Przejdź do paska narzędzi

D. Trump jako pierwszy prezydent USA na marszu ruchu Pro-life w Waszyngtonie

W dniu 24.01.2020 roku odbył się coroczny 46 już antyaborcyjny Marsz dla Życia w Waszyngtonie, w którym wziął udział prezydent D.Trump i przemówił podczas marszu do jego uczestników.

Historia ruchów Pro-life(Za życiem) i Pro-choice(Za wyborem) w USA  nabrała dynamiki na początku lat 70-tych XX w., po rozpatrzeniu przez  Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych sprawy Roe v. Wade (Roe versus Wade, czyli Roe przeciwko Wade).

W wyniku tej sprawy, aborcja została uznana w USA za legalną przez cały okres ciąży, dając jednak stanom możliwość wprowadzenia regulacji ograniczających możliwość aborcji w drugim i trzecim trymestrze.

W swym przemówieniu na Marszu dla Życia w Waszyngtonie, D.Trump zdecydowanie opowiedział się za ochroną życia ludzkiego stwierdzając:

„Nienarodzone dzieci nigdy nie miały silniejszego obrońcy w Białym Domu” oraz że, „dziecko jest świętym darem od Boga”.

Przewodnicząca Marszu dla Życia Jeanne Mamcini powiedziała w oświadczeniu:

„Od mianowania sędziów i pracowników federalnych pro-life, przez ograniczenia funduszy na aborcje w kraju i za granicą, po wzywanie do zakończenia późnych aborcji, prezydent Trump i jego administracja konsekwentnie opowiadają się za życiem”.

Przeciwnicy D.Trumpa zarzucają mu że przedtem, zanim został prezydentem USA był bardziej liberalny w poglądach na te kwestie.

W czasie kampanii wyborczej w 2016 roku D.Trump został zapytany, czy kiedykolwiek wspierał Planned Parenthood, a właściwie Planned Parenthood Federation of America – amerykańską organizację non-profit działającą na rzecz praw reprodukcyjnych z siedzibą w Nowym Jorku.

D.Trump odpowiedział:

Nie wiem – ale jest to możliwe. Na przestrzeni wielu lat udzielałem wsparcia wielu organizacjom. To były setki milionów dolarów, więc naprawdę nie wiem. Ale uważam, że trzeba skończyć z aborcjami na życzenie. Wiele osób w USA uważa tę organizację(Planned Parenthood Federation of America) za klinikę aborcyjną. Myślę, że te filmy na temat jej działalności, które widziałem, były oburzające i obrzydliwe pod każdym względem. I tę jej działalność musi się zatrzymać.

Nie ulega wątpliwości, że to zdecydowane stanowisko D.Trumpa na rzecz Pro-life jest też elementem jego poprzedniej i obecnej kampanii wyborczej, skierowanej szczególnie w kierunku wyborców konserwatywnych w południowych stanach USA

Może Ci się również spodoba

4 komentarze

 1. E.B pisze:

  @35Stan

  To bardzo odważne, jak na Amerykę. Zyska konserwatywnych wyborców, ale też będzie atakowany, może nie wprost za to.
  Co by nie powiedzieć o jego życiu prywatnym, to akurat jest bardzo pozytywne.

 2. myslacy anonim pisze:

  @35Stan dobrze, ze wstawiasz tu swoje notki.

  pozdro

  ps.: Szkoda, ze Romek M. tego nie robi (szczegolnie tych smolenskich).
  Dlaczego upodobal sobie portal niepoprawni.pl, to tego zupelnie nie rozumie.
  Przeciez tam jest banda trolli zakochanych w PiS-ie (?) i jak trzeba to rozwalaja cala dyskusje.
  I nie wazne czy o Smolensku czy o „447”.
  Wlasnie ta banda troli do spolki z moderatorem nigdy nie wprowadzi mozliwosci kasowania /blokowania
  nie chcianych komenrarzy.
  I to jest jedna z wielu przyczyn dlaczego niezalezna.pl przeba omijac duzy lukiem

 3. E.B pisze:

  @myslacy anonim

  My jesteśmy otwarci na takich autorów jak pan Roman i zawsze zapraszamy, dopóki jesteśmy. Ale mamy mały zasięg.
  Ja nie chodzę na Niepoprawnych.pl, bo mi się tam nie podoba.
  Ale każdy może publikować niekoniecznie na jednym portalu. Zawsze jest więcej śladów w necie i do większej liczby czytających dotrze.
  Jeżeli masz kontakt z p. Romkiem to zaproś Go do nas. Będzie miał dodatkową platformę do publikowania. Ja znam Jego książkę i publikacje, wpada tu też @Piko i @35Stan, czasem @Fatamorgan.
  Zawsze można poważnie pogadać, bez cenzury.

 4. Tadeusz_K pisze:

  @35stan
  Szacun Wielki dla prazydenta Trumpa!

Dodaj komentarz: