Przejdź do paska narzędzi

Apel na 06.06.2020

W tym dniu w W-wie zaplanowany jest ogolnopolski protest przeciwko przymusowi szczepien. Justyna Socha Stop Nop com.pl https://youtu.be/ZhI3-F2_e5A

Polaczmy sie WSZYSCY bez wzgledu na roznice.

Chyba wszystkim nam zalezy na poszanowaniu naszego prawa do Wolnosci, nietykalnosci osobistej i Tozsamosci.

Mamy to zagwarantowane w Konstytucji i w Konwencji o ochronie praw czlowieka i podstawowych wolnosci /art. 8/.

Wszyscy mamy lub bedziemy miec rodziny, dzieci, wnuki.

Uchronmy Narod i przyszle pokolenia przed bezprecedensowym antyhumanitarnym eksperymentem na taka skale, o nieprzewidywalnych i nieobliczalnych skutkach.

Zastopujmy dzialalnosc cywilizacji smierci.

Potrzebna jest znow wielomilionowa solidarnosc LUDZI.

Konstytucja;

Art. 41. 1. Każdemu zapewnia się nietykalność osobistą i wolność osobistą. Pozbawienie lub ograniczenie wolności może nastąpić tylko na zasadach i w trybie określonych w ustawie.

Art. 8. – Konwencja o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności. Rzym.1950.11.04.

Dziennik ustaw

Dz.U.1993.61.284

Akt obowiązujący

Wersja od: 1 czerwca 2010 r.

Artykuł 8

Prawo do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego

1. Każdy ma prawo do poszanowania swojego życia prywatnego i rodzinnego, swojego mieszkania i swojej korespondencji.

Przymus leczenia i inne interwencje medyczne bez zgody pacjenta

Wstęp

Zasadą w prawie medycznym jest autonomia woli pacjenta, jego prawo do decydowania o nienaruszalności swojej osoby, o swoim życiu i zdrowiu, o poddaniu się leczeniu lub odmowie leczenia. Przewidują to ustawodawstwa wielu państw, akty prawa międzynarodowego, Rady Europy, Parlamentu Europejskiego (konwencje, rezolucje, rekomendacje, dyrektywy, deklaracje i karty praw pacjenta), kodeksy zdrowia publicznego, kodeksy etyki lekarskiej. Trzeba też zauważyć, że nastąpił w Polsce wielki rozwój prawa medycznego od początków lat 90. XX w., czego wyrazem są nowe unormowania prawne i stworzenie licznych przepisów chroniących pacjenta, a także lekarza, jeśli działa zgodnie z prawem . Lekarz może działać tylko za zgodą pacjenta (jego przedstawiciela ustawowego) lub w niektórych sytuacjach za zezwoleniem sądu. Każda interwencja lekarska musi mieć podstawę prawną, w przeciwnym razie jest bezprawna i może prowadzić do odpowiedzialności cywilnej lekarza (zakładu leczniczego) za szkodę bądź naruszenie praw pacjenta. Dawna zasada paternalizmu lekarskiego została na ogół porzucona na rzecz autonomii woli i decyzji pacjenta, choć niekiedy jeszcze w środowiskach lekarskich pobrzmiewają jej echa, zwłaszcza gdy chodzi o obowiązek poinformowania pacjenta o ryzyku i skutkach zabiegu medycznego i uzyskanie jego „świadomej” zgody. Zasadę zgody pacjenta na interwencję medyczną podkreśla się w licznych wyrokach sądowych wydawanych od ponad wieku w różnych systemach prawnych, w szczególności w ostatnich kilkudziesięciu latach.

Może Ci się również spodoba

9 komentarzy

 1. Daani pisze:

  Bardzo slusznie.Kopiowanie ,czytanie korespo dencji urzedowej do obywateli I wysylanie e-mailami przez poczte ustawowo,to zlamanie tego art.o poszanowaniu tajemnicy korespondencji.Rzad wystawia finance na problemy z pokryciem odszkodowan TPCz

 2. Danka pisze:

  https://www.radiomaryja.pl/informacje/poznan-ognisko-epidemiczne-w-domu-zakonnym-siostr-szarytek/
  Bardzo ciekawe, ze srodki ochrony nie dzialaly, czyli zywnosc? Podrzucony wirus?

 3. E.B pisze:

  @Colin

  Ciekawe czy im pozwolą na jakąś demonstrację.

  Dobrze znać te wszystkie przepisy prawne, które nas chronią. Dzięki za te informacje.

 4. colin pisze:

  Grzegorz Broun jest przeciwny jakimkolwiek protestom ulicznym twierdzac, ze jest to prowokacja wladz.

 5. E.B pisze:

  Colin

  A protest przedsiębiorców, na który polazł, też był prowokacją władzy?

  G.Braun to już chyba się nieco pogubił.

 6. Tadeusz_K pisze:

  Jednak za moich czasów przymusowe szczepienia były zbawcze np. ospa, odra, tyfus.
  Dzisiaj powoli dochodzi do tego, że będą ludziom wszczepiane do krwioobiegu samoorganizujące się nano komputery.

 7. Anonim pisze:

  TK.
  Patrzac wstecz, na roczniki statystyczne, do ktorych dotarlem, to za moich czasow dostalismy 6 obowiazkowych szczepionek, a teraz jest ok 26 /a w USA to juz chyba ok. 56/. „Stare szczepionki mialy w sobie adiuwant-chlorek wapnia- w miare naturalny komponent, a teraz mamy aluminium, rtec, formaldehyd i wiele jeszcze innych trucizn z tablicy Mendelejewa.. Odsylam do filmikow inzyniera zdrowia, ktore byly na YT, potem na Vimeo, a teraz to juz chyba tylko na HD zapobiegliwych internautow. Warto tez zobaczyc film A. Wakefield p.t. „Wyszczepieni”, moze jeszcze gdzies jest dostepny. Rowniez programy z udzialem Judy Mikovits daja obraz tego czym sa szczepionki i biznes z tym zwiazany.
  P. S. Na odre nie jest potrzebna szczepionka. Powinno sie ja przechorowac w domu aby kolejne pokolenie/a/ nie chorowaly. Na wirusy trudno realnie mowic /stosowac/ szczepionki poniewaz wirusy mutuja. Najlepsza ochrona jest nasza wlasna, wysoka, odpornosc organizmu. Jak ja zdobyc i utrzymywac, to osobny bogaty temat, napewno nie przez ogolnie dostepna zywnosc-trociny- zoladek pelen, a komorki glodne.
  Colin.

 8. E.B pisze:

  Prawdę o szczepieniach mówi też prof. Stanisław Wiąckowski.
  W czasie mojej pracy zawodowej spotkałam profesora i mogę potwierdzić Jego rzetelność naukową i uczciwość.

  .

Dodaj komentarz: