Przejdź do paska narzędzi

Ustawka na miarę 100-lecia

Krótko, BEZ dłuższego komentarza.

Kto zna historię Magdalenki nie zdziwił się a nawet przewidział!

Mądremu dość!

 1. Zakaz HGW 2:33 PM

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz podjęła decyzję o zakazie organizacji Marszu Niepodległości 11 listopada. Nie tak powinno wyglądać świętowanie stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę – powiedziała.

https://www.salon24.pl/newsroom/908634,hanna-gronkiewicz-waltz-zakazala-marszu-niepodleglosci-w-warszawie

2.Parę godzin później… 4:04 PM

Andrzej Duda zorganizuje państwowy marsz 11 listopada w Warszawie. To efekt konsultacji prezydenta z Mateuszem Morawieckim i decyzji Hanny Gronkiewicz-Waltz, która zdelegalizowała Marsz Niepodległości. 

Inicjatywa Andrzeja Dudy ws. marszu 11 listopada 

 • W związku z zakazem Marszu Niepodległości, co może skutkować eskalacją emocji, prezydent Andrzej Duda zaprosił premiera Mateusza Morawieckiego na konsultacje. Podczas spotkania ustalono, że – zgodnie z opinią środowisk kombatanckich – odbędzie się 11 listopada biało-czerwony marsz – oświadczył rzecznik Andrzeja Dudy, Błażej Spychalski.

 • Marsz będzie miał charakter państwowy i będzie pod patronatem prezydenta RP. Zapraszam wszystkich na uroczysty marsz. Wszystkie inne marsze, które przebiegałyby tego samego dnia z taką samą trasą nie mogą mieć miejsca – powiedział urzędnik Pałacu Prezydenckiego.

 

https://www.salon24.pl/newsroom/908718,bedzie-marsz-pod-patronatem-andrzeja-dudy-to-poklosie-zakazania-marszu-niepodleglosci

Przy okazji „cudu wspólnoty” pozdrawiam cudownie uzdrowionych za 1.000 PLN biednych „chorych” policjantów.

Wielu emerytów żyje za taką kasę przez miesiąc! Dostaną stówę na pociechę, na prąd…

Punkty 1. i 2. to historia „paru godzin narad” – to  dla tubylczej publiki a de facto opis zaplanowanego „upaństwowienia” wolnych Polaków przez spółkę POPIS.

Potrzeba Nam, jeszcze nie w pełni zależnym od mających władzę zaprzyjaźnionych partii Polakom wielkiej mądrości i rozwagi…

 

Może Ci się również spodoba

51 komentarzy

 1. nagor pisze:

  @cisza1
  Witaj , tak wychodzi , że krótko , to tylko trzy dni . Ciekawe trzy dni do rocznego bezrobocia .
  Napięte obowiązki i dotychczasowe plany udziału w imprezach poooszły …….. za prowokacją ….bez prowokacji ,
  można i tak …………..organizator ?????? HGW????
  Kluby , górą jakby co .
  Dobre przedstawienie nie do ukrycia .

 2. Anonim pisze:

  po dzisiejszych zdarzeniach pierwsze co przyszlo mi do glowy ustawka ..
  żydówy i skundlonego lokatora Palacu Namiestnikowskiego. PiS tez w tym swoje obslizle raczki zanurzy.

  dobrze ktos napisal, ze zabrali nam to swieto

  ***j z nim ..

  ps.: jeden sie skundlil, a drugi splunal na 96

 3. Anonim pisze:

  powyzej zaden anonim tylko .. anoX

 4. anoX pisze:

  Czekam na kundki dziennikarskich z niezaleznej i wpolityce, jak zaczna pisac jacy to oni (znaczy lokator spod zyrandoli i „nasi” z PiS) swietni stratedzy. Jak sie wspaniele odwineli zydowce .. §$%&/()=?`´*~?&%$§!

 5. anonim pisze:

  anoX

  przyszlo mi do glowy, ze 11-go moze powtorzyc sie gambit Lubelski ..

  napewno bedzie ciekawie

 6. cisza1 pisze:

  @nagor, anoX

  Ale się dziś porobiło, iście handlowe decyzje …. a cena tego dealu objęta tajemnicą.
  Na razie …

  Czy może HGW, ta natchniona i otwarta chrześcijanka ( tak sama twierdzi ) chętnie dała się podpuścić, by w nagrodę inni patriotyczni chrześcijanie darowali jej przewiny z kamienicami i przy okazji wspólnie załatwili problem polskich „faszystów”?
  Kto zrozumie ich obłudne zamiary….

 7. nagor pisze:

  @cisza1
  chyba Ciebie nie zaskakuje ? Mam taką nadzieję , bo świta , zrównoważony rozbój na stolnicy .
  Wałkowanie jest przed krojeniem .Kiedy krój jest , na naszą miarę , pozostaje tylko dylemat , które gwiazdki wycinać .
  Danie instant gotowe .

 8. cisza1 pisze:

  @nagor i wszyscy (?)

  Nawet merdia przyznają po czasie…. a portale prawicowe publikują.

  „Wszystko było zaplanowane? HGW wyręczyła PiS? WP: „Marsz Niepodległości i tak zostałby rozwiązany”
  Opublikowano 8 listopada 2018 – dobre i to!

  „Wirtualna Polska przekonuje, że gdyby nie decyzja prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz zakazująca Marszu Niepodległości, wydałby ją wojewoda mazowiecki z PiS Zdzisław Sipiera. Prawo i Sprawiedliwość chciało przejąć marsz i zorganizować jako uroczystości państwowe. W ubiegłym roku wojewoda Zdzisław Sipiera (PiS) zarejestrował Marsz Niepodległości organizowany 11 listopada, jako zgromadzenie cykliczne na najbliższe cztery lata.
  Wszystko na podstawie nowych przepisów o zgromadzeniach wprowadzonych przez PiS w grudniu 2016 roku. I to właśnie w oparciu o te przepisy wojewoda mazowiecki miałby rozwiązać Marsz. Decyzję miał ogłosić w środę po południu. Zapadła ona kilka dni wcześniej na Nowogrodzkiej w biurze prezesa Jarosława Kaczyńskiego.
  – Po tym, jak prezydent wycofał się z Marszu Niepodległości spadła na niego lawina krytyki. Trzeba było ratować sytuację. Stąd pomysł na przejęcie marszu narodowców. Decyzja zapadła na samej górze
  – twierdzi źródło, na które powołuje się Wirtualna Polska.
  Kiedy wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera miał ogłaszać swoją decyzję o zakazie Marszu, uprzedziła go prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Dwie godziny później, w Pałacu Prezydenckim dochodzi do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim. Spotkanie trwa kilkadziesiąt minut. Z ustaleń WP wynika, że było czysto kurtuazyjne. Scenariusz przejęcia Marszu Niepodległości i ustanowienia wydarzenia jako państwowego był przygotowany już wcześniej.”

  https://prawy.pl/82264-wszystko-bylo-zaplanowane-hgw-wyreczyla-pis-wp-marsz-niepodleglosci-i-tak-zostalby-rozwiazany/

  Także zazwyczaj układny i obecny cyklicznie na PT pan Gadowski coś tam wyczuł:

  Witold Gadowski: prezydent Warszawy skorzystała z okazji, którą stworzył jej PIS.
  http://www.pch24.pl/witold-gadowski–prezydent-warszawy-skorzystala-z-okazji–ktora-stworzyl-jej-pis,64019,i.html#ixzz5WGbu4Rfl

  Znamy tę prawdę:
  „Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome.”

  Jednak zaskakuje tempo ujawniania ustawki :)))

 9. Tadeusz_K pisze:

  @cisza1
  #@nagor i wszyscy (?)#
  Ten pytajnik mnie dotyczy?
  🙂
  *
  #Wirtualna Polska przekonuje,.#
  Zaiste,najbardziej wiarygodna organizacja (a raczej rezydentura) w naszej galaktyce.
  *
  #ustawki#
  Trwać bedą dopóty, dopóki nie staniemy się niewolnikami, albo gdy ktoś powie wreszcie STOP niemieckiej, czy też rosyjskiej agenturze (wszystko jedno-zawsze działali wspólnie i w porozumieniu).


  Serdecznie pozdrawiam Autora, ciekawa treść wpisu.

 10. E.B pisze:

  .

  Prezydent w RM:

  „Proponowałem, aby utworzyć marsz w sposób gwiaździsty: prezydent, premier, marszałkowie Sejmu i Senatu zgłaszają swój marsz, idziemy razem, spotykamy się i schodzimy razem z marszem organizowanych przez Stowarzyszenie Marszu Niepodległości.
  Tam tworzymy wspólny, wielki biało-czerwony marsz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i kawałek maszerujemy razem – wspólny przemarsz pod biało-czerwonymi sztandarami, bez jakichkolwiek podziałów i barw partyjnych: radosny marsz Polski niepodległej na 100-lecie odzyskania niepodległości.
  Niestety takiej zgody ze strony środowiska, które organizuje Marsz Niepodległości nie było – podkreślił Prezydent RP Andrzej Duda w czwartkowych „Rozmowach niedokończonych” w TV Trwam i Radiu Maryja. (…)

  Kilka minut po tym, jak prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz ogłosiła swoją decyzję o zakazie organizacji Marszu Niepodległości natychmiast była odpowiedź środowisk narodowych, że marsz i tak przejdzie.
  Jeżeli decyzja Hanny Gronkiewicz-Waltz zostałaby utrzymana – mielibyśmy do czynienia z nielegalnym wydarzeniem.
  Prezydent Andrzej Duda zaznaczył, że w takim momencie jedynym działaniem, jakie mogłoby podjąć państwo polskie byłoby wysłanie sił porządkowych, żeby zapobiegły temu marszowi, czyli mielibyśmy gwarantowane zamieszki.

  – To jest oczywiste, że by do nich doszło – trzeba by uniemożliwić przemarsz, żeby było zgodnie z obowiązującymi przepisami.

  Absolutnie z premierem nie braliśmy pod uwagę takiej sytuacji. Powiedzieliśmy: „Trudno, w takim razie bierzemy to ryzyko i odpowiedzialność na siebie, na władze państwowe (…)”.
  Uznaliśmy, że tworzymy uroczystość o charakterze państwowym i wtedy pod rygorem uroczystości państwowej – wyjętym zgodnie z art. 2 Ustawy Prawo o Zgromadzeniach spod rygoru tej ustawy – tworzymy pełne zabezpieczenie zgodnie z przepisami ustawy o ochronie najważniejszych osób w państwie.
  Wierzę, że to bezpieczeństwo uda się zapewnić nie tylko uczestnikom tego marszu będącymi osobami pełniącymi ważne funkcje państwowe, ale przede wszystkim zwykłym uczestnikom, a wybiera się do Warszawy tysiące ludzi z całej Polski – mówił szef państwa polskiego.(…)

  Wiem, że są prowadzone, w środę na pewno zostały podjęte, rozmowy dotyczące tego, żeby jednak wspólnie i spokojnie przejść. Mówił mi o tym minister Joachim Brudziński, potwierdzał także minister Mariusz Błaszczak, bo rozmawiałem i z jednym, i z drugim panem ministrem. Liczę na to, że ta sprawa pomyślnie się rozwiąże – zaznaczył Prezydent RP Andrzej Duda w czwartkowych „Rozmowach niedokończonych” w TV Trwam i Radiu Maryja. ”

  Robert Winnicki w RM:

  „Wprawdzie sytuacja wygląda tak, że dwa lata temu powstał Rządowy Komitet Obchodów Stulecia Niepodległości, ponad rok temu powstał Prezydencki Komitet Obchodów Stulecia Niepodległości.
  Nikt się przez ten czas z nami nie kontaktował, a do komitetu prezydenckiego nawet nie zostaliśmy zaproszeni jako środowisko narodowe organizujące Marsz Niepodległości, jako środowisko kresowe czy inne. (…) Ale my się nie obrażamy, nie jesteśmy obrażalscy. (…)

  My znowu, podobnie jak rok temu, kiedy Pałac Prezydencki nie zdecydował się zaprosić środowisk narodowych do komitetu, a zdecydował się zaprosić lewicę czy Hannę Gronkiewicz-Waltz, się nie obrażamy, czekamy na wyrok sądu i zobaczymy, jaka będzie sytuacja prawna.

  Sytuacja prawna ze zgromadzeniem cyklicznym, które jest zarejestrowane, jest taka, że jeśli ono zostanie utrzymane w mocy, wtedy te dwa zgromadzenia są równorzędne. Gdyby to było zgromadzenie zwykłe, to wtedy uroczystość państwowa miałaby pierwszeństwo, ale w tej sytuacji, jaka ona jest obecnie, to prawnie tak nie wygląda. Oczywiście jesteśmy otwarci na rozmowy, jesteśmy otwarci na konstruktywną współpracę z rządem – akcentował Robert Winnicki.

  Istnieje pole do konstruktywnego porozumienia pomiędzy organizatorami marszu niepodległości a stroną rządową – wskazał prezes Ruchu Narodowego. (…)

  Myślę, że będzie to rzecz epokowa – tego bym chciał. Tego na pewno chcą organizatorzy Marszu Niepodległości, żeby pod hasłem „Bóg, Honor, Ojczyzna”, tak jak Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, Ruch Narodowy, organizacje takie, jak Młodzież Wszechpolska, które organizują w tym roku marsz, zadecydowały, żeby pod tym hasłem marsz się odbył i żeby oczywiście pierwszy obywatel RP czy władze państwowe brały w nim udział.
  Jak najbardziej uważam, że to jest nie tylko możliwe, ale tak się po prostu stanie – podsumował polityk.”

 11. nagor pisze:

  @E.B

  Poczytaj wywiad Romaszewskiej u Mazurka , w temacie , gdzie stoi pierwsza osoba Państwa w swojej kancelarii .
  Jak masz jeszcze złudzenia ??, ……………… o jakie przedstawienie chodzi .

 12. piko pisze:

  Ze strony prof. Dakowskiego:

  Piotr Gliński dziś rano w „Salonie politycznym Trójki” całkowicie zniszczył kilkudniową narrację rządu o „ratowaniu marszu” 11 listopada!

  Jak sam przyznał, „od dawna chcieli zorganizować swój marsz”, zaś decyzja Hanny Gronkiewicz-Waltz nie miała żadnego wpływu na ogłoszenie prezydenta i premiera.

  – Decyzja o zorganizowaniu marszu państwowego, nie była związana z decyzją Hanny Gronkiewicz-Waltz. Od dawna chcieliśmy to zrobić – powiedział na antenie Trójki wicepremier Piotr Gliński.

  Przypominamy, że od kilku dni w mediach prorządowych oraz propartyjnych narzucano narrację o „ratowaniu Marszu Niepodległości” przez prezydenta i premiera po decyzji Hanny Gronkiewicz-Waltz.

  Jak zauważa poseł Winnicki, stwierdzenie wicepremiera „nie tylko burzy całą, dotychczasową narrację rządu ale i nie wystawia chlubnego świadectwa jego powadze”.

  – „Od dawna chcieli to zrobić” i ogłosili decyzję 4 dni przed setną rocznicą? Studenci z większym wyprzedzeniem zapraszają na domówkę – podsumował Robert Winnicki.

 13. cisza1 pisze:

  @dodam dla przypomnienia:
  Zaplanowany od dawna przez Dudę komitet.

  http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/art,733,sklad-komitetu-narodowych-obchodow-setnej-rocznicy-odzyskania-niepodleglosci-rzeczypospolitej-polskiej.html

  Nie warto tam wśród „różnorodności” szukać choćby jednej organizacji prawicowej, narodowej!

 14. cisza1 pisze:

  @nagor

  Ta kobieta, dama „Orderu Orła Białego” o trzymanego od prezydenta doradza mu w „chwilach trudnych” – pamiętna nowelizacja ustawy o IPN!!!

  Teraz też wydaliła z siebie to:

  Romaszewska dosadnie: Mam nadzieję, że narodowcy jednak są Polakami, a nie jakimś nie wiadomo czym. Powinniśmy iść razem
  Narodowcy anarchiści. To będzie nowość historyczna
  — stwierdziła.

  Co zaskakujące, Zofia Romaszewska zdaje się popierać stanowisko prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz ws. Marszu Niepodległości…
  Ja uważam, że robienie awantur w środku Warszawy, w stulecie odzyskania niepodległości, jest szaleństwem, którego należało zakazać. (….) Nie mam nic przeciwko marszom, ale wiadomo było, że to będzie awantura

  https://wpolityce.pl/polityka/420345-romaszewska-mam-nadzieje-ze-jednak-narodowcy-sa-polakami

  Ona wraz z młodszą, wielbicielką Ukraińców robi „dobrą zmianę” skuteczniej niż poprzednia, raczej swojska dobra zmiana.

  Co ważne: W lipcu 2017 miała, w opinii prezydenta, decydujący wpływ na jego decyzję o zawetowaniu ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa, wzmacniających pozycję ministra sprawiedliwości.

  Kto nami rządzi?

 15. cisza1 pisze:

  E.B
  Skoro cytujesz prezydenta, znaczy że tak samo myślisz? Pytam ale ….

  „Proponowałem, aby utworzyć marsz w sposób gwiaździsty:”

  Skoro tak, co mu wczoraj stało na przeszkodzie? Nic i nikt.
  Mógł zwołać marsz państwowy w każdym miejscu, wybrać każdą trasę.
  Czy Warszawa to tylko Rondo Dmowskiego, most i stadion?

  Czy zastanawia Cię ta sprawa?

 16. cisza1 pisze:

  WAŻNE!
  Kochani Polacy weźcie to pod rozwagę i bądźcie czujni!

  Georgette Mosbacher – fot. z sieci

  „Dyplomacja USA ostrzegła przebywających w Polsce swoich obywateli przed nadchodzącymi obchodami stulecia odzyskania niepodległości. Alert dotyczący Marszu Niepodległości pojawił się na stronie Ambasady i Konsulatu USA w Polsce. /…/
  Ambasada USA wydała ostrzeżenie oraz zalecenia: unikanie trasy marszu, demonstracji, tłumów oraz śledzenie bieżących doniesień o wydarzeniach na marszu i nie zwracanie na siebie uwagi.”

  http://www.pch24.pl/ambasada-usa-ostrzega-przed-marszem-niepodleglosci–sugeruje-czujnosc-i-unikanie-zgromadzen,64060,i.html#ixzz5WMEBVk00

  Pamiętnego 11 innego miesiąca, innego roku też ostrzegali…
  Znaczy, że cuś szykuje się.

 17. piko pisze:

  @cisza

  Celem takiego info (z US ambasady) może być wytworzenie atmosfery zagrożenia i zredukowania ilość chętnych do marszu.

  Zacytowana wypowiedź jakiegoś „urzędnika” może mieć podobny cel:

  https://nczas.com/2018/11/09/wojskiem-w-marsz-niepodleglosci-anonimowe-wysoko-postawione-zrodlo-rzad-uzyje-wojska-czekamy-na-dementi/?fbclid=IwAR0N1qptLQVO5rXSJ0s5q5LnFHYI5ljZqccOveWjkCinwe20T_ja7jMCaYg

  Od początku organizowanie na tej samej trasie z godzinnym opóźnienie państwowej uroczystości oznaczało że marsz organizowany przez SMN będzie przejęty.

  Jeżeli poszedłby inną trasą to będzie to naruszenie prawa i pałowanie. I tak niedobrze i tak źle. Jak obywatele chcą sobie pomaszerować to mają wybór pod warunkiem że wybiorą manifestowanie pod egidą tej władzy.

 18. nagor pisze:

  @cisza1 12:24

  ==Kto nami rządzi?==
  Pozorańci , z za krzaczków .Tylko na zajęciach wojskowych pozorańci udawali wroga a teraz jest odwrotnie . Za wroga robimy w większości my , bo oni są wybranymi a reszta to stado , prowadzone na redyk .

 19. E.B pisze:

  @Cisza1

  Nie wiem, czy zauważyłaś ale obok prezydenta zacytowałam również Roberta Winnickiego i Antoniego Macierewicza. Żeby dobrze zobaczyć spektakl trzeba scenę oświetlić z różnych stron.
  Mam nadzieję, że wystarczy dojrzałości obu stronom, żeby ten dzień był jednak wielkim świętem dla nas, a nie placem bitwy.

 20. anoX pisze:

  ma ktos moze wiedze?

  Jaroslaw Kaczynski internowany?

  Nigdzie go nie widac i jakos tak cicho o nim.
  A moze nikt mu nie powiedzial, ze po 10-m jest 11-y listopada, a tego roku to szczegolny dzien, bo 100-lecie odzyskania niepodlegolsci?

 21. anoX pisze:

  @ E.B 9 listopada 2018 o 21:35

  (..) „Mam nadzieję, że wystarczy dojrzałości obu stronom ..”

  Ty tak na serio?

  ps.: podpowiemi Ci .. to swieto zalatwil jakis czas temu nowy straznik zyrandoli. Nie wiesz o tym? – to poczytaj wawel’a i innych.
  A bezjajeczni wydaja sie byc szczesliwi, ze nie oni to firmuja.
  Bo to milusinski prezes Rady Ministrow za nich zalatwil oslone.
  Szczescie, ze mamy cieplo, bo by musieli targac ze soba koksowniki

 22. E.B pisze:

  @anoX

  Ależ ja sobie doskonale zdaję sprawę z tego, że duży błąd popełnił prezydent. No i co z tego teraz? Weźmiemy się wszyscy za łby z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości? Tylko na to nas stać? Nasi wrogowie z pewnością zacierają ręce. A zapewne nad tym pracowali, tu i tam.
  Największe polskie święto od stu lat. A niech to….

 23. E.B pisze:

  Przedstawiciele środowisk narodowych poinformowali,
  że doszło do porozumienia z rządem ws. marszu 11 listopada.

  Uczestnicy marszu zbiorą się o godz. 14 na rondzie Romana Dmowskiego,
  aby godzinę później, po przemówieniu prezydenta Andrzeja Dudy
  wyruszyć wspólnie pod Stadion Narodowy.

  Porozumienie potwierdził też szef KPRM Michał Dworczyk.

  Krzysztof Bosak:

  Treść komunikatu wypracowanego przez rząd i @StowMarszN. #MarszNiepodległości i Marsz Biało-Czerwony
  będą skoordynowane w jeden wielki wspólny marsz, w którym każde zgromadzenie
  będzie mogło zachować swój własny charakter. Z niczego nie musimy rezygnować i
  idziemy razem!

  Najpierw będą szły władze państwowe, z odpowiednią ochroną,
  a później uczestnicy Marszu Niepodległości ze środowiskami narodowymi i
  społecznymi!

  Będą dwa legalne zgromadzenia w jednym wspólnym marszu,
  zabezpieczanym przez służby państwowe i Straż Marszu Niepodległości, a na
  koniec koncert na błoniach Stadionu Narodowego organizowany przez @StowMarszN

  https://dorzeczy.pl/kraj/83331/Narodowcy-porozumieli-sie-z-rzadem-Bedzie-wspolny-marsz-11-listopada.html

 24. E.B pisze:

  A pani Hania już całkiem odleciała:

  „Tymczasem prezydent Warszawy, która w środę podęła
  decyzję o zakazie organizacji Marszu Niepodległości (zakaz został uchylony
  w czwartek przez warszawski Sąd Okręgowy), pytana o marsz państwowy,
  powiedziała: – Jeżeli pojawią się swastyki, to na pewno rozwiążę,
  bo to jest po prostu przekroczenie prawa.”

  https://dorzeczy.pl/kraj/83327/Marsz-panstwowy-11-listopada-zagrozony-Gronkiewicz-Waltz-nie-wyklucza-jego-rozwiazania.html

  Do czego to doszło! Pani Hania będzie rozwiązywać marsz państwowy prezydenta Polski. Czy ja śnię : )))

 25. Tadeusz_K pisze:

  @E.B
  Myślę, jestem pewien, że jeśteśmy świadkami peowskiej rozpasanej demokracji targowickiej przy wspomaganiu i akceptacji wszystkich na zachód od Odry.
  Tego ewenementu i kuriozum nie spotykamy dzisiaj nigdzie w Europie.
  Jeśli ktoś (np. Anox) temu zaprzecza proszę uprzejmie uzasadnić swoje stanowisko-czekam..
  Ustawka jest to fakt, ale to nic nowego w wykonaniu peowiaków i ich akolitów.
  Są w tym b. dobrzy-podaruję sobie przypominanie faktów z lat nierządów PO i przydupasa psela..
  Na wariant A mają wariant B, a na B mają C itd, itd.-mają wspomaganie niemieckie sprawdzone podczas II w.św.., mają specjalistów.
  Peowiacy to również specjaliści od intryg, prowokacji i kłamstw.
  Będziemy niebawem świadkami ciągiem ustawek targowickich jeślii prawo nie zacznie działać.
  *
  A szmata, duchaczka ghonkiewicz bufetowa może se’ rozwiązać podpaski.
  Mniemam jednak, że w jej przypadku ten artykuł pierwszej potrzeby jest już zbędny.

 26. Tadeusz_K pisze:

  @Anox
  Proszę wskazać mi kraj, w który funkcjonuje sekta, której głównym zadaniem jest obalenie władzy demokratycznie wybranej.
  Może panu wiadomo jak inne kraje radzą sobie w takich przypadkach?
  Proszę o podzielenie się wiedzą w tymże zakresie.

 27. Tadeusz_K pisze:

  @piko
  9 listopada 2018 o 12:01
  #Piotr Gliński dziś rano #
  -Dziwne?
  *
  A ja słyszałem
  z ust w/w
  wręcz coś odmiennego.

  *
  No cóż, nie mam zarejestrowanego źródła..
  Nie przypuszczałem, że będzie
  Znowu jakowaś odmienna ustawka?
  *
  -jesteś pewien tego blekotu tego profesura?
  *
  -wojna hybrydowa?
  *
  A jeśli chodzi o kwestę tytułów tzw . profesorów (typu ghonkiewicz i wielu innych) to jest tak jak z tymi ślimakami prof. Pieniążka w moim regionie:
  -musisz ubierać gumofilce, aby przejść z jednej strony ulicy/drogi na stronę drugą.
  Profesory dziasiaj mnożą się jak ślimaki wedle mechanizmu obojnactwa-dwóch profesorów indukuje trzeciego wedle postępu geometrycznego..
  Takie to są stworzonka transantlatyckie-obserwuję toto czerwiec-lipiec.
  A na jesieni są już w pełni gotowi do tevałena i polsata.
  -sorki @piko.
  A ja wiem, że doskonale znasz strategię fałszywych autorytetów wedle Szk. Frankfurckiej, która przejęła zasady Sun_Tzu.

 28. Tadeusz_K pisze:

  Sun Tzu.
  Z przed ponad 2000lat:
  Opisał on zasady, jakie pozwalają przejąć państwo wroga (dzisiaj=obalić demokratyczny wybór).
  Stworzył 13 niesmiertelnych złotych zasad:

  1. Dyskredytujcie wszystko co dobre w kraju przeciwnika.
  2. Wciągajcie przedstawicieli warstw rządzących przeciwnika w przestępcze przedsięwzięcia [np. PO i przydupasa psela]..
  3. Podrywajcie ich (nieprzyjaciół) dobre imię. I w odpowiednim momencie rzućcie ich na pastwę pogardy rodaków.
  4. Korzystajcie ze współpracy istot najpodlejszych I najbardziej odrażających [tak jak stoi w protokołach medrców syjonu].
  5. Dezorganizujcie wszelkimi sposobami działalność rządu przeciwnika [totalna targowica PO].
  6. Zasiewajcie waśnie i niezgodę między obywatelami wrogiego kraju [KOD z nebelistą’ wałesającym się po Polsce]..
  7. Buntujcie młodych przeciwko starym [szk. Frakfurcka].
  8. Ośmieszajcie tradycje waszych przeciwników.
  9. Wszelkimi siłami wprowadzajcie zamieszanie na zapleczu, w zaopatrzeniu i wśród wojsk wroga.
  10. Osłabiajcie wolę walki nieprzyjacielskich żołnierzy za pomocą zmysłowych piosenek I muzyki.
  11. Podeślijcie im (nieprzyjaciołom) nierządnice, żeby dokończyły dzieła zniszczenia.
  12. Nie szczędźcie obietnic i podarunków, żeby zdobyć wiadomości. Nie żałujcie pieniędzy, bo pieniądz w ten sposób wydany zwróci się stu krotnie.
  13. Infiltrujcie wszędzie swoich szpiegów.
   *
   Powyższe zasady zostały przyjęte do realizacji przez media, menagerów firm, służb specjalnych, politykierów typu szrek schetyna, tzw. organizacji pozarządowych oraz przez tzw. parlamanent zwany jeuropejskim na czele z tuskiem, junkrem, varchołem ze stada, tfe tfunem.
   -Szanowni czytelnicy:
   a tak na dzisiaj i na deser, i na spokojnie z refleksją:
   w tejże okoliczności, w tym momencie spróbujcie wysupłać z w/w punktów te z których skorzystała mafioza ghonkiewicz walc duchaczka.
 29. Tadeusz_K pisze:

  cd. 6-57
  *
  1).Ad.1,
  2).Ad.3,
  3).Ad.4,
  4).Ad.5,
  5).Ad.6,
  6).Ad.7,
  7).Ad.8,
  8).Ad.12,
  9).Ad.13..

  Popatrzcie:
  9 niezależnych parametrów mogących tworzyć różne wzajemne konfiguracje/opcje:
  -9 po jeden,
  -9 po dwa,
  – itd..
  -aż do 9 po 9 (to niesamowita ilość wariantów-nawet bolek nobelysta nie byłby w stanie trafić na wygraną na 4 piętrze SB)..
  Gawron (sorki gawor) w ratuszu wyszkolona jest w tym doskonale ponieważ teoria ta wdrażana była w sł. spec. Od lat 50tych.
  *Ale…
  Gdyby na tym koniec to jeszcze byłoby jakie takie rozpoznanie przez ludek.
  Ale tu mamy do czynienia z faktem takim, że ta niezliczona ilość wariantów mieszania ludziom w mózgach (gotowanie bigosu) powiększa fakt, że do pomocy (takim jak gawron, duczaczka ghonkiewicz i czaskowski) wkraczają mendia’ całom dobę mówiące prawdę, a to powoduje brak poznania – w fizyce zwany redundacją.

 30. Tadeusz_K pisze:

  Wszyscy (?)
  Z pytajnikiem bo jest to nowe novum.
  *
  Chcę podsumować te moje ranne dywagacje.
  Otóż myślę, że człowiek (ludziem zwanym) 🙂 jest o wiele bardziej skomplikowanym (a jednocześnie bardzo prostym niżli mój pies Max-ot paradoks) mechanizmem niźli mój pies Max.
  Mój Max rożróżnia jeno moją miłość do niego i agresję do tych, którzy mogą mi ewentualnie zagrozić wedle jego mniemania (albo jego budzie).
  I teraz odnośnie tego paradoksu o którym wyżej wspomniałem.
  Mój pies nigdy nie zachowałby się w obronie swojej budy tak tak jak paru tu obecnych z targicą totalną włącznie!
  Prawda to, paradoks, paranoja, czy jakoweś nowe zjawisko paranormoln_idalne?
  Sorki-Nie znam definicji takowoż novum jewropejsko zjawiska.
  Może nasze profesury, multiplikowane wedle ślimaczej reguły postępu geometrycznego, wyjaśnią mi toto-byłbym niezmiernie wdzięczny.
  Według mnie PAN na wieloletnim urlopie jest, co nie przeszkadza tym urzędnikom inkasować pieniędzy podatników-czyli również moich.

 31. cisza1 pisze:

  SMOG jak smok!

  Okrył kraj i zaciemnił prawdziwy obraz wydarzeń….to co nam od paru dni serwują to teatr kukiełkowy.
  Pacynki już ledwie żywe, ciągnione sznurkami made in USrael, UE.
  Zmęczone, wystraszone bo jakaś nacja tubylcza oporna i nie godzi się na państwowy smog…nie dostatecznie się raduje pod dyktando pani Zofii & co.

  Miało być piknikowo, kameralnie. Im kto bardziej naiwny, tym ma raźniej klaskać. Flaga coraz dłuższa, hymn coraz głośniejszy, wspólnota zadekretowana … patriotyzm prawie całkiem opanowany. Naiwność?

  Szkoda, że władza tak długo ignorowała siłę Marszu Niepodległości!
  Od lat bojąc się „faszystów” spędzali 11 listopada w Krakowie! Tam cisza i spokój przy mogiłach…
  Na 100-lecie zagrali wspólnie, po-pisowo i nie wyszło, klapa.
  Wreszcie….
  Dogadali się, musieli w końcu zauważyć, że część Narodu żyje, myśli samodzielnie i nie przyjmuje pokornie ustaleń.

 32. Tadeusz_K pisze:

  #Pacynki już ledwie żywe,#
  -zgoda, te junijne.
  #ignorowała siłę Marszu Niepodległości!#
  -widzę, że powoli dojrzewają co mnie bardzo cieszy.
  Jeśli tak pójdzie dalej to wróżę im , i Polsce dobrą prrzyszłość-jestem za.
  #Na 100-lecie zagrali wspólnie, po-pisowo i nie wyszło, klapa.#
  -jaka klapa?

  *
  W takiej sytuacji wypada mi podzielić się refleksją:

  A mnie się wydaje, że jesteśmy w sytuacji jak w przeddzień Berezy Kartuskiej.
  Nie jestem historykiem, ale myślę, że bez niej nie byłoby (i nie będzie) Polski Niepodległej jak do 39..

 33. Tadeusz_K pisze:

  @cisza1
  #ciągnione sznurkami made in USrael, UE.#
  Czy UE ciągnie sznurkmai, czy też junia jest ciągniona jak koza do woza.
  Optuję z a tą druga opcją.
  Wielokrotnie wypowiadałem się, że ONZ, jak również ta nieszczęsna junia opanowana jest przez iluminatyjne macki.
  To ostatnie jest bardzo potężnaą instytucją, chociaż zupełnie niewidoczną społecznie-jak mawiał z satysfakcją D. Rockeffeler szef 33 stopnia..
  I w tym jest problem.
  Wykształcili oni metody działania ( na przestrzeni setki lat) takie, że społeczeństwo ich nie widzi.
  Taki swoisty radaar społeczny.
  A co dotyczy usrael.
  To też jasne jest-to jest kompatybilne.
  Wystarczy przestudiować Prot. Medr. Syjonu.
  Takie jest dążenie tych ostatnich poprzez organizację Wielkiego Babilonu.
  Ale Polska…
  Ale Polska może i powinna być tamą dla degeneracji ludzkości.
  A więc musi tkwić w oku cyklonu.
  I znowu jak za A.Mickiewiczem musimy przyznać, że….
  -niechaj sobie każdy sprawdzi.

 34. cisza1 pisze:

  Porozumienie w sprawie Marszu Niepodległości
  10 listopada 2018

  Informujemy, że 11 listopada odbędzie się wielki, wspólnotowy marsz, który z godnością uczci setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tym samym oddolna i społeczna inicjatywa jaką jest Marsz Niepodległości przejdzie jak co roku ulicami naszej Stolicy. Pomimo wielu kontrowersji i prób zablokowania naszej wspólnej wspaniałej inicjatywy, dzisiaj możemy stwierdzić z pełną odpowiedzialnością, że zwyciężyliśmy dla Polski, dla Polaków, dla pokoleń przeszłych i przyszłych.

  Strona rządowa i Stowarzyszenie “Marsz Niepodległości” porozumiały się, by godnie świętować Dzień Niepodległości w tym wyjątkowym roku.

  Sprawy organizacyjne zostały omówione i ustalone. Zapraszamy wszystkich na godzinę 14:00 na Rondo Dmowskiego.

  O godzinie 15:00 przewidziane jest przemówienie Prezydenta Andrzeja Dudy, a następnie marsz ruszy w stronę Stadionu Narodowego, gdzie na jego błoniach zakończymy tradycyjnymi przemówieniami, występami artystów i koncertem patriotycznym.

  https://marszniepodleglosci.pl/porozumienie-w-sprawie-marszu-niepodleglosci/

  Brawo Polacy!
  „Marsz Niepodległości przejdzie jak co roku ulicami naszej Stolicy”
  Cieszę się

 35. cisza1 pisze:

  WAŻNE!
  Link j.w.

  Jubileuszowa Msza Święta będzie celebrowana o godzinie 11:00 pod Sejmem RP przy Pomniku Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie. Zaraz po Mszy Świętej odmówimy różaniec w intencji Ojczyzny.

  Po modlitwie nastąpi wspólny przemarsz do ronda Dmowskiego skąd o 14:00 ruszy Marsz Niepodległości.

 36. Tadeusz_K pisze:

  @cisa1
  #cieszę się#
  *Ja również cieszę się z decyzji Narodowców-tak myślem, nastapił czas na refleksję.
  Ale już mniej się cieszę z Twojej logiki trójwartościowej Łukasiewicza, a biżej (i dosadniej) wyśnił to ks. Tishner=prowda, tyz prowda i gówno prowda.

  I tu się dziwię, a i mniej się cieszę, i coraz mniej rozumiem.
  Chyba, że znowu przyjżę się zasadom Sun-Tzu.
  Muszę jednak jeszcze raz powyższe Sun_Tzu przestudiować dogłębnie.
  🙂
  .

 37. Tadeusz_K pisze:

  @cisza1

  #Jubileuszowa Msza Święta będzie celebrowana o godzinie 11:00 pod Sejmem RP przy Pomniku Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie. Zaraz po Mszy Świętej odmówimy różaniec w intencji Ojczyzny.#

  *
  Nie mam nic, a nic przeciwko modlitw za Ojczyżnę.
  To było i jest b. wazne.
  To utwierdza patriotyz, a w rozumieniu junii nacjonalizm.
  Ale takie sa dzisiaj koleje losu transformacji podstawowych, starożytnych pojęć.
  Ale… gdy skonfrontuję to z tym co mówisz to mam wrażenie, że gołota uwaliłl mnie w środek mózgu.

  *
  A tobie życzę satysfakcji z ignorowania n/t argumentacji uzasadniających swoich/twoich poglądów i wstawiania mimochodem pytajników.
  Jakosik to nie koresponduje ze słowami jak na wstępie-mógłbym zacytować GW, alę się nią naturalnie brzydzę..
  -Nie uważasz?

 38. Tadeusz_K pisze:

  Marsz Niepodległości 2018 i Marsz Niepodległości to hańba.
  Powtarzam to za głównym garbatym szrekiem totalnym z wrocławka.
  Pięknie=bilet do Berezy Kartuskiej.
  Czy teraz wszyscy będą zadowoleni?
  Nie?
  To co może was zadowolić?
  Czy jest coś takiego w niemieckich superMaketach po przystępnej cenie?
  -Nie?
  No to obrzydzajmy się nadal wzajemnie.
  Jak to miło, gdy polskie odwieczne fekalia spływaja na nam twarzach, a obok Msza Święta.
  Czy teraz jest dobrze?
  Ale to tylko pytanie retoryczne, bo na nie brak jest merytorycznej odpowiedzi.

 39. Tadeusz_K pisze:

  Kraczący i skrzypiący Krrruk (zawsze z rańca takowy kracze nad moim domem) tusks (wnuk dziadka z werrrrmachtu) wykłada w mieście Łodzi na placu zabaw o podległości Polaków względem Niepodległości.
  Może by ktoś jakiś kabaretowy scenariusz napisał?.

  A może to jeno tylko buddyjska reinkarnacja dziadka tuksa?
  Duchów to my se nie boimsa….
  No chyba, że chciał wprowadzić na polskie niebo ekspresa przestępcy plichty przy wspomaganiu syna swego bŹdziejem zwanym (sorki-naułukowo bąkiem, wiatrem, bengalem, pierdem).
  Popaprane, pierdnięte peowskie towarzycho!
  Czy na stulecie swojej Niepodległości musiała Polska doznać takich kalumni, oszczerstw, wylewania targowickich pomyj i fekaliów tzw. elyt (adekwatnie=treściwych jelit) rype?
  Dawwniej przed ubojem jelita świń/wieprzy były naturalnie czyszczone.
  No,ale wracając do meritum olt_Ekspreso plichty dziadek tuksa z wermachtu (a wierzę w zmarłych obecnowanie) puścił jeno śmierdzącego bąka i zasmrodził całą polską przestrzeń.
  Ale później św. Piotr nakazał dziadkowi z wermachtu ratowanie lotu jako nielotu .
  Tak więc za nierządu reinkarnacji dziadka tuksa znowu (jak śmiertelny plichta wziął se i upadł był) próbowano z skonnstruować z podupadająego nielotu novy LOT.

  Normalna sinusoida historii i reinkarnacji niemieckiego dziadka tuksa.
  Takiego scenariusza kaberetu nie mógł nikt zwymyslić jeno Chyży_Ruj.
  Szczególnie popaprana osobowość.
  I szczególna ustawka:

  I jeszcze i jeszcze……co na to Kaszube?
  ” alt=”” />
  Czy można przestać skoro syn tuksa ze wspomaganiem ojca bżdzi nam prosto w nos?
  Tego nawet wieprz nie wstrzyma.
  Czy w takiej to jak dzisiaj tuskowej sytuacji mogę zaryzykować powiedzenie :
  „Polak nie świnia i wszystko zwytrzyma?”.
  Miłego dnia dzisiaj i jutro w jupiterach wnuka Kaszeba tuksa.

 40. Tadeusz_K pisze:

  Wiwat niepodległa niemiecka bundes Liga!
  Mniemam, że nie jest to faszystowskie zawołanie?
  A jak z tym Heil Hitler w Niemczech, które oglądałem na ulicach niemiec?
  Czy to jest przestepstwo?-szowinizm?-nacjonalizm?-faszyzm?-czy coś tam innego zwymyślicie, aby tylko Polskę udupić?
  Co toto jest? Merkel? i tuks?

 41. Anonim pisze:

  @cisza1
  http://naszsalon24.org/2018/11/03/czy-prowokacja-na-marszu-niepodleglosci-bylaby-mile-widziana/

  1#.Ja pojmuję Ją jako kraj niepodległy i w miarę możliwości suwerenny#.
  4 listopada 2018 o 10:07

  –i w miarę możliwości suwerenny,
  Racjonalizm!-gratuluję, a więc w czym rzecz?

  #Mam nadzieję, że teraz pojmiesz i dasz mi wreszcie spokój z „bluzgami”: peló. peło,peło!.#
  7 listopada 2018 o 12:51
  Bluzgi?-to tylko stwierdzenia i fakty.
  Niestety:
  – nie dam CI spokoju dopóty Ty nie dasz spokoju tym (w filologicznie języku polskim) , którzy rozpoczynają rządzenie Polską i spełniają swoje duże obietnice na bieżąco.
  Takie stanowisko nie sposób zrozumieć.
  Starajmy się być filologami, ale jednocześnie logikami-jedno bez drugiego nie ma wartości, a logiczna wartość przewyższa filologiczną.
  Czy można te dwie kwestie połączyć -nie wiem, sorki.
  Mniemam, że mam przyjemność z filologiem (których bardzo cenię z lat młodzieńczych), ale bardziej cenię logikę przeciwnika do celów jakimi szermuje tenże przeciwnik..
  Pozdrawiam @cisza1.
  Tadeusz_K.

 42. Tadeusz_K pisze:

  Z okazji swieta Pobluzgam sobie n/t peło.
  Widzę, że coś się konkretnego dzieje w aspekcie promocji Polski w USA, niźli jak to bywało za nijakiego snopa, który dołączył do kodiarzy.
  Jego dyplomatyczną specjalizacyją’ i umiejetnością było organizowanie rautów,popijaw i coś w tym rodzaju.
  ” alt=”” />
  Wivat jude snop!
  Próbuję tłumczyć sobie tego sznepa na j. polski i nijak mi nie wychodzi.
  Trzeba chyba przyjąć, że jest to zwykły SNOP.
  OK-odpowiada mi to charakterologicznie=snop.

 43. Tadeusz_K pisze:

  W dniu Święta Niepodległości przyuczam miłości psa do kota i vice versa.
  Nawet mi dobrze to wychodzi i sądzę, że po tygogodniu prób uzyskam pożądany, ostateczny efekt.
  W przypadku snopa z godz, 15-23 efekt wykluzam.
  Sądzę że snop (vel sznepf, czy też schnepf) mógłby zaprzyjażnić się jeno z krokodylem, ale to niestety przekracza moje umiejętności..
  Tak więc sorki, nie ułagodzę drapieżnika, może zrobi to kacapsztyk, alibo kijowski alimenciarz..

 44. nagor pisze:

  @Tadeusz_K
  Witaj ,
  degustujesz te nastawy fermentacyjne ?
  Święto jest , prawda , że można . Nawet dwie okazje do świętowania w jednym czasie , 100 lecia i ominięcia kompromitacji organizatorów . Jednak umiar wypada zachować do poniedziałku w trzeźwosci spojrzenia .

 45. Tadeusz_K pisze:

  @cisza1
  Nie gniewaj się na mnie @cisza1..
  Mam do Ciebie pytanie.
  Oglądam reklamy promujące Polskę na okoliczność naszego święta.
  Wzruszają mnie one do głebi.
  Sadzę jednak, że dla obywateli polskich (a szczegółnie nie polskich) zagranicy nie sprawiają one zamierzonego efektu.
  Co Ty @cisza1 o tym sądzisz?

 46. Tadeusz_K pisze:

  @nagor
  Witaj.
  #degustujesz te nastawy fermentacyjne ?#
  __Dobre.
  Masz jakiś satelitarny podląd @nagor?
  Ale z drugiej strony powiem Ci (bo wiem, że wiesz lepiej) co należy zrobić z taką dziką fermentacją.
  I doskonale również wiesz co się stać może, gdy dzika fermentacja zakończy się wg swego prawa/programu.

  ps.
  Czułem rano, że dzisiaj Cię spotkam.
  Pragnę Ci oznajmić przy okazji spotkania, że TOYOTA zamierza wymienić mi jęczącą skrzynię biegów.
  To nie łożyska kół. nie łożysko sprzegła, a konstrukcja skrzyni.
  Testy trwały trochę.
  Racja była moja.
  Tak jak silniki, także skrzynie biegów winny przechodzić test próbny-tzw. hamowamnie.
  Pozdrawiam @nagor, a w poniedziałek wrócimy do tzw. ustawki (do gawrona i buferowej szmaty na stylisku czaskowskiego-to proste jak drut).

 47. cisza1 pisze:

  @Tadeusz_K

  Widzę Cię.
  Albo Ty w Ameryce albo w Ojczyźnie ale musi mocno niewyspany (moi mówią „zaziębiony”)
  … od 04:46, 05:01, 05:37…….11:53 i dalej, niemal bez przerwy.

  Strzelasz wpisami niczym gumowymi kulami do wroga.
  Potencjalna ofiara żyje… rogale już przygotowane, goście przy stole.

 48. Tadeusz_K pisze:

  @nagor
  Wybacz, że nie poczekam do poniedziałku i powiem, że żaden obiad (czy deser, czy przystawka) z macaronu i makreli na zagłuszy najważniejszego faktu, że w Europie (a dzisia jewropie) powstało z popiołów państwo POlSKIE!
  a TE MAKARONOWO RYBNNE DEMONSTRACJE WCALE TO, A WCALE MNIE NIE DZIWIĄ, A JEDYNIE UTWIERDZAJĄ W PRZEKONANIU GDZIE JEST WRÓG PoLSKI.

 49. Tadeusz_K pisze:

  @cisza1
  istotnie- nie moge ostatnio sypiać.
  A przy okazji nie życzę Ci tegoż.
  A skoro nie śpię to uznałem, że Cię podenerwuję, aby nie było Ci tak lekko jak Ci się wydaje.
  A tych rogali to mogłabyś podesłać na zapchanie bezsennych nocy.

 50. Tadeusz_K pisze:

  i jeszcze jedno @cisza1.

  Nie jestem w stanie obrazić się Na Ciebie, bluzgaj sobie dowolnie -znam Cię od lat, chociaż widzę u Ciebie jakiś dziwny skręt.
  Kierownica nie działa prawidłowo aby?-serwis chyba potrzebny jest jak w mojej Toyocie.
  A ja jestem niezły bo zaszokowałem nie tylko dealera TOYOTY, ale także producenta skrzyni biegów.
  A ty przecież chciałaś samochód hybrydę jak pamiętam.
  Dziasiaj Ci powiem, że w Twojej sytuacji odradzam ten wybór bez względu na markę hybrydowego samochodu..
  Chyba, że dziennie przejeżdżasz min 200/300 km- no to wtedy sorki..

 51. nagor pisze:

  @Tadeusz_K
  Fermentacja – jest zasada , że robiąc nastaw powierzasz wszystko Matce Drożdżowej przygotwanej z wyprzedzeniem i czekasz na efekty .Można improwizować i powierzyć innej Matce licząc na cud . To nasz polski temperament i lenistwo , liczyć i liczyć bez końca na samoistne efekty a wychodzi desygnowana romaszewska .

  skrzynia – jednak miałeś rację / to automat?

  popioły – powstaliśmy bo byliśmy potrzebni w 1920 , jak zawsze nadstawiając karku za innych , aby 1945 oddać nas pod kontrolę na pół wieku , w następna , już nas pytano i też weszliśmy a dzisiaj trwanie w tym , to zadanie nadrzędne naszej państwowości (słowa MM) .I co z tego , że makaronu z makrelą nie lubisz ?, ty masz to danie pokochać , nawet bez wzajemności .Więc rozważ jakim jesteś wywrotowcem i rewizjonistą uprawiając takie pisanie.
  Odpuść do poniedziałku , ocet nie wyjdzie tak szybko .

Dodaj komentarz: