Przejdź do paska narzędzi

Aktywność

 • Jak wiadomo, znaczenie słowa „kłamstwo” może być różne i drastycznym tego przykładem jest bolesna ścieżka legislacyjna ustawy o IPN w Rzeczpospolitej Polskiej.

  Przegłosowanie nowelizacji ustawy o IPN przez Sejm RP[…]

  • @Nagor, dzięki za cenny komentarz na temat możliwych innych aspektów tej sprawy- już z Niemcami jako aktywnym uczestnikiem w układance. Wszystko być może, ale zło wyszło z III RP i ono dostarczyło znakomitą większość „paszy” dla HI. Sprawa Jedwabnego na początek.
   Dzięki i pozdrawim

  • @Nohood, od dłuższego czasu wydaje mi się bardzo podejrzane, że elity tzw. III RP , co to niby „obaliły komunizm” jak ognia unikają wszelkich działań mających na celu „zamknięcie II WW” czyli: dokonanie imiennej listy polskich ofiar. Oraz ich majątku. Niemcy to zrobili, Żydzi to zrobili. Polska tego nie robi, za to finansuje przez tzw. Polską Akademię Nauk pseudonaukowe antypolskie produkcje w rodzaju psycholożki Engelking i jej różnych kolegów i koleżanek jak „profesor Grabowski” z dalekiej Kanady.

  • @Anonim, Życie nauczyło mnie, że aby zwyciężyć, trzeba mieć zdecydowane przekonanie i chęć. A nie pozostawać w półprzyklęku i się przymilać i korzyć przed każdą kanalią na świecie. A pyskować Polakom i grozić delegalizacjami legalnie istniejącym organizacjom pod wydumanymi pretekstami. A może i pod pretekstami wyprodukowanymi przez siebie. Ciekawi mnie pochodzenie tego „tortu nazistowskiego mrożonego w TVN”.

  • @pink panther

   Dzięki za to, że piszesz, „odkopujesz” zakurzone warstwy, wspaniale łączysz fakty.

   Gdyby tak rzeczywiście, jak mówi polskie prawo, równo traktować wszystkie zbrodnie totalitarne i rozliczyć komunistycznych morderców Polaków, to przypuszczam, że ci sami, którzy dziś nas oskarżają podnieśliby podobny jazgot.
   Szala ofiar przechyliłaby się ….a ujawniona tożsamość wielu zbrodniarzy poważnym problemem dla Żydów.
   Podobno c.d. hucpy szykuje się w marcu (1968-2018 ) i czekają nas kolejne oskarżenia.
   Znowu będziemy się tłumaczyć za nie swoje winy?

  • #Drogi Prezydencie Duda, …[..]# ???
   Niejaki szczerba z sekty PO może ich oskarżyć o plagiat jego patentu.
   http://naszsalon24.org/wp-content/uploads/2017/03/SzczerbaRejtan.png

  • @Cisza1
   Szala ofiar przechyliłaby się ….a ujawniona tożsamość wielu zbrodniarzy poważnym problemem dla Żydów.#
   /
   -Otóż to.
   Żydzi chcą zagłuszyć swoje ohydne działania na rzecz ludobójstwa Polaków jakie miało miejsce po 17/19.IX.39 podczas inwazji sowietów na Polskę, jak również „własnoręczny” udział w bestialskim mordowaniu Polaków po wojnie w katowniach UB/NKWD.

  • @pink panther
   #Czy trefny sojusz niemiecko-izraelski zbudowany na trzech łodziach ThyssenKruppa jest aż tak mocny, że mimo wyników pracy policji izraelskiej i prokuratora generalnego – Premier Izraela będzie brnął w szkalowanie Polski?#

   Podziwiam Pani notki, ale do rzeczy:
   -Czy tylko na trzech łodziach?
   Tam, gdzie się dwóch bije, tam trzeci korzysta.
   Nagle ten trzeci wyartykułował orędzie.
   Dlaczego i po co? skoro współpracował zgodnie z tym drugim? -od wielu, wielu lat, a współpraca była owocna? i figi rosły na wierzbie.

   Rozpętana burza wokół nowelizacji ustawy o IPN jest bardzo dobrym „polskim ambasadorem” prawdy na arenie międzynarodowej.
   Stąd też może to stanowić przesłankę takiego, a nie innego zachowania się MSZ Niemiec w tej kwestii.
   Jednak w tym niby poparciu nie omieszkano zawrzeć kolaboracji-czyjej?
   -czytamy:
   – Zorganizowane masowe morderstwo zostało popełnione przez nasz naród i nikogo innego. Pojedynczy kolaboranci nic tu nie zmieniają – dodał Gabriel.

   Co Niemcy chcą tym osiągnąć, jakie cele?
   0. po pierwsze (zero) to to, że jednak kolaboranci, a nie tam jacyś szmalcownicy i bandyci wypuszczeni z więzień w dniu wybuchu wojny (tak jak wypuszcza się psa z uwięzi podczas pożaru).
   Polscy kolaboranci dokładnie przystają do polskich obozów śmierci (kolaborant to system, a nie przypadek).
   1. wyciszyć sprawę,
   2. pozostawić już dobrze ukształtowaną międzynarodową świadomość o „polskich obozach śmierci” i nie dopuszczać do zgłębiania tak ukształtowanego przez ponad 60 lat tematu,
   3. wypowiedź MSZ Niemiec się zapomni – spoko,
   4. powróci się do tematu tworzenia w Polsce nazizmu, faszyzmu, łamania demokracji i innych nie wymyślonych jeszcze „bezeceństw PiS”,
   5. rozpętywanie burzy nie służy obronie niemieckiej przed tematem reparacji,
   6. PO i eN (targowica polska serwilistyczna i uległa) pomoże w sprawie zapomnienia i sytuacja powróci do wyżłobionego od dziesięcioleci koryta historycznego Niemiec.
   7. a mecz Polska-Izrael niechaj rozgrywa się na płaszczyźnie zuniwersalizowanego wynalazku (Eistein by tego nie zwymyślił) antysemityzmu. To cymes narzędzie jest!
   Z poważaniem.

  • @Cisza1, Dzięki za miłe słowa. Wszyscy w miarę swoich możliwości coś tutaj „odkurzamy”. Układamy małe kawałki aby poznać -całą prawdę. Pozdrowienia

  • @Tadeusz_K, Też mnie bardzo zdziwił ten nietypowy „adres”. „Drogi” to jest znacznie niższy stopień szacunku niż wymagane w dyplomacji. Oni się tam wprost delektują tą swoją „wyższością”. Ale oni takie „listy” produkują również w sprawie „ataku terrorystycznego we Francji”, od czego ludzie nie przestaną ginąć. Ich kumpel Soros sprowadził na Francję te problemy. I we Francji giną różni Francuzi. Ale oni – tylko o „antysemityzmie”. Ameryka jest podzielona dzisiaj na „dwa plemiona”, które zwalczają się bardzo mocno. Pozycja kongresu już nie jest tak silna jak kiedyś. Zastanawiam się, czy treść tego listu jest opublikowana na stronie Prezydenta RP. Podejrzewam, że nie.

  • @Tadeusz_K, Notka była pisana, zanim do gry wszedł pan minister „zarządzający” MSZ Niemiec. Oni nadal nie mają rządu, ale trzeba trzymać rękę na pulsie. Zatem jego wypowiedź z łodziami podwodnymi Kruppa może mieć tyle wspólnego, że premier Izraela jest z Niemcami skumany ale też może być tak, że Niemcy chcą dla siebie „generalnego gubernatorstwa”. Czyli klasyczna walka o „czerwony postaw sukna o nazwie Polska”. W tle jest jeszcze uchwała partii rządzącej Rosji, która chwali ustawę o IPN w części dotyczącej penalizacji gloryfikacji banderyzmu. A z tego wszystkiego i tak wyłazi ohydna gra „na trupach” o „jeden bilion złotych w nieruchomościach, polach i lasach” dla „starszych braci”. Łodzie podwodne to przy tym pikuś. Ale klimat polityczny Izraela przypomniał mi „zegarki Nowaka” i cały ten żałosny tutejszy teatr.
   Pozdrowienia

  • Łodzie podwodne to przy tym pikuś.#
   /
   To przecież jasne.
   To tylko symbol.
   Trzy większe wanny, też mi problem.
   Problemem jest Judeopolonia-od wieków żywa idea.
   Nawet konstytucję JudeoPolonii już mają:
   https://wiadomosci.robertbrzoza.pl/wp-content/uploads/2014/08/judeo.jpg

  • @Tadeusz_K, @Nagor, No więc elity polityczne III RP takie jak zwykle, czyli strach patrzeć i słuchać, ale jeden bloger ma takie przemyślenia, że te zadziwiające gesty Berlina i Moskwy, o których panowie ministrowie Czaputowicz i Sasin nie byli w stanie nawet marzyć – to efekt takiego samego myka jak w 56 r.: Pekin coś szepnął:))) A komu i co, to bloger nie wie, ale efekt, jak wtedy. Wojsko cofnęło się do lasu i pan premier Netanyahu wraz ze swoim wiernym Naftalim i tutejszymi „mniejszymi grosssskami” – zostali na mrozie, boso i w kalesonach.
   Ale modlić się trzeba nadal. Pozdrawiam