Fałszywe obietnice

FAŁSZYWE OBIETNICE

Były prezydent Stanów Zjednoczonych w wojnie o Kuwejt ostrzegł Saddama Hussejna, że jeśli nie wycofa się z kuwejtu to Armia Amerykańska pomoże mu w tym. Po kilku miesięcznym przygotowaniu wojsko amerykańskie zaatakowało i po około 100 godzinnej operacji Saddam ze swoimi żołnierzami uciekał w popłochu do Bagdadu

Prezydent Bush udowodnił, że jest poważnym przywódcą poważnego państwa.

Dekadę póżniej Barak Obama ostrzegł prezydenta Syrii Bashara Assada, że jeśli użyje broni chemicznej w walce ze swoimi przeciwnikami politycznymi to Assad przekroczy tzw. czerwoną linię i wtedy Obama zareaguje bardzo stanowczo. Obama nie zareagował z powodu ogromnych protestów przeciwko nowej wojnie. Pomimo, że ówczesny Sekretarz Stanu John Kerry zapewniał, że operacja będzie krótkotrwała i tylko siły powietrzne będą brały w niej udział, Obama uległ presji społeczeństwa a głównie pacyfistycznej jego części.

Kiedy więc Obama nie dotrzymał słowa Ameryka jako potęga światowa straciła dużo ze swojej reputacji.

W kwietniu 2018, kiedy Bashar Assad użył gazu chemicznego w walkach z przeciwnikami politycznymi, prezydent Trump wspólnie z siłami NATO zaatakował Assada wysyłając mu 120 pocisków Cruise.

Trump przywrócił wtedy Ameryce część reputacji utraconej przez Obamę.

Ostatnio prezydent Trump jak i kandydat na prezydenta Biden ostrzegli niektórych agresywnych przywódców państw, że jakikolwiek atak na sojuszników Ameryki spotka się ze skuteczną odpowiedzią Armii USA. Trump ostrzegł też ostatnio Iran, że jeśli jakikolwiek żołnierz amerykański zginie na Bliskim Wschodzie to Iran musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami. Natychmiast jeden z najwyższych rangą dowódców Irańskiej Gwardii Rewolucyjnej ostrzegł swoich żołnierzy i sprzymierzeńców w Syrii i Libanie, aby nikt nie odważył się atakować Amerykanów, żeby nie dać powodu prezydentowi Trumpowi do wojny. Widocznie Iran wie już, że nie byłoby wtedy zmiłuj się.

Biden zapewniał Japońskiego Premiera kilka tygodni temu, że układ między USA i Japonią z 1960 roku jest aktualny i w razie ataku Chin na sporną wyspę Senkakus Ameryka napewno przyjdzie z pomocą Japonii.

Również Filipiny uzyskały zapewnienie, że w wypadku konfliktu z Chinami o sporne tereny do połowu ryb, USA na pewno przyjdzie im z pomocą.

W 1938 roku Angielski Minister Spraw Zagranicznych ( Anglia wtedy była mocarstwem światowym) Neville Chamberlain złożył Polsce Fałszywe obietnice zaatakowania Niemiec gdyby one weszły do Polski i jak te fałszywe obietnice się skończyły dla Anglii to przecież pamiętamy.

Na podstawie artykułu w NewsMax, Autor- Patrick Buchanan

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. E.B pisze:

    @Amero

    Jerzy, wstawiłam tytuł, bo zapomniałeś i nie chciało się wyświetlać.

    Pozdrawiam

  2. Amero pisze:

    Dziękuję.

Dodaj komentarz bez logowania się do PT oraz przedstaw się: