego/Nowaczyka.

   „…Zobaczmy czy pojawią się komunikaty po ekshumacjach. Jak na razie żadnych konkretów nie ma (np. wyników identyfikacji po DNA).”

   Na to chyba wszyscy zainteresowani prawdą czekają. Tutaj jest jeszcze jeden widoczny dla mnie zgrzyt. Jarosław Kaczyński ogłosił, że w okolicach 10.04.2018 r. prawda lub częściowa prawda 😉 będzie znana, a komunikat zbiorczy po wszystkich ekshumacjach ma być ogłoszony po ich zakończeniu. Czyli nie wcześniej niż po czerwcu 2018 r.

  • @kormoran321
   Zaryzykuję i napiszę co przykładowo może być w końcowym komunikacie Komisji:

   „10.04.2010 nie było zwykłego wypadku komunikacyjnego z winy pilotów, była tragedia . Rozbicie samolotu przed lotniskiem i śmierć pasażerów wynikało ze splotu zamierzonych działań skutkujących destrukcją samolotu w powietrzu tuż przed lądowaniem.

   Sprawcy i dokładana metoda zamachu nie jest jeszcze dokładnie poznana ale jest oczywista. Pozyskanie nowych danych może w przyszłości umożliwić poznanie prawdy.”

   Koniec i bomba kto nie wierzy ten trąba.

   ps.
   Niestety nie widziałem się z FYMem.

  • padło tu nazwisko Szeremietiew – b. śmieszne…
   http://naszeblogi.pl/48794-tragifarciarz

  • @piko: ponieważ wszyscy wiemy, że piszesz jakieś podsumowanie – wkleiłem ten tekst głownie dla Ciebie (jestem byłym autorem PT i nie zamierzam tego zmieniać);
   @ALL:
   po części jednak i dla tych, którzy dysponują jakimś nieznanym, nowym lub nieodkrytym dotąd materiałem, zapisem itp. – tych zapraszam do wymiany informacji na wskazanym blogu; nie podzielam bowiem pesymizmu @piko co do zmiany sytuacji po wywaleniu antka (wraz jego – o czym piko może nie pamięta – szpiegiem u Pasionka, wywalczonym mimo sprzeciwu Ziobry) – uważam za całkiem możliwe „nowe otwarcie” i to nie w sprawie smoleńskiej, a „okęckiej”; komentowanie tu czyichś „impresji na temat smoleński” pozostawiam P.T. Publiczności z PT

  • @Piko

   Tak, Komisja KaNo z pewnością coś podobnego poda ciemnemu ludowi do wierzenia 😀 , ale prokuratura już niekoniecznie.

  • p.s.
   Jeszcze o prawdzie czy też „prawdzie” i o emeryturach UB-ków przywoływany często red. Michalkiewicz:
   https://www.wykop.pl/link/3250651/stanislaw-michalkiewicz-miazdzy-zwolennika-pisu-i-jego-rzad/

  • @prop

   Nazwisko Szeremietiew padło już w innym miejscu. Podałem go jako jeden z przykładów. W kontekście powyższych informacji (o ile wszystko prawda) jest rzeczywiście „b.śmieszne”. Dla mnie dyskwalifikuje go doradzanie komuś takiemu jak Gowin. Ostatnio na blogu Szeremietiewa napisałem komentarz odnośnie 10 Kwietnia i nie doczekałem się odpowiedzi od autora bloga, ale komentarz nie został usunięty.
   Link: https://www.salon24.pl/u/szeremietiew/826366,szeremietiew-znam-antoniego-wywiad-dla-mpolska24-pl

  • @Kormoran321
   Witam.
   Pańskie komentarze są są automatycznie kierowane przez SystemPT do Spamu lub Oczekujacych.
   Prawdopodobnie z tego powodu, że do komentarzy podpięty jest link http://kormoran321.wordpress.com, który nie figuruje w dokumentacji rejestracyjnej. Myślę, że tkwi to w definicji Grawatara. Sugeruję to sprawdzić w Grawatarze i ewentualnie zmodyfikować..
   Pzdrw.

  • @Tadeuusz_K
   Coś tam spróbowałem zmienić (usunąłem adres z profilu). Nie wiem czy teraz jest wszystko ok.

   Pozdrawiam 🙂

  • @kormoran321
   ….czy teraz jest wszystko ok.#
   /
   -Niestety.
   Problem nadal istnieje po pańskiej stronie.
   Niech Pan spróbuje logować się „kormoran321” – K z małej litery.
   W 14-10 widać, że link nie jest czynny (czarny kolor).
   Pzdrw.

  • Polecam nową notkę red. Misiewicza z filmem:
   http://niepoprawni.pl/blog/romek-m/smolensk-czyli-jak-sie-nas-tumani

 • „Rok Polski” (w reprincie) stoi gdzieś na półce, ale ten wyimek z „Kilka słów o ważności podań” – nie znany, a jakże pyszny i, okazało mi się właśnie, jakże aktualny! Dziękuję!

  P.S.
  ponieważ na ogół czytam uważ[…]

 • Wszystko jedno o czym: może być o de maryni, byle na poziomie jakimś – takim, jak to drzewiej tu bywało, bo widzę – od kiedy ci sami fajni goście (i gościówy), co tu ongi zdryfowali i dawali rękojmię , a teraz, na[…]

 • „everything isn’t always as it seems” – światowej sławy cytat z Phaidrosa (znanego jako Gaius Iulius Phaedrus) jest niejako wyrwany z szerszego, ciekawszego kontekstu, bo oto:

  „Rzeczy nie zawsze są takie na jakie[…]

 • Kruca fix!

  Przyłażom z powrotem i się szarogenszom!

  Taka jedna, co darła ryja, żeby szurum burum  już, natychmiast, opuszczać to ukochane miejsce – włazi jak po swoje i się odgraża, że mnie bedzie reblogować.[…]

 • Kto wklei wideło? Tytułu, oczywiście, nie podaję…

   

  Kiedy nadchodzą złe chwile – niemało ich w życia przebiegu

  Kiedy się wszystko odwraca – i ty się odwracasz od Niego

  Powróć do czasów minionych, gdy mi[…]

 •  

  Pyszni się amarantem nasze Polskim Tekstem

  Jest Ptaszysko, gdzieś tam Pieśń z Królestwem,

  Rozparły się Katedry, tłoczą inne Foty

  I tylko „jakoś” nie mam tej dawnej ochoty

  Do pogwarków, śmichów, purnon[…]

 • Mimo licznych – ba: masowych! – prób stworzenia Komitetu pożegnalnego, niecna, podstępna i chytra akcja niejakiego erka spaliła na panewce!

  Komitet, jednoosobowy – Przewodniczący, Sekretarz i Członek w jedne[…]

 • Załaduj więcej