Przejdź do paska narzędzi

Komentarz tygodnia Witolda Gadowskiego – 27.02.2019

O fatalnej w skutkach konferencji bliskowschodniej w Warszawie i wspaniałej postawie irańskich intelektualistów, o Koalicji Obywatelskiej, o pomniku Rzezi Wołyńskiej, na który nie ma miejsca nigdzie w Polsce, o planach odebrania SDP domu przy Foksal, o planach Marszu Życia w muzeum Auschwitz 14 sierpnia, o filmie Zimna Wojna, a w post scriptum kilka słów o pomniku emigracji irlandzkiej w Filadelfii.

Może Ci się również spodoba

3 komentarze

 1. aVizo pisze:

  dodam ..

  W PUNKT (R. GROMADZKI) – GRZEGORZ BRAUN – NIE RÓBCIE ZE MNIE RUSKIEGO AGENTA! .. czyli – jak Grzegorz Braun zjadl nie popijajac cyngla z TVRepubliki.

  ps.: wiele bym dal, gdyby w tegorocznych wyborach do Sejmu taki wynik osiagneli Grzegorz Braun & Co., jaki On osiagnal w mafijnym Gdansku.

 2. E.B pisze:

  @aVizo

  Dostrzegam palącą potrzebę powstania siły politycznej na prawo od PiS. To jest konieczne dla Polski ale również korzystne dla PiS. Wzmocni jego prawą stronę, bo ona istnieje, tylko ma obecnie mało do powiedzenia.

  Optymalnym rozwiązaniem byłoby zawiązanie koalicji wyborczej nowej partii prawicowej z PiSem i dopuszczenie jej do obecności w sejmie, a potem wykorzystanie do wielu spraw, które są do załatwienia, a które przerastają PiS z jakichś powodów. Być może już nie nadążają, albo jeszcze coś…..

  Prawdopodobnie nowe ugrupowanie osiągnie dobry wynik w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Trudniej będzie w wyborach krajowych, bo tu dużą rolę odegra strach przed powrotem PO & company i ludzie będą bardziej pragmatyczni.
  Dlatego piszę o koalicji wyborczej. Ale nie wiem czy to jest możliwe, chociaż bardzo rozsądne.
  Rozsądek w polityce nie jest jednak najważniejszy, niestety.

 3. Tadeusz_K pisze:

  @E.B
  #Optymalnym rozwiązaniem byłoby zawiązanie koalicji wyborczej nowej partii prawicowej z PiSem#
  -Słusznie.
  Dlatego nie zgadzam się z zawołaniem WG (6.03.2019)- głosujcie nie na partie, a na osoby.
  Do PiS można mieć wiele uwag, ale nie ma liczącej się innej partii, która mogłaby zablokować tego demona PO.
  WG proponuje rozproszenie głosów, czyli głosy stracone,czyli klęskę-niestety.
  -Taka jest ta ordynacja wyborcza, niestety.
  Z tego też powodu j/w schetyna utworzył „jurajską konfederację”, aby zebrać wszystkie możliwe głosy w jedną całość i stworzyć dźwignię dla PO, a WG akurat proponuję coś odwrotnego..
  Aktualnie sytuacja PiS jest taka, że jest siła złego na jednego i PiS balansuje slalomem.
  Ale gdyby PiS wygrała wybory do PE, a później do parlamentu RP, to jestem przekonany, że wszystkie te negatywne uwagi (które są) powoli będą zanikać.
  Znikły by szybko gdyby PiS uzyskał 2/3 głosów w parlamencie RP.

Dodaj komentarz: