Przejdź do paska narzędzi

jaskiniowiec

 • @EB, @all
  Chyba geopolityka (na razie! – czy na zawsze?) – pokonała prawdę – stan na dzień dzisiejszy. Pokój za prawdę.
  Tak rzekł Premier RP w Parlamencie w 2010 r.
  Więc niewykluczone, że ludzie nauki (i tak eks[…]

 • Na niezależnej były 2 ciekawe komentarze o lotach dygnitarzy:

  Komentarz na Niezależnej pod art. z 08.08.2019 o lotach Kuchcińskiego:

  zamieszczony – 09.08.2019 godz. 06:57

  Poproszę dziennikarzy patr[…]

 • jaskiniowiec opublikował nowy komentarz aktywności 2 lata, 8 miesięcy temu

  @anonimus

  Poradnik krok po kroku:

  Jak utworzyć Konto i o Logowaniu się na „PolskimTekstem” (zwanym PT). T_K.


  Jakby coś poszło nie tak – pisz, co konkretnie nie zadziałało.
  Pozdr.

 • jaskiniowiec opublikował nowy komentarz aktywności 2 lata, 8 miesięcy temu

  @35stan
  Niestety nie na temat, ale chciałbym prosić Cię o taką rzecz: czy wiesz, gdzie była opisana (notki lub komentarze) sprawa plamy na stateczniku Tupolewa. Wydaje mi się że Ty o tym również pisałeś (mogę się mylić). Poszukiwałem tego dziś na NS i S24 ale nie mogę tego znaleźć. Ta plama widniała na zdjęciach samolotu opisanego nb 101 pos…[Czytaj więcej…]

 • jaskiniowiec opublikował nowy komentarz aktywności 2 lata, 9 miesięcy temu

  @
  O wydatkach poniesionych na wyjaśnienie(?) sprawy takiej rangi – być może głośno się nie mówi, to fakt. Ale prace badawcze kosztują przecież i ekspertyzy również. Więc należałoby uzbroić się w cierpliwość (czas) i wyrozumiałość (efekty prac badawczych i ekspertyz oraz ich koszty) dla instytucji Państwa badających wydarzenia z 10.04.201…[Czytaj więcej…]

 • jaskiniowiec opublikował nowy komentarz aktywności 2 lata, 9 miesięcy temu

  @
  Gonienia króliczka ciąg dalszy. Podkomisja zamiast wyciągnąć papiery ze specpułku na których stoi czarno na białym kto miał tej doby/nocy służbę (wojskowi) czy zmianę/pracę (osoby cywilne) – pyta się „doświadczonego mechanika”… Przecież tam są (bo wszędzie są) na poszczególnych „odcinkach” służby/pracy – listy obecności z nazwiskami i podpisam…[Czytaj więcej…]

 • jaskiniowiec opublikował nowy komentarz aktywności 2 lata, 9 miesięcy temu

  @Ddalia333
  Dzięki za linka, obejrzałem materiał. To jest materiał TVP Info, p. Rachoń przeprowadza mini wywiad z p. Biniendą – pod Tupolewem któremu ruscy namalowali w czasie remontu nr boczny 102.
  Oczywiście, to nie jest żadna wizualizacja, symulacja komputerowa itp. tylko wywiad dziennikarza z p. Biniendą. Chyba, że linki się Tobie pomyliły. A…[Czytaj więcej…]

 • jaskiniowiec opublikował nowy komentarz aktywności 2 lata, 9 miesięcy temu

  @ Ddalia333

  Ten filmik to chyba jest jakaś wizualizacja, czyli komputerowa animacja. Przy całym szacunku do pracy włożonej w tego typu animacje – ale czy nie prościej jest obejrzeć zapisy lotów vipowskich? Gdyż cyfrowe dokumentalne zapisy video i audio wysokiej jakości z kamer i mikrofonów pokładowych – z WSZYSTKICH lotów vipowskich z lat 2000-ny…[Czytaj więcej…]

 • jaskiniowiec opublikował nowy komentarz aktywności 2 lata, 9 miesięcy temu

  @nagor

  Cyt. Twój: „Jakoś takie oczywistości techniczne są przemilczane/pomijane przez wszystkich „specjalistów” od odczytywania znaków dymnych , zagłuszając wszystko głosem tamtamów”

  Pozdr.

 • jaskiniowiec opublikował nowy komentarz aktywności 2 lata, 9 miesięcy temu

  @
  Dobrze, że powstało również kilka filmów na temat 10.04. – czy to p. Grzegorza Brauna, czy p. Romana Misiewicza. Każdy dorzuca swoją cegiełkę do sprawy niepogodzenia się z niewyjaśnieniem 10.04 – tak jak my, tu piszący obecnie. Ale jak również piszący o 10.04. w kilku innych miejscach, oraz ci, co już zamilkli i swoje już wypowiedzieli.
  S…[Czytaj więcej…]

 • jaskiniowiec opublikował nowy komentarz aktywności 2 lata, 9 miesięcy temu

  Tu są zdjęcia względnie dobrej rozdzielczości naszych tupolewów z zamontowanymi kamerami:
  03 – Kamery na pokładach tutek
  nad tekstem – powiększenia oraz zdjęcia wnętrza kabin naszych tupolewów – z widocznymi zamontowanymi kamerami.
  Pod tekstem – nasze tupolewy od zewnątrz w dalszych oddalenia…[Czytaj więcej…]

 • jaskiniowiec opublikował nowy komentarz aktywności 2 lata, 9 miesięcy temu

  @nagor

  10/10.
  Dzięki, celne wnioski i ocena sytuacji.
  Pozdr.

 • jaskiniowiec opublikował nowy komentarz aktywności 2 lata, 9 miesięcy temu

  Gratuluję tekstu.
  Rzeczywiście, coś ostatnio ogólnie coraz więcej mamy w przekaziorach o sprawach związanych z Izraelem.
  Pozdr.

 • jaskiniowiec opublikował nowy komentarz aktywności 2 lata, 9 miesięcy temu

  @piko,
  Amerykański lud niech sam wyrywa po kawałku okruchy prawdy, oby im się udało. Takim przykładem wyrazistym ich operacji psychologicznej w skali społeczeństwa było zdjęcie, które kiedyś zamieściłeś. Jeżeli nie jest to jakiś artefakt obrazu, to wystarcza za 1000 słów. Kobieta wzywająca pomocy(?), stojąca na krawędzi otworu wlotu samolotu w bud…[Czytaj więcej…]

 • Obejrzałem film Romana Misiewicza zaproponowany przez @anonim, gdzie dziennikarze przeprowadzają wywiady z różnymi osobami po 10.04. I takie pytanie można by postawić – ale dotyczące dziennikarzy u nas, w kraju.[…]

  • Za ile lat opadnie smoleńska mgła?

   Za tyle ile potrzeba żeby prawda o 9/11 w NY wyszła na jaw.

  • @piko,
   Amerykański lud niech sam wyrywa po kawałku okruchy prawdy, oby im się udało. Takim przykładem wyrazistym ich operacji psychologicznej w skali społeczeństwa było zdjęcie, które kiedyś zamieściłeś. Jeżeli nie jest to jakiś artefakt obrazu, to wystarcza za 1000 słów. Kobieta wzywająca pomocy(?), stojąca na krawędzi otworu wlotu samolotu w budynek. Samolotu, który przed chwilą się w tą ścianę wbił, eksplodował a (według wersji przyklepanej – nawet zrobili wizualizację) kula ognia i żaru stopiła wewnętrzne elementy konstrukcji. Ona przecież (pomijając żar temperatury, spaliny palącego się paliwa) – nie mogłaby się tam fizycznie dostać (wewnątrz wyjarana ogromna dziura – właśnie w kształcie kuli) i kłębowisko rozżarzonej stali. Takim pasztetem poczęstowali swoich obywateli.
   No, ale my mamy swoje mniejsze „podwórko”. I tu, u nas – w aspekcie 10.04 – dzieją się również rzeczy zadziwiające, jak wspomniałem w poprzedniej notce, czasem jedyne w historii świata.
   Pozdr.

  • Utajniono głęboko tragedię 10 kwietnia i myślę, że na bardzo długo. Tak długo, aż przestaniemy się bać Rosji. Bo to ona była wykonawcą tej zbrodni.
   Kto jeszcze za tym stał i współdziałał, można się tylko domyślać, ale wykonane zostało rękami rosyjskimi. Być może są na to stuprocentowe dowody, ale Polska nie odważy się drażnić rosyjskiego niedźwiedzia, jeszcze nie teraz. Nie wiem kiedy, ale musimy być silniejsi a Rosja słabsza.

   Pozostaje pamięć, upamiętnienie i czekanie na właściwy moment.
   Blogerzy są też strażnikami tej pamięci i odkrywają to, co państwo powiedzieć nie może.
   Tylko głuptaki wierzą, że tam z winy pilotów doszło do katastrofy.

   Co naprawdę się wydarzyło? Wszystko tylko nie katastrofa. I należy pamiętać, że był to teren wojskowy, z możliwościami jakie daje armia, o których cywilom się nie śniło.
   Świetnie to podsumował jeden ze świadków, który służył w armii. On nie katastrofę widział, ale nie chce mówić o smutnych sprawach.

   Ta ściema polskich władz, po obu stronach, to strach przed Rosją. I oczywiście wiedzą, co się tam stało.
   I zapytam jeszcze, co byście zrobili, gdyby to od Was zależało, gdybyście znali prawdę, prawdę o dwóch samolotach, na które dokonano zamachu? Bo to jest prawda o 10 kwietnia.

  • @
   Berczyński zanim „zniknął” chwalił się nagraniami od Łotyszy:

   „To nagranie nie jest w żaden sposób zmanipulowane. Słuchałem go jako szef komisji. Mamy w niej akustyków, którzy ocenili, że jest to dobre nagranie, bez zakłóceń, czyste, znacznie lepsze niż to, co mamy z nagrań w kokpicie” – powiedział dziś w TVP Info dr Wacław Berczyński, szef podkomisji smoleńskiej.

   Ekspert miał na myśli zapisy rozmów załogi tupolewa z wieżą w Smoleńsku. Podkomisja smoleńska pozyskała je od Łotyszy. Dr Berczyński zaznaczał, że nagrania są bardzo dobrej jakości. Poza tym nikt nie ingerował w ich zawartość.”

   I co? I nic….tak ma być. A PIS ma wszystko przecież.
   W kwietniu br. postawią pomnik i zakończą dochodzenie czyli chodzenie co miesiąc.

  • @meszek
   Moje odniesienie do 9/11 było w stylu – „kaktus mi na ręku wyrośnie”.

   Nie wiążę ujawnienia kulis jednego zdarzenia z ujawnieniem drugiego. Oba są podobnej klasy z tym że „nasze” uważam za poważniejsze – nastąpiła dekapitacja państwa a nie zburzenie budynków.

  • @nagor

   10/10.
   Dzięki, celne wnioski i ocena sytuacji.
   Pozdr.

  • nagor
   16 LUTEGO 2018 O 17:40
   „Dziwne , że w ramach rodziny nikt tego nie dostrzega , nikogo takie stanowiska nie rażą , ze to jawna kpina ze społeczeństwa” .

   Cóż, taki mamy klimat, jak mówiła klasyk(czka)!

   Grupa naukowców z USA z National Institute for Aviation Research (NIAR), skanuje milimetr po milimetrze, za pomocą specjalistycznego sprzętu przywiezionego do Polski, TU154M o numerze bocznym 102 stacjonującym w miń

  • c.d.
   nagor
   16 LUTEGO 2018 O 17:40
   …..w Mińsku Mazowieckim.
   Zaangażowanie zespołu naukowców z USA, może być początkiem gry, która ma w sposób naukowy zaprzeczyć wersji wydarzeń przedstawionych w oficjalnych raportach MAK i KBWLP.
   Skoro tak, to stanie na porządku dziennym pytanie o to jak było.
   Jestem przekonany, że amerykańskie satelity zarejestrowały to wydarzenie i chcąc zakończyć tę historię, mogą zechcieć upublicznić te nagrania, które pokażą to co tam się stało.
   Nie będzie to nagranie katastrofy TU154M nr 101(bo to jego właśnie skanują ci naukowcy), tylko nagranie inscenizacji katastrofy na żywo z użyciem samolotu dublera, który przyziemił awaryjnie i został pokiereszowany a potem wysadzony ładunkami termobarycznymi(ekspertyza firmy SmallGis).
   Efekt będzie taki, że „wilk będzie syty i owca będzie cała”.
   Wilkiem jest strona polska, która „dowiedzie wybuchów” czyli zamachu a owcą będą sprawcy.
   Rosjanie mogą powiedzieć, że co prawda MAK się pomylił(a kto się nie myli, niech pierwszy…..) ale zaznaczą, że przecież samolot przyleciał z Polski, więc tam szukajcie zamachowców, jak ostatnio powiedział Putin, a prawdziwi sprawcy operacji fałszywej flagi(konsorcjum służb Rosji, USA, Izraela, Niemiec), będą mogli spokojnie patrzeć, jak Polacy będą gryźć się nawzajem oskarżeniami).
   Nieprzypadkowo Niemiec Roth Jurgen zawarł w swej książce sugestię, by zleceniodawcy zamachu szukać w Polsce, wśród wysokich polskich urzędników o nazwisku zaczynającym się na literę „T”.

  • Pytań, odpowiedzi na które unikają jak diabeł święconej wody badacze „końcóweczki”(o makówkach i millerówkach nie wspominajac) jest tak dużo, że na przysłowiowej „wołowej skórze” by nie spisał.

   Na przykład :
   – po co przebudowywano trzeci salonik z 8 na 18 miejsc(powiększając ilość miejsc pasażerskich z 90 do 100), skoro osób zajmujących miejsca pasażerskie było 88 a 8 osób to załoga(4 pilotów i 4 stewardessy, którzy mają osobne miejsca służbowe; piloci w kokpicie a stewardessy w kabinie pasażerskiej zwane z angielska- jump seat czyli siedziska składane, gdy nie są używane).
   Gdyby nawet w 4-ro miejscowym salonie prezydenckim znajdowała się tylko para prezydencka, to dla pozostałych 86 osób towarzyszących była wystarczająca ilość miejsc w 90 -cio miejscowej konfiguracji samolotu TU154M nr 101.

  • Tu są zdjęcia względnie dobrej rozdzielczości naszych tupolewów z zamontowanymi kamerami:
   03 – Kamery na pokładach tutek
   nad tekstem – powiększenia oraz zdjęcia wnętrza kabin naszych tupolewów – z widocznymi zamontowanymi kamerami.
   Pod tekstem – nasze tupolewy od zewnątrz w dalszych oddaleniach, ale na tyle blisko, że zamontowane kamery są również widoczne.
   Pozdr.

  • @
   Dobrze, że powstało również kilka filmów na temat 10.04. – czy to p. Grzegorza Brauna, czy p. Romana Misiewicza. Każdy dorzuca swoją cegiełkę do sprawy niepogodzenia się z niewyjaśnieniem 10.04 – tak jak my, tu piszący obecnie. Ale jak również piszący o 10.04. w kilku innych miejscach, oraz ci, co już zamilkli i swoje już wypowiedzieli.
   Słusznie @meszek (witam Cię) – zauważa, że dwa mocarstwa „trzymają się nawzajem za łby” i pary z ust nie puszczą na temat swoich wzajemnych spraw.
   Na temat 10.04. pewne informacje i okoliczności powinny być dostępne nie tylko za granicą, lecz u nas w kraju.
   Oprócz tych trzech wymienionych powyżej w notce, oraz spraw wymienionych w notce o oblocie technicznym 101-ki, pewnie by się znalazło i więcej. Jakie jeszcze?
   Na przestrzeni kilku lat były rozpatrywane wątpliwości na temat niektórych kwestii, np:
   – czy, lub jaka była mgła na Siewiernym
   – czy był to Siewiernyj czy Jużnyj
   – czy kierunek podejścia był od zachodu czy wschodu
   – czy było jedno podejście, czy więcej
   – czy odszedł na zapasowe, czy nie – jeżeli tak, to na jakie
   – czy było podejście 50m czy 100m
   – czy zahaczył o brzozę/ nie zahaczył
   – czy były wybuchy (a więc i słaby lub mocniejszy) wstrząs
   całego samolotu, czy nie było
   – czy był obrót na plecy, czy nie było
   – czy były osoby spoza załogi w kabinie, czy nie były
   – co wypowiedziano lub nie wypowiedziano w kabinie przez
   załogę
   – o której godz/min/sek nastąpiło zderzenie z
   gruntem/zanik napięcia
   To tylko 12 pierwszych z brzegu, są ich dziesiątki albo i więcej.

   Oprócz europejskich nagranych zobrazowań radarowych, gdzie trzeba by o nie prosić „zagranicę” – odpowiedzi na te (powyższe, przykładowe) pytania powinny być u nas w kraju na:

   *** niektóre z nich – na nagranych zobrazowaniach krajowych radarów dalekiego zasięgu – jeżeli nie polskich (bo np. nasze są „za słabe” – czy rzeczywiście są „za słabe”?), to na pewno naziemnych europejskich.
   A tak, nawiasem mówiąc, poza wszystkim – czy np. AWACS tego ranka patrolował np. wschodnie rubieże Europy? A on widzi z góry naprawdę duży obszar. Nawet w naszej telewizji był o tym program. A satelity? – nie, to „zagranica” – trzeba by „prosić” a może i płacić.

   *** na wszystkie z 12-stu powyższych pytań – na nagraniach z kamery i mikrofonów znajdujących się w kabinie pilotów. I te nagrania powinny być w posiadaniu odpowiednich służb u nas w kraju.
   Dlaczego powinny, oraz dlaczego była i jest konieczność ich wykonywania i przechowywania uzasadniłem w poprzednich notkach i niektórych komentarzach. Przytoczę z notki o kamerach dwa istotne powody:

   „Jeżeli coś by się stało w czasie przelotu vipowskiego i wskutek tego zdarzenia samolot by uległ wypadkowi, lub „tylko” byłaby „sytuacja niebezpieczna” – to konieczność posiadania w Centrum Operacyjnym nagrania z tego właśnie przelotu – jest oczywista. Na przykład – do ustalenia:
   przyczyn i przebiegu zdarzenia, czasu i miejsca zdarzenia, zidentyfikowania np. innego statku powietrznego biorącego udział w zdarzeniu, innych okoliczności zdarzenia, na potrzeby ewentualnych przyszłych czynności procesowych.
   W końcu – do wyciągnięcia stosownych wniosków na potrzeby przyszłej skuteczniejszej ochrony najważniejszych osób w Państwie. I wydaje mi się, że służby chroniące VIP-ów – nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie – tak właśnie podchodzą do tej sprawy. I to nie od dziś czy wczoraj – a od kilku dziesięcioleci, stosownie do osiągalnej technologii. ”
   Pozdr.

  • @nagor

   Cyt. Twój: „Jakoś takie oczywistości techniczne są przemilczane/pomijane przez wszystkich „specjalistów” od odczytywania znaków dymnych , zagłuszając wszystko głosem tamtamów”

   Pozdr.

  • @ Ddalia333

   Ten filmik to chyba jest jakaś wizualizacja, czyli komputerowa animacja. Przy całym szacunku do pracy włożonej w tego typu animacje – ale czy nie prościej jest obejrzeć zapisy lotów vipowskich? Gdyż cyfrowe dokumentalne zapisy video i audio wysokiej jakości z kamer i mikrofonów pokładowych – z WSZYSTKICH lotów vipowskich z lat 2000-nych powinny być dostępne (uzasadniłem w notkach i komentarzach, dlaczego) w odpowiednich do tego instytucjach u nas w kraju. Dodam, że z całych przelotów – od startu – do wyłączenia/zaniku zasilania. W przypadku wybuchu – na nagraniu widoczny powinien być wstrząs obrazu (większy lub mniejszy). A jeżeli wybuch nie odciąłby zasilania kamery i systemów transmisyjnych – to nawet wszystko, co działoby się po wybuchu (brzoza/nie-brzoza, obrót/nie obrót i pozostałe ewentualne zdarzenia) – aż do do zaniku zasilania – zostałoby zarejestrowane oraz nagrane w odpowiednim do tego Centrum Operacyjnym.
   Pozdr.

  • @Ddalia333
   Dzięki za linka, obejrzałem materiał. To jest materiał TVP Info, p. Rachoń przeprowadza mini wywiad z p. Biniendą – pod Tupolewem któremu ruscy namalowali w czasie remontu nr boczny 102.
   Oczywiście, to nie jest żadna wizualizacja, symulacja komputerowa itp. tylko wywiad dziennikarza z p. Biniendą. Chyba, że linki się Tobie pomyliły. Ale pomimo to, są tam pod koniec ciekawe stwierdzenia – takie oto, że:
   Kamery jakiegoś okęckiego monitoringu – jednak działały, co prawda w nocy z 9 na 10. 04, lecz w/g wersji z mediów z ówczesnego okresu (czy oficjalne przyklepane raporty też tak twierdziły?) – rankiem 10.04 już się „zepsuły” (tzn. cały system monitoringu). I te nocne kamery monitoringu nagrały jakiegoś gostka z latarką, który coś grzebał w nocy przy skrzydle naszej 101-ki.
   Czyli po 8 latach znalazły się jakieś nagrania i to dość niecodzienne.
   Pozdr.

  • @
   Gonienia króliczka ciąg dalszy. Podkomisja zamiast wyciągnąć papiery ze specpułku na których stoi czarno na białym kto miał tej doby/nocy służbę (wojskowi) czy zmianę/pracę (osoby cywilne) – pyta się „doświadczonego mechanika”… Przecież tam są (bo wszędzie są) na poszczególnych „odcinkach” służby/pracy – listy obecności z nazwiskami i podpisami. W specpułku przecież po linii cywilnej oraz wojskowej – są przełożeni różnych mechaników/specjalistów/wartowników itd. którzy mogą się wypowiedzieć (ci przełożeni i ci mechanicy) przed Podkomisją kto co dokładnie robił, jakie miał zadania itd.
   A tu: „ciemno było…”, „…latarki”, „…jacyś osobnicy…”, „…kamerki słabo widziały…” – jeszcze brakuje tylko Don Pedro Carramba – szpiega z krainy deszczowców… A przecież wszystko jest w papierach (oraz oczywiście na dyskach twardych – czasy informatyki) – a tu jakiś teatrzyk kukiełkowy dla ubogich.
   Pozdr.
   P.S.
   Chyba, że ten pozorny widok nielogiczności, niespójności i „gonienia króliczka” – to tylko taka taktyka, chwilowa, tymczasowa… – z jakiejś bardzo ważnej przyczyny. A cała prawda zostanie jednak ujawniona. Może i tak?

  • @Jaskiniowiec

   Nie zostanie ujawniona. Będzie tylko taki cyrk. Ale ten cyrk jest tak widoczny, że powinien dawać do myślenia, bo on jest celowy.

  • @
   O wydatkach poniesionych na wyjaśnienie(?) sprawy takiej rangi – być może głośno się nie mówi, to fakt. Ale prace badawcze kosztują przecież i ekspertyzy również. Więc należałoby uzbroić się w cierpliwość (czas) i wyrozumiałość (efekty prac badawczych i ekspertyz oraz ich koszty) dla instytucji Państwa badających wydarzenia z 10.04.2010.
   Chciałbym wierzyć, że te środki nie pójdą „na marne”, lecz przyczynią się do wyjaśnienia sprawy.
   Ale: Jak tu myśleć w ten sposób – jak dane (dotyczące procesu wyjaśniania tej sprawy) dochodzące z mediów do człowieka – uniemożliwiają takie podejście i takie nadzieje?

 • jaskiniowiec opublikował nowy komentarz aktywności 2 lata, 10 miesięcy temu

  @E.B.
  Ok. 6 stycznia 2017 po rozwałce S24 zarejestrowałem się w nohoodowym naszsalon, oraz założyłem bloga na wordpressie: https://jaskiniowiecblog.wordpress.com
  Tam się „przedstawiłem”. Na PT jestem od niedawna. Na S24 2010-2016 – oprócz kilku komentarzy (pod obecnym nickiem) – byłem tylko czytaczem.
  Może zajrzy do nas i coś napisze F.Y…[Czytaj więcej…]

 • jaskiniowiec opublikował nowy komentarz aktywności 2 lata, 10 miesięcy temu

  @E.B., All

  Skorzystałem z linka do notki na wordpressie Joanny Mieszko-Wiórkiewicz.
  Dałem komentarz ale chyba wyleciał w kosmos, podałem w nim 2 kwestie:

  *** O zamilczanym komunikacie o ataku z 09.04. napisał notkę @mailbox (On jest również jednym z tych, którzy zamilkli). Temat był również opisywany u F.Y.M.-a. Z faktu, że rzeczywiście…[Czytaj więcej…]

 • jaskiniowiec opublikował nowy komentarz aktywności 2 lata, 10 miesięcy temu

  @E.B.

  Operacja o tej skali i randze, co „operacja 10.04.2010” nie może się odbywać na poziomie „nieznanej wcześniej Autonomicznej Grupy Heroicznej itd..”, która coś w sieci oświadczyła… To nie „ta liga”, nie ten poziom.
  Nawiasem mówiąc, to „oświadczenie” jakoś mi dziwnie przypomina „filmik Mendereja” (później do filmiku przyznało się…[Czytaj więcej…]

 • jaskiniowiec opublikował nowy komentarz aktywności 2 lata, 11 miesięcy temu

  @E.B. , @Polel
  Podajcie sobie ręce na zgodę.
  Niech pokój zapanuje pomiędzy przyjaciółmi.

 • jaskiniowiec opublikował nowy komentarz aktywności 2 lata, 11 miesięcy temu

  @Kormoran321

  Wielu blogerów i komentatorów którzy pisali jeszcze na niebieskim S24 a nawet i tu, gdzie obecnie jesteśmy i piszemy – chociaż zasadniczo byli (tam, wówczas) czy są (tu, teraz) „po jednej stronie” – różniło sie i różnią co do pewnych spraw bardziej szczegółowych. I tego się nie przejdzie. Ja osobiście akceptuję to, że możemy się…[Czytaj więcej…]

 • Załaduj więcej