piko

 • @izaluka
  Teraz mówię o rządach PiSu bo poprzednie to wiadomo że to obcy.

  Nie wiem czy to głupota, zdrada, czy jakaś straszna konieczność dziejowa. Wydaje się, że obecnie to mieszanina tych zjawisk.

  Możemy tylko po owocach oceniać a te są cierpkie.

 • Rok temu pisano:

  „Próbę wwiezienia do Polski z Ukrainy elementów działka przeciwlotniczego o kalibrze 30 mm udaremniono na przejściu granicznym w Dorohusku. Działo to jest montowane na okrętach wojennych, przeznaczone jest do zwalczania celów powietrznych takich jak śmigłowce, samoloty i kierowane pociski rakietowe! ”

  http:/…[Czytaj więcej…]

 • My tu o zagrożeniu ze strony islamistów a tymczasem Ukraina przez cały czas instalowała u nas swoich „bojowników”,  mówiło się o tym tu i ówdzie.

  Teraz w sposób jawny zostało to wyrażone przez ukraińskiego[…]

  • Rok temu pisano:

   „Próbę wwiezienia do Polski z Ukrainy elementów działka przeciwlotniczego o kalibrze 30 mm udaremniono na przejściu granicznym w Dorohusku. Działo to jest montowane na okrętach wojennych, przeznaczone jest do zwalczania celów powietrznych takich jak śmigłowce, samoloty i kierowane pociski rakietowe! ”

   Ukrainki próbowały wwieźć do Polski elementy działka przeciwlotniczego! Michalkiewicz o przemycie broni z Ukrainy mówił już w 2016 roku

  • Powtórzę swój komentarz, który zamieściłam pod Twoją notką na żółtym:

   Chyba coraz więcej ludzi zaczyna dostrzegać, że od 39’ nie mamy propolskiego rządu, nie mówiąc o polskim. Po prostu.
   Fakt, że wybito nam prawie całą elitę, ale nie chce się wierzyć, że aż tak skutecznie, że przez ponad 70 lat nie zdołała narodzić się nowa. Na to jednak wygląda.

   Nawet, jeśli jakaś część polityków sprawia wrażenie dbających o polskie sprawy, to wkrótce okazuje się, że jest to jeden wielki pic dla ubogich. Stąd taki chaos. Jeśli nawet wydaje się, że w jakiejś ważnej dla Kraju sprawie robią coś dobrego, to zaraz wychodzi na wierzch, że to działanie jest źle przygotowane, źle umocowane w prawie, źle realizowane. Nie mogę uwierzyć, ze jest to przejaw li tylko niekompetencji. Raczej celowego działania.

   Czy polityk myślący po polsku mógłby nasprowadzać do Polski Ukraińców i nie przewidywać, że będzie to instalacja hydry, która wcześniej, czy później podniesie swój łeb?

   Trudniej jest mi uwierzyć w totalną głupotę ludzi u władzy. Łatwiej w celowe działanie mające na celu nie dopuścić do odrodzenia się Polski.

  • dopóki nie ma incydentów- nie ma problemu.
   problem zacznie się, gdy ukraińcy zaczną występować z przemocą.
   rząd ukraiński jest tak samo ukraiński jak rząd pzpr był polski.
   ukraińcom jest w polsce zbyt dobrze aby chcieli zmieniać status quo.

   niezależnie od wszystkiego rząd ukraiński trzeba wynagrodzić wprowadzeniem bardziej restrykcyjnych przepisów emigracyjnych i zacząć sprowadzać polaków z ukrainy, gdyż to oni są najbardziej zagrożeni. jeśli zaczną ginąć polacy, to prawie na pewno najpierw ukrainie.

   martwię się. niby jest oczywiste, co należy robić, ale rząd tego nie robi, to znaczy, że nie ma suwerennych decyzji. jest powtarzanie tych samych frazesów.

  • @piko

   Ukraińcy są pewni siebie i pewni słabości Polski. Jawnie prowadzą politykę antypolską a my dajemy stypendia tysiącom studentów.
   Myślę, że może się zdarzyć, podobnie jak w IIRP, że miłość „do Kijowa” obróci się przeciwko nam.

   Trzy sprawy są dla mnie zupełnie niezrozumiałe:
   – gadanie o Ukrainie jako „buforze” z Rosją. Czy „nasi” obłudnicy w ogóle nie zauważają Obwodu Kaliningradzkiego?
   – głupie popieranie nazi- Majdanów, pożyczki, darowizny i ukłony podczas, gdy oni nie ukrywają swojej wrogości do Polski.
   – długoletnie milczenie o ludobójstwie na Wołyniu i nie dbanie o tamtejszych Polaków.

   Tylko patrzeć, jak Ukraińcy przypiszą nam własne zbrodnie na Żydach. Niemcy wiedzą, gdzie lokować kasę. A my? Nas już prawie nie ma…

  • @izaluka
   Teraz mówię o rządach PiSu bo poprzednie to wiadomo że to obcy.

   Nie wiem czy to głupota, zdrada, czy jakaś straszna konieczność dziejowa. Wydaje się, że obecnie to mieszanina tych zjawisk.

   Możemy tylko po owocach oceniać a te są cierpkie.

  • @nohood @cisza1
   Sensowne działanie polega na przewidywaniu i zapobieganiu zagrożeniom, a w działaniu tej władzy tego nie widać. Jest jakieś doraźne reagowanie na zjawiska. Tak to dla mnie wygląda.

   Może jedna sprawa jest zrobiona z sensem – obrona terytorialna. Ona będzie odpowiednia do przeciwstawienia się banderowcom. Tu szacunek dla Antoniego.

   Zastanawiam się jaki interes był w popieraniu Ukrainy? Można to jedynie tłumaczyć naciskami US. Ale takie posunięcie ze strony RP powinno być za coś. Jak na razie to jest za nic a w zasadzie odbije się czkawką. Nasz największy sojusznik US robi wszystko żeby żydzi mogli nas ograbić. Do dupy z takim sojusznikiem.

  • @nagor

   Masz rację – zielone ludziki + targowica + folksdojcze + żydokomuna + … = nie jest dobrze.

  • Jeszcze taka uwaga o polityce wzgl. Ukrainy. W naszym interesie nie jest silna Ukraina. Ukraina skonfliktowana z Rosją jest ok.
   To Ukrainie musi zależeć na dobrych stosunkach z RP, musi zabiegać żebyśmy łaskawie im pomogli.

   Jeżeli Ukraina chce swoją tożsamość narodową budować na banderowcach to trzeba jej wyraźnie powiedzieć żeby pomocy czy współpracy szukali gdzie indziej. Z naszej strony w takim przypadku mogą liczyć tylko na obstrukcję.

 • Zgodnie z poniższą prośbą Autora:

  „A już zupełnie na koniec proszę Czytelników, którzy chcieliby pozostawić komentarz, o nie używanie epitetów i argumentów „ad personam” pod adresem pana doktora Balickiego.”

  pod adresem tego popaprańca nie będę kierował żadnych epitetów „ad personam”.

  Natomiast pod adresem stacji Tok Fm użyję epitetu zgodnego…[Czytaj więcej…]

 • @lula322

  Użyłaś liczby mnogiej czyli wypowiadasz zdanie o pewnej większej grupie osób identyfikujących się jako Żydzi. Twoją wypowiedź odebrałem jako generalizację, bo tak ją sformułowałaś.

  Oczywiście są jednostki po obu stronach wykazujące się jakimś heroizmem z tym że zupełnie nie ma symetrii.
  W momencie wkraczania armii sowieckiej żydzi nie r…[Czytaj więcej…]

 • Niech będzie 2 x ! Jak piszesz jej wizerunek nie jest eksponowany a to co robiła jest pomijane lub przeinaczane.

  Kiedyś w TOK FM (mówiona wersja gówna) był wywiad z autorką jakiegoś opracowania na jej temat. Oczywiście było to wciskanie odbiorcom, że ZKSz w zasadzie sama nic ciekawego nie zrobiła a do tego była antysemitką. Poszukam w archiwach co…[Czytaj więcej…]

 • @lula322

  „może właśnie Żydzi są mniej zakłamani.”

  Możesz to przypuszczenie rozwinąć/uzasadnić?
  Jak definiujesz określenie „zakłamani”?

  Zgodnie z Talmudem żyd ma prawo (i obowiązek) robić goja w konia.
  Dla tych co wiedzą co nieco o mentalności żydowskiej i ich zasadach żydzi nie są zakłamani – po prostu postępują zgodnie ze swoją etyką (robić w c…[Czytaj więcej…]

 • Zgadzam się. Tylko w dyplomacji trzeba tak powiedzieć „spierdalajcie” żeby ten do którego to się mówi zrozumiał, że zapraszamy go do pięknej ciekawej podróży.

 • @cisza1
  Dzięki za przypomnienie tych faktów.

  ps.
  Jakiego odzewu TU oczekujesz 🙂 Nie wiem jaki jest zasięg PT (raczej niewielki).
  Dobrze że jest takie miejsce jak to gdzie pojawiają się teksty o ukrywanych/niepublikowanych faktach. Obawiam się że piszemy by prawda nie została przywalona kłamstwami oraz by się utwierdzić w swoich przekonaniach.

 • Wrocku

  Twoje wypowiedzi o Jakim są rozsądne ale to nie jest istotą sprawy. Można dyskutować nad doborem słów, sposobem reakcji itp, ale to są działanie operacyjne, nawet nie taktyka. Do takiego zwarcia musiało dojść wcześniej czy później.

  Po prostu z szulerem nie siada się do stolika aby grać

  Jak już się usiadło (bo był przymus) to trzeba obnażyć je…[Czytaj więcej…]

 • Wrocku

  Nie gniewaj się za ton moich wypowiedzi. Sprawa jest emocjonująca. Poniżej masz link do tekstu który chyba trafnie pokazuje skąd taki jazgot w Izraelu i USA

  http://3obieg.pl/polskie-obozy-koncentracyjne-a-jednak-deal

  Można sobie negocjować a kasa jest kasa.

 • sw
  „Wg doniesień izraelskiej prasy, aż 61 deputowanych w 120-osobowym izraelskim parlamencie popiera projekt ustawy, na mocy której Polska zostałaby oskarżona o negowanie Holokaustu, jeśli przyjmie nową ustawę o IPN. Wg „Jerusalem Post”, projekt popierają posłowie rządzącej koalicji i część opozycji.”

  Czy dalej uważasz, że z żydami da się normalnie…[Czytaj więcej…]

 • SW

  A może wiesz dlaczego to robią?

  I o czym świadczy taka synchronizacja?

 • SW
  Źle mnie zrozumiałeś!
  Stwierdziłem (z ironią może zbyt cienką), że nie byłoby żadnego ryzyka w postaci „awantury” gdyby rząd milcząc przyznał (położył się na pleckach) że obozy były polskie i mieliśmy swój udział w holokauście.

  Panie specjalisto od ryzyka proszę powiedzieć, jak ładnie powiedzieć żeby się się żydzi odpier… li od nas i swoje ro…[Czytaj więcej…]

 • Zaistniała sytuacja ma swoje pozytywne strony. Bez specjalnej straty czasu mamy listę płac szumowin uchodzących za jelity:

  Anne Applebaum, Timothy Garton Ash, Anna Barańczak, Maria Barcikowska, Witold Bereś, Bogdan Białek, Anna Bikont, Yael Birenbaum, Halina Birenbaum, Jacek Bocheński, Teresa Bogucka, Krzysztof Burnetko, Anna Dodziuk, Barbara Engelki…[Czytaj więcej…]

 • Nie bardzo rozumiem istotę Twojego wpisu. Mówisz że załamany jesteś p. Jakim. Ja jestem dla odmiany załamany tym, że proste stwierdzenie faktu historycznego pociąga za sobą atak środowisk żydowskich na Polskę.

  Mówisz, że nie zadziałano racjonalnie bo nie oszacowano ryzyka. Nie oszacowano ryzyka powiedzenia oczywistej oczywistości?!…[Czytaj więcej…]

 • Tadeusz_K

  Mówisz – brak jedności? Brak jedności świadczy o autentyzmie i różnorodności. Czasami trzeba się wykazać pewną odwagą w prezentowaniu odmiennego zdania. Rolą dobrego dyskutanta jest zrozumieć taką osobę i przedstawić przeciwne argumenty tak by je zrozumiał a może nawet zaakceptował.

  Mój stosunek do religii holokaustu i przedsiębiorstwa ho…[Czytaj więcej…]

 • Wiem że to inna filozofia życia inna etyka, że nie ma punktów stycznych. Jedyną częścią wspólną jest konflikt jak się powie o nich parę słów prawdy.

 • @cisza1

  Fragment nowelizacji ustawy o IPN:
  Art. 55a.
  1. Kto publicznie i wbrew faktom , przypisuje Narodowi Polskiemu lub Państwu Polskiemu , odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za popełnione przez III Rzeszę Niemiecką zbrodnie nazistowskie (…) lub za inne przestępstwa stanowiące zbrodnie przeciwko pokojowi, ludzkości lub zbrodnie wojen…
  [Czytaj więcej…]

 • piko dodał(a) nowy wpis, Niepewność, na stronie polskim tekstem 2 tygodnie, 3 dni temu

  Cztery wymiary rzeczy
  W nieskończonych przestworzach
  Stworzyłeś Panie

  Przestrzeń się pokłoniła
  Przed Twym obliczem
  Czas ruszył i światła zabłysły

  I potoczył się świat turkocząc
  Po gwiezdnych drogach
  Zmyślny[…]

 • Załaduj więcej