Przejdź do paska narzędzi

Protesty środowisk Polonijnych Przeciwko Prawu 115-171 (Act S.447)

Za zgodą @ProvoCatio publikuję Jego tekst, zamieszczony na S24.

Nasz Kolega gdzieś zagubił hasło do PT i nie może się tu zalogować. Proszę naszych Adminów o pomoc dla @Provo, w Jego imieniu.

A tu ten bardzo ważny tekst:

„W dniu 31 marca 2019 roku w USA odbędą się protesty środowisk polonijnych skierowane przeciwko prawu 115-171 (Act S.447), a także przeciwko kompromitującym zaniechaniom Polskiego Rządu i Sejmu w tym zakresie.

Protesty odbędą się pod hasłami: „Repeal Fraudulent Act S.447”, „We Say NO to the Giveaway of Heirless Property”, „Act S.447 is a Fraud” i „Act S.447 = Unconstitutional Precedent”.

Protesty dotyczyć będą również agresywnych napaści słownych ze strony polityków Izraela i Stanów Zjednoczonych, które zakłamując prawdę historyczną, oskarżają Polskę o współudział w Holocauście.

Protesty odbędą się w Nowym Jorku, Chicago, Bostonie, Los Angeles, Hartford i Filadelfii.

9 maja 2018 roku Prezydent Donald Trump podpisał ustawę S.447, obowiązującą obecnie jako federalne prawo o numerze 115-171. Ustawa ta spotyka się z powszechnym sprzeciwem polskich i polonijnych środowisk w Stanach Zjednoczonych i na świecie, jako naruszająca obowiązujący porządek prawny, tak amerykański jak i polski, oraz sankcjonująca nienależne roszczenia wobec Polski wysuwane przez amerykańsko-żydowskie grupy lobbingowe, takie jak World Jewish Restitution Organization.

Przedmiotem tych roszczeń są nieruchomości i inne aktywa pozostawione bezpotomnie i bezspadkowo przez obywateli Polski narodowości żydowskiej, zamordowanych w czasie II wojny światowej przez Niemców.

Należy podkreślić, że roszczenia te zostały już, de facto, zaspokojone, w formie nadzwyczajnej umowy międzynarodowej między Niemcami a Izraelem, tzw. Umowy Luxemburskiej z roku 1952, w której to Niemcy przyjęły na siebie pełną odpowiedzialność za eksterminację i inne zbrodnie popełnione na mniejszości żydowskiej w Niemczech i we wszystkich krajach okupowanych przez Niemcy, także w Polsce.

Ponadto, roszczenia te zostały zaspokojone również przez umowy indemnizacyjne pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi, Wielką Brytanią, Francją, Kanadą, Szwecją, Danią, Szwajcarią, Lichtensteinem, Holandią, Grecją, Norwegią, Austrią, Belgią i Luxemburgiem.

Prawo 115-171 (Act S.447) odwołuje się do wskazań Deklaracji Teresińskiej z roku 2009. Deklaracja zawiera pozaprawne roszczenia rozmaitych organizacji żydowskich wobec 46 krajów, których obywatele uczestniczyli w tej konferencji, w tym także wobec Polski. Powyższe roszczenia obejmują aktywa pozostawione bezpotomnie po II wojnie światowej przez Żydów, ofiary niemieckiego ludobójstwa, będących obywatelami różnych państw, także przedwojennej Polski.

Deklaracja Teresińska nie daje USA mandatu do egzekwowania jej postanowień oraz zawiera ona sformułowania, które są jawnie dyskryminujące względem grup narodowych innych niż grupa żydowska, co czyni prawo 115-171 (Act S.447) niekonstytucyjnym. Polska, ze względu na wielkość swojej przedwojennej żydowskiej mniejszości, wydaje się być, bez wątpienia, głównym adresatem tych roszczeń i to pomimo faktu utraty przez Polskę większości terytoriów, na których owa mniejszość zamieszkiwała.

Amerykańskie żydowskie organizacje roszczeniowe nie są i nigdy nie były prawnymi spadkobiercami obywateli II R.P. narodowości żydowskiej, ani jakichkolwiek innych podmiotów prawnych działających w Polsce przed II wojna światową. Wszystkie nieruchomości i aktywa pozostawione po wojnie bezpotomnie, bez względu na przedwojenną przynależność narodową ich właścicieli, przeszły, zgodnie z obowiązującymi normami prawa, na własność polskiego Skarbu Państwa, podobnie jak dzieje się to w podobnych przypadkach także w Stanach Zjednoczonych, i w innych krajach.

Polska, do dnia dzisiejszego, nie ustaliła oficjalnie rozmiaru szkód, których doznała na skutek niemieckiej i sowieckiej okupacji, ani też nie uzyskała stosownych reparacji wojennych. Prawo 115-171 (Act S.447) łamiąc obowiązujący porządek prawny i opierając się na dyskryminującym pozostałe nacje precedensie, otwiera nowy etap na drodze, której celem jest przekształcenie bezprawnych roszczeń materialnych w prawnie akceptowane narzędzie ich windykacji.

Innymi słowy, prawo 115-171 (Act S.447) otwiera furtkę dla wszelkich możliwych szantaży względem Polski. Skutki ekonomiczne, społeczne i polityczne dla Polski i Polaków mogą być bardzo dotkliwe, łącznie z ewentualną utratą suwerenności kraju.

Celem 115-171 (Act S.447) jest wymuszenie na Polsce przekazania organizacjom roszczeniowym, na drodze pozaprawnych, politycznych decyzji, aktywów pozostawionych bezpotomnie i bezspadkowo po II wojnie światowej, przez obywateli polskich narodowości żydowskiej lub też zaspokojenia tych roszczeń w sposób alternatywny, na przykład za pomocą prywatyzacji polskich zasobów naturalnych, jak to miało już miejsce w przypadku nieudanej prywatyzacji Lasów Państwowych przez koalicję PO/PSL.

Prawo 115-171 (Act S.447) naruszając istniejące amerykańskie, polskie i międzynarodowe normy i tradycje stawia Departament Stanu, i docelowo Kongres USA, w roli tak „arbitra” jak i „windykatora” działającego na rzecz amerykańskich, żydowskich środowisk roszczeniowych. Mówiąc o pozaprawnych roszczeniach, mówimy tu nie o prawach osób fizycznych lub podmiotów prawnych, lub ich spadkobierców, do konkretnych nieruchomości i aktywów, ale o roszczeniach podmiotów niemających absolutnie nic wspólnego z byłymi właścicielami, których celem jest tak naprawdę wymuszenie na Polsce, poprzez różnego rodzaju szantaże, oraz szkalowanie Polski na arenie międzynarodowej, pozaprawnych nadań własnościowych lub kompensacji finansowych.

Prawo S.115-171 (Act S.447) nie tylko dostarcza nową podstawę prawną, ale tworzy również nieuczciwy mechanizm nacisku na polskie władze. Zwiastunem tych nacisków były słowa Sekretarza Stanu Mike Pompeo w trakcie lutowej wizyty w Warszawie, kiedy to zażądał on otwarcie od Polski – wbrew umowie indemnizacyjnej pomiędzy Polską a USA z 1960 roku i wbrew polskiemu Kodeksowi Cywilnemu – „uregulowania” kwestii żydowskiego mienia pozostawionego bezpotomnie i bezspadkowo. O Polakach, którzy nigdy nie otrzymali rekompensaty za straty wojenne od Niemiec, czy Rosji, Pompeo niestety nie wspomniał ani słowem.

Tymczasem, polskie władze wydają się lekceważyć fakt istnienia prawa 115-171 (Act S.447) i zamilczają jego znaczenie, przekonując opinię publiczną, że nie będzie ono miało żadnych praktycznych konsekwencji dla Polski i Polaków.

Stojąc wobec tego monumentalnego wyzwania, apelujemy do patriotycznych środowisk polskich i polonijnych w Stanach Zjednoczonych i na świecie do podjęcia z nami akcji protestacyjnej w tym zakresie, a media do rzetelnego przekazu informacji.

Organizatorzy:

Komitet Ochrony Pomnika Katynskiego i Obiektow Historycznych (New Jersey)

Polish American Strategic Initiative Narodowe Sily Zbrojne Nowe Pokolenie (Chicago, Illinois)

Polish Heritage Council of North America, Inc. (New York)

Polish American Congress of Southern California (California)


http://stopacts447.org/beta/protesty-srodowisk-polonijnych-przeciwko-prawu-115-171-act-s-447-oswiadczenie-dla-prasy-i-mediow/ „

Oryginalna notka tu:

https://www.salon24.pl/u/art-deko/944229,protesty-srodowisk-polonijnych-przeciwko-prawu-115-171-act-s-447#comment-1609068

Może Ci się również spodoba

28 komentarzy

 1. Da pisze:

  Polacy w Ameryce bardziej dbaja o polskie interesy niz Polacy z ul.Wiejskiej w stolicy?
  A Provocation niech Sie nie zgrywa.Moze przeciez tu komentowac.Daani nie gryzie, jezeli otochooodziiii;)

 2. E.B pisze:

  @Danka

  Komentować może, ale nie może zamieścić tekstu. Nie chodzi przecież o Ciebie :).

 3. Da pisze:

  EB. Na Salonie byly jazdy, nie jestes w temacie.Moze Sie obawia, ze go zahacze o Sowinca? Znudzil mi Sie ten temat, spoko.Dobrze jest ,jak na realne okolicznosci z tym ,o co walczylam.Myslalam,ze bedzie gorzej, a jednak….Najlepiej nie bedzie,ale w jakims stopniu OK. Bratnie dusze Provo I Sowiniec moga smialo przyznawac sobie racje, nie tak pokatnie. Naprawde juz mi tolotto.;)

 4. Anonim pisze:

  Nie zgrywam się Danuśka. Lordzicho pomoże jak może 🙂

 5. piko pisze:

  Obrazki z notki Provo na S24

  Obrazki z tekstu Provo na S24

  Dobrze że rodacy w US protestują w sprawie 447. Szacun.

  Rodacy w RP i jaśnie panujący nam rząd mają tę sprawę w dupie. Tych co się krytycznie wypowiadają/ostrzegają prawie nie słychać a merdia wszystko robią żeby ich nie nagłaśniać.

  Mnie już nic nie dziwi i nic nie rusza.

 6. Info dla Provocatio-T_K pisze:

  @Provo
  6-42
  Witam.
  Przesłałem nowe hasło dla Ciebie „na ręce” @E.B.
  Mogę przesłać emailem, ale pytanie czy ten Twój email podany podczas rejestracji jest aktualny?
  Pzdrw.

 7. Tadeusz_K pisze:

  #Niemcy przyjęły na siebie pełną odpowiedzialność za eksterminację i inne zbrodnie popełnione na mniejszości żydowskiej w Niemczech i we wszystkich krajach okupowanych przez Niemcy, także w Polsce.#-@Provocatio
  /
  Otóż to!
  Ale…, ale Niemcy spłacili Żydom kontrybucję parę lat temu i na gwałt potrzebny jest nowy żywiciel.
  Aktualnie toczy się zaplanowana żydowska intensywna i narastajaca oszczercza, szkalująca propaganda przeciwko Polsce jako przygotowanie gruntu do realizacji 447.
  Teraz widać jasno czym była spowodowana awantura wokół ustawy o IPN.
  I mamy: „Dalej jest noc” oraz plany engelking jak oszkalować jeszcze Polaków.
  /
  Wszelkie roszczenia uregulowano dokumentem (64 strony):


  /
  Kłopot z wklejeniem tego linku.
  Zawiera znaki, które edytor po swojemu zniekształca i link nie działa.
  Trzeba wklepać ręcznie.

 8. cisza1 pisze:

  @Provo
  Witaj:)

  Sprawa podobna, jak z Pomnikiem Katyńskim ale o wiele cięższa gatunkowo!
  Władze albo milczą albo wręcz przeszkadzają Polonii.

  Przypomnę: niepotrzebne i szkodliwe zaangażowanie polskiej dyplomacji /Golubiewski/, GP itp. w rzekome umowy pomiędzy Fulopem a konsulem generalnym o przeniesieniu pomnika. Dzięki Polonii /mec. S.Platta/ pomnik pozostał na miejscu.

  Może w sprawie 447 władze coś już dogadały? To milczenie nie jest przypadkowe…pani ambasador tak zarządziła?
  Przykre to i paskudne.

  Brawo Polonio!

 9. anonim z waw pisze:

  troche malo czasu, ale moze zorganizowac spontan i pojsc pod ambasade „przyjaciol zza Antlantyku” w tym samym terminie co Polonia z USA tj. 31 marca?

  Jak by nie wypalil ten termin, to moze cos zorganizowac w W-wie pozniej.
  Sa poslowie: Majka i Winnicki, a i mysle, ze wielu by dolaczylo (np. Grzegorz Braun itd.).
  Moze Marcin Rola odwazy sie przyjsc z kamerka wRealu.tv.

  Trzeba dzialac, bo czuc jak nas gotuja .. ta „nasza dobra zmiana„.

  ps.: ze trzeba zglosic zgromadzenie/manifestacje? pieprzyc ich i robic swoje.

 10. Da pisze:

  Anonim z waw.Swietny pomysl.Zgromadzenie trzeba zglosic.Co do intencji tych, ktorzy chetnie by zaprotestowali,to juz bardziej pomieszane.Gdzie dwoch naszych, tam trzy parties, wiesz.A to nie po drodze z Braunem, a to nie z Winnickim, a chodzi innym o dowalenie PISowi,pokazujac Sie na szancach zbialo-czerwona, a przyklaskujac marszom czrnym itd,itp.Powinni byc ci, DLA ktorych Polska to nie byle jakie slowo…

 11. E.B pisze:

  @Tadeusz

  Przekażę to hasło dla Provo. Dzięki.

 12. E.B pisze:

  @Anonim z waw

  Masz rację. Takie działanie należałoby podjąć. Ja niestety nie mieszkam w Warszawie, ale jest trochę osób, które mogłoby taka manifestacje zorganizować. To zadanie dla środowisk narodowych i prawej strony sceny politycznej. Mam nadzieję, że nie zaśpią, a Polacy się dołączą. Sprawa jest bardzo ważna i trzeba iść razem.

 13. E.B pisze:

  @Cisza1

  Mam prośbę. Ty piszesz na Niepoprawnych, Czy mogłabyś dać tam informację o tej akcji Polonii i namiary na notkę Provo ?
  Dobrze by było sprawę nagłośnić.

 14. E.B pisze:

  @Piko

  Dzięki za obrazki. Nie umiałam sobie z tym poradzić.

  Świata nie zmienimy, zawsze będzie ta sama walka dobra ze złem. Ale ważne, żeby świat nas nie zmienił.

 15. cisza1 pisze:

  @E.B

  Zobacz na Niepoprawnych.

  http://niepoprawni.pl/blog/jacek-km/protest-polonii-amerykanskiej
  Protest Polonii Amerykańskiej…
  Jacek K.M. – 25 Marca, 2019 – 09:45

 16. Tadeusz_K pisze:

  @E.B
  26 marca 2019 o 20:05
  Także próbuję reklamować słuszną akcję..
  ps.
  A Provo zniknął był?

 17. Tadeusz_K pisze:

  @anonim z waw
  26 marca 2019 o 14:00
  #bo czuc jak nas gotuja .. ta „nasza dobra zmiana„.#
  /
  Z szacunkiem, ale kucharz jest w głębi kuchni.
  Soli, pieprzy i papryczy!

 18. Daani pisze:

  Tadeusz.I widzisz jak sie tu rozkrecilo, a wial szumny wiatr, kiedy tu trafilam.Provo nawet zapomnial hasla I chce wracac, a Ty sie nie mozesz doczekac.Szczerze: Bede tu pisywac, ale Provocatio bedzie znowu autorem.Walczylam o sluszna sprawe na s24 DLA dzielnych obroncow tradycji I dziedzictwa.Provo poparl ich wroga.Przyjaciele moich wrogow nie sa moimi I nice mozemy byc razem na tak elitarnym portalu jak ten. Provo wracaj.Tu czekaja na Twoj powrot.Ja wpadlam jak sliwka w kompot.

 19. meszek pisze:

  piko: „Dobrze że rodacy w US protestują w sprawie 447”

  no, dobrze ..
  ale gdzie jest polski rząd?
  to jest miara upadku Polski

 20. Tadeusz_K pisze:

  @Daani
  #Tadeusz.I widzisz jak sie tu rozkrecilo,#
  .
  -zbytni optymizm-tak sądze.
  Ale jeśli puzdro PO zadziała, to kto wie?……
  🙂
  ps.
  Provo otrzymał wszelakie dane i nic mu nie brakuje …do powstania’…

 21. Tadeusz_K pisze:

  @meszek
  #„Dobrze że rodacy w US protestują w sprawie 447”#
  #gdzie jest polski rząd?#
  *
  No cóż.
  Nie dla każdego ambasada USA znajduje się w odległości nie większej niżli 50 km.
  Czy w okolicy warszawki nijakiego czaskowskiego nie ma już Polaków?

 22. Da pisze:

  Morawiecki ostatnio mowil, ze Polska ma umowy I placic nie bedzie.

 23. anonim z waw pisze:

  = cd. =

  „Stanisław Michalkiewicz, Stanisław Żółtek – PolExit – Szansa, czy zagrożenie?” .. cale spotkanie:

  „W ambasadzie USA jest już specjalny urzędnik do sprawy ustawy 447 JUST – Stanisław Michalkiewicz” z powyzszego tylko wystapienie S. Michalkiewicza

 24. anonim z waw pisze:

  ALL ..

  czy moze ktos wie, jak tu na PT wstawiac zdjecia i nagrania wideo w mniejszych formatach niz wystepuja w rzeczywistosci?

 25. Tadeusz_K pisze:

  @anonim of waw
  #w mniejszych formatach #
  Nie ma takiej możliwości dla niezalogowanych i na dodatek o nieokreślonym statusie umożliwiającym ingerencję w zapis kodu..

 26. Daani pisze:

  @All

  Mistrz wielki zaiste w Belchatowie.Zona RS to uczestniczka od lat zlotow masonskich Bilderberg Group, ostatnio z malzonkiem.Na poczatku filmu peany pochwalne na jej czesc,a na samym koncu Mistrz wielki zaiste wciska Belchatczanom pomysl nie do wiary: wypozyczenia na fotel premiera RP samego Benjamina Natanyahu z panstwa Israel, bo …
  Jak na defetyste permanentnego ,nagle rozwiazanie wszystkich polskich bolaczek znalazlo sie na pstrykniecie.

 27. Daani pisze:

  @All Mistrz prosi o pomoc! Za duzo hobby, za malo myslenia o realu?

Dodaj komentarz: