prop

 • Przeklejam swój artykuł wyjątkowo, bo traktuje o poecie – a gdzie szukać poetów, jak nie na P.T.?

   

  Wyznanie to nie jest ani moje, ani nie jest cytatem – to poetyckie (bo rzecz będzie o poecie), nieco patetycz[…]

  • @prop
   #Moją Ojczyzną jest mój Naród#

   Wpisuje się to w ideę mesjanizmu narodowego.
   Naród żydowski jako oczekiwany Mesjasz.

  • Witaj @prop

   Początek Twojego tekstu zapowiadaał refleksje o losie jakiegoś (mi) nieznanego poety rzucanego losami powojennymi to tu to tam.

   A potem konkretne wnioski dotyczące nacji z którą się nie tylko my borykamy. Wnioski prawdziwe, obdarte z liryki i poetyki.

   Generalnie tak jest jak napisałeś – to są ludzie innej obcej, a nawet wrogiej nam cywilizacji.

   Z tym, że „generalnie” nie znaczy zawsze.

   ps.
   Patrzę na tzw. bierzączkę w mediach i odnoszę wrażenie, że świat zdurniał do cna, że nie ma już normalnych przywódców czy innych powszechnych autorytetów, którzy powiedzieli by DOSYĆ! To nie może się dobrze skończyć.

  • @PROP
   „Moją Ojczyzną jest mój Naród”
   Witaj….
   Naród i jego „hagada”, gdy to przynosi korzyści.

   Nam, Polakom wydaje się, że są zjednoczeni i wobec siebie, jako narodu lojalni (mają media i „hagadę”).
   Bardzo często tak nie jest.
   Gdy w grę wchodzi kasa lub władza, gotowi zdradzać swoich (Statek ‚St. Louis’, funkcyjni w obozach, gettach) a gdy zemsta i nienawiść, gotowi ukrywać swoją narodowość (bolszewia,UB)

  • @cisza1 @prop

   Tu fragment z Michalkiewicza związany z tematem naród – religia – historia (w kontekście żydowskim)

   ” Sekularyzm niósł ze sobą niebezpieczeństwo zwłaszcza dla żyjącego w diasporze narodu żydowskiego, dla którego istotnym, a kto wie, czy nie jedynym wyznacznikiem tożsamości przez całe stulecia była religia.

   Nawiasem mówiąc, religia mojżeszowa jest właściwie narodową historią żydowską, tyle, że podaną w metafizycznym sosie. Inne narody miały swoje narodowe historie w zasadzie od religii uniezależnione, więc ich tożsamości sekularyzm nie zagrażał w takim stopniu, jak w przypadku Żydów, których coraz częściej ogarniały wątpliwości, czy powinni wierzyć w starożytne sagi o tym, jak to Morze Czerwone rozstąpiło się, tworząc „mur z wód” wzdłuż uczynionego w ten sposób wąwozu, którym „Izraelici” suchą nogą przemaszerowali po morskim dnie – i tak dalej.
   Tymczasem właśnie to traumatyczne przeżycie stanowiło podstawę mojżeszowej religii, stanowiąc dowód szczególnego zainteresowania „Izraelitami” ze strony Stwórcy Wszechświata. W tej sytuacji postępy sekularyzmu mogły okazać się dla narodu żydowskiego szczególnie niebezpieczne, doprowadzając w końcu do rozpłynięcia się go bez śladu wśród innych narodów.

   Zgodnie jednak z podstawową zasadą myślenia pozytywnego, nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Skoro tedy wybitny przywódca socjalistyczny Adolf Hitler już dokonał masakry europejskich Żydów, eliminując zwłaszcza uboższą i gorzej wykształconą część narodu żydowskiego, która właśnie z tego powodu miała mniejsze szanse na ocalenie, to można tę okoliczność wykorzystać w charakterze remedium na zagrożenia płynące dla narodu żydowskiego ze strony sekularyzmu.

   Po co wierzyć w starożytne sagi, które dostarczają tylu wątpliwości, kiedy oto mamy całkiem świeże traumatyczne wydarzenie, w które wcale nie trzeba „wierzyć”, a tylko pamięci o nim nadać sens metafizyczny. To spostrzeżenie legło u podstaw „religii holokaustu”, która zaczęła podbijać serca coraz szerszych kręgów społeczności żydowskiej, a nawet umysły tym bardziej, że bardzo szybko się okazało, że z holokaustu można ciągnąć całkiem pokaźne i realne profity.

  • @piko
   Bardziej przemawia do mnie doktryna wszyscy za jednego.
   To gdzieś tkwi w Talmudzie i Misznie.
   I tak w myśl tej doktryny nie sposób jest wybaczyć 30 mln Polaków, że nie utworzyli kordonu ze swoich ciał w obronie 3 mln Żydów.
   Co to jest 30 mln w porównaniu z 3 mln- nieprawdaż?- jak również w świetle doktryny jak na wstępie.
   To jest niewybaczalne wg nowoczesnych Żydów..
   Niemcy pod karabinami i karabinami maszynowymi prowadzili Żydów do obozów zagłady, a Polacy tylko patrzyli.
   To było kahygodne! (jak słyszymy pod polską ambasadą w TelAwiwie.

  • @piko

   Diagnoza Michalkiewicza o „religii Holokaustu” spajającej Żydów wobec osłabienia w narodzie religii mojżeszowej wydaje się trafiona w punkt. Przez dwa tysiące lat to właśnie religia pozwalała rozproszonym Żydom bez własnego państwa zachować tożsamość kulturową. Brak tego spoiwa groził asymilacji z innymi kulturami i rozpłynięciem się żydostwa w świecie. „Religia Holokaustu” wymyślona tu została genialnie… Toteż będą się jej trzymać ze wszystkich sił . Czy wobec tego, dla uniknięcia totalnej konfrontacji, na którą obecnie jesteśmy za słabi, najlepszą linią działania nie byłoby trzymanie się koncepcji, że przypisywanie Polsce winy Niemców jest rodzajem „negacjonizmu Holokaustu”, czyli tzw, kłamstwa oświęcimskiego?

   Izrael właśnie zaatakował wojskowe bazy irańskie w Syrii – w odpowiedzi na wysłanego nad jego terytorium szpiegowskiego drona. Z kolei w odpowiedzi na ten atak Syria zestrzeliła jeden z myśliwców izraelskich. Może tego wyniknąć większa wojna w regionie. Ale USA już stanęły po stronie Izraela…

  • @piko

   Poprawka: zamiast „Brak tego spoiwa groził asymilacji z innymi kulturami” powinno być „groził asymilacją”. Późno już i nie przeczytałam tekstu przed wysłaniem…

  • @trzmielka

   Napisałaś:
   „Czy wobec tego, dla uniknięcia totalnej konfrontacji, na którą obecnie jesteśmy za słabi, najlepszą linią działania nie byłoby trzymanie się koncepcji, że przypisywanie Polsce winy Niemców jest rodzajem „negacjonizmu Holokaustu”, czyli tzw, kłamstwa oświęcimskiego?”

   Na taki argument już widzę reakcję Izraela i środowisk żydowskich: „… holokaust to dzieło oczywiście nazistów i faszystów, ale również wasze polaczki, bo nie dość że nie zapobiegliście, to jeszcze czynnie uczestniczyliście w naszej zagładzie. Przecież wasi prezydenci sami to przyznali.” Koniec, kropka.

   Może lepszą reakcją jest pokazywanie faktów dotyczących okupacji w Polsce na tle okupacji w innych krajach?

   I sprawa podstawowa – rząd i inne mędrki pisowskie powinni przestać bredzić że Izrael jest naszym przyjacielem a żydzi to nasi bracia. Takie stwierdzenia są tak debilne, że być może część ludzi tego nie widzi.

   Jeżeli „przyjaciele i bracia” tak się zachowują to strach pomyśleć co sądzą o nas nasi wrogowie i jak się będą zachowywać. Jedno co mi się nasuwa to – REZAT’ LACHIW

  • @piko

   Masz tu najzupełniej rację, Żydzi chcą mieć monopol na ustalanie, co jest „kłamstwem oświęcimskim”, a co nie. Ale ponieważ trudno spodziewać się, że uda nam się pokonać ich „po całości”, to może uprzeć się przy tym, że sformułowanie „polskie obozy” jest „kłamstwem oświęcimskim”, a o pozostałych sprawach możemy dyskutować – czyli propagować na świecie prawdziwy obraz sytuacji? Widać, że co mniej oszołomieni Żydzi, i to „z wysokiej półki”, jednak przyznają, że polskich obozów nie było… No i ten fakt można łatwo udowodnić.

   Mam nadzieję, że ta głupia narracja o „przyjaciołach Żydach” wkrótce się urwie. Obserwuję sporo znajomych filosemitów, którzy stwierdzają, że ich filosemityzm właśnie się skończył.

  • @Trzmielka @piko

   zobaczcie:
   https://wpolityce.pl/smolensk/380908-jaroslaw-kaczynski-na-krakowskim-przedmiesciu-dzis-diabel-podpowiada-nam-ciezka-chorobe-umyslu-antysemityzm-musimy-go-odrzucac-wideo

   ok. 380 komentarzy!!! Nie zniknięte!
   J.K. o antysemityzmie na ‚dochodzeniu’ do tragedii „smoleńskiej” 10.02.2018 r.
   O antypolonizmie – zero!

  • Powyższy anonim to ja

  • Cisza1, Anonim

   Czytałam tę wypowiedź JK oraz wywiad z dr Ewą Kurek. Pani doktor świetnie punktuje najważniejsze sprawy i jest odporna na wszelką poprawność polityczną. To wyjątkowy na naszym gruncie, świetny historyk, bezkompromisowa i z odwagą cywilną. Koniecznie powinna uczestniczyć w komisji do rozmów z Amerykanami, bo z Żydami, uważam, że nie ma o czym rozmawiać, skoro wtrącają się w nasz proces legislacyjny. Wszelkie uzgodnienia powinny natychmiast się urwać. Za to głównemu sojusznikowi trzeba wyjaśnić zasadnicze sprawy.

   Jarosław Kaczyński wie, jak trudna jest nasza sytuacja w obliczu ataku z trzech stron: UE, Niemiec i Izraela. Dlatego prosi o rozwagę, bo rozhuśtanie antysemickich emocji wcale nam w walce o prawdę nie pomoże. W ogóle emocje to najgorszy doradca w sytuacji konfliktowej. Za to o antypolonizmie powinien powiedzieć jak najbardziej i wszyscy oficjalni przedstawiciele Polski powinni teraz trąbić o antypolonizmie…

  • @Trzmielka

   Atak jest celowy i idiotyczny, bo i tak w końcu wszyscy trzej przyznają, że Ziemia się kręci czyli, że obozy były niemieckie.
   O emocje właśnie chodzi.
   J.K. o tym wie i brnie, by je podtrzymać kazaniem o antysemityzmie…zobacz proszę komentarze.
   Aż dziw, że bracia Karnowscy nie reagują.

   Natomiast cisza ma otaczać ustawę reprywatyzacyjną, która „budzi wątpliwości” i czeka, czeka, czeka….wcześniej może przejść 447 w USA, o której J.K. & Co milczą.

  • cisza1

   Tu nie chodzi o to, żeby Izraelczycy, Amerykanie czy Niemcy przyznali, że obozy były niemieckie, tylko żeby również u nich ścigane prawem były wypowiedzi o „polskich obozach”. Szczególnie w Niemczech, bo tam tych wypowiedzi było ostatnio mnóstwo, a jeśli będą ścigane wg polskiego prawa, to także w całej UE. A w USA i Izraelu powinny być wtedy publicznie piętnowane, bo wg ich prawa ścigać się nie da.

   Parę komentarzy przeczytałam i właśnie ze względu na 100% emocji i zero rozumu zniechęciły mnie do dalszego czytania. A w sytuacjach kryzysowych poddanie się emocjom to najgorsze wyjście.

  • @cisza1

   Po stronie izraelskiej też wreszcie rozum zaczyna dochodzić do głosu.
   https://wpolityce.pl/swiat/380952-mocny-glos-z-izraela-przypisywanie-polakom-odpowiedzialnosci-zbiorowej-za-zbrodnie-holokaustu-jest-odrazajace

   Nie bardzo im się opłaca utracić jeden z nielicznych już krajów BEZ nastrojów antysemickich. Żydzi doskonale znają różnicę między sytuacją we Francji czy Niemczech a w Polsce, Dopiero co Merkel publicznie przyznała, że to wstyd dla Niemiec, że synagogi, szkoły i przedszkola żydowskie muszą mieć policyjną ochronę. W Polsce przecież jest, jak dotąd, zupełnie inaczej. Chyba nie opłaca im się tego zmieniać? I Amerykanom, którzy mają teraz w Europie Środkowej swoje istotne interesy, także powinny bardziej opłacać się dobre stosunki z Polską niż naciski na Polskę w żydowskim interesie.

   Od stanowczego i umiejętnego działania naszych władz zależy teraz bardzo wiele. To oni muszą dać do zrozumienia partnerom i przeciwnikom, że najbardziej opłaca im się nas szanować, a nie próbować zwasalizować i wydoić finansowo. Jak na razie, wydaje się, ze działają właściwie, chociaż czasem gamoniowato. Doktor Ewa Kurek powinna zostać włączona do negocjacji!

  • @trzmielka

   Polska ustawa o ściganiu za zwrot „polskie obozy” działa tylko w Polsce i nigdzie więcej. Niemcy musiałyby wprowadzić w swoim ustawodawstwie zapis o karaniu za „polskie obozy” by ścigać u siebie takie przestępstwo.

   Na przykład niemiecki dziennikarz, który użył takiego zwrotu w momencie wjechania do RP powinien liczyć się z postawieniem zarzutów i sprawą w sądzie. W Niemczech nic mu nie grozi. Nie wyobrażam sobie żeby polska policja przy udziale Interpolu łapała takiego delikwenta i dostarczała przed oblicze polskiego sędziego.

   Za „kłamstwo oświęcimskie” można zostać w Polsce ukaranym bo Polska przyjęła taki zapis w prawie.

  • @piko

   To jakieś za bardzo zagmatwane od strony prawnej. Jeśli jest tak, jak mówisz, że ściganie następowałoby tylko na terenie Polski, to ustawa w tym kształcie, jaki jest, ma znikomy sens. Ostatnio sąd w Koblencji potwierdził wyrok polskiego sądu w sprawie Tendery przeciwko ZDF. Mógł wobec tego także nie potwierdzić – i wtedy nie byłoby możliwości wyegzekwowania wyroku?

   Pewnie przy egzekwowaniu wyroków jest też różnica między oskarżeniem z powództwa cywilnego a oskarżeniem publicznym. Przydałyby się porządne oficjalne informacje o tym, jak wyglądałaby sprawa egzekwowania wyroków wydawanych z artykułu 55a ustawy o IPN.

   Z tym że,oczywiście, kwestia treści ustawy to jedna sprawa (wewnętrzna polska), a kwestia wtrącania się Izraela w nasz proces legislacyjny (w jakimkolwiek kształcie ustawy) to inna rzecz.

  • @trzmielka

   „Ostatnio sąd w Koblencji potwierdził wyrok polskiego sądu w sprawie Tendery przeciwko ZDF. Mógł wobec tego także nie potwierdzić – i wtedy nie byłoby możliwości wyegzekwowania wyroku?”

   Obce sądy za granicą RP wydają własną ocenę w sprawie. Oczywiście nie mogą potwierdzać nieprawdy ale to jest ich ocena i ich decyzje. Czy jest czy nie ma nowelizacji ustawy o IPN to twierdzenie o „polskich obozach” jest kłamstwem. Oczywiście wprowadzenie nowelizacji zawęża pole interpretacji takiego stwierdzenia, powoduje jakiś moralny nacisk i to jest plus.

   Z prawnego punktu widzenia ustawa nie ma wpływu na orzekanie zagranicznych sądów, ma znaczenie moralne/medialne/historyczne.

   Nie łudźmy się, że Izrael zmieni indoktrynację młodzieży z powodu tej ustawy. Stąd taki jazgot bo będą musieli jawnie olać państwo polskie i jego prawo.

   Zauważ że w pierwszym momencie padło stwierdzenie od żydów, że opiekunowie wycieczek Izraelczyków w Oświęcimiu mają być poza możliwością oskarżenia. To potwierdza co mówię.
   Oni po prostu łgają na potęgę również podczas pobytu w RP.

  • @piko

   Dzięki za wyjaśnienia, wreszcie lepiej widzę sytuację.

   Coraz mniej mi się podoba treść tej ustawy. Jeśli ściganie za naruszenie prawa wg tej ustawy może i tak być tylko na terenie Polski, to czy warto było wytaczać taką armatę? Z powództwa cywilnego można dochodzić sprawiedliwości już teraz, jak to dzieje się w przypadku p. Tendery.

   Tym bardziej sądzę, że błędem było tak szerokie sformułowanie treści. Należało się skupić na samych „polskich obozach”, bo to najłatwiej udowodnić. I może zamiast naśladować Żydów („kłamstwo oświęcimskie’) z karą więzienia za słowa, należało jednak poprzestać na grzywnie, ale w bardzo dużej wysokości? To by lepiej odegrało rolę informacyjna i odstraszającą.

   Ale skoro i my mamy to „kłamstwo oświęcimskie” karane, to drugim wyjściem byłoby podpisanie „polskich obozów” pod ten paragraf. Oczywiście, to wywołałaby wrzask na pewno, bo naruszony zostałby monopol Żydów na Holokaust.

   W dzisiejszym „Do Rzeczy” jest artykuł Zychowicza, który mocno krytykuje treść tej ustawy, właśnie ze względu na brak możliwości egzekucji poza granicami Polski.

   Co do tych przewodników izraelskich w Auschwitz to jest to gigantyczny skandal i Polska ani chwili dłużej nie powinna tego tolerować. W prawie międzynarodowym dotyczącym turystyki jest, o ile wiem, przepis, że do oprowadzania należy zatrudniać miejscowych przewodników, którzy maja odpowiednie certyfikaty. Tak poważne państwa dbają o to, żeby byle kto nie opowiadał byle czego na temat ich dziedzictwa kulturowego.

  • @nagor

   O żadnych negocjacjach nie pisałam. To był wielki błąd, ze cokolwiek negocjowano z Izraelem. Chodzi mi o informację opartą na faktach dla partnerów politycznych i biznesowych z USA. Nie żadnych, broń Boże, amerykańskich Żydów!

  • @Trzmielka
   „Jeśli ściganie za naruszenie prawa wg tej ustawy może i tak być tylko na terenie Polski, to czy warto było wytaczać taką armatę?”

   Czy tylko na terenie Polski? Chyba tak.

   Popatrz, codziennie tłumy przed polską ambasadą w Tel-Aviv – polskie obywatelstwo dostają od ręki!

   Gdy się pojawią a wcześniej na temat Polski i Polaków kłamali publicznie – to wtedy wg. mnie nie tylko do więzienia na nasz koszt ale bardzo wysoka grzywna.
   Nic tak nie działa jak kasa.

   A „nasi” głoszący (wiadomo co) – podobnie. Obawiam się, że nagle przybędzie nam „historyków” i „artystów”.

   Taki Gross już też wie ( „Karczewski: Nie zamierzam wnosić o ukaranie Jana Tomasza Grossa – Dziennik Gazeta Prawna), że nie musi się obawiać i może nadal gościć w Polin. I pluć do woli, wszak minister potwierdził zbrodnie polskie w Jedwabnem. (Czaputowicz)

   Jest nieciekawie ale rozumiem, że nadal wielu ufa…:(

  • @cisza1

   Czy czytałaś rozmowę z Jarosławem Kaczyńskim w dzisiejszym „Do Rzeczy”? Ja na razie ją tylko przejrzałam i wyniosłam wrażenie, że nie docenia przeciwnika. Taka postawa może mieć swoje źródło chyba w standardowym filosemityzmie polskiej „żoliborskiej inteligencji”. Stąd zbyt miękkie reagowanie na żydowską hucpę. Poczytam tę rozmowę uważnie, ciekawa jestem własnych wniosków. Tutaj Orban by się przydał…

   Serdeczności 🙂

  • @trzmielka @all

   Słówko odnośnie prawa bo są nieporozumienia.

   Nie ma czegoś takiego jak „prawo międzynarodowe”, „prawo ponad państwowe”.

   Są umowy, traktaty, konwencje międzynarodowe. Jak się podpisało to się przestrzega. Można wymówić, można nie podpisywać. Póki mamy do czynienia z suwerennymi państwami, każde z nich na swoim terytorium stanowi swoje prawa. U nas za wwiezienie narkotyków jest kara więzienia a w takiej Malezji czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich mogą obciąć głowę. Ich prawo i należy sobie z tego zadawać sprawę.

   Uważam że tak jest dobrze, co oczywiście oznacza, że godzę się na to że są państwa lepsze, gorsze, bandyckie i inne. Ale dzięki temu możemy to właśnie ocenić. to jest konieczne.

   W wyniku konkurencji na „rynku państw” można w naturalny sposób ocenić, które zasady sprzyjają rozwojowi, zapewniają dobrobyt i bezpieczeństwo.

 • @piko: ponieważ wszyscy wiemy, że piszesz jakieś podsumowanie – wkleiłem ten tekst głownie dla Ciebie (jestem byłym autorem PT i nie zamierzam tego zmieniać);
  @ALL:
  po części jednak i dla tych, którzy dysponują jakimś nieznanym, nowym lub nieodkrytym dotąd materiałem, zapisem itp. – tych zapraszam do wymiany informacji na wskazanym blogu; nie po…[Czytaj więcej…]

 • padło tu nazwisko Szeremietiew – b. śmieszne…
  http://naszeblogi.pl/48794-tragifarciarz

 • Śmiały scenariusz, przedstawiony onegdaj przez Kol. @amiranta na S24 (https://www.salon24.pl/u/z-glupia-frant/827058,kto-ma-wywalic-antoniego-beata) – zaczyna się powoli spełniać; gdyby spełnił się co do joty, B[…]

  • Hej
   Nie sądzę aby to całe zamieszanie miało na celu wywalenie AM. Może tak być przy okazji.
   Nie sądzę aby brak AM w MON wpłynął na zmianę (na lepszą) w pracach nad 10.04.

   Ale swoje trzeba robić.

   Zobaczmy czy coś oficjalnie pojawi się o zdobytych odsłuchach z Litwy i Estonii (jeśli się nie pomyliłem).
   Zobaczmy czy pojawią się komunikaty po ekshumacjach. Jak na razie żadnych konkretów nie ma (np. wyników identyfikacji po DNA).

  • @piko
   Zmiana na stanowisku premiera (BS na MM) mogłaby doprowadzić do wyautowania Macierewicza z rządu. Czy tak się stanie, to zobaczymy. Kto miałby go zastąpić? Gdyby np. Szeremietiew, to mogłoby być ciekawie. Niestety na razie nie oczekuję nic dobrego po MM 🙁 , ale może mnie czymś pozytywnym zaskoczy. Brak Macierewicza w MON mógłby spowodować prześwietlenie działań operetkowej podkomisji Berczyńskiego/Nowaczyka.

   „…Zobaczmy czy pojawią się komunikaty po ekshumacjach. Jak na razie żadnych konkretów nie ma (np. wyników identyfikacji po DNA).”

   Na to chyba wszyscy zainteresowani prawdą czekają. Tutaj jest jeszcze jeden widoczny dla mnie zgrzyt. Jarosław Kaczyński ogłosił, że w okolicach 10.04.2018 r. prawda lub częściowa prawda 😉 będzie znana, a komunikat zbiorczy po wszystkich ekshumacjach ma być ogłoszony po ich zakończeniu. Czyli nie wcześniej niż po czerwcu 2018 r.

  • @kormoran321
   Zaryzykuję i napiszę co przykładowo może być w końcowym komunikacie Komisji:

   „10.04.2010 nie było zwykłego wypadku komunikacyjnego z winy pilotów, była tragedia . Rozbicie samolotu przed lotniskiem i śmierć pasażerów wynikało ze splotu zamierzonych działań skutkujących destrukcją samolotu w powietrzu tuż przed lądowaniem.

   Sprawcy i dokładana metoda zamachu nie jest jeszcze dokładnie poznana ale jest oczywista. Pozyskanie nowych danych może w przyszłości umożliwić poznanie prawdy.”

   Koniec i bomba kto nie wierzy ten trąba.

   ps.
   Niestety nie widziałem się z FYMem.

  • padło tu nazwisko Szeremietiew – b. śmieszne…
   http://naszeblogi.pl/48794-tragifarciarz

  • @piko: ponieważ wszyscy wiemy, że piszesz jakieś podsumowanie – wkleiłem ten tekst głownie dla Ciebie (jestem byłym autorem PT i nie zamierzam tego zmieniać);
   @ALL:
   po części jednak i dla tych, którzy dysponują jakimś nieznanym, nowym lub nieodkrytym dotąd materiałem, zapisem itp. – tych zapraszam do wymiany informacji na wskazanym blogu; nie podzielam bowiem pesymizmu @piko co do zmiany sytuacji po wywaleniu antka (wraz jego – o czym piko może nie pamięta – szpiegiem u Pasionka, wywalczonym mimo sprzeciwu Ziobry) – uważam za całkiem możliwe „nowe otwarcie” i to nie w sprawie smoleńskiej, a „okęckiej”; komentowanie tu czyichś „impresji na temat smoleński” pozostawiam P.T. Publiczności z PT

  • @Piko

   Tak, Komisja KaNo z pewnością coś podobnego poda ciemnemu ludowi do wierzenia 😀 , ale prokuratura już niekoniecznie.

  • p.s.
   Jeszcze o prawdzie czy też „prawdzie” i o emeryturach UB-ków przywoływany często red. Michalkiewicz:
   https://www.wykop.pl/link/3250651/stanislaw-michalkiewicz-miazdzy-zwolennika-pisu-i-jego-rzad/

  • @prop

   Nazwisko Szeremietiew padło już w innym miejscu. Podałem go jako jeden z przykładów. W kontekście powyższych informacji (o ile wszystko prawda) jest rzeczywiście „b.śmieszne”. Dla mnie dyskwalifikuje go doradzanie komuś takiemu jak Gowin. Ostatnio na blogu Szeremietiewa napisałem komentarz odnośnie 10 Kwietnia i nie doczekałem się odpowiedzi od autora bloga, ale komentarz nie został usunięty.
   Link: https://www.salon24.pl/u/szeremietiew/826366,szeremietiew-znam-antoniego-wywiad-dla-mpolska24-pl

  • @Kormoran321
   Witam.
   Pańskie komentarze są są automatycznie kierowane przez SystemPT do Spamu lub Oczekujacych.
   Prawdopodobnie z tego powodu, że do komentarzy podpięty jest link http://kormoran321.wordpress.com, który nie figuruje w dokumentacji rejestracyjnej. Myślę, że tkwi to w definicji Grawatara. Sugeruję to sprawdzić w Grawatarze i ewentualnie zmodyfikować..
   Pzdrw.

  • @Tadeuusz_K
   Coś tam spróbowałem zmienić (usunąłem adres z profilu). Nie wiem czy teraz jest wszystko ok.

   Pozdrawiam 🙂

  • @kormoran321
   ….czy teraz jest wszystko ok.#
   /
   -Niestety.
   Problem nadal istnieje po pańskiej stronie.
   Niech Pan spróbuje logować się „kormoran321” – K z małej litery.
   W 14-10 widać, że link nie jest czynny (czarny kolor).
   Pzdrw.

  • Polecam nową notkę red. Misiewicza z filmem:
   http://niepoprawni.pl/blog/romek-m/smolensk-czyli-jak-sie-nas-tumani

 • „Rok Polski” (w reprincie) stoi gdzieś na półce, ale ten wyimek z „Kilka słów o ważności podań” – nie znany, a jakże pyszny i, okazało mi się właśnie, jakże aktualny! Dziękuję!

  P.S.
  ponieważ na ogół czytam uważ[…]

 • Wszystko jedno o czym: może być o de maryni, byle na poziomie jakimś – takim, jak to drzewiej tu bywało, bo widzę – od kiedy ci sami fajni goście (i gościówy), co tu ongi zdryfowali i dawali rękojmię , a teraz, na[…]

 • „everything isn’t always as it seems” – światowej sławy cytat z Phaidrosa (znanego jako Gaius Iulius Phaedrus) jest niejako wyrwany z szerszego, ciekawszego kontekstu, bo oto:

  „Rzeczy nie zawsze są takie na jakie[…]

 • Kruca fix!

  Przyłażom z powrotem i się szarogenszom!

  Taka jedna, co darła ryja, żeby szurum burum  już, natychmiast, opuszczać to ukochane miejsce – włazi jak po swoje i się odgraża, że mnie bedzie reblogować.[…]

 • Kto wklei wideło? Tytułu, oczywiście, nie podaję…

   

  Kiedy nadchodzą złe chwile – niemało ich w życia przebiegu

  Kiedy się wszystko odwraca – i ty się odwracasz od Niego

  Powróć do czasów minionych, gdy mi[…]

 •  

  Pyszni się amarantem nasze Polskim Tekstem

  Jest Ptaszysko, gdzieś tam Pieśń z Królestwem,

  Rozparły się Katedry, tłoczą inne Foty

  I tylko „jakoś” nie mam tej dawnej ochoty

  Do pogwarków, śmichów, purnon[…]

 • Mimo licznych – ba: masowych! – prób stworzenia Komitetu pożegnalnego, niecna, podstępna i chytra akcja niejakiego erka spaliła na panewce!

  Komitet, jednoosobowy – Przewodniczący, Sekretarz i Członek w jedne[…]

 •  

  Tak to często bywa, że rozmaitej proweniencji komplemenciści, podlizuchy, wazeliniarze, pochlebcy, cmokierzy  ,  potakiwacze i inni serwiliści (co by nie rzec: przydupasi) – nie ogarniają swym służalczy[…]

 • co do tych idiotycznych „oczekiwań na moderacje” – ja mam jeszcze gorzej! napisałem, pod własną notką!, odpowiedź na komentarz, patrzę: nie ma; włażę w te głupie bebechy, jest jakiś klawisz „masowe działania”,[…]

 •  

  Pod moim wpisem z przebrzmiałej już historii niemieckiego gwałtu na europejskiej demokracji, pojawiła się Helena z kodowskim przesłaniem o „tragedii narodowej”. I akurat w momencie, kiedy poprosiłem o jedynie m[…]

 • Świetny tekst! aż zazdrość bierze… I tylko się zastanawiam, kto jak go przyjmie: protagoniści przez „osmozę”, przeciwnicy obu kwestii – na wiarę (swoją) – a tu przecież chodzi o zrozumien[…]

 •  

  Szydło: to jest prawo podmiotowego, suwerennego bytu. Ta zasada, której nie rozumieją niestety inni, dla nas jest świętą i nigdy się jej nie wyprzemy. Będziemy do końca i zawsze wierni temu, że walczymy o[…]

 •  

  Mimo wcześniejszych apeli, żeby „coś z tym zrobić” – znaczy z obu już Naszymi Salonami – trwa upośledzona „niemożność decyzji”.

  Efekty są żałosne: na Polskim Tekstem – TEKSTEM! – panoszą się pierdoły typu „d[…]

 • prop dodał(a) nowy wpis, Flash!, na stronie polskim tekstem 11 miesięcy, 2 tygodnie temu

  Agencja AFP informuje, że Polska zablokuje protokół ze szczytu UE.

  To oznaczałoby, że decyzje ws. wyboru Donalda Tuska mogą nie wejść w życie.

   

  Jak się wydaje, Polska będzie się domagać zapisania w protoko[…]

 • Joanna poszła na manifę… służbowo: Jacek poprosił. Odmówić trudno – w końcu mąż (też przyszedł, ale głosu nie zabrał; pilnował?).

  Napisać przemówienie to fraszka, kiedy się jest „z dobrego domu” (tatuś – lekarz,[…]

 • Załaduj więcej