Lody

Zaduma mnie rozsadza jak pomyślę o ptaszkach i porównam z wyborcami tych ostatnich wyborów do PE .

Jak słupki nie kłamią to miasta wszystkie popierają Koalicję Europejską tak 5 do cienkich 4 .natomiast wieś odwrotnie PIS 7 do 3 i są dwie polski , trudne do łączenia bo terytorialnie odrębne .


Widocznie instynkt ptaszków miejskich jest odmienny od instynktu ptaszków wiejskich i tak to zostanie , kiedy te same słowa oznaczają całkiem odmienne wartości i zachowania . Ale jest coś co w sposób podobny łączy te stada, bo zachowania/efekt finalny są prawie identyczne .


Celem deklaratywnym tych wyborów był wybór naszych przedstawicieli do PE jako godnych przedstawicieli pochodzących z naszego wyboru . Wszystkie ptaszki tak miejskie jak i wiejskie zostały poddane temu samemu systemowi i mechanizmowi wyborczemu i jak widać po efektach , to miejsce / pozycja na wcześniej sporządzonej liście decydują o wybrańcach , a wyborca- ptaszek uprawia plebiscyt , wspierając wybraną listę , taką jak ją wódz opracował .


Ptaszki miejskie KE wybrały wskazanych , jak Kopacz, Cimoszewicz, Miller ,Sikorski ,Belka , Buzek ,itp. Jako godnych zaufania przedstawicieli czasu minionego w nadchodzących czasach przyszłych .Czyżby to był świadomy wybór zalet zakreślonej osoby ?, Każdy ma takie prawo świadomego wyboru i należy je uszanować .O jakie wartości europejskie tu chodziło aby promować miejscami ?Idea Spinellego? Upomniała się o weteranów ?.


Ptaszki wiejskie z dodatkiem tych miejskich uczyniły identycznie ,na innej liście( PIS) „rozbijając” wspaniały Rząd , wyjmując osoby funkcyjne do PE . Jak płakano onegdaj nad postępkiem Tuska i jakie epitety wieszano kiedy zostawił krajowe powinności na rzecz Brukselskich . Teraz taki czyn , to inne okoliczności ? rekonstrukcji przewidzianej(planowanej) za społeczną aprobatą wyborców , i tylko to , faktycznie wybraliśmy głosując bez namysłu na gotowca – będzie rekonstrukcja Rządu z naszej woli wyzwolonej przez wizjonerstwo .

Niby wszystkie ptaszki z wolną wolą , a zachowaniem przypominają rybki w akwarium , wystarczy w szkiełku zapukać i wyzwolić utarte odruchy .Ten mechanizm wyborczy jest chory na ułomnych wyborców ,a ptaszki pozbawione instynktu , połykają wszystko co dadzą na liście .

My albo oni , Czy jest jeszcze miejsce na rozwagę , gdzie jest Ona Polska ?


Nurtuje mnie myśl czy i ewentualnie ilu posłów do PE dostało się dzięki głosom wyborców z miejsc poza uprzywilejowaną pozycją(1-3 ) list w zwycięskich ugrupowaniach?


Na karcie wyborczej istniały tylko trzy listy nowe Konfederacja , Wiosna , Gwiazdowski dające możliwość poczucia się wyborcą ,a oddany głos mógł mieć wpływ na stan obecnej elity .Wypadło na Wiosnę , której bliżej do KE i jeszcze bardziej tęczowo , więc ogólnie wychodzi remis wyborczy tych po prawej z tymi po lewej .


Nic nie ujmując , sukces odnieśli wyłącznie weterani SLD .
Tylko czy z nami jest wszystko OK. ?

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

 1. cisza1 pisze:

  @nagor

  Dzisiaj miasta to siedliska ptactwa hodowlanego udomowionego, nielotów siedzących przed TV . Przyleciało stadnie, młodociane ze wsi aby licencjaty zdobywać.
  Grillują, futrują kupowane w marketach.

  Starsze miastowe, wypasione za komuny czerwone i różowe flamingi wynajmują im grządki, same zaś pofrunęły na tereny podmiejskie, które po krótkim czasie włączono do „metropolii”, by łatwiej było ptactwo skubnąć.
  To obraz mojej okolicy.

  Rzadko kto dostrzega jerzyki, szybujące swobodnie, małe punkciki het tam w górze…
  Tyle w ptasiej konwencji.

  U nas wygrało SLD, Komitet Centralny PZPR! Leszek Miller (K E) oraz opcja germańska: Ewa Kopacz (K E) oraz mieszkający w Niemczech socjolog Zdzisław Krasnodębski (PIS)
  Wstyd!

 2. Tadeusz_K pisze:

  „[..]„rozbijając” wspaniały Rząd , wyjmując osoby funkcyjne do PE .[…]…[..] będzie rekonstrukcja Rządu z naszej woli wyzwolonej przez wizjonerstwo .”

  -Witam @nagor..
  *
  Istotnie, występuje powoli zmiana zwrotu wektora narracyjnego.
  -Ale spoko.
  Jest okazja załatwić hurtem wszelakie comiesięczne „votumy” słane pod adresem rządu przez ostatnie lata.
  -A może….
  A może JK/MM sięgnie po rezerwy „geniuszy” typu:
  -siemoniuk,
  -vincenty z bydgoszczu,
  -widelec,
  -broniarz,
  -i wielu innych parzystokopytnych tkwiących już na wyciagnięcie ręki (jak był wyrzekł schetyna) w dołkach startowych…????, a spod kopyt jeno skry.

Dodaj komentarz:

Przejdź do paska narzędzi