Przejdź do paska narzędzi

„Wara od naszych dzieci!” brawo ale…

ale… Konwencja Stambulska podpisana, do dziś nie wypowiedziana! Za pieniądze Polaków kształcą się tabuny tzw.”latarników”, propagadzistów gender i o tym cisza!  Od lat wchodzą do szkół pod różnymi pretekstami.

Czy rzeczywiście nikt w rządzie tego nie dostrzega? „Wykształceni” za nasze pieniądze fachowcy od propagandy gender nie byli i nie są bezrobotni! Mają dostęp do szkół!

„W Polsce istnieje kilka uczelni, na których możliwe jest podjęcie podyplomowych studiów z zakresu gender  (lista niepełna!)

WARSZAWA

1.Polska Akademia Nauk: Studia podyplomowe: Strategie zmian na rzecz równości. Gender mainstreaming 

Studia skierowane są do wszystkich zainteresowanych tematyką równości płci, w historii i obecnie. Kładą nacisk na strategię gender mainstreaming (czyli włączanie zasad równości szans kobiet i mężczyzn w główny nurt polityki), przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na płeć, planowanie projektów unijnych związanych z tematyką gender, podnoszą kwestie włączania polityki równości w działania administracji państwowej, stowarzyszeń i środowisk lokalnych. 

http://genderstudies.pl/index.php/gender-studies/

2.Uniwersytet Warszawski: Instytut Stosowanych Nauk Społecznych: Podyplomowe Studia nad Społeczną i Kulturową Tożsamością Płci „Gender Studies”

Studia i badania nad problematyka społecznej i kulturowej tożsamości płci opisują, analizują, dekonstruują wszystkie przesądy związane ze stereotypami kobiecości i męskości.

Studia oferują co semestr nową ofertę cyklów zajęć z zakresu socjologii, psychologii, prawa, historii, teorii kultury, teorii literatury i innych dziedzin nauk humanistycznych i społecznych. Łączy je wspólna perspektywa; uczeni prowadzą badania i analizują je z perspektywy tożsamości płci.

http://www.isns.uw.edu.pl/studia_podyplomowe_gender.php

3.Wyższa Szkoła Pedagogiczna: Podyplomowe Gender Studies

Głównym celem studiów jest zdobycie i poszerzenie wiedzy z zakresu: historii ruchu kobiecego w Polsce i na świecie, podstaw socjologii i polityki społecznej, wdrażania strategii Gender Mainstreaming i zasady różnorodności w miejscu pracy. Absolwent/ka będzie w stanie sprawnie poruszać się w obszarze prawa antydyskryminacyjnego, uzyska także wiedzę z zakresu podstaw literatury, filozofii społecznej i pedagogiki w ujęciu feministycznym oraz znajomość zagadnień feministycznej krytyki ekonomii.

http://warszawa.wsptwp.eu/pl/oferta/kierunki/studia-podyplomowe-politologiczno-admini/gender-studies

POZNAŃ

1.Uniwersytet im. Adama Mickiewicza: Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej: Studia Podyplomowe w zakresie Gender

Studia Podyplomowe w zakresie Gender kierowane są do osób pragnących zdobyć kompetencje dotyczące sposobów skutecznego wdrażania praktyk antydyskryminacyjnych i równościowych. Przygotowują do pracy w instytucjach kulturalnych oraz pedagogicznych, organizacjach pozarządowych działających na rzecz równego statusu kobiet i mężczyzn, przeciwdziałających wykluczeniu różnych grup społecznych.

http://studenci.amu.edu.pl/studia/podyplomowe/wydzial-filologii-polskiej-i-klasycznej/studia-podyplomowe-w-zakresie-gender

ŁÓDŹ

1.Uniwersytet Łódzki: Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych: Gender Studies

Absolwenci interdyscyplinarnych studiów podyplomowych z zakresu gender studies będą posiadali kompleksową wiedzę na temat problematyki płci kulturowej i nierówności społecznych oraz będą w stanie w sposób krytyczny identyfikować wszelkie przejawy dyskryminacji. Oprócz wiedzy dotyczącej rozwoju myśli feministycznej oraz instytucjonalizacji polityki równych szans, absolwenci posiądą wiedzę na temat instrumentów i metod zwalczania nierówności

http://www.uni.lodz.pl/studia/studium,tematyka,462
http://www.ucz-tolerancji.pl/

KRAKÓW

1.Uniwersytet Jagielloński: Instytut Sztuk Audiowizualnych: Podyplomowe Studia z Zakresu Gender

Studia z zakresu gender zostały założone z myślą o absolwentach wyższych uczelni, aktywnie uczestniczących w życiu politycznym, społecznym i kulturalnym kraju. Mają one pomóc kandydatom w pracy z innymi ludźmi, ułatwić im zrozumienie mechanizmów społecznych i kulturowych, które określają tożsamość każdej z płci. Są to studia o charakterze doskonalącym, rozwijające dotychczasową wiedzę studentów i wzbogacające ją o nowe perspektywy badawcze. 

http://www.podyplomowe.uj.edu.pl/wydzial-zarzadzania-i-komunikacji-spolecznej?p_p_id=56_INSTANCE_Df4E&p_p_lifecycle=0&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_col_id=column-3&p_p_col_count=1&groupId=2991994&articleId=10691199&widok=ogloszenie

2.Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego: Gender Studies: Podyplomowe studia nad płcią, dyskryminacja i problematyką równouprawnienia

Są to studia interdyscyplinarne, nakierowane na dostarczenie studentowi wiedzy, jak i praktycznych warsztatów. Program studiów podzielony jest na bloki tematyczne, w ramach których zawarte są kursy problemowe oraz zajęcia warsztatowe.

Absolwenci zdobywają kwalifikacje w ramach modernizacji treści nauczania, modernizacji sposobów zachowania się i funkcjonowania instytucji, znajomości instytucji unijnych, rządowych i pozarządowych, pracujących na rzecz polityki równości.

http://www.ka.edu.pl/csp-oferta/gender-studies-podyplomowe-studia-nad-plcia-dyskryminacja/

BIELSKO BIAŁA

1.Akademia Techniczno Humanistyczna: Katedra Literatury i Kultury Polskiej: Międzywydziałowe Podyplomowe Studia nad Społeczną i Kulturową i Społeczną Tożsamością Płci „Gender Studies” 

Program studiów obejmuje zagadnienia z zakresu m.in. literackiej krytyki feministycznej, historii ruchów emancypacyjnych w Polsce, kulturowej historii seksualności, teorii queer, genderowej pedagogiki społecznej, problematyki antydyskryminacyjnej. Studia mają charakter interdyscyplinarny.

http://info.ath.bielsko.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1117&Itemid=167

GDAŃSK

1.Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna: Gender Studies

Absolwenci studiów mają rozległą wiedzę dotyczącą przeciwdziałania płciowej dyskryminacji, prowadzenia działalności na rzecz tolerancji. Są przygotowani do tworzenia projektów, kampanii społecznych, promocji działań edukacyjnych na rzecz równości, a także do organizacji warsztatów. Dodatkowo, podczas studiów, możliwe jest odbycie akredytowanego szkolenia z PRINCE2® Foundation. Umożliwia ono uzyskanie międzynarodowego certyfikatu PRINCE2® Foundation.

http://www.gwsh.gda.pl/pl/studia-podyplomowe-kierunki/gender-studies.html

TORUŃ

1. Uniwersytet Mikołaja Kopernika: Instytut filozofii: Studia podyplomowe z zakresu gender

Studia dostarczają pogłębionej wiedzy teoretycznej, a także umożliwiają nabycie umiejętności praktycznych rozpoznawania struktur opresywnych oraz zwalczania przejawów dyskryminacji. Studia dostarczają wiedzy na temat praw kobiet, ruchów kobiecych i organizacji kobiecych w Polsce, UE i na świecie

Mają one charakter interdyscyplinarny, ze szczególnym naciskiem na filozoficzne, kulturowe i społeczne rozumienie zagadnień w obrębie teorii i praktyki feministycznej. w mniejszym stopniu akcentują literaturoznawcze oraz psychoanalityczne podejście do problemu płci. 

http://www.studiagender.umk.pl/index.php?lang=_pl&m=page&pg_id=4
https://www.kongreskobiet.pl/pl-PL/news/show/gender_studies_w_polsce

Może Ci się również spodoba

17 komentarzy

 1. cisza1 pisze:

  Urwało mi tekst:
  skoro kształcimy tych „fachowców” na wyższych uczelniach oznacza, że minister Gowin traktuje gender jako naukę a mówi o „ideologii”. Hipokryzja!

  Protesty lądują w koszu, np:
  „Apeluję do Pana Panie Ministrze o podjęcie zdecydowanych kroków w celu zaprzestania finansowania tego niebezpiecznego eksperymentu społecznego również na uczelniach wyższych w naszym kraju.”

  https://www.citizengo.org/pl/ed/165926-koniec-finansowania-gender-na-pol

  Tak długo, jak w Polsce będzie obowiązywać Konwencja Stambulska, jak długo rząd będzie finansować gender studies tak długo będzie trwać walka ze skutkami demoralizacji dzieci i młodzieży a nie z przyczynami czyli urzędową akceptacją gender!
  Orban wiedział od czego zacząć!
  A u nas, w Polsce ….. też wiedzą ale siedzą cicho.

  Chyba nikt nie uwierzy, by absolwenci tych studiów wzięli się do innej roboty niż propaganda „tolerancji” albo np.zajęli się katechezą.

 2. Tadeusz_K pisze:

  @Cisza1
  Trafione w dziesiątkę!.
  Dawniej były instytuty/katedry nauk poitycznych, a teraz gender studiens.

  #Konwencja Stambulska#
  Podpisana przez komorowskiego.
  I GEREVIO dziala.
  Niby w zapisach jest możliwość wycofania się z tej konwencji, więc w jakim celu to oczekiwanie?
  Rak rozrasta się, zajmuje coraz to nowe przestrzenie, a niezliczone rzesze (a raczej hordy) latarników poszukuje „pracy(?)”.
  /
  Początki działania takich hord latarników opisuje A. Mickiewicz:
  „Ach, ja pamiętam czasy, kiedy do Ojczyzny
  Pierwszy raz zawitała moda francuszczyzny! (czyt. genderowszczyzny)
  Gdy raptem paniczyki młode z cudzych krajów
  Wtargnęli do nas hordą gorszą od Nogajów,
  Prześladując w Ojczyźnie Boga, przodków wiarę,
  Prawa, obyczaje, nawet suknie stare.”

 3. Ja Danka pisze:

  https://www.pch24.pl/genderowa-konwencja-stambulska—najwyzszy-czas-na-jej-wypowiedzenie-,61906,i.html
  Witaj Ciszo! Daani z s24.pl zablokowana nice przez s24.pl, jak twierdza of zmian witryny portalu tzw.liftingu 04.03 br.Pojawiaja mi Sir na Wi-Fi niemieckie reklamy, wiec moze to ci inni….
  Masz racje 100%.JK dal popis him…szukam eufemizmu…niekonsekwencji, jak uzasadniasz to niezbicie.Pisalam tez o tym w poprzednim temacie tutaj.Gowin daje setki tysiecy szczujniom na Polske I nic. JK I MM mysla, ze Polakom wystarczy pelna miska ryzu z dodatkami I 13-tka. Przejada Sie na takim mysleniu.Pozdrawiam;)

 4. cisza1 pisze:

  Dzięki za komentarze:)
  Mam jeszcze dodatkowe przemyślenia:

  A gdyby tak Trzaskowski, Rabiej siedzieli cicho?

  „Wykłady” z równości, tolerancji trwały od dawna. W Gdańsku trwała też batalia o demoralizację w szkołach. To było jawne, „śp” Adamowicz nie krył się z tym.

  Do walki z gdańskim układem stanęło tylko dwóch samotnych, odważnych a potężna partia oddała pole walkowerem!

  Druga sprawa: protest rodziców w W-wie, dziś o 16:00.

  Czy jakiś „rodzic-kret” wybrał taki termin?
  W poniedziałki gros urzędów pracuje dłużej niż w pozostałe dni tygodnia- bywa, że do 18:00. Zwolnią się z pracy? Rodzice z poza stolicy nie będą mieli czasu na ew. urlop, zorganizowanie się.
  Obym się myliła.
  Gdy w przewadze przyjdą „siwe głowy” jako rodzice, nie zdziwię się:(

  ps.
  Kiedyś „Mochery” potrafiły się zorganizować. To był i jest świetny przykład na przemyślaną demonstrację: spokojnie ale bardzo licznie.

 5. Ja Danka pisze:

  @Cisza Oczywiscie, ze dzien I godzina tej demonstracji budza pusty smiech.Chyba ze chca zrobic komitet powitalny opuszczajacym budynki rzadowe urzednikom.Rodzice pracuja I nie bedzie ich duzo.Moze ci na „kuroniowkach”nomen omen stawia sie na apel.
  PS.Az dziekujesz za komentarze take tu bylo cicho? Wlasnie sie tu zjawilam jako zblakana owca / Tadeusz sfotografowal w temacie o Naszych Panach- ostatni wpis.I dyskusje az furcza.Bywaj czesciej, zawsze jestem pelna uzbania DLA slusznych wnioskow Ciszy.Znamy Sie od kilku lat wirtualnie na s24 .;)

 6. Ja Danka pisze:

  https://www.salon24.pl/newsroom/942741,spor-w-rzadzie-minister-finansow-przeciwna-piatce-kaczynskiego-i-500-zlotych-na-dzieci
  JK z MM oglosili obiecanki narodowi ,ale dzien wczesniej laskawie poinformowali pania minister finansow, ze ma znalezc pieniadze .No nieee! Czy Leci z nami pilot?!;)? Ostra jazda bez trzymanki…Prawde piszac, jestem coraz bardziej przerazona.

 7. Ja Danka pisze:

  O 11.10 wtawilam wazny link,gdzie informuja, ze PIS oswiadczyl wczesniej, ze nice wycofa die z Konwencji Stambulskiej, czyli z gender I nastepstw..Ostatnio Jaroslaw Kaczynski pijechal na Jasna Gore do Czestochowy.Czyzby skladal „sluby jasnogorskie”, ze nice dopusci do wycofania gender, ale ” wara od naszych dzieci”!To w Katowicach bylo.Czy rozdwojenie jazni to podpada pod takie zachowanie?

 8. cisza1 pisze:

  Niestety, moje przeczucia się sprawdziły.

  TVP Info ( tv sprzyjająca władzom ) ok 17:30

  „Było ok. 200 osób; politycy, rodzice i dziadkowie. Już powoli się rozchodzą”

  Nazwali to „mega protestem”. Szkoda, że taka niefrasobliwa organizacja:(

 9. Ja Danka pisze:

  @Cisza 18:58
  Wez pod uwage, ze ten protest jest skierowany rowniez do wladz kraju, a TvpInfo to telewizja rzadowa nieomal.Czytalam inner opisy, ze bylo kilkaset osob, faktycznie z dziecmi albo starsze osoby.To godziny pracy pub tuz po.Nie najszczesliwsza pora, ale to nice ma znaczenia, demonstracje to passe narzedzie wplywu- sa inne, skuteczniejsze I bardziej reprezentatywne.Poza tym te „zajecia” maja byc za zgoda lub nie rodzicow, czyli wybor jest.Nie wszyscy jednak tak dokladnie sie interesuja, co w szkole. Podstawowa sprawa to wypowiedzenie Konwencji, likwidacja gender studies.A to wladzuchna ,nikt inny.Reszta to bicie piany.Radio Maryja znowu zaprosi pana prezesa przed wyborami, by zapytac Sie, co z tym gender? Ludzie…..

 10. Ja Danka pisze:

  Errata: Wszedzie, gdzie widac wyraz nice mialo byc NIE. Stale mi tu tak wyskakuje.

 11. Ja Danka pisze:

  Szkodnik min.Gowin musialby the gender studies zlikwidowac, reformator szkolnictwa wyzszego- juz lamenty dochodza, Sorosa reforma &Co I te granty na szczujnie.To Sir w glowie nie miesci, ze ten POwiec moze trwac , ale dlugo tak nie POjada z doradca ekonomicznym Tuska MM.

 12. UPS pisze:

  Szanowni Państwo !
  Zwróćcie uwagę, że wszelkie totalitaryzmy mają w programach jeden zasadniczy cel dopierania się „niepoprawnie” myślącym do czterech liter. Te stare dopierały się do nich w przenośni, te obecne, czy raczej obecny, dobiera się w przenośni i dosłownie. Takie dwa w jednym.

 13. Ja Danka pisze:

  UPS.Stare totalitaryzmy dobieraly sie do „niepoprawnie” myslacych „w przenosni”? Szczegolnie od 44r sowiecka wladza / nie wspominajac niemieckich nazistow, no to wiadome kazdemu /, UB.SB itp. ” W przenosni to sie dobieraly do takich, ktorzy w „przenosni” byli niepoprawni, ale byli swobodnie wszedzie bez przenosni.
  Od 04 marca jestem zablokowana bez przenosni na salon24.pl I oni twierdza, ze to nie ich POmysl I badz tu niepoprawna I pisz wiersze.Moja ostatnia notka, gdzie nice zamiescilam slowa komentarza, przelala czare goryczy? Piosenki dwie… http://daani.salon24.pl

 14. Ja Danka pisze:

  22:05,22:17
  Przyklad glebi badan naukowych B.Engelking-Boni I w swietle tego gigantycznych grantow na takie badania wydawane z pieniedzy Polakow przez min.Gowina za zgoda prezesa PIS! P.Gontarczyk jest zagrozony I nalezy my pomoc, a nie chowac glowy w piasek.
  Nie wkleja mi sie link-moze w nowym okienku.

 15. Ja Danka pisze:

  @All
  https://www.salon24.pl/u/daani/543215,jak-chlop-ze-szczuczyna-obalil-tezy-grossa-jednym-slowem
  Musialam wyjac baterie I dopiero moglam zamiescic ten link.

Dodaj komentarz: