Przejdź do paska narzędzi

Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa – ………moje wielkanocne refleksje.

Notka i pełen tytuł tutaj:

Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa – przerażenie i kłamstwa Sanhedrynu – moje wielkanocne refleksje.

Zmieniam tytuł, skracam, by wlazło:)) Nie mogę publikować? Jestem uparta!

Józef Kajfasz, arcykapłan, przewodniczący Sanhedrynu związany był z saduceuszami; którzy nie wierzyli w zmartwychwstanie ciał. Popierał i sam prowadził ugodową politykę wobec Rzymian. Sprawował swój urząd ok. 18-36 n.e. Został mianowany na arcykapłana w 18 roku przez Valeriusa Gratusa i utrzymał stanowisko przez 18 lat.

On i członkowie Sanhedrynu, także faryzeusze dobrze wiedzieli, że Jezus z Nazaretu czyni cuda ale wskrzeszenie Łazarza, dokonane niedaleko Jerozolimy, w Betanii,   potwierdzone przez wielu świadków było dla nich alarmem – albo oni albo On! Wyrok śmierci został więc postanowiony a proces sfingowany.

Piłat posłużył im jako niezbędne narzędzie. Żołnierze rzymscy wykonali wyrok perfekcyjnie. Śmierć Jezusa nie pozostawiała żadnych wątpliwości, włócznia setnika przebiła martwe serce skazańca… ciało zostało niezwłocznie pochowane. Wszystko przebiegło szybko i sprawnie, po myśli kapłanów.

Jednak wśród dostojników świątyni nie zapanował spodziewany spokój! Ogarnął ich strach, bo gdy Skazaniec umierał działy się straszne rzeczy „…zasłona przybytku rozdarła się na dwoje z góry na dół; ziemia zadrżała i skały zaczęły pękać. Groby się otworzyły i wiele ciał Świętych, którzy umarli, powstało./Mt 27.51/

Wystraszeni tym co się stało w samej świątyni oraz ciemnościami i piorunami spotkali się szybko, by się naradzić z Piłatem. Ponownie użyli go, raz by zabić, drugi raz, by zapobiec cudowi… nie raz sami słyszeli z ust samego Nauczyciela z Nazaretu, że wstanie z martwych! Kajfasz, jako saduceusz nie wierzył w zmartwychwstanie ciał ale tym razem wystraszył się.

Nazajutrz, to znaczy po dniu Przygotowania, zebrali się arcykapłani i faryzeusze u Piłatai oznajmili: «Panie, przypomnieliśmy sobie, że ów oszust powiedział jeszcze za życia: „Po trzech dniach powstanę”. Każ więc zabezpieczyć grób aż do trzeciego dnia, żeby przypadkiem nie przyszli jego uczniowie, nie wykradli Go i nie powiedzieli ludowi: „Powstał z martwych”. I będzie ostatnie oszustwo gorsze niż pierwsze». Rzekł im Piłat: «Macie straż: idźcie, zabezpieczcie grób, jak umiecie». Oni poszli i zabezpieczyli grób opieczętowując kamień i stawiając straż”   /Mt 27.62/

A więc jest całkiem pewne, że straż, którą postawiono przy grobie składała się z ochrony świątyni będącej na rozkazach kapłanów. Nie byli to żołnierze rzymscy a Piłat ograniczył się do udzielenia zezwolenia i nie przeszkadzania Żydom w ich obsesyjnym działaniu. Być może tylko wyznaczył strażom wynagrodzenie za ich niecodzienną  służbę.

I stało się to, czego się kapłani najbardziej obawiali …. olbrzymi został kamień odsunięty, pieczęcie zerwane, grób pusty a straże uciekły!

„…niektórzy strażnicy pilnujący grobowca udali się do miasta i opowiedzieli najwyższym kapłanom o wszystkim, co zaszło. Ci, po naradzie ze starszymi, dali strażnikom sporą łapówkę. Rozpowiadajcie tak: Nocą, gdy spaliśmy, jego uczniowie przyszli i wykradli ciało – powiedzieli. A gdyby gubernator usłyszał, że spaliście na służbie, obronimy was i uwolnimy od kłopotów. Strażnicy wzięli pieniądze i zrobili tak, jak im powiedziano. W ten sposób ta plotka rozeszła się wśród wszystkich mieszkańców Judei i trwa po dziś dzień”.   /Mt 28.11-15/

„Opowiedzieli najwyższym kapłanom o wszystkim, co zaszło”, czyli co? Zapewne opowiedzieli prawdę, bo najczęściej świadkowie ważnych wydarzeń w pierwszym odruchu nie kłamią. Dopiero pod wpływem perswazji i łapówek gotowi są kręcić lub zamilczeć. W ten sposób zarówno owi „niektórzy strażnicy” jak i sami kapłani stali się zakładnikami kłamstwa. Dający się kupić byli niebezpieczni dla Sanhedrynu, mogli się bowiem wygadać lub żądać kolejnych łapówek. Byli też tacy strażnicy, którzy nie zgłosili się do kapłanów i też stanowili niebezpieczeństwo. Co się z nimi wszystkimi stało? Nie wiemy… może zyskali intratne świątynne urzędy, wielki majątek albo też podzielili los wielu skazańców? Jeśli nadal żyli, to z balastem ogromnych doświadczeń… teraz, gdy dzięki nauce wiemy więcej, możemy to sobie wyobrazić.

Co tak naprawdę przeżyli strażnicy? Czy Zmartwychwstanie mogło się  dokonać się w ciszy, podczas ich snu?  W chwili Zmartwychwstania  w samym grobie zadziałała ogromna, nieznana ludzkości siła i rozbłysło oślepiające światło. Tego dowodzą badania nad cudownie ocalałymi „obrazami nie ręką ludzką uczynionymi” – Całunem Turyńskim, Chustą z Manopello.

„Zakończone w grudniu 2011 r. badania naukowe, które przez pięć lat były przeprowadzane w Ośrodku Badań Jądrowych we Frascati pod Rzymem, wykazały, że współczesna nauka nie jest w stanie stworzyć takiego odbicia, jakie jest na Całunie Turyńskim. Naukowcy obliczyli, że tajemniczy błysk energii, który doprowadził do powstania obrazu na Całunie, musiał mieć moc bliską 34 bilionów watów promieniowania ultrafioletowego próżniowego. Przy obecnym stanie wiedzy i możliwościach technicznych dysponujemy urządzeniami, które mogą wytworzyć promieniowanie o sile tylko kilku miliardów watów UV próżniowego. W chwili Zmartwychwstania Jezus zostawił także odbicie swojej zmartwychwstającej twarzy na chuście z bisioru, która była położona w grobie na Jego głowie. To cudowne odbicie twarzy Chrystusa znajduje się w Manoppello” / „Miłujcie się”/

Z pewnością także już po Zmartwychwstaniu Jezusa szpiedzy świątynni widzieli żywego Jezusa, wszak 40 dni to kawał czasu. Na pewno też słyszeli o nim od wielu żydów. Jednak dalej z uporem brnęli w kłamstwo o porwaniu ciała. Przekupstwo nie gwarantowało im bezpieczeństwa i strach przed prawdą ich nie opuszczał. I tak się działo przez wieki o dzieje aż do dziś.

W 70 .po.Chr. kapłani utracili swoją świątynię i wielką władzę a kolejne pokolenia wyznawców talmudu do dziś „przekupują” co słabszych wyznawców Chrystusa w Jego Kościele prowadząc tzw. dialog międzywyznaniowy. Ich celem jest rozbrojenie duchowe i doktrynalne „Kościoła walczącego”. Widzimy efekty, niestety. Jednak mimo ataków, mimo zdrad wewnętrznych prawda o Zmartwychwstaniu nadal żyje w Kościele Katolickim. On sam żyje w wielu sercach wiernych!

Rozmyślając nad chwalebnym Zmartwychwstaniem Pana Jezusa, nad knowaniem Jego wrogów i spoglądając na to, co dziś się dzieje w Jego ojczyźnie i w świecie zapytałam się: co teraz planują „synowie Kajfasza”, bo widać wyraźnie, że wzrasta niepokój i chaos w całym świecie? To nieomylny znak nadchodzących tragedii…

13 października 2004 r. odbyła się w Tyberiadzie inauguracyjna sesja tzw. Powstającego Sanhedrynu. Sanhedryn działa! Plany budowy trzeciej świątyni są gotowe. Przeszkadza słaba Autonomia Palestyńska ale usuwanie tej przeszkody jest już w toku… Znienawidzona Syria już zniszczona! Jerozolima została uznana przez USA za stolicę Izraela, ambasada USA przeniesiona z Tel Aviv a rabin Weiss ogłosił: „Jesteśmy gotowi do odbudowy Świątyni. Polityczne okoliczności dzisiaj, kiedy dwóch najważniejszych przywódców narodowych na świecie (Trump i Putin) popiera żydowskie prawo do Jerozolimy jako duchowego dziedzictwa, są historycznie bezprecedensowe”.

Czy przy pomocy amerykańskich pieniędzy rzeczywiście spełnią się marzenia Żydów o świątyni w miejscu meczetów na słynnym Wzgórzu Świątynnym, o zwycięskim mesjaszu –  Antychryście?  Czy on zapanuje nad całym światem? Z pewnością bez wojny się to nie wydarzy! Przygotowania do wojny z Iranem już trwają. Dowodem Konferencja Bliskowschodnia w Warszawie! Czy władze RP, kosztem dobra Polaków nadal będą poddane tym obłędnym planom swoich „przyjaciół”? Czy nadal będą budować Polin kosztem Polaków? Czy będą płacić setki miliardów diasporze? A może trafniej będzie zapytać: czy może to wszystko już się dzieje? Tak, niestety to wszystko dzieje się…

Jednak ufam, że mimo diabelskich wysiłków, mimo planów kłamców, ludzi obłąkanych  – narzędzi „księcia ciemności” wydarzenia mogą potoczyć się inaczej, wbrew zamierzeniom współczesnego światowego Sanhedrynu.

To Bóg, w Trójcy Świętej Jedyny rządzi tym światem! A nasz Pan Jezus, prawdziwy Mesjasz obiecał nam, swojej wiernej „trzódce”: „A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, do skończenia świata” /Mt 28,20/.

Obraz w notce: Matthias Stomer Chrystus przed Kajfaszem

Może Ci się również spodoba

23 komentarze

 1. Danka pisze:

  Dziwi , mimo znakow, zawzietosc „uczonych w Pismie” I odrzucenie boskosci Jezusa.Nie takiego biednego krola oczekiwali.W Starym Testamencie sa fragments wskazujace, ze Jezus Chrystus bedzie tym , na ktorego czekaja do dzisiaj.
  Najgorsza kanalia to byl ow Pilat: tchorz, pozorant, dwulicowiec, zadety prozny glupiec.Przeciez mogl uznac, ze Jezus jest NP. chory I puscic go wolno.Musial sluchac Zydow?Przeciez on tam rzadzil.Szantazowali go, ze zawiadomia cesarza, ze puscil krola.

 2. Danka pisze:

  Z jednej str Go odrzucali, a z drugiej- panicznie sie Go bali..Kazali Pilatowi zmienic tabliczke na krzyzu Jezusa ” Krol Zydow” na ” Powiedzial, ze jest krolem Zydow”, na co Pilat odparl:” Co napisalem, napisalem”. Szczyt odwagi….

 3. cisza1 pisze:

  Kończąc notkę wspomniałam o poddaństwie władz RP wobec „sanhedrynu”.
  Nie pomyliłam się.
  W „zapyziałej” Polsce zaatakowano żyda – kukłę Judasza w Pruchniku.

  Afera gotowa! Co na to „przyjaciele”? Ino czekać….

  Bp Markowski z Episkopatu i pan min. Brudziński z rządu RP błyskiem ostro potępili ten barbarzyński akt (antysemityzmu!). Dobrze wiedzieli, że co roku miejscowi kultywują taką tradycję.
  Tego roku wytoczyli armaty…. odpowiedzieli na zapotrzebowanie „sanhedrynu”, wystawili Polskę na dalsze ataki strony żydowskiej.
  Gorliwość godna poddanych!

 4. Daani pisze:

  Nawet o tej kukle Judasza nie czytam, takie to denne.A Bertolt juz stal z kamera w krzakach? Bp.Markowski znowu? tak skompromitowany ignoranckim, zenujacym oredziem w Jedwabnem przy miejscu , gdzie zginely ofiary Einsatzkommando SS Hermanna Schapera I zwalaniu win na Polakow tego skazanego m.in.za Jedwabne I palenie Zydow w stodolach w okolicy ze swoim Einsatzkommando SS oraz z Mazurami Niemcami Volksdeuchami, mowiacymi po polsku/Oddzial Schapera z Plocka podlegly pod Einsatzgruppe B z Ciechanowa.

 5. cisza1 pisze:

  @Danka, Daani

  „Najgorsza kanalia to byl ow Pilat: tchorz, pozorant, dwulicowiec, zadety prozny glupiec”

  Czy najgorszy? Nie powiedziałabym tak.
  Każdy wtedy wypełnił swoją rolę. Kajfasz & co i Piłat.

  Prefekt Judei to jeden z patronów współczesnych demokratów, liberałów, sługusów relatywizmu itp.
  Symptomatyczne pytanie „Co to jest prawda?”

 6. Daani pisze:

  Chodzi o szkodliwe cechy charakteru I mentalnosc .”Lepszy prawdziwy wrog niz falszywy przyjaciel”.Lub dobroduszny naiwniak, czyl glupiec, kazdemu chcacy sie
  przypodobac, czyli falszywy.Niestety, glupct lubia syk weza,ktory udaje sliska jaszczurke.Uwazaja, ze doszli z wezem do porozumienia poki ten nie owinie sie wokol szyi I nie zada smiertelnego jadu w te lby.
  Pytanie o to, czym jest prawda, nie dziwi.Przeciez on nie chodzil za Jezusem, pisac uczniowie Chrystusa raczej nice umieli, byly to przekazy ustne az do zapisania ich kilkadziesiat lat po Z martwychestaniu Jezusa. Wazne, ze pytal o prawde,to juz cos…;)

 7. cisza1 pisze:

  @Daani

  Ja w ogóle nie skupiłam się na ocenie Kajfasza i Piłata. Pokazałam tylko dzieje kłamstwa.
  Zauważyłaś, że Piłat nie jest bohaterem notki ale jego pomoc kapłanom.
  Człowiek ten przeminął tak samo, jak Cesarstwo Rzymskie.
  Natomiast Sanhedryn żyje i działa!
  Jego poddani nadal kreują obowiązującą „prawdę”, chcą budować świątynię etc.- poczytaj:

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Powstaj%C4%85cy_Sanhedryn

 8. Tadeusz_K pisze:

  @cisza1: „Plany budowy trzeciej świątyni są gotowe.”
  -Tak.
  Trwają przygotowania polityczne o których mówi @cisza1.
  Od lat trwają także:
  -plany rekonstrukcji świątyni Salomona (to chyba gotowe),
  -trwa rekonstrukcja wyposażenia świątyni,
  -trwa szkolenie kapłanów i obsługi świątyni wedle obrządku i prawa Mojżeszowego,
  -trwa wyhodowanie czerwonej jałówki bez skazy, która jako ofiara całopalna (jej prochy) mają uświęcić fundamenty świątyni,
  -trwają prace zuniwersalizowania religii judaistycznej,
  -cel końcowy: reaktywacja ofiary całopalnej i zorganizowanie jedynego/światowego punktu kultu..
  Lokalizacja wiadoma: wzgórze Moria (gdzie Abraham składał ofiarę całopalną), gdzie teraz stoi meczet Omara (wniebowzięcie'(??) Mahometa na wzór Eliasza).


  Realizacja zamierzeń spowoduje morze krwi, a same zamierzenia są z gruntu bezsensowne.
  Negują jedyną, niepowtarzalną i ostateczną ofiarę całopalną Jezusa Chrystusa na Krzyżu.
  Zamierzenia te nie powiodą się.
  Mówił o tym Pan Jezus:
  ”Wierz mi kobieto, że nadchodzi godzina, kiedy ani na tej górze, ani w Jerozolimie nie będziecie czcili Ojca.”-szczegóły 4 NT św. Jana- a Słowa Jego są Ostateczne..
  **
  **
  Ciekawostka:
  Pan Jezus powiedział, że z II świątyni nie pozostanie kamień na kamieniu-czyli równo z gruntem.
  -Dlaczego tak się stało?
  Świątynia wewnątrz wyłożona była bogato złotem.
  Podczas pożaru topniejące złoto wypełniało wszelkie szczeliny.
  Żołnierze żądni złota (to normalne) wyrównali kamienie aż do gruntu (i na dotaek zabronowali podłoże???-tak myślę)..
  Tego typu dewastacji nie mogli zabronić żadni dowódcy wedle żołnierskiego prawa.

 9. Tadeusz_K pisze:

  @cisza1
  W innym tu miejscu wyraziłem podziw skondensowanej treści Twojego wpisu.
  Zamierzam rozreklamować go swoimi drogami jeśli nie będzie sprzeciwu.
  Milczenie uznaję za akceptację. 🙂
  pzdrw.

 10. cisza1 pisze:

  @tadeusz_K

  Miło mi:)

 11. Tadeusz_K pisze:

  @cisza1
  To co jest wartością niechaj idzie w eter/chmurę internetu.
  I już poszlo.
  -Dzięki.
  Dobrej nocy.
  .

 12. Danka pisze:

  T-K Planowac oni sobie moga.Kto pojdzie na wojne z Arabami? O to chyba Tobie chodzi, nie owijajac w bawelne.Kto jeszcze oprocz Donalda T rumpa / uznal Jerozolime za stolice tego kraju? Drugi Donald? Lewactwo marksistowskie,trockisci, maoisci,to prawdziwe zagrozenie, a jak pisza na Zachodzie maja oni swoje znajomosci w swiecie arabskim.Te kolorowe rewolucje, obalanie dyktatorow …

 13. cisza1 pisze:

  @ ALL

  Poczytajcie! Zobaczcie też filmik.
  Ważna notka @ Anka K na temat odbudowy świątyni:

  https://www.salon24.pl/u/niewiarygodne/935750,trzecia-swiatynia-w-jerozolimie

  Trzecia Świątynia Jerozolimska – Nowy Sanhedryn

 14. Tadeusz_K pisze:

  @Danka
  23 kwietnia 2019 o 22:09
  #T-K Planowac oni sobie moga.Kto pojdzie na wojne z Arabami? O to chyba Tobie chodzi, nie owijajac w bawelne.#
  *
  O co Ty mnie posądzasz?-i ta bawełna?
  Stwierdzam tylko fakt, że meczet Omara jest jednym z najświętszych miejsc dla muzułmanów.
  -Tyle i tylko tyle.

 15. Tadeusz_K pisze:

  @cisza1
  23 kwietnia 2019 o 23:29
  Nowoczesna narracja a cel starodawny.
  Powolutku, powolutku tak jak opisano w Protokołach z Narady Mędrców Syjonu.
  Napisali je niby carscy urzędnicy. .. 🙂
  Mieli oni wizje!- nieprawdaż?

 16. Daani pisze:

  T-K Co za retoryka? „Posadzasz?” Ja dziele Sir wrazeniami, a tu zaraz ciezkie armaty.Nie mam czasu Sie zaglebiac w dziela Medrcow Syjonu, a w ogole sa na necie?

 17. cisza1 pisze:

  @Daani @Tadeusz_K

  Lepiej zobaczcie filmik, bo to rzeczywistość a protokoły to tylko jedna z wielu instrukcji.
  Po co wracać do tego, gdy już wszystko gotowe?

 18. Immortelka pisze:

  Co się dzieje z Robertem z Jamajki ?

 19. Danka pisze:

  Cisza. Dobra rada.Trzeba w spokoju to obejrzec .
  A tu szukacie sie , no ktos przepadl bez wiesci? Byl aktywny bardzo ten Robert z Jamajki, faktycznie.
  Gadowski Robi Marsz Zywych Polakow w Auschwitz, ale, ale….Robi imienne zapisy na liste.Przeciez Sam walczy z chipowaniem, z nowymi dowodami itp,wiec po co te listy uczestnikow demonstracji? Wystarczy dobra ochrona I brak kukiel do palenia oraz wiadomych mediow.I co dalej z tymi listami Zywych.?

 20. Danka pisze:

  Czyzby gawedziarz od slusznych bardzo tekstow I skojarzen, robil przeciwskuteczna robote nieswiadomie?A co z tymi, ktorzy przyjada bez zapisu na liscie I beda chcieli isc w Marszu Zywych Polakow ?Pan Witold oswiadczy, ze list a jest juz zamknieta I nie wpusci ich na teren obozu? To moze bYC konfliktogenny pomysl.

 21. Danka pisze:

  Witold Gadowski na poczatku planowal potezny Marsz Zywych Polakow, a teraz Robi liste, na ktora trzeba sie wpisywac?Twierdzi, ze lista uchroni Marsz przed prowokacjami.Kto bedzie pierwszy na luscie uczestnikpw Marszu Zywych Polakow,a kto ostatni? Czy lists bedzie eksponatem w Museum Auschwitz? W.Gadowski wybral sie do dyrektora tej placowki, ktorego wczesniej mocno krytykowal za antypolskie klimaty, ale o efektach tych rozmow raczej juz nie informowal.Moze przeoczylam.

 22. @Immortelka

  Zdaje się, że wrócił na Salon 24

  tam go widziałam jakiś czas temu

  ale to był dobry czas temu, bo nie bywam

Dodaj komentarz: