Bitwy o Polskę ciąg dalszy….

Cztery lata temu pisałam:

„Jeśli PiS zdoła utworzyć rząd,  to wyruszymy w trudną drogę przywracania Polakom własnego państwa, godności, historii, budowania dobrobytu dla wszystkich, nie tylko dla wybranych. I to nie będzie ani łatwe ani szybkie. I wiele zależy od tych, którym jeszcze raz zaufamy. Czy potraktują ten wybór i zaufanie jako służbę narodowi czy jako kolejne TKM.

Ale również od nas. Czy wystarczy nam cierpliwości i zrozumienia, że nie wszystko da się zrobić od razu, że są uwarunkowania międzynarodowe, które nie zawsze da się ominąć, że błędy też się mogą zdarzyć.

Ale jeśli nowy rząd zdoła nawiązać dialog ze społeczeństwem, nie odgrodzi się w swoich ministerialnych gmachach, będzie słuchał i tłumaczył, ale też zrobi to,  co można zrobić niemal od razu, to może się wytworzyć ta wspólnota, o której mówił Prezydent. Wspólnota  ludzi  bez względu na stanowisko, których łączy ten sam cel i te same korzenie. I zdarzy się nam znowu cud nad Wisłą :).

(…)Przed nami ciężka praca, bo trzeba restaurować każdą dziedzinę życia i wszystko postawić z głowy na nogi. Ale jest jeszcze coś bardzo ważnego. To odrodzenie moralne. To nadanie autentycznego sensu słowom: Bóg, honor, Ojczyzna. Przez lata PRLu i post PRLu zapomnieliśmy, że uczciwość, prawdomówność, słowo komuś dane, to nie są tylko puste słowa i mają swoją wagę, składają się na honor człowieka. Kiedyś to było oczywiste. 70 lat demoralizowania Polaków dokonało wielkiego spustoszenia w głowach i sercach i odwrócenie tego trendu to zadanie dla każdego z nas, dla rządu i jego agend i dla polskiego Kościoła. Ale bez tego nie uda się nam zbudowanie państwa.”

Dzisiaj już można ocenić na ile wybrani przez nas wtedy ludzie, spełnili nasze oczekiwania i na ile my sami, dołożyliśmy się do trudnego zadania tworzenia własnego państwa.

Celowo napisałam „tworzenia”, bo właściwie dopiero teraz od czasów wojny, a pomijając krótki czas międzywojnia, to od prawie trzystu lat, mamy autentyczną możliwość, w granicach wyznaczonych nam po wojnie, utworzyć sobie państwo takie jakie chcemy, jakie chce większość zamieszkujących wyznaczony nam obszar, mieszkańców.

Rząd ZP dobrze rozeznał sytuację ekonomiczną, postawił na społeczną gospodarkę rynkową. Chce wyciągnąć Polaków z niebytu ekonomicznego i stworzyć podstawy pod budowę klasy średniej, niezbędnej w każdym państwie, które chce być państwem bogatym bogactwem swoich obywateli i niezależnym na tyle, na ile jest to możliwe w dzisiejszym zglobalizowanym świecie.

Wbrew różnym malkontentom postawił również na jedyny i najlepszy w obecnej sytuacji sojusz militarny z USA. Obecność żołnierzy amerykańskich nie stanowi o sile naszej armii ale jest elementem odstraszania przeciwnika. No bo kto chce zadzierać z Ameryką? Chyba tylko samobójca. Oczywiście budować siłę własnej armii trzeba i to się dzieje, ale na to potrzeba nam wiele czasu. Parasol ochronny USA jest w tym niezbędny.

Polska PiSu i Ameryka prezydenta Trumpa idą podobną drogą, mają podobne problemy z ludźmi, którzy zwariowali i chcą narzucić światu idee sprzeczne z naturą człowieka, idee, które wyrażał kiedyś sowiecki komunizm i lewica świata zachodniego. Dzisiaj te idee są wsparte finansami współczesnych bogów, którzy dla swoich celów potrzebują niewielkiej liczby niewolników i całej planety dla siebie, tej znanej nam skądinąd przestrzeni życiowej….

Wspólne postrzeganie zagrożeń, wspólne interesy w Europie Środkowo-Wschodniej są bardzo dobrą podstawą do sojuszu polsko-amerykańskiego, dopóki Ameryka będzie realizować politykę Trumpa.  Z tym jednak może być różnie, więc dany nam czas trzeba dobrze i szybko wykorzystać.

Rząd ZP stoi więc na tych dwóch nogach, społecznej gospodarki rynkowej i sojuszu z USA. I chyba jest to najlepsze co można było wybrać na dzisiaj.

Oczywiście wokół tych dwóch filarów polskiej polityki jest wiele potknięć, czasem ewidentnych wpadek, będących spadkiem po minionym okresie. Ten spadek to nie tylko agenci poutykani tu i tam, nie zawsze wiarygodne służby, mafie żerujące na polskim państwie i Polakach. To również posowiecka mentalność doprawiona neoliberalnym sosem. Trucizna, której trudno się pozbyć.

Ta mentalność jest widoczna „na górze”  i „na dole”. Wszyscy, którzy dziś rządzą i znakomita większość rządzonych,  zostali zainfekowani najpierw sowieckim sposobem myślenia i życia a potem liberalną filozofią „róbta co chceta”,  w życiu gospodarczym i społecznym. Dzisiaj mamy już niczym nie przykryte ataki na Kościół, rodzinę, ubogacanie nas ideologiami, które z normalnością i chrześcijańskimi wartościami nie mają nic wspólnego. Mamy więc nowe pole walki o Polskę, już nie tylko polityczne i gospodarcze, ale też duchowe, mentalne, bardzo groźne. Wygrać przyszłość Polski dla nas i naszych potomków, to wygrać na wszystkich tych polach.

Bitwa o polskość, o polskiego ducha, nie może być zaniedbana. Nie wystarczą sukcesy ekonomiczne i polityczne. Trzeba to, co zdobędziemy, umieć obronić. Bezkształtna masa tego nie zrobi. Naród musi mieć charakter. Druga kadencja rządu ZP musi podjąć kroki, aby z powrotem uczynić nas Polakami, takimi jakimi byliśmy przez stulecia. Edukacja, media, nie obojętny na te wyzwania Kościół, to narzędzia, którymi można się posłużyć. Ale też każdy z nas, rozumiejący jak bardzo ważne jest to odrodzenie polskiego ducha, może i powinien wziąć w tym udział w swoim środowisku.

Zadziwiające jest to, że po zaborach, w bardzo trudnym czasie odzyskiwania własnego państwa i scalania ziem polskich, bardzo szybko udało się wychować pokolenie Kolumbów, które jeszcze do dzisiaj oddziałuje na nas. Jak wielkiemu „praniu mózgów” byliśmy poddani po wojnie, że wciąż nie możemy się wydobyć z tego bagna po sowieckiej okupacji.

Ale w końcu się wydobędziemy, bo polskość, jak mówił prof. Rymkiewicz: „To jest straszna siła duchowa, i to nie my ją wybieramy, ale to ona nas wybiera, bo chce nas mieć. Nie należy pytać o pochodzenie, o geny, o krew, należy tylko poddać się tej strasznej sile, a ona całą resztę za nas załatwi”

Ta polskość w końcu przebije się przez skorupę, w jakiej nas usiłowano zamknąć. I wtedy wygramy nasze państwo i naszą dobrą przyszłość.

O tym, czym jest polskość pisałam w notce: http://naszsalon24.org/2019/04/27/polskosc-fenomen-czy-nienormalnosc/

Przed nami wybory, następny krok ku własnemu państwu po 2015 roku. To wspólna droga rządzących i rządzonych. I jaki rząd sobie wybierzemy, tak będziemy mieli. Polskość, jeśli się w nas obudziła, nie pozwala nam wybierać ludzi powiązanych korzeniami z czasem okupacji sowieckiej, czy też serwujących nam wartości nie mające z polskością nic wspólnego.

I byłabym spokojna o wynik wyborów, gdyby większość z nas miała polskiego ducha, ale tak nie jest. I to jest nasz największy problem.

A dla tych, którzy 13 października będą wybierać zgodnie z polskim duchem naszą najbliższą przyszłość, polonez Fryderyka Szopena, którego ojciec został Polakiem z wyboru:

Dzisiaj Polska pożegnała śp. Kornela Morawieckiego, człowieka przez duże C i wielkiego polskiego patriotę. Ta wzruszająca uroczystość była również lekcją polskiego ducha. Cześć Jego pamięci i pamięci Wszystkich, którzy dali się porwać tej sile polskości i swoje życie podporządkowali niepodległości i budowaniu siły i dobrobytu Ojczyzny. My właśnie tacy jesteśmy, chociaż nie zawsze sobie to uświadamiamy. Ale wystarczy jeśli raz się obudzimy…..

Może Ci się również spodoba

24 komentarze

 1. Tadeusz_K pisze:

  @EB
  O!
  Świetnie, że ten wpis ukazał się także i na tym biednym PT!

 2. Tadeusz_K pisze:

  @Eb
  „Cztery lata temu pisałam:”
  -Pisałaś!
  Cztery lata temu mieliśmy pierwszą szansę zmieść ze sceny politycznej abnegatów/psychopatów targowiczan ubranych w kolory: czerwony, różowy i w innych kolorach zdeformowanej tęczy.
  Mieliśmy także okazję zmieść hipokrytę pselowską koniczynkę przyczepioną do wielokorowej zorzy polarnej falującej na wietrze elektromagnetycznym mieniącą się wszystkimi możliwymi kolorami.
  -Nie wyszło!
  Widocznie Pan Bóg ma inne plany i czeka na opamiętanie Swojego ludku (jestem jego elementem także)..
  13.X ludek winien stawić się wreszcie gremialnie na skrzyżowanie dróg- jedna prowadzi do biało-czerwonej zaś duga do wielokolorowej
  zdeformowanej tęczy.
  Cztery lata temu (obserwowałem toto) ludek po Mszy zamiast do urn zapindalał w lasy i swoje pielesze/kazamaty.
  Jak będzie 13.X?
  Agenturalna, targowicka, antypolska , zdegenerowana, skorumpowana „łopozycja” jest usilnie zjednoczona-jak nigdy!
  Czy tym razem ludek zrozumie wreszcie , że system D’Hondta jest łaskawy dla poczwarek, glizd, padalców, złodziei, agentów, malwersantów, newmanów, gawłowskich, piniorów, szetynów, halickich, kalinowskich (zajadle walczących o utrącenie Wojciechowskiego), tfunów, tuksów i etc podobnej menażerii?
  Na koniec koniczynka na tle falującej zorzy polarnej:

  ps.
  Odlatują już żurawie i gęsi.
  Nostalgiczny ten ich klangor.
  Nie pozwólmy, aby 13.X-2019 był to klangor Polaków!

 3. Tadeusz_K pisze:

  Oglądam w przerwach kidawę w TV (mają sabat czarownic dzisiaj z wałęsającym się).
  Jestem pod wrażeniem sposobu transformacji pojęć z NIE na TAK i z TAK na NIE.
  Jestem pod wrażeniem tej łopatologii kidawy!
  Kidawa zakidała się na meter w głąb w peowskim szambie.
  Te! Kidawa! poproś Nameter_Smoleńską, aby przesiała cię na przetaku na meter w głąb.
  who is who?

 4. Tadeusz_K pisze:

  Z sabatu czarodziei peło:
  (kliknij na obrazek)
  *

  *
  Odlot żurawi i odbyt trawienia jelit peło z wałęsającym się na czele (na czole?).

 5. E.B pisze:

  @Tadeusz

  Zawsze umieszczam na PT swoje notki. Czasem tylko na PT.

  Dzięki, że zajrzałeś również na S24.
  Dzisiaj w Świętokrzyskim jest pani Kidawa. Obwieściła, że w jej rządzie będzie znacznie więcej kobiet. Patrząc na krąg niewieści wokół PO, to miej nas Panie w Swej opiece :)).

  Nie lubię tego przedwyborczego okresu. Ale musiałam i ja coś powiedzieć, skoro wszyscy się opowiadają.
  Szkoda, że jeszcze tak wielu nie rozumie sytuacji.

  Pozdrawiam

 6. Tadeusz_K pisze:

  @EB
  #Zawsze umieszczam na PT swoje notki. Czasem tylko na PT.#
  -No, tak dokładnie myślałem i się w konsekwencji poplątałem.
  🙂
  🙂 !
  #Szkoda, że jeszcze tak wielu nie rozumie sytuacji.#
  A może ten (mój ulubiony?) szczur z lisem ma rację?

 7. Polel pisze:

  Hi Ewciu:))))
  Normalnie i wogole
  NO-TO walnelas note !!!!!!!!!!!
  WOW !!!!!!!!!
  Primo sorto napisane jezd na MAX
  :))))))))))))
  Fajowo se poczytalem co wiedzialem
  NO-ALE nine people bankowo tego hiba niewiedza
  NO-TO im Ewula ciupke reality tak zawsze pisz

 8. E.B pisze:

  Dzięki, Polel :).

  Dobrze jest czasem coś takiego usłyszeć. Od dawna chodziło mi to po głowie, a że czas ku temu, to napisałam.
  Rzadko już piszę, może się już wypisałam :).

  Pozdr

 9. Polel pisze:

  Hi Ewciu:))))
  Importance is
  NO-ZE bankowo niewypisalas sie z Smart People Club
  :))))))))))))
  Reszta jezd not important
  :)))))))))
  :)))))))))))))
  :)))))))))))))))))

 10. E.B pisze:

  Polel

  Smart People Club : ))

  No, no, nawet mi się to podoba :). SPC, dla kumatych :))).

  A czemu to Fatamorgan tak zamilkł przed wyborami ?

 11. Polel pisze:

  Hi Ewciu :))))
  The best club to be a member of :))))))))
  Fatek jezd lately ciupke wiecej jak ciupke zajety
  NO-TAK hiba ciupke nawet zabardzo :((((((
  NO-BO newer do Polela niedzwoni Tera zabardzo :(((((((
  NO- ALE bankowo jak tak jezd to hiba ma good reasons for it…..

 12. anonim pisze:

  Bitwa o Polskę ciąg dalszy:
  .
  „Program Konfederacji”
  .

 13. Tadeusz_K pisze:

  @[jakiś] anonim
  9 października 2019 o 22:05


  „Gdy noc [wyborcza] zapada
  budzą się upiory”

  Konfederacja???
  -Carska chyba.
  Mikke chce chyba zasiedlić Kołymę Polakami.
  Stanowi świetny’ duet z nijakim mazgułą.
  Twierdzi, że carskie transporty Polaków na Syberię to kulturalne ścieżki zdrowia po zdrowe powietrze i nieograniczone przestrzenie rozwoju..
  W przerwach -swoich filozoficzno_historycznych Fantasmagoria zanurzeń (na meter’ w głąb)- tworzy szósty punkt w piątce tegoż programu- podział ewentualnej dotacji, gdy zombi ożyje w sejmie.
  Konfederacja jest w doborowym towarzystwie zombi (swój swego):
  -sld,
  -PO,
  -zsl.
  Sprawdza się (po raz któryś) teza A. Mickiewicza „Gdy Pan Bóg chce kogoś ukarać, to wpierw mu rozum odbiera”.
  Na dzień dzisiejszy w przestrzeni politycznej nie ma innej opcji wyboru jak tylko PiS/ZP.
  Jeszcze trzeba popracować.
  Po 13.X powstanie jutrzenka.

 14. anonim pisze:

  anonim z 9.10 z 22:05

  (jakiś) nie-anomin Tadeusz_K

  masz wiele wspólnych cech z taki jednym co tu od czasu do czas wpada i komentuje.

  I jeszcze jedno: gdzieś napisałeś, że jeszcze 10 dni i kończysz tu swoją działalność.
  I co z obietnicą?

  Aha .. i nie zapomnij na koniec zrobić tu takiej dużej, dużej kupy (ktoś ci to już wcześniej zaproponował).

  ps.:
  nie będę więcej komentował twoich wypowiedzi/odpowiedzi.
  To co powyżej, to pierwsza i zarazem moja ostatnia.

 15. anonim pisze:

  I do zobaczenia 11 listopada w Warszawie na Marszu Niepodległości 2019.

  ten z powyżej

 16. E.B pisze:

  @anonim

  Nie wiem, czy ten program Konfederacji jest realny, przynajmniej w najbliższym czasie.
  Ja głosuję na PiS, bo nie będę eksperymentować. To nie jest ten czas.

  Partia na prawo od PiS jest potrzebna , ale Konfederaci jeszcze do tego nie dorośli.
  Polacy też nie są gotowi na taki program, jaki proponują.
  A więc PiS i jak proponuje WG, pod kontrolą społeczeństwa, w tym Konfederacji też.

 17. E.B pisze:

  Polel

  Fatamorganowi czasem tak się wydarza. Są sprawy ważne i ważniejsze i te najważniejsze.
  Jak patrzę, jak po kolei odchodzą ludzie, którzy byli dla nas ważni, to nabieram dystansu do codzienności.
  Ten rok był dla mnie szczególny. Odeszło tak wielu z moich przyjaciół, znajomych, rodziny i to młodszych ode mnie.
  Nasz czas tu jest bardzo krótki.
  Sorry, że tak piszę, ale prof, Szyszko już mnie dobił. A na S24 rozwyły się hieny.

 18. Polel pisze:

  Ewciu:)))
  Hieny to bankowo wyja
  NO-BO nima lwow na old Salonisku
  NO-ZEBY wyjace hieny ciupke pogonic
  NO-a te co byly
  NO-TE old and older than old
  Salonowe LWY cicho siedza
  NO-BO stare sa i zebow niemaja wogole

 19. Polel pisze:

  Ewciu
  NO ciupke wiecej jak ciupke se w Polsce pobylem
  NO-i do dupy jezd !!!!!!!!!!!!!!!
  Mlodzi wala wszystko z dolu do gory i z gory na dol na MAX
  NO-a OLD People sa hiba bankowo ciupke ZA starzy ZEBY zalapac
  NO-CO jezd grane na Grand Piano i fujarkach ZEBY bylo funny na MAX
  Jak Mafiosos scieme served left and right about is good and will be even better LOL
  NO-i same way like for last 3 decades make money from beeing POLISH MAFIOZOS na MAX

 20. E.B pisze:

  Polel

  Byłam jedną z nielicznych osób, które na to wycie zareagowały. Polacy rzeczywiście mają wybite zęby. Czy to się da odwrócić?

  A na ciszę wyborczą napisałam nową notkę. Zerknij, jak będziesz miał czas.

 21. Dopiero dziś przeczytałam tę mądrą i pięknie napisaną notkę – dziękuję:)
  Mało siedzę teraz w necie, bo obowiązki i pisanina własna inna, ale zaglądam.
  Oczywiście głosowałam też bez eksperymentów, bo nie czas po temu – w pełni się z Panią zgadzam.
  Chciałoby się ideału ale cóż…
  Serdecznie pozdrawiam!

 22. E.B pisze:

  Witam Pani Aleksandro 🙂

  Rzadki z Pani gość, ale cieszę się, że jeszcze Pani tu zagląda, bo ostatnio wieje pustką. Chyba z Polelem ostatni zgasimy światło :).

  Tak, nie było innego wyboru, moim zdaniem, bo gra była o wszystko. Właściwie to dobrze, że wszyscy się dostali i każdy będzie mógł się wykazać. PiS będzie robił swoje, kontrola będzie a maski pospadają.
  Najbardziej ciekawi mnie jak zachowa się Konfederacja, na ile będzie miała mądrości politycznej, bo partia na prawo od PiS jest potrzebna , ale mądra.
  A tam ten dziwny Korwin, do którego nie mam za grosz zaufania.

  To będzie bardzo ważna kadencja, kadencja prawdy. Rozstrzygnie się w tym czasie wiele spraw.
  Potrzeba nam jeszcze prezydenta, bo AD jest jaki jest, ale ktoś z opozycji to byłby dramat.

  Pozdrawiam

 23. E.B pisze:

  I dziękuję za tę ocenę mojej notki. To dla mnie wielka radość, usłyszeć od Pani takie słowa :).

Dodaj komentarz bez logowania się do PT oraz przedstaw się: