Przejdź do paska narzędzi

Ring polityczny z Kościołem w tle czyli „kto podnosi rękę….”

Trwa walka „na ręce” pod dyktando tęczowych.

Słyszymy słowa na miarę wielkich deklaracji – Polska to ja, moi ludzie i sympatycy.

PIS i PO atakują się wzajemnie, posługują się nośnymi i ostatnio medialnie rozdmuchiwanymi tematami jak maczugami: profanacją oraz pedofilią a w tle Kościół Katolicki.

Tak to wygląda w porządku chronologicznym:

1/  J.Kaczyński: „Kto podnosi rękę na Kościół, ten podnosi rękę na Polskę”

http://www.pch24.pl/kaczynski–kto-podnosi-reke-na-kosciol–ten-podnosi-reke-na-polske,67956,i.html#ixzz5nhxWui4H

Tęczowi zaatakowali. Partia PIS odpowiada. Odpowiadam także ja; Kościół sobie poradzi bez polityków! Już raz „mianowaliście” biskupa Warszawy donosząc na abp.Wielgusa. Efekt ? Mierny.

„Nie martw się
że się Kościół przewróci       
że znów grzesznik       
dłubie dziurę w niebie       
magistrze, doktorze, głuptasku   /polityku!/    
nie martw się o Boga       
ale o siebie”

/parafraza – ks.Twardowski/

Polski kościół przeżył potężne ataki, mordowanie księży, profanacje kościołów, cmentarzy. Przeżył i przeżyje …dodam sprawdzone od wieków – „co nas nie zabije, to nas wzmocni!”

2/  G. Schetyna: „Kto podnosi rękę na polskie dzieci, podnosi rękę na państwo polskie”

https://www.salon24.pl/newsroom/955200,schetyna-kto-podnosi-reke-na-polskie-dzieci-podnosi-reke-na-panstwo-polskie

Tęczowi atakują. Partia PO podejmuje temat. Chodzi im o pedofilię w kościele. OjOj! Obejrzeli film Sekielskiego….aby „pomóc” kościołowi!  Sam Sekielski przyznał, że wśród „bohaterów” jego filmu są duchowni, którzy byli zarejestrowani jako tajni współpracownicy SB, o czym w filmie milczał. Koalicja Obywatelska, ludzie podobni do Rabieja i Biedronia obronią dzieci skutecznie? Zgroza! Szef PO ma teraz w głowie, przed wyborami zbrodnię pedofilii, szczególnie tę w Kościele Katolickim i słusznie ale przy tym zapomina o łagodnych wyrokach sądowych, o zaprzyjaźnionych czarnych marszach i hasłach o „prawie” do aborcji na żądanie. Znaleźli się „obrońcy” dzieci! To Himalaje hipokryzji.

Zapytam więc w podobnym stylu bokserskim.

Kim wg tych „walczących na ręce” szefów partii jest ktoś, kto podniesie rękę na PO albo na PIS – głosując przeciwko nim w wyborach?

Czy zgodnie z ich retoryką również podniesie rękę na Polskę?

Odpowiem tak, wyborca głosujący np. na Konfederację lub Kukiz15: jest także Polakiem i NIE podnosi ręki na Ojczyznę. Chciałabym, aby to było jasne i by zrozumieli to wielcy „wodzowie”, miłośnicy wolności.

Appendix: Dzisiaj zamiast krzyczeć j.w. powinni gromko wołać:

„Kto podnosi rękę za 447 czyli na pieniądze Polaków ten podnosi rękę na Polskę”

p.s.A tak a propos „podnoszenia ręki” to, czy cała ta partyjna retoryka nie przypomina nam czegoś z przed wielu, wielu lat? 29 czerwca 1956 r. Cyrankiewicz: Każdemu, kto podniesie rękę na władzę, władza tę rękę odrąbie!

http://niepoprawni.pl/blog/cisza/ring-polityczny-z-kosciolem-w-tle-czyli-kto-podnosi-reke

Może Ci się również spodoba

4 komentarze

 1. nagor pisze:

  @cisza1
  Witaj ,
  słusznie , że to jest ring zastępczy, a zawodnicy walkę pozorują , aby widownia była na nich skupiona i trwała w przekonaniu , że są przeciwnikami różnych ideii . Co gorsze , to umiejscowienie ringu , które ma sprawiać wrażenie , że jest u nas i na nim rozgrywa się sprawy w Naszym interesie. Taka maskirowka wolnej i niepodległej , aby nie wracać do zródeł Jałty i roli tych samych sojuszników z przydziału ,a w tych nowszych zródłach aż po 447 , dalej zdalnie się ustala dopuszczalny poziom „wolnej i niepodległej” przez wynajetych pozorantów , co usilnie starają się wykonać ku ich zadowleniu mamiąc społeczeństwo .

  Liczenie na cud nawrócenia/zawrócenia to jednak mrzonka , tak dla wyznwców KK jak i niewierzących .W tak rozległym terenie , w tym miejscu świata ,z taką ostatnią historią , nie ma miejsca na przypadki .
  Nawet w spianej formie , jak Memorandum budapeszteńskie z 1994 o udzieleniu gwarancji bezpieczenstwa i integralności Ukrainie , w zamian za likwidację arsenału atomowego , (złożonego przez najważniejszych mocarzy) jest tylko papierkiem bez znaczenia , kiedy cel osiągnięto .Tworząc papierek 447 zamysł jest podobny , a jego wykonanie ? ……..lepiej nie myśleć .

  Podnoszenie ręki – ta sama intencja i takie samo znaczenie jakie zawsze się skrywało za wypowiadającymi te słowa .

  cholera , wiosna chyba poszła do biedroni

 2. cisza1 pisze:

  @nagor

  Ring zastępczy politycy PIS i inni 24h/dobę w TVP: pedofilia, pedofilia….wszędzie pedofile.

  A gdy ks. Isakowicz-Zaleski, abp Lenga i wielu innych o”lawendowych” i o homlobby mówili – cisza była. Teraz tańczą jak im wiosna i im podobni zagrali.

  Jakby nie patrzeć, dobrze się stało, że był Marsz przeciw 447 – rządzący musieli podjąć temat – który nas ponoć wcale nie dotyczył:)))

  Teraz się miotają; chodzi o wizytę kasjerów.
  To jest cyrk z 447 i tą delegacją z Izraela:
  Nie zaproszeni (sic!), mieli przyjechać, gościnę im wymówiono /MSZ? a jednak przyjechali:))
  Smaczek: z NIKIM nie rozmawiają!
  Turyści?
  Zobacz na salonie24.

  https://www.salon24.pl/newsroom/955628,izraelska-delegacja-jednak-przyjechala-do-polski-rozmowy-bez-udzialu-rzadu#comment-16347521

 3. nagor pisze:

  @cisza1
  Dziwisz się , widocznie wygodniej o pedofilii niż w drugim temacie . Mniej nadstawia się własnej rzyci przybyłej zwierzchności za obiecanki .
  W 966 roku też przyjęto zwierzchność i jednych zapisano w historii , a wszystko co było przed tą datą , zostało wymazane z pamięci .

  Dzisiaj gdyby lekarstwem na zagrożenia było otoczenie się murem , to wyglądałby wyjątkowo. Taki specyficznie polski w swojej konstrukcji , bo wieze obronne na przemian miały by otwory obronne skierowane na zewnątrz w jednej i do wewnątrz w kolejnej wieży . Taki obraz kierunku spodziewanego zagrożenia , dla tych we wnętrzu ci zewnętrzni , dla zewnętrznych ci wewnetrzni .Taki obraz naszej koncesjonowanej państwowości , którą łatwo sterować , bo wewnętrznie zajmujemy się neutralizacją siebie samego .

  ====Smaczek: z NIKIM nie rozmawiają!
  Turyści?====
  Dajesz temu wiarę ? pewnie (jak znam), to nie .

  pozdrawiam

 4. cisza1 pisze:

  „Mniej nadstawia się własnej rzyci przybyłej zwierzchności za obiecanki .”

  Dobre! Zahacza o wałkowany dziś temat.

  Ostrzał krzyżowy to sytuacja korzystna dla władz. Są też rykoszety.
  W razie czego ustawa 1066 „o bratniej pomocy” może zadziałać!

Dodaj komentarz: