Przejdź do paska narzędzi

Różaniec do granic nieba

Od 1 do 8 listopada odbędzie się Różaniec do granic nieba – modlitwa zorganizowana przez Fundację Solo Dios Basta. Jak mówi Maciej Bodasiński z fundacji, intencją różańca będzie włączenie dzieci nienarodzonych do wspólnot rodzinnych, uleczenie ran związanych z ich utratą oraz przebłaganie za wszystkie grzechy, zaniedbania i zranienia z tym związane.

To kontynuacja modlitewnej inicjatywy „Różaniec do granic”. 

– Modlitwa ta będzie aktem świadomego włączenia dzieci nienarodzonych do wspólnoty rodzinnej. Tych, którym nie było dane przyjść na świat w całej historii rodziny, przez wszystkie pokolenia. Jej tekst będzie dostępny na stronie rozaniecdogranic.pl. Na zakończenie modlitwy możemy postawić znicz dla tych wszystkich dzieci utraconych jako symbol ich przyjęcia do naszej rodziny – podkreśla Maciej Bodasiński.

Różaniec do granic nieba ma być:

1. Wynagrodzeniem wobec dzieci, które przez nasze grzechy lub zaniedbania nie mogły przyjść na świat – to będzie modlitwa na cmentarzu.

2. pokutą za te grzechy i prośbą skierowaną do Boga o Miłosierdzie – to będzie wspólna modlitwa różańcowa w parafiach, wspólnotach, domach, wszędzie gdzie ludzie się w tym celu zjednoczą. 

Jak mówi Maciej Bodasiński, jeden z organizatorów akcji:

„choć Bóg odpuszcza człowiekowi grzechy, jeśli żałuje, to jednak konsekwencje grzechów trzeba dźwigać. Niekiedy rzutują one na funkcjonowanie kolejnych pokoleń, a nawet całych społeczeństw. Dlatego zależy nam, by rozpoczął się w życiu wielu ludzi, wielu rodzin – proces uzdrawiania ich serc, ich duszy przez Boga, a to dokonuje się przy współpracy człowieka z łaską”.

Zaznaczył, że w ramach wspomnianej modlitwy organizatorzy zachęcają także uczestników akcji „Różaniec do granic nieba”, aby modlili się za wstawiennictwem dzieci, którym niedane było się narodzić.

Maciej Bodasiński zaznaczył, że w przypadku, gdyby cmentarze zostały zamknięte w wyniku wejścia w życie nowych przepisów związanych z pandemią, zachęca do modlitwy w swoich domach lub miejscach publicznego kultu, które będą dostępne dla wiernych.

Akcja „Różaniec do granic” po raz pierwszy odbyła się w Polsce 7 października 2017 r., w uroczystość Matki Bożej Różańcowej. Tego dnia w 350 kościołach stacyjnych w 22 diecezjach na obrzeżach Polski ponad milion osób wzięło udział w Mszy św., po czym poszło na granice kraju, gdzie odmówiło różaniec.  Punkty modlitewne zostały także wyznaczone w 70 miejscach na całym świecie, m.in. w norweskim archipelagu Lofotów, za kołem podbiegunowym, w Auckland w Nowej Zelandii oraz w sanktuarium maryjnym w Akicie na wyspie Honsiu w Japonii. Podobne akcje odbyły się później kilku krajach, m.in. we Włoszech, w Wielkiej Brytanii, Belgii, Francji, Irlandii, Australii i państwach obu Ameryk.

https://niezalezna.pl/359705-rozaniec-do-granic-nieba-odpowiedz-na-trudna-sytuacje-polski-i-swiata

https://polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2601737,Rozaniec-do-granic-nieba-Modlitwa-za-dzieci-nienarodzone-i-o-uleczenie-zranien

rozaniecdogranic.pl.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

Dodaj komentarz: