Przejdź do paska narzędzi

Komentarz tygodnia Witolda Gadowskiego – 25.03.2020 „Kto to zrobił”

O sytuacji, z którą mamy obecnie do czynienia, o znaczących dokonaniach naukowców sprzed kilku lat, o zwierzętach, które niczym nie zawiniły, o prawach obywatelskich, których poszanowania powinniśmy się domagać, o plusach zamknięcia pewnych placówek.

Może Ci się również spodoba

56 komentarzy

 1. Danka pisze:

  Wirus moglby sie przypadkiem wydostac? Hm…A te cwiczenia wojskowe w Chinach juz we wrzesniu na wypadek pandemic?

 2. E.B pisze:

  @Danka

  Tak, jest wiele niejasności, wiele podejrzeń.
  Mógł to być wypadek przy pracy, ale…

  Kto pozwala na takie badania naukowe, ten jest winien dzisiejszej pandemii.

  Wirus powstał w laboratorium w Płn.Karolinie i został przeniesiony do laboratorium w Wuhan. I jest to już właściwie pewne.
  Zespół naukowców to Amerykanie, z polskim akcentem i Chińczycy.

  Po co to modyfikowali? W jakim celu stworzyli zabójczego dla ludzkości wirusa?

  Na te pytania powinna znaleźć się odpowiedź. Ludzkość powinna się o to upomnieć. Zbyt dużo złego się stało i jeszcze stanie.

 3. Anonimus pisze:

  wtorek, 24 marca 2020

  OŚWIADCZENIE z dnia 24 marca AD 2020.

  W związku ze skandaliczną decyzją władz okupacyjnego tworu – tzw. III RP, z dnia dzisiejszego, całkowicie ograniczającą podstawowe prawa i wolności obywatelskie, bez wprowadzenia stanu wyjątkowego, co stoi w rażącej sprzeczności z obowiązującym prawem (w tym z konstytucją i traktatami międzynarodowymi o wolności i prawach człowieka), oświadczam, co następuje:

  Wszystkie te rozporządzenia są sprzeczne z prawem i w związku z tym nie mają żadnej mocy prawnej, oraz nikogo do niczego nie zobowiązują. Zgodnie z obowiązującą konstytucją oraz traktatami międzynarodowymi, jedynym sposobem ograniczenia podstawowych praw i wolności człowieka, jest wprowadzenie stanu nadzwyczajnego. Konstytucja „III RP” z 1997 r. przewiduje trzy takie stany: stan klęski żywiołowej, stan wyjątkowy oraz stan wojenny. W chwili obecnej żaden z nich NIE ZOSTAŁ WPROWADZONY, a więc pisowski [nie]rząd nie ma ŻADNEGO prawa ograniczać podstawowych praw obywatelskich i swobód, jak chociażby prawa do swobodnego przemieszczania się, spotykania się, do wolności konsumenckich, do wolności zgromadzeń i wolności sprawowania kultu religijnego.
  Obecne rozporządzenie „władz” nakłada na Polaków de facto areszt domowy bez żadnej konkretnej przyczyny (rzekoma „pandemia” koronawirusa NIE JEST taką przyczyną, jak niedawno stwierdził w wywiadzie chociażby J. Kaczyński, stwierdzając że nie jest to konstytucyjna przyczyna do wprowadzenia stanu nadzwyczajnego – np. stanu klęski żywiołowej lub stanu wyjątkowego). Jest to sytuacja gorsza niż była w okresie stanu wojennego wprowadzonego w okupacyjnym tworze PRL przez tow. Wojciecha Jaruzelskiego. Wówczas Polacy mogli wychodzić z domów, nie mogli jedynie wyjeżdżać z swoich miejscowości zamieszkania. Ta sytuacja jest całkowicie bezprecedensowa, i w mojej opinii jest to zwyczajnie pierwszy krok w celu wprowadzenia Nowego Porządku Światowego (NWO) przy całkowitej bierności i przyzwoleniu 99.99 % ludzi, którzy dali się zmanipulować mediom i politykom, powtarzającym kłamstwa i szerzącym panikę.
  Jako świadomi członkowie Narodu Polskiego musimy zbojkotować tą próbę narzucenia nam NWO, przy całkowitej bierności i milczącym przyzwoleniu zdecydowanej większości społeczeństwa. Wzywam więc do ignorowania np. zakazu wychodzenia z domów, „władza” nie może ukarać nas za nieprzestrzeganie przepisów, które są bezprawne! Wzywam do wychodzenia na ulice, i głośnego protestu wobec tego bezprawia. Wzywam do strajków wszystkich pracowników sektora publicznego! Wzywam Kapłanów do nie zamykania kościołów i kaplic, nie odwoływania Mszy Św. i nabożeństw w kościołach i kaplicach, Waszym obowiązkiem jest służyć Bogu i ludziom, a nie książętom tego świata! Wzywam niezależne media do rozpowszechniania treści tego komunikatu jak również głosu innych, oraz przeciwdziałania dezinformacji, propagandzie i manipulacji jaka płynie z mediów głównego ścieku! Wzywam prawników i adwokatów do szybkiego zajęcia się tą sprawą, i obrony wszystkich pokrzywdzonych, całego Narodu, przed bezprawiem rządowej kliki i żydowskiego NWO! Wzywam lekarzy, specjalistów, naukowców i inne autorytety w tej dziedzinie, do zajęcia obiektywnego i niezależnego stanowiska, zaprzestania siania paniki, i uspokojenia społeczeństwa.

  Jednocześnie informuje, że jestem w pełni sił, czuję się dobrze, i nie występują u mnie ani u moich znajomych żadne objawy choroby. Jeżeli w najbliższym czasie został bym umieszczony w szpitalu albo pojawiła by się informacja o mojej śmierci, to nie będzie to miało żadnego związku z korona wirusem! Istnieje też możliwość że zostanę aresztowany, mając to na uwadze nie zamierzam milczeć w tej sprawie!

  Powyższe oświadczenie nie ma na celu bagatelizowania zagrożenia korona wirusem, które z pewnością może być realne (jednak nie większe jak w przypadku innych znanych nam chorób, np. grypy), ma jednak na celu dążenie do rzetelnych informacji i faktów, oraz uświadomienie społeczeństwa o jego podstawowych prawach, których ma ono prawo (i obowiązek!) się domagać oraz ich strzec.

  A nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a dusze zabić nie mogą; ale raczéj bójcie się tego, który i duszę i ciało może zatracić do piekła.
  ~ Ewangelia wg św. Mateusza 10:28
  Michał Mikłaszewski,

  Redaktor Naczelny

  http://tenetetraditiones.blogspot.com/2020/03/oswiadczenie-z-dnia-24-marca-ad-2020.html

 4. Tadeusz_K pisze:

  @Anonimus
  26 marca 2020 o 09:25
  Koronawirus to nie żywioł, a twór.
  A ogólnie to bajdurzycie obywatelu wedle instrukcji niejakiego tuska… i inspiratora (czy też respiratora) chmaja.
  Wyjrzyj przez okno i popatrz na Świat: na Hiszpanię, Francję, Włochy.

 5. Danka pisze:

  TK Jemu chodzi tez o podstawe prawna.

 6. Danka pisze:

  E.B Jezeli celowo ,to nalexy uznac Ich za ludobojcow I postawic wszystkich winnych w stan oskarzenia, lacznie ze skladem RzAdu Swiatowego.

 7. Anonimus pisze:

  Tadeusz _K
  Naczelny idiota naszegosalonu24 zawsze i wszędzie się odzywa i wszystkich poucza bo jest najmądrzejszy, i wszystkie rozumy pojadł.
  W zamieszczonym tekście nie ma nic na temat wirtualnego wirusa tylko o nielegalnych działaniach twoich pupili z zydoPISu i marjonetkowego prezydenta Judy.

 8. Anonimus pisze:

  NOWY WSPANIAŁY ŚWIAT.
  Czyli o tym, że reset jest częścią naszej historii.

  Rafał Bauer http://rafalbauer.pl/nowy-wspanialy-swiat/

  Świat stanął na głowie a ja nie mogę się oprzeć wrażeniu, że oglądam na żywo Black Mirror i to jeden ze słabszych odcinków. Czemu słabszy? Ponieważ intryga jest zabójczo naiwna.

  Oglądam odcinek, w którym świat zabrał się do walki z niewidzialnym wrogiem. W Europie pierwsze do walki stanęły Włochy. Ofiary padają gęsto – co więc budzi wątpliwości? Premierem tego kraju jest Giuseppe Conte – reprezentant Ruchu 5 Gwiazd, który otrzymał swoje stanowisko dzięki egzotycznej koalicji z równie populistyczną, ale prawicową Forza Italia pod wodzą Mateo Salviniego. Panowie się nie lubili (trudno się zresztą dziwić), a ich niechęć zamieniła się w nienawiść jesienią 2019, kiedy to FI wygrała wybory do PE. Na czym wygrała? Na agresywnej walce z uchodźcami, której twarzą był wicepremier i minister spraw wewnętrznych Salvini. Do przedterminowych wyborów jednak nie doszło. W listopadzie 2019 premier Conte, aby utrzymać się u władzy, zawarł porozumienie ze swoim głównym wyborczym wrogiem: Partią Demokratyczną. Nikt nie miał wątpliwości, że to przejściowe. W lutym, gdy Turcja zarzuciła kontrolę granicy a uchodźcy rozpoczęli szturm na granice UE, Salvini zagrzmiał. Conte zadrżał. Był skończony. Ale… wybuchł coronavirus.

  W Hiszpanii wedle badań zleconych w styczniu firmie badawczej Sigma Dos dla 48,9% ankietowanych sytuacja polityczna była zła a dla 25,9% bardzo zła. Trudno było o lepsze podsumowanie zombie fighting, który trwa na Półwyspie Iberyjskim już od 5 pięciu lat. Nie były to miłe informacje dla premiera Pedro Sancheza, który teoretycznie wygrał wybory 10 listopada 2019. W lutym zanosiło się na kolejny, tym razem bardzo poważny, kryzys wewnętrzny. Ale… wybuchł coronavirus.

  We Francji, która przez ostatnie lata stała się areną wielkich protestów i otwartej walki społeczeństwa z własnym rządem, prezydenta Macrona nazywało się publicznie „wybranym przez przypadek”, nie licząc epitetów bardziej dosadnych. Wedle badań społeczeństwo ocenia go nie tylko niżej niż poprzednika (Hollande), ale nawet niżej niż Sarco, który stał się przecież pod koniec panowania wrogiem społecznym numer 1. We Francji w lutym 2020 na nic nowego niż kolejne strajki i zamieszki się nie zanosiło. Ale już nie będzie zamieszek. Bo… wybuchł coronavirus.

  Ten odcinek jest słaby, ponieważ widać dość wyraźnie, że gorliwość w walce z wirusem mierzona intensywnością represji jest odwrotnie proporcjonalna do stabilności demokracji, która używa tych środków. Dlatego zapewne tak drastycznie różni się obecnie życie codzienne w spacyfikowanej Italii i… Szwecji – gdzie, podobnie jak na despotycznie rządzonej Białorusi, dzieci codziennie chodzą do szkoły. Do niedawna chodziły również w UK, ale walory obecnej sytuacji dostrzegł również nieco mniej bystry Boris.

  Każdy z odcinków Black Mirror miał swój grzech i swój morał w czym zawsze dość nachalnie przypominał Biblię Pauperum. Jaki motyw obecnie przyświeca scenarzystom?

  Nienasycone aspiracje socjalne. Praktycznie wszystkie państwa Zachodu, ze szczególnym uwzględnieniem tych, w których do dzisiaj są mocne tradycje komunistyczne (Francja, Włochy, Hiszpania) borykają się z rosnącą spiralą oczekiwań społecznych. We Francji wyrazicielem tych najbardziej skrajnych był i jest Jean Luc Melenchon – zdobywca 7 milionów głosów (prezydent Macron zdobył 8,6 miliona) w ostatnich wyborach (2017). Zdobył je programem, który zapewne w każdym innym kraju zebrałby spore poparcie: 2200 EUR netto płacy minimalnej, emerytura od 60 roku życia i… 100% podatku dla najbogatszych.

  Jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia i na tym prozaicznym stwierdzeniu opiera się współczesna gospodarka socjal-kapitalistyczna tyle… że choć mamy podobno równe żołądki to alokacja społeczna jest, była i będzie nierówna, choć drażniło, drażni i będzie to drażnić. Rozwiązaniem owego paradoksu był ciągły wzrost światowych gospodarek. Tyle, że zwolnił. Oczekiwania społeczne nie.

  Przykład Francji zdaniem wielu komentatorów dowodził aż nadto wyraźnie, że zbliża się powoli nowy wielki konflikt społeczny. Nowy bunt mas, które sięgną po 4-dniowy tydzień pracy i dochód permanentny, którym pracować się po prostu nie chce. Ale czy musi? Czy musi się chcieć pracować? Badacze z Finlandii dokładnie przeanalizowali tę kwestię.

  Jak Europa długa i szeroka ścierał się populizm z próbami obrony starego świata. Nigdzie nie osiągnięto wyraźnej przewagi. Do czego zawsze dochodziło w podobnej sytuacji? W sierpniu 1914 roku tłumy młodych mężczyzn maszerowały radośnie do punktów rekrutacji. W Niemczech, Anglii i Francji śpiewano patriotyczne pieśni a wojna dla sfrustrowanych i bezrobotnych miała być doskonałą ucieczką od codziennej beznadziei. Pola bitew we Flandrii szybko zweryfikowały te plany. Dlatego też w II Wojnie Światowej motywowanie do walki szło już znacznie gorzej. Pojawił się na masową skalę motyw walki ze zbrodniarzami, którymi niewątpliwe byli Niemcy. Po 1945 roku cudem nie doszło w Europie do kolejnego konfliktu. Głównie dlatego, że zachodnia jakość szycia wygrała ze wschodnią… jakości życia wizjąJ

  Przykład Francji gdzie władzę zdobył przedstawiciel banku Rotschild dowodzi, że kapitał może wygrać wybory, ale nie jest w stanie skutecznie spacyfikować mas. Tymczasem „Nic nie redukuje oczekiwań społecznych jak wojna. Zmienia perspektywę w 5 minut”. Kto to powiedział? (https://wiadomosci.wp.pl/mateusz-morawiecki-mowi-o-wojnie-fragmenty-tasm-premiera-6301640214870145a )

  Scenarzyści w tym odcinku Black Mirror zaplanowali nam zatem wojnę. Zapasy z podstępnym, wspólnym europejskim wrogiem. Niewidzialnym. Groźnym. Przerażającym. Czy na pewno?

  W 2019 roku popełniono między Odrą a Bugiem 5255 samobójstw. W ujęciu statystycznym to niemal 15 ofiar dziennie. Można się spodziewać, iż obecnie ofiar tych zdecydowanie przybędzie. W wypadkach drogowych w 2019 zginęło 2897 osób, czyli 8 osób dziennie, choć tu statystyki na pewno wskażą poprawę. Swoje smutne żniwo zbierają co rok powikłania chorobowe (https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php?title=Causes_of_death_statistics/pl). Wszystko to razem 245 przypadków śmierci. Dziennie. Gdyby zatem szermować statystyką, na dzień dzisiejszy w Polsce byłoby już… ponad 20 tysięcy ofiar. Ale jak je nazwać? Jaki nadać im symbol? Duża marketingowa mina.

  Scenarzyści tego odcinka założyli wojenny reset bez prawdziwej wojny. Wróg w postaci wirusa nie bombarduje a jeśli trzebi to, jak się okazuje, starą i chorą populację. Oczywiście narażanie kogokolwiek na śmierć jest moralnie dwuznaczne, ale czyż nie takie są reguły wojny? W tej jednak zamiast ojców i synów giną głównie dziadkowie. Coincidence?

  Wirus stał się wymówką do ataku na demokratyczne społeczeństwa. W ramach wojny z pandemią naruszono niemal wszystkie święte dotąd swobody i jak widać zrobiono to bezboleśnie. Europejskie rządy wyciągną z tego swoje wnioski. Po wojnie, jak to po wojnie – nastanie czas odbudowy. A odbudowa… to wyrzeczenia. Zmniejszone wynagrodzenia, dłuższy tydzień pracy, ograniczone świadczenia socjalne. Ale też ciągła czujność! Bo przecież wirus może powrócić. I zaatakować znienacka. I dlatego trzeba trwać w gotowości.

  A gospodarcze straty? Tu również scenarzyści nie błysnęli. Szacowany PKB Polski 2020 miał wynieść ca 600 mld USD. W modnym ostatnio ujęciu statystycznym to 1,6 mld USD dziennie. Oznacza to, że 10-dniowy lockdown to strata 16 miliardów USD; oczywiście gdyby cała gospodarka zatrzymała się do zera (a tak całe szczęście nie jest). Z czym to porównać? Choćby z programem 500+, nie mówiąc już o planowanych wydatkach na zakup F35 (4,3 mld USD). Jak będzie polityczna swoboda to je się po prostu obetnie. I wiele innych przy okazji również.

  Rządy przeżyją te perturbacje bez najmniejszych kłopotów. Europejskie wojny szkodziły wyłącznie swoim mieszkańcom. Nie inaczej będzie teraz. Wszyscy pochylimy karki w wysiłku gorliwej odbudowy powojennej. Że nie możliwe? Że nie da się ograniczyć zatrudnienia i wynagrodzeń? Otóż da się. Temu właśnie służy ….. specjalne ustawodawstwo UE. ( https://www.arrabeintegra.es/en/noticia/temporary-employment-regulation-files-terf/ )

  W Hiszpanii nowe przepisy już zastosowano. Dotknęły do tej pory niemal milion pracowników. W Polsce większość pracodawców za pewne nie ma świadomości istnienia takiej furtki która pozwala zwalniać grupowo i obniżać wynagrodzenia bez zgody związków zawodowych. Nic dziwnego, w sumie do wczoraj panował tu rynek pracownika. Dzisiaj wszystko się jednak zmieniło.

  Czy ten odcinek się dobrze ogląda? To, że państwa decydowały się na wojny nie jest żadnym odkryciem. To że tym razem zdecydowały się na atrapę wojny jest zaiste ciekawym novum. Per saldo za pewne na tym skorzystamy. Jak to po każdej wojnie.

  Na gruzach ludzie przekonywali się nagle jak niewiele potrzeba im do szczęścia.

  PS: podatki nie ściągnięte do 1 września 1939 ściągnęli Niemcy. W 1944 i 1945 roku zaniechane przez Niemców ściągnął aparat podatkowy PRL. Personel urzędów skarbowych przetrwał te wszystkie zmiany w niemal nienaruszonym składzie.

 9. Danka pisze:

  Anonymous Przeciekawe ,Doczytam pozniej, bo wychodzil ma krotko.Pisze z UK,wysylaja z rzadu I minister.zdrowia smsyod dwoch dni,ze maja wszyscy siedziec w domu.
  Nie przezywaj TK

 10. Danka pisze:

  Anonimus..
  Przeciekawe, doczytam pozniej.Nie przezywajTK.Kazdy ma swoje zdanie i styl.Ja sie tam nie przjmuje,wrocilam I wide,ze sie rozkrecilo.

 11. Anonimus pisze:

  @Danka
  OK. Ale ten TK działa mi na nerwy i co mam zrobić. Przez niego zrezygnowałem z konta na Ns24. Wpadam okazyjnie i coś ciekawego wstawiam a on zawsze jest i się wymądrza.

  A teraz coś nowego :

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/dyrektor-szpitala-w-genua-i-prezydent-wloskiego-stowarzyszenia-do-spraw-infekcji-zajmuje-stanowisko-wobec-koronowirusa-we-wloszech-nikt-nie-zmarl-na-tego-wirusa-2020-03

  DYREKTOR SZPITALA W GENUA I PREZYDENT WŁOSKIEGO STOWARZYSZENIA DO SPRAW INFEKCJI zajmuje stanowisko wobec koronowirusa: WE WŁOSZECH NIKT NIE ZMARŁ NA TEGO WIRUSA! NIE MA ŚMIERTELNYCH OFIAR!
  „Sytuacja jest trudna, bo ludzie nie rozumieją, o co tu chodzi – że jest to tylko wielkie zamieszanie, które się sztucznie wytwarza. Wczoraj obejrzałem tych 11 zmarłych.. to jest dla mnie bardzo smutne .. jestem chrześcijaninem i smuci mnie to, czasem nawet płaczę… ale z tych 11 umarłych nikt nie zmarł na koronawirusa.

  Jeden z nich umarł bo miał zawał serca i grypę jednocześnie.. Jeżeli znajduje się dzisiaj kogoś kto umarł w domu – robi się pośmiertnie test i już zalicza się ten przypadek na konto koronawirusa. (przypisek: ponieważ wirusy korony nosimy w sobie prawie wszyscy, jak co roku, tyle tylko ze normalnie ich się nie szuka- nie robi się na nie testów. W tym roku zaczęto ich szukać – i oczywiście, znajdować).

  Powinniście uważać, bo to już jest coś w rodzaju wojny. Trzeba być rozsądnym. We Włoszech nie zmarł NIKT na koronawirusa. Tutaj jest ciężka grypa, influenza – ale nic niebezpiecznego! Również te 30 osób które zmarły w Chinach – to była też normalna grypa.

  – Jak się ma ze środkami ostrożności? Co mamy robić?

  Wy nic nie musicie robić!! Jest tyle strachu! Te całe media..to jest śmieszne… niczego nie potrzeba, wystarczy myć ręce i to wszystko. To jest zupełnie normalna grypa, nic nadzwyczajnego. Znaleziono tyle przypadków , bo dokładnie tego szukano (za pomocą niezweryfikowanych testów, mój przypisek), Ludzie mogą być zupełnie spokojni. Tego wirusa jest naprawdę tak mało..nikt nie musi się obawiać, że to jest epidemia! Nikt na to nie umarł.

  – Czy ludzie mają zostać w domu? Bo ludzie się boją… Czy mają normalnie pracować?

  – Ludzie są tak zaprogramowani.. ty masz normalnie wykonywać swoją pracę.. nie blokujcie życia w waszym mieście .. bo wy sami się wykończycie! Występowałem w programie telewizyjnym w Rzymie i mówiłem o tym, byłem w Mediolanie..problem nie istnieje. Oni wywołują strach, mówiąc codziennie o wirusie. Jeżeli myjesz ręce i nie wkładasz ich ciągle do ust, nie będziesz miał tego zaziębienia…To jest grypa. Jeżeli ciągle czegoś dotykasz i wkładasz ręce do ust, to dostaniesz grypę. Ale to jest normalna grypa.

  – Dlaczego jest pan jedynym lekarzem, który tak się wypowiada, jako dyrektor szpitala?

  – Wszyscy się boją. Ci którzy poszli na zewnątrz.. ci ( tych słów nie rozumiem; przypisek Alicja).. lekarze boją się mediów. Ja tego sobie nie wymyśliłem- to mówią statystyki. Wirus występuje w 2%, a zapalenie płuc w 4% ! To jest o wiele poważniejsze niż wirus. Cały system (społeczny) się zawali, jeśli ludzie zawalą. Jedno jest zupełnie jasne i ważne: jeżeli macie grypę, nie biegnijcie od razu do szpitala.. zostańcie w domu, grypa sama przejdzie. Nie zapychajcie szpitali z tego powodu, bo to jest błąd. Bo ten wirus do tej pory nikogo jeszcze nie zabił. Dziękuję.”

  https://youtu.be/h3F___-SDY0

 12. Anonimus pisze:

  @Danka
  Nic się tutaj nie rozkręciło. Publikuje EB i ten TK, który sam swoje notki komentuje. Oczywiście ma do tego prawo, ale ogólnie to tutaj pustynia, nawet Piko publikuje na S24 a o Ns24 zdaje się, że zapomniał.
  Pozdrawiam serdecznie.

 13. Anonimus pisze:

  Jeszcze jeden tekst:

  Korona-pandemia”: Kolejna false flag międzynarodowej lichwy. Pogląd masona.
  RAM 25 marzec 2020 http://ram.neon24.pl/post/154035,korona-pandemia-kolejna-false-flag-miedzynarodowej-lichwy

  Znowu oni? – pyta 23 marca 2020 roku, na You Tube, Gioele Magaldi.

  Gioele Magaldi jest jest włoskim historykiem, politologiem i filozofem, ex mistrzem loży masońskiej «Monte Sion di Roma», byłym członkiem loży «Thomas Paine» oraz twórcą ruchu «Movimento Roosevelt».

  W opublikowanym przez wydawnictwo Chiarelettere, bestsellerowym eseju „Masoni”, który ukazał się w roku 2014, Magaldi ujawnił intrygi „neo-arystokratycznych” superlóż, tj. zamiar wypróżnienia demokracji, po to, by ustanowić gospodarczo-neoliberalny i politycznie-postdemokratyczny reżim, czyli system, w którym nie liczą się już więcej wybory, jako, że rządy państw i tak muszą poddać się dyktatowi tzw. „rynków”.

  https://www.macrolibrarsi.it/autori/_gioele-magaldi.php

  Najpierw mieliśmy do czynienia z fałszywym terroryzmem islamskim, zaprojektowanym w Waszyngtonie (i nie tylko), a obecnie pojawił się wirus laboratoryjny przebrany za chińskiego nietoperza.

  Dochodzą do nas bardzo niepokojące informacje.

  Przypuszczamy, że „ktoś” użył Chin jako królika doświadczalnego, wiedząc, że na zagrożenie zareagują one w sposób autorytarny, co widzieliśmy na własne oczy: społeczeństwo zabarykadowane w domach, powszechna panika i wojsko na ulicach.

  Jaki może być cel tejże operacji?

  Prawdopodobnie chodzi o wywołanie kryzysu światowego – zdolnego do sparaliżowania całej planety, po to, by – tym razem pod przykrywką alibi medycznego – elita psychopatycznych wampirów finansowych mogła potraktować ją jako zakładnika.

  Krótko mówiąc, orwellowski koszmar: pożegnanie się ze swobodami obywatelskimi i koniec demokracji.

  Jeżeli informacje łączone przez nas w całość okażą się prawdziwe, oznacza to, iż mamy do czynienia z przerażającym wręcz planem.

  Czy marzenie oligarchów spełni się?

  Powinni wybić to sobie z głowy:

  Tak, jak 11 Wrzesień – koniec, końcem – nie przyniósł oczekiwanych przez nich rezultatów – mówi Magaldi – jaśnie państwo powinni zrozumieć, że również kolejne ich posunięcie – tj. montowanie i wrzucanie pomiędzy nas «Frankensteinów» niszczących społeczeństwo – realizowane po to, by mogli osiągnąć swe tajne i nikczemne cele – nie powiedzie się.

  Podejrzewam, że ktoś rozgrywa obecną sytuację tak, aby – poprzez najrozmaitsze, szalone piruety – poprowadzić nas w kierunku całkowicie różnego od wcześniejszego, świata – świata w duchu nowego 11 Września.

  W tym przypadku – dodaje Magaldi – mówienie o 11 Wrześniu „chińskiego pochodzenia” jest rzeczą niepoprawną, jako że uważam, iż system-Chiny został po prostu wykorzystany do osiągnięcia celu – jakim ma być planetarna konfiskata demokracji.

  Chiny – wyjaśnia mason-analityk – na użytek operacji (zaplanowanej przez umysły, które w roku 1975 opracowały manifest noszący tytuł „Kryzys demokracji”, zamówiony przez Komisję Trójstronną, pragnącą zatrzymania rozwoju praw i demokracji społecznej na Zachodzie) – od samego początku, wykorzystane zostały jako koło zamachowe. https://en.wikipedia.org/wiki/The_Crisis_of_Democracy

  https://trilateral.org/download/doc/crisis_of_democracy.pdf

  Za rozwojem Chin jako supermocarstwa – w pewnym sensie kapitalistycznego, choć nie-demokratycznego, wbudowanego w świat zglobalizowany – stał projekt angażujący podmioty nie-chińskie, ale ponadnarodowe i bezpaństwowe.

  A zatem, także dziś, w obserwowanym przez nas przypadku, kierownictwo operacji Covid-19 (która w sposób niezmiernie gwałtowny miażdży świat, paraliżując miliardy jego mieszkańców) zostało powierzone widmowemu network – złożonemu z bezpaństwowców, za to posiadających wiele paszportów – będącemu w stanie uzależnić od siebie rządy wszystkich kontynentów, czego dokonuje on przy pomocy swych macek infiltrujących tak ministerstwa, wywiady i wojsko, jak również międzynarodowe korporacje oraz międzynarodowe instytucje, np. WHO.

  Wczoraj był terroryzm a dzisiaj pojawiło się niebezpieczeństwo infekcji?

  Jeśli dzisiejszy strach jest taki sam jak ten wcześniejszy, a i odpowiedź na niego jest identyczna do poprzedniej – czyli mniej wolności w zamian za bezpieczeństwo – rodzi się najgorsze z podejrzeń: czy aby nie mamy do czynienia z kolejną gigantyczną operacją strategii napięcia, prowadzoną na skalę międzynarodową, podobnie jak miało to miejsce w przypadku ataku na Twin Towers?

  Wygląda na rzecz bardzo prawdopodobną, że ta sama elita oligarchiczna, która – szantażując państwa – kontroluje większość światowych dźwigni finansowych, mogła celowo rozsiać w Wuhan tzw. koronawirusa, aby następnie, całkowicie przewidywalną – represyjnie zapobiegawczą – reakcję chińską wykorzystać jako wzór postępowania dla całego świata.

  Celem operacji jest zmilitaryzowanie kryzysów i – przy wykorzystaniu alibi wirusowego – ostateczne rozciągnięcie standardów chińskich na społeczeństwa zachodnie.

  Magaldi zauważa także, iż kryzys sanitarny w Wuhan wzmacnia politycznie chińskie przywództwo, które – przed wybuchem epidemii – nie wiedziało, w jaki sposób przedstawić Chińczykom duże spowolnienie gospodarcze, powszechnie zresztą oczekiwane.

  Wydaje się więc, że Xi Jinping, co tylko upokorzony przez cła – brutalnie nałożone przez Trumpa – został przez koronawirusa ocalony. Chiny wydają się wygrywać dziś swą batalię, jako że utrzymują, że pokonały wirusa w sposób popisowy.

  Jak go pokonały? Poprzez zapieczętowanie Wuhan.

  Zauważcie jednakże, iż, poprzez zapieczętowanie wyłącznie Wuhan, a nie całego kraju.

  Reszta Chin zredukowała zaś szkody nie zaprzestając produkcji: my, natomiast, zabarykadowaliśmy całe Włochy – stwierdza mason.

  Magaldi potępia premiera Conte za zamknięcie w areszcie domowym wszystkich obywateli, które może spowodować dewastację gospodarki kraju, do czego doszło za zgodą gubernatorów północnych regionów włoskich, świadomych faktu dysponowania szpitalnictwem niezdolnym do stawienia czoła powstałej sytuacji. Oto bilans kryminalnych cięć w służbie zdrowia narzuconych przez ideologię neoliberalną za które płacą osoby starsze, umierające w szpitalach, w których brak łóżek na oddziałach terapii intensywnej – dodaje Magaldi. Jest to bezlitosna prawda, którą Włosi – również dzięki skargom lekarzy – być może w końcu dostrzegą.

  Koronawirus zdziera maskę z twarzy neoliberalnej austerity: miliardy, które do wczoraj wydawały się być nieosiągalne, są teraz przyznawane krajom z dnia na dzień, co jest dowodem na to, że do tej pory, przez profesorów rygoru, byliśmy zwyczajnie oszukiwani.

  Gioele Magaldi podkreśla, że jeśli okaże się, że koronawirusowy chaos jest operacją zaplanowaną, to należy obawiać się najgorszego, ponieważ nawet masakra ekonomiczna, będąca w toku, nie stanie się powodem do przywrócenia państwu jego władzy finansowej – w przypadku opieki zdrowotnej równoznacznej z wyborem między życiem a śmiercią.

  Jeśli najgorsze hipotezy potwierdzą się – to po raz kolejny, te same «umysły od koronkowej roboty» będą dozować pieniądze kroplomierzem, decydując, komu je zaaplikować i w jakich dawkach.

  Tym bardziej niepokojący jest los Włoch: dlaczego staliśmy się krajem najbardziej zaatakowanym przez tegoż wciąż tajemniczego wirusa?

  Czy jest to możliwe, że „Solonowie nauki”, paradujący w telewizjach, nie potrafią wyjaśnić nam, dlaczego miażdżona jest właśnie Lombardia, czyli gospodarcze serce Włoch?

  Ale to nie wszystko, mówi dalej Magaldi.

  Uderza doprowadzająca do szału powolność kryzysu: tak jak gdyby ktoś zamierzał przedłużać go w nieskończoność – również jak chodzi o niewytłumaczalne opóźnienia dotyczące użycia leków ratujących życie. Obserwujemy szereg działań podejrzanych, zaczynając od nietypowej roli Światowej Organizacji Zdrowia.

  Czy Włochy stały się królikiem doświadczalnym numer dwa, zaraz po Chinach? To jest pierwszym krajem demokratycznego Zachodu, na którym testuje się masowe więzienie obywateli – wypróbowane i sprawdzone w Wuhan?

  Zwróćcie także uwagę, że druga runda operacji, czyli uderzenie ekonomiczne jest tuż za rogiem.

  Jak szybko wybuchnie gniew narodu skazanego na najgorszy kryzys jaki pojawił się od czasu drugiej wojny światowej?

  A przede wszystkim, czy również wybuch wściekłości obywateli jest częścią planu oligarchii? [Ależ oczywiście!! MD]

  VIDEO: GIOELE MAGALDI przedstawia swą wersję «pandemii»

  Na podstawie: https://www.affaritaliani.it/cronache/coronavirus-magaldi-strategia-della-tensione-mondiale-elementi-inquietanti-661220.html

  O tym jak syjon z Wall Street uratował chińskich komuchów

  https://ram.neon24.pl/post/148332,o-tym-jak-syjon-z-wall-street-uratowal-chinskich-komuchow

  Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

  Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick’a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

 14. Danka pisze:

  Anonimus.Rowniez serdecznie,bo miod ,delicje zamieszczasz,choc nieco przydlugie ,ale cieszy oko. Juz tez sie odezwal ktos z Ameryki
  A ja wlasnie zs24 tu przylecialam zaczerpnacpowietrza

 15. Danka pisze:

  13:34 I kolejny moj wpis to powtorzenie, bo sie nie zapisalo of razu.Wyglada to nieciekawie. TK twierdzi ,ze nie ma tu cenzury,ale wpis o tym ,co w UK, ze smsy rzadowe dostajemy ,zeby wiedziec w domu to sie nie pojawilo.Jeszcze raz napisalam
  Jest cenzura Androida,maniakow europejskich, Zydzi tez szukaja itp

 16. Danka pisze:

  Anonimus .13:34 I nastepny moj wpis to powtorzenie, bo sie od razu nie pojawil.

 17. Danka pisze:

  Anonimus.Ten Mason rozsadnie analizuje.Rozciagniecie standard on chknskich na spoleczenstwa zachodnie.To sie juz dzieje. .”Miska ryzu”,inwigilacja ,Ministerstwo Cyfryzacji to .ministerstwo likwidacji

 18. Danka pisze:

  21;41 „…zeby siedziec .w domu’.-mialo byc.

 19. E.B pisze:

  ” Ślady wskazują, że transfer wirusa do nowoczesnego laboratorium w 11 milionowym mieście Wuhan (ok. 60 milionowa prowincja Hubei) dokonał się pół legalnie z amerykańskich placówek badawczych (aresztowano prof. Charles Lieber z Harvardu i na lotnisku zatrzymano jego znajomego chińskiego biologa z 21 tajemniczymi próbkami biologicznych substancji ukrytych w skarpetach (!) Drugi naukowiec zdążył ulotnić się do Chin. Profesor zataił, że Chińczycy płacili mu dodatkowo $50,000 miesięcznie, plus $150,000 na “urządzenie się” i jednorazowo $1,5 mln na urządzenie pracowni.”

  To jest fragment notki Jacka Matysiaka z S24, która współgra z Komentarzem Witolda Gadowskiego

  Więcej tu:

  https://www.salon24.pl/u/fraszkowanie/1031290,koronawirus-trwaja-przymiarki-do-apokalipsy

 20. Danka pisze:

  EB Pierwsze wrazenie- szok.Po chwili refleksja, ze to moze byc koziol ofiarny .

 21. Danka pisze:

  EB Sprawdzilam tylko pozycjonowanie tego tekstu, jaki podajesz, na s24: stroma glowna.Wystarczy.

 22. Danka pisze:

  Dodaje do mojego ostatniego wpisu,bo nie wierze od razu.Fakt, Polfa Krakow i jeszcze w innym miescie nalezy do Zydow z Izraela.Prywatyzacja kilkudziesieciu Polf odbyla sie za Tuska w atmosferze ogromnych protestow zalog.Firma rzynosila potezne zyski z produkcji lekow na polski rynek i na swiatowy.Gwiazdowski tam agitowal, zeby prywatyzowac i koniecznosc zwolnien.A po co?
  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Polfa

 23. Danka pisze:

  Zydowska firma TEVA przejela jeszcze Polfe Kutno.

 24. Danka pisze:

  Polska stracila na prywatyzacji przemyslu farmaceutyc,znego ,szanowni eksperci z think-thanku Smitha.I to bardzo.
  https://dziennikpolski24.pl/prywatyzacja-pigulki/ar/c3-1900010

 25. Danka pisze:

  Okazuje sie, ze Polfa Kutno dziala bardzo dobrze.

 26. Tadeusz_K pisze:

  @E.B
  27 marca 2020 o 17:03
  ” Ślady wskazują, że transfer wirusa….”
  -Tak dyktuje logika.
  Jeśli tego nie wyjaśnią w ciągu 2-3 miesięcy, to już nigdy nie dowiemy się prawdy.
  Ślady zaczną znikać wedle znanej procedury jak w przypadku Tragedii Smoleńskiej za nierządów tfuska..
  Powinna być powołana jakaś komisja międzynarodowa.

 27. Danka pisze:

  TK Dziwne, ze nie zostala powolana.Moze na zlocie Grupy Bilderberg cos wymysla .

 28. Danka pisze:

  Hajdarowicz z Rzepy niezadowolony z malej liczby spacerowiczow.Hajdarowicz ze zlotu Grupy Bilderberg.Co na to Radek wraz z malzonka?

 29. Danka pisze:

  A to,kto zrobil? Syn szefa Solidarnosci Walczacej w
  roli Rakowskiego premiera za czasow PRL po stanie wojennym! To dyktatorskie zapedy pod pozorem walki ze skutkami zarazy.Lepiej pos,iMac winnych roznos,Ennis tej zarazy po Polsce, bo cos to wyglada na realizacje planu po 3-4 w wiekszosci wojewodztw.
  https://www.radiomaryja.pl/informacje/szef-solidarnosci-wprowadzone-do-tarczy-antykryzysowej-zmiany-o-rds-naruszaja-autonomie-partnerow-spolecznych/

 30. Danka pisze:

  „Lepiej poszukac winnych roznoszenia te zarazy…”- mialo byc.

 31. Tadeusz_K pisze:

  @E.B
  Do komentarza przypominajacym wpis Lorda dodam:
  https://www.salon24.pl/u/spike/1031803,we-wrzesniu-2019-wiedziano-o-wirusie

 32. E.B pisze:

  @Tadeusz

  Witaj 🙂

  Dzięki za link. Przeczytałam.

  Nie wiem co o takich sprawach myśleć. Staram się być ostrożna i w miarę wyważona i rozsądna.
  Medjugorie to dziwna sprawa i jak gdzieś czytałam nigdy nie będzie uznana przez KK.
  A to się wiąże.

  Ludzkość się pogubiła, to pewne i powinna zawrócić z tej drogi donikąd. I to na co mamy wpływ, to uporządkowanie własnego życia, na tyle na ile się da i zawierzenie go Bogu. Mamy Dekalog, Ewangelie i to wystarczy.
  Z innymi przekazami byłabym ostrożna.

 33. E.B pisze:

  @Danka

  A więc wszystkie nitki prowadzą do Chin

  A tak rozwój pandemii w Europie ocenia chiński ekspert:

  „Szanghajski ekspert ocenił, że najważniejsze jest zapobieganie i kontrola epidemii. – Bez kontaktu nie ma infekcji (…) Nie tylko trzeba zachowywać konieczny dystans społeczny, ale również nosić maseczki ochronne i często myć ręce. Jeśli robi się te trzy rzeczy, praktycznie nie ma ryzyka zakażenia – powiedział. ”

  https://www.tvp.info/47304747/chinski-ekspert-przewiduje-przebieg-pandemii-koronawirusa-w-europie

 34. Tadeusz_K pisze:

  @E.B
  #Mamy Dekalog, Ewangelie i to wystarczy.#
  *
  -Oczywiście-tam jest o tym mowa co się dzieje na Świecie od lat 20_tu.
  Bliższe szczegóły zawiera Ap. św. Jana.
  Faktem jest, że obecne wskazówki są wspólbrzmiące, ale bardziej skonkretyzowane z w/w żródłami.
  Im bliżej będzie Końca Czasów wskazówek będzie więcej.
  Wg mnie takim pkt. krytycznym będą czasy kiedy wszyscy zmuszeni będą poddać się opieczętowaniu o którym mowa w Ap. św. Jana rozdz. 13.
  A to jest bliskie.
  Może 50 lat?
  pzdrw.

 35. Danka pisze:

  EB No wlasnie ,nosic maseczki.Nie tylko sluzby sanitarne, jak wskazuje ten szef WHO, ktory tuszowal cholere.. .Link wyzej.

 36. Danka pisze:

  A za tym czlowiekiem, ktory doprowadzil do smierci wielu ludzi,gdyz tuszowal zaraze,propaguja to ojcowie prowadzacy audycji Aktualnosci Dnia w RM! Ustami terytorialsow I nawet jakiejs urzedniczki z Ministerstwa Zdrowia; ani slowa krytyki czy orownania jak jest w innych krajach.Maseczki dla sluzb sanitarnych I dla church twierdza, co jest szkodliwe, jesli pomija sie innych.
  PS.Dziwne, w jaki sposob soltys w jakiejs dziurze zarazil sie koronawirusem?zMoze sa „rozpylane” z dronow..?Ostatnie zakazenia po 4 OSOBY w roznych wojewodztwach….Daje to do myslenia.Kto to analizuje -droge zarazenia?

 37. Danka pisze:

  I dla chorych…ma byc ,,

  .

 38. Tadeusz_K pisze:

  #Ostatnie zakazenia po 4 OSOBY w roznych wojewodztwach….Daje to do myslenia.Kto to analizuje -droge zarazenia?#
  /
  -Nie dziwi nic.
  Długi czas wirus był „importowany” z Czech i Niemiec (międzynarodowi pracownicy).
  No i ten „most powrotów” bezmyślnych Polaków z wczasów.

 39. Danka pisze:

  W szpitalach chorzy ciezko zalapywali koronawirusa,teraz personnel….Cos to podejrzane.,Kazdy chory powinien miec do wgladu historie zarazenia I byloby jasniej. ..

 40. Danka pisze:

  Uscislam : do wgladu dla opinii publicznej przy zastrzezeniu danych osobowych.

 41. Danka pisze:

  Byloby jasne: jak i gdzie…

 42. Danka pisze:

  W te.acie o kuli na niebie I w Modlitwa2 sensacja ma miare stulecia.Komentarze z Billem Gates.On juz wiedzial rok wczesniej.Geniusz.

 43. JaDixi pisze:

  “The True Story of the Bilderberg Group” and What They May Be Planning Now

Dodaj komentarz: