Przejdź do paska narzędzi

A.Macierewicz o ukrywaniu przestępców odpowiedzialnych za zbrodnię z 10.04.2010

26.05.2010 roku A.Macierewicz zamieścił na Twitterze zamieszczony poniżej tweet:

Zastanawia, jaki cel stoi za tym wpisem?

Wiadomo, że zapowiadany w tej sprawie  Raport podkomisji MON, został przesunięty z uwagi na pandemię COVID-19 i pasmo wyborów w Polsce.

Czytając wpisy pod tym twetem zauważamy, że spośród ponad 800-set komentarzy, przygniatająca większość, to wpisy fanów totalnej dziczy.

Roman Giertych zapowiedział pozew przeciw A.Macierewiczowi w imieniu wymienionych w twetcie.

(…)

Roman Giertych, w imieniu swoich mocodawców, składa pozew przeciwko Antoniemu Macierewiczowi za „zarzucanie ukrywania informacji o sprawcach katastrofy smoleńskiej”. Wiceprezes PiS napisał na Twitterze, że Donald Tusk, Radosław Sikorski i Tomasz Siemoniak ukrywają przestępców. Adwokat chce by Macierewicz publicznie przeprosił za „wielokrotne kłamstwa” oraz przekazał darowiznę na WOŚP.

Macierewicz: raport ws. katastrofy smoleńskiej jest gotowy. Publikacja jednak przesunięta

„W imieniu przewodniczącego Donalda Tuska, posłów Radka Sikorskiego i Tomasza Siemoniaka składam pozew przeciwko wiceprezesowi PiS Antoniemu Macierewiczowi o wczorajszą wypowiedź na portalu Twitter, w której zarzucił moim mocodawcom ukrywanie informacji o sprawcach katastrofy smoleńskiej” – poinformował Roman Giertych. 

(…)

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-05-27/pozew-przeciwko-macierewiczowi-sprawa-dotyczy-zarzutow-o-ukrywanie-przestepcow/

Giertych wskazał ponadto, że wypowiedź Macierewicza „pojawia się w czasowym kontekście rzekomego zakończenia prac tzw. podkomisji A. Macierewicza, która miała 10 kwietnia opublikować raport końcowy (ale go nie opublikowała)” oraz stanowi „skrótową wersję” jego „wieloletnich kłamstw”.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Danka pisze:

    To jakies nieporozumienie.Sorawcy ukrywaja sprawcow?

Dodaj komentarz: