Przejdź do paska narzędzi

Czy prowokacja na Marszu Niepodległości byłaby mile widziana?

Chyba tak! Prowokacja na Marszu Niepodległości byłaby mile widziana, by uzasadnić politycznie poprawne obawy władz a w przyszłości wreszcie zdelegalizować organizacje patriotyczne, Stowarzyszenie Marsz Niepodległości i pokornie przyznać rację lewakom z UE, którzy profetycznie widzieli w maszerujących Polakach faszystów i antysemitów.

O co tu chodzi? 11 listopada 2018 roku – kolejny Marsz Niepodległości, prawdopodobnie największy, bo rocznica wyjątkowa! Były chwalebne i wzniosłe plany, miało być tak pięknie, tak „wspólnotowo”! Z zaproszonym prezydentem Dudą… on na czele Marszu Niepodległości, pierwszy i najważniejszy gość zaproszony przez Polaków (już trzeci rok z rzędu, bezskutecznie) a paskudnie nazwanych w Europie i w mainstream’ie faszystami. Zaproszenie przyjął ale na krótko…

Jako ważny gość poczuł się bowiem organizatorem a nawet komendantem marszu i chciał narzucić gospodarzom swoje porządki. Zaprosił na MN swoich gości i postawił warunek, tylko biało-czerwone flagi, żadnych haseł! Chciał tworzyć „wspólnotę”…

„Według prezydenckiego ministra, ludzie Andrzeja Dudy rozmawiają od jakiegoś czasu z organizatorami Marszu Niepodległości. Chcą gwarancji, że jedyne symbole, które się na nim pojawią, będą miały kolory biało-czerwone. /…/

Chciałbym, żebyśmy razem poszli w Marszu Niepodległości, i jest to kwestia odpowiedzialności wobec społeczeństwa. Stańmy obok siebie i pokażmy ludziom, że można być razem.”

Andrzej Duda zaprosił na obchody nie tylko „wszystkich rodaków”, ale także „polityków ze wszystkich stron sceny politycznej, niezależnie od poglądów, idei, którym służą”. „Wierzę w to głęboko, że ten element podstawowy, jakim jest nasze niepodległe państwo jest dla wszystkich tak cenny, że absolutnie powinniśmy tego 11 listopada na uroczystościach, które się będą odbywały, w całej Polsce się spotkać”

To tylko słowa. PAD umie pięknie i długo mówić…Wydarzenia potoczyły się jednak inaczej ale zgodnie z planami „doradców” czyli talmudycznie i przewrotnie. PAD zrezygnował, bo organizatorzy nie zagwarantowali mu tego, co sobie w swej pysze zaplanował…

„Jak donosi portal wp.pl, prezydent Andrzej Duda nie weźmie udziału w Marszu Niepodległości, gdyż obawia się, że swoją osobą firmowałby manifestację, na której dochodziłoby dochodziłoby do karygodnych ekscesów./…/ Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował, że harmonogram prezydenta jest zbyt napięty i Andrzej Duda nie da rady pojawić się na marszu. WP.pl przekonuje jednak, że jest to jedynie oficjalna wersja. Portal dotarł do trzech rozmówców zbliżonych do środowiska prezydenta, którzy podają inne powody.”

„Napięte harmonogramy” ma podobnie reagujący PIS. Jaką „wspólnotę” planują?

„Marszałek Senatu Stanisław Karczewski poinformował, że nie będzie uczestniczył w marszu 11 listopada.”

https://dorzeczy.pl/kraj/82295/Bylaby-to-wizerunkowa-katastrofa-Czemu-prezydent-nie-wezmie-udzialu-w-Marszu-Niepodleglosci.html

31.10.2018 – plany prezydenta na 11 listopada – przeczytaj!  https://www.rp.pl/Polityka/181039903-Co-prezydent-bedzie-robil-11-listopada.html

Wcześniej także premier i  minister bardzo chcieli „wspólnoty” ale również oni czuli obawy:

„…minister Gliński, który na pytanie redaktora Roberta Mazurka, czy wyobraża sobie wspólny marsz z Tuskiem, Biedroniem, Scheuring-Wielgus odpowiedział: Wyobrażam sobie. (…) Ja zapraszam wszystkich, i taka jest koncepcja marszu, bo wszyscy mają prawo pójść w naszym (sic!) marszu.”

„Nie chcemy absolutnie żadnych antysemickich, czy faszystowskich haseł na marszu 11 listopada. Dobrą propozycją byłoby to, żebyśmy mieli tylko flagi biało-czerwone podczas tego marszu – powiedział premier Mateusz Morawiecki.  I dalej: „Dlatego w ten dzień, wielki dzień dla naszego narodu polskiego, dla całej Rzeczypospolitej bądźmy razem, pójdźmy razem w marszu, jednym marszu niepodległości”

Jak będzie? Czy będą jakieś prowokacje? Uzasadniły by one słuszne obawy miłościwie nam panujących. Przed laty służby trenowały chuligańskie rzuty brukiem, podpalenia, wmieszanie w maszerujących dziwnych haseł a nawet prowokację z murzynem. Pomysłów było wiele. Co wymyślą tego roku? Czy organizatorzy MN wyłapią prowokatorów, czy zdołają w tak licznym tłumie?

Słynna pani Gawor ma komunistyczne doświadczenia w sprawach bezpieczeństwa publicznego i wprawę w „rozwiązywaniu faszystowskich marszów”, już pręży służbowe muskuły …

„Ewa Gawor, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w ratuszu, deklaruje, że marsz będzie pod stałą obserwacją urzędników. – Na bieżąco będziemy analizować, czy podczas zgromadzenia nie dochodzi do łamania prawa. Jeśli tak się stanie, podejmiemy decyzję o ewentualnym rozwiązaniu zgromadzenia. Liczę na to, że nie będzie to konieczne – dodaje urzędniczka.”

Organizatorzy MN na swojej stronie mówią, jak było i jak jest. Prezentują aktualny plan obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości Ojczyzny:

„Szanowni Państwo,

nasza organizacja w przeciwieństwie do organizacji liberalnych jest coraz bardziej ograniczana przez zagraniczne portale społecznościowe. Usunięto już setki stron o tematyce narodowej, a stronę legalnie zarejestrowanej redakcji Mediów Narodowych administratorzy portalu Facebook usuwają automatycznie. Ucina się również zasięgi stron, które administrujemy. To powoduje, że nasze treści trafiają do o połowę mniejszej ilości odbiorców niż w latach ubiegłych. Z tego powodu pragniemy zachęcić do wpisania się do systemu wiadomości elektronicznych, dzięki któremu będziemy mogli mieć z Państwem kontakt i przypominać o naszych działaniach poprzez korespondencję elektroniczną.

Z narodowym pozdrowieniem,
Robert Bąkiewicz
Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości

Jubileuszowa Msza Święta będzie celebrowana o godzinie 11:00 pod Sejmem RP przy Pomniku Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie. Zaraz po Mszy Świętej odmówimy różaniec w intencji Ojczyzny.

Po modlitwie nastąpi wspólny przemarsz do ronda Dmowskiego skąd o 14:00 ruszy Marsz Niepodległości.

Marsz zakończy koncert patriotyczny.

https://marszniepodleglosci.pl/

Zaproszenie na Marsz Niepodległości dla prezydenta Andrzeja Dudy jest nadal aktualne – wskazał Witold Tumanowicz, wiceprezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. W poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP poinformowała, że prezydent nie weźmie udziału w marszu.

„Zaproszenie dla prezydenta jest wciąż otwarte i będzie otwarte do samego końca. My, jako Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, już trzeci raz zapraszamy prezydenta na marsz. W latach ubiegłych prezydent kierował listy do organizatorów i uczestników Marszu Niepodległości. Pan prezydent jeszcze niedawno zapraszał na Marsz Niepodległości, a teraz zmienił zdanie i na marsz nie pójdzie. Może jeszcze raz uda się zmienić zdanie i może jednak pójdzie w marszupowiedział Witold Tumanowicz.”

http://www.radiomaryja.pl/informacje/w-tumanowicz-zaproszenie-na-marsz-niepodleglosci-dla-prezydenta-a-dudy-jest-nadal-aktualne/

A miało być tak pięknie, „wspólnotowo”, wszyscy razem wg. rojeń władz, od lewa do prawa wg. ale bez narodowców! Lewacy odmówili, pójdą sami. PIS nie wiadomo …  pewnie uczci marszałka i Lecha Kaczyńskiego pod srebrnymi dzwonami, jak zwykle. Może choć ongiś dzielna „Solidarność” nie stchórzy i pójdzie pod swoimi sztandarami.

Jak co roku marsz będzie transmitować TV Trwam, inne media będą jeno podglądać. Kto nie może pojechać do Warszawy, niech się przyłączy duchowo, niech się pomodli za Polskę, za Naród i …. za deklarujące swój patriotyzm władze.

Wiadomo przecież, rządzący też to wiedzą, że żadnej prawdziwej wspólnoty nie da się zadekretować pustymi słowami a jednocześnie przewrotnie niszczyć tę, która powstała spontanicznie, z odruchu serc.

 

 

 

Może Ci się również spodoba

56 komentarzy

 1. E.B pisze:

  @Cisza1

  Od początku było dla mnie jasne, że żadne wspólne obchody nie są możliwe. Prezydent zapraszał, bo może tak wypadało, ale opozycji i całej tej lewiźnie nie po drodze z niepodległością, a już na pewno nie z PiSem.

  W rezultacie mamy krajobraz Polski zbliżony do prawdziwego i nikt tego nie zagłaszcze.

  Jest prezydent i oficjalne obchody państwowe, jest PiS, który też po swojemu obchodzi to święto, jest opozycja, która właściwie ma to święto w nosie, i wreszcie są Polacy, zwykli Polacy.
  Taka jest dzisiaj Polska.

  Ja specjalnie nad tym nie ubolewam. Przyjmuję to do wiadomości. Jakoś rozumiem prezydenta.

  Ale Polsce są potrzebne dwa płuca, to socjalistyczne i trochę liberalne PiSu i to narodowe, konserwatywne.

  Rocznica uwidacznia podziały, bez niepotrzebnego pudrowania. Można z tego wyciągnąć wnioski. Mając nawet najlepsze intencje, obok społeczeństwa rządzić jest trudno.

 2. E.B pisze:

  Zareklamuję tu u Ciebie świetną notkę @Docenta zza morza, mówiącą otwartym tekstem: jak jest:

  https://www.salon24.pl/u/prognozydocenta/906113,czy-zydow-stac-na-potepienie-marksizmu-lub-brukselskiego-europeizmu

 3. nagor pisze:

  @cisza1
  Witaj , zapytujesz o prowokację na MN , ja zapytał bym , czy większe prowokacje od tych już popełnionych , a z tym marszem związanych są jeszcze możliwe ? Ta setna rocznica niepodległości na niby , zapowiadana była jako wielkie wydarzenie narodowe pod światłym przywództwem prezydenta (w domyśle rzadzących). Wychodzi , że będzie jak wiele innych zapowiadanych osiągnięć , wyłącznie w sferze werbalnej , deklaracji dobrych zamiarów .
  Konfrontacja z szykującą sie rzeczywistością nasuwa przypuszczenia o kierowanie się innymi motywacjami , (chyba nadrzędnymi) i determinuje zajmowane postawy , wyłączenia rządzących od żywego społeczeństwa .
  Widocznie „władza” ma innego suwerena w którego imieniu tą władzę sprawuje , a tubylcy , to podstawa istnienia tej kolonii i niech sami wierzą w tą niepodległość .
  Co tu jeszcze prowokować , chyba mordobicie .

 4. cisza1 pisze:

  @E.B
  ” Jakoś rozumiem prezydenta.”
  Wybacz ale ja nie rozumiem Ciebie. Co masz na myśli?
  Zbiera „kapitał” na następne 5 lat…

  „Ale Polsce są potrzebne dwa płuca, to socjalistyczne i trochę liberalne PiSu i to narodowe, konserwatywne.”
  Pardon… a co z PO i lewactwem; zapomniałaś o nich?
  Może jakieś trzecie płuco?
  Sami znikną? Zrozumieją, że bliżej im do szwabii?

  Wg. mnie, gdy PIS będzie nadal bardziej nienawidził organizacji narodowych niż swego „wroga na niby” (sparingpartnera medialnego), to tym polskim płucom w ogóle zabraknie powietrza.

  ps.Może 10 mln Filipińczyków tchnie w chore płuca nowe nadzieje a RP stanie się światową potęgą dzięki taniej sile roboczej? A Polacy z wizami za ocean?

 5. cisza1 pisze:

  @nagor
  Piszesz jak jest!
  „Warstwa rządząca” w rzeczywistości, po wielkiej wygranej stopniowo i planowo odkleja się od wierzących im ludzi, mami śpiących codziennymi występami, uroczystościami, medalami, muzeami, głupotami w TV. Jest wszędzie….
  Służy mocodawcom i nie chce się im narażać, to widać wyraźnie.
  „Walczy” z opozycją zgodnie z magdalenkowym scenariuszem, kocha UE miłością uliczną nie oczekując krzty szacunku.

  A Marsz tubylczych „faszystów”? I ten „bolesny problem” przyjdzie im chytrze rozwiązać.

  „Co tu jeszcze prowokować , chyba mordobicie .”
  Chyba nie, bo to zbyt proste i pachnie antifą.
  Może uda się skompromitować; jakieś antysemickie, rasistowskie haki czy cuś?

 6. anoX pisze:

  witaj Ciszo

  ”prowokacja .. mile widziana”

  Przetrenowali to wczesniej pod ambasadą rosyjską, a ”nasz” szef MSWiA Brudziński już przetrenował to w Lublinie.
  .
  .
  ps.:
  Że wszyscy pouciekali, jak szczury z okrętu nie jest dla mnie żadnym zaskoczeniem. To, że tak się stanie było widać i czuć od samego początku. Inaczej być nie mogło. Kolejność też mnie nie zakoczyła.

  Dla mnie probierzem ich intencji („naszych” z dobrej zmiany) była sprawa genialnego w mojej ocenie pomysłu Jana Pietrzaka zbudowania w Warszawie na 100-rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku Łuku Triumfalnego http://www.luktriumfalny1920.pl/.

  http://www.radiowarszawa.com.pl/wp-content/uploads/2017/09/luk-triumfalny.jpeg

  Ponieważ wiedziałem, że conajmniej w okrągłe rocznice „10 kwietnia”, spora część z nich biega za Jarosławem Kaczyńskim na Cmetarzu Wojskowym i Powązkowskim, wykorzystując tą widzę nie raz i nie dwa też tam byłem. Ponieważ nigdy nie zdejmowałem czapki przed wejściem do jakiegokolwiek urzędu, to i nie miałem zahamowań pytać. I pytałem (ostatni raz w 96-miesięcznicę) np.; Karczewskiego, Glińskiego, Błaszczaka, Brudzińskiego, Sasina i wielu, wielu innych (zdarzało się, że posłowie i senatorowie przyjeżdzali pod cmentarze dwoma autokarami; „naszych” dziennikarzy tez), co z pomysłem Jana Pietrzaka i dlaczego siedzą cicho?. Koniecznie chciałem to pytanie (i jeszcze inne) zadać obecnemu ministowi nauki i czegoś tam jeszcze [w jednej osobie byłemu ministrowi sprawiedliwości za czasów Tuska (2011-2013)] – J. Gowninowi, ale nigdy go tam nie widziałem !! (moze i kiedys byl, ale nigdy, gdy bylem ja).

  Wynik tych rozmów: oni mają nas wszystkich za idiotów. Tym pytaniem kończyłem każdą rozmowę z wyjątkiem jednej.
  Tylko jedna osoba odpowiedzieła mi, że też tego nie rozumie (nie z wymienionych powyżej), ale nie była skora do dalszej rozmowy na ten temat.

  Łuku im nie daruję .. „10 kwietnia” też ..

  pps.: o naszej przyszłości też już myślą
  https://polskatimes.pl/prezes-pis-jaroslaw-kaczynski-w-sieci-naszym-kandydatem-na-prezydenta-polski-w-2020-roku-bedzie-andrzej-duda/ar/13324002

 7. E.B pisze:

  @Cisza1

  Wybacz, że tu ją zareklamowałam. Mogłam to rzeczywiście zrobić u siebie.

  A co do Żydów w rządzie, to być może są tam ludzie żydowskiego pochodzenia. Ale jeśli czują się Polakami to mnie to nie przeszkadza. Znam ludzi pochodzenia żydowskiego, którzy robią dużo dobrego dla lokalnej społeczności. A więc nie wszyscy są be.

  A co prezydenta, to rozumiem jego obawy, że mogą być prowokacje i będzie w to jakoś zamieszany. A w świat popłynie informacja, że polski prezydent afirmuje faszyzm itp.

  W Polsce nie ma trzeciego płuca. Jest Targowica.

 8. nagor pisze:

  @E.B 18:45
  ==prezydent afirmuje faszyzm itp.==
  To jest ten faszyzm , czy go nie ma ? jak rozumiesz jego obawy , znaczy jest . Mamy w kraju podstawy , aby jakiś ruch związany z MN nazwać faszystowskim , czy jesteśmy wrażliwsi na to co ktoś nam imputuje , bo sami nie potrafimy dokonać oceny .

 9. piko pisze:

  Mamy republikę okrągłego stołu a nie RP. Mamy większość rodaków należących do partii Status Quo. Póki nie pierdyknie będzie sobie gniło. Co znaczy gniło? – to znaczy że będziemy w trybach eurokołchozu, że będą rządziły partie świętego spokoju, partie socjalne. Co znaczy pierdyknie? – to znaczy poważny kryzys ekonomiczny, demograficzny.

  Uczestniczyłem w marszu 7.10. Będę na manifestacji 11.11. Po co? Żeby wam powiedzieć jak było.

 10. E.B pisze:

  @Nagor

  Nie bądź dzieckiem. Nie ma u nas żadnego faszyzmu, ale go nam imputują. Od tego są prowokacje.

 11. E.B pisze:

  @Piko

  Świetnie, że będziesz. Ja sobie pooglądam.

  To prawda, że to wciąż ROS i nie przecięliśmy jeszcze pępowiny. Ale żeby ją przeciąć potrzebne jest drugie płuco, bo naszym w rządzie brak odwagi i zdecydowania.

 12. cisza1 pisze:

  @Witaj AnoX-ie!
  Patrzę, czytam i oczy przecieram.
  Ale, po zastanowieniu nie dziwię się. Pamiętam dobre projekty „smoleńskie’, świetlne, lekkie, wymowne.
  A powstała masońska ciężka bryła, niby sarkofag, niby schody do….donikąd.
  Być może wg. nich Pietrzak jest od śpiewania a oni od wybierania projektanta (Marek Moderau, Jerzy Kalina). Zobacz moją notkę o brzydocie pomnikowej:

  https://httpciszawordpress.wordpress.com/2018/02/16/wazne-pomniki-dziela-sztuki/

  Pytasz, pytasz ale odpowiedzi nie dostaniesz. Oni nie muszą….nic nie muszą.
  Ważne, że Duda namaszczony, premier namaszczony. To, że uciekli, nie będą z Narodem nieważne:((
  Pozdrawiam

 13. cisza1 pisze:

  @E.B
  „Ale jeśli czują się Polakami to mnie to nie przeszkadza”

  Mi by to też wcale nie przeszkadzało:)))) Nie znamy przecież dokładnej i prawdziwej genealogii wybranych władz…. wiesz, ze to nie jest tematem tej notki.

  „że polski prezydent afirmuje faszyzm”
  Teraz to już niemożliwe.
  Nie pójdzie, bo przecież „nie afirmuje faszyzmu” – to dopiero gorący i łakomy news.
  A gdzież on, ów faszyzm?

 14. Tadeusz_K pisze:

  @cisza1
  @nagor
  Witam Was Przyjaciół, no bo któż jak nie Wy?
  *
  Czytam i staram się usilnie Was zrozumieć.
  *
  Po pierwsze primo:
  „Prowokacja na Marszu Niepodległości byłaby mile widziana”.

  *
  Mało, że widziana, ale pożądana z całą pożądliwością (jak Zuzanna w kąpieli).
  Mniemam, że gawron, jej służba i kacapsztyk dopilnują właściwej frekwencji i stosownego wyposażenia watahy.
  Mniemam również, że dostaną bratnią pomoc z wafen SS z Berlina jak to już miało miejsce za chyżegoRuja.
  ______________
  Ale to mały pryszcz 11 ty-zostawmy to.. jeszcze o tym pogadamy po 11tym.
  *
  Ja rozumiem, że nie ma stanu dobrego, aby nie mogłoby być lepiej.
  Ale na litość napiszcie @cisza1 i @nagor jak to ma być?
  Jak to ma ma być, gdy 30% społeczeństwa do kości przeżarte jest rakiem (istne próchno), 40% jakoś próbuję ratować co nieco z paleniska, a reszta bezwolna ogląda corridę (albo jakowyś serial brazylijski).
  -To nożyce wewnętrzne.
  *
  A teraz, ta zrakowaciała wewnętrzna powłoka 30% towa (pod przewodnictwem niewydarzonego szreka) uruchamia na dodatek drugie zewnętrzne ramię nożyc.
  Ramiona nożyc zaciskają się, a tu trzeba niestety działać efektywnie.
  Jest to zaiste ekwilibrystyka dla rządu.
  Byłoby całkowicie inaczej (i jestem pewien, że @cisza1 i @nagor byliby usatysfakcjonowani) , gdyby funkcjonowała reguła:
  w sprawach wewnętrznych idziemy na topory, a w sprawach zagranicznych stanowimy monolit.
  *
  No, ale niestety.
  Taki los Polski od czasów, gdy jeszcze stolicą naszego kochanego kraju (kochanego inaczej niźli kocha scerba od toalet) był Wawel.
  Pozdrawiam i życzę Nadziei.
  Nadziei bo to co dzieje się na Świecie świadczy o początku ostatecznego ostrzeżenia.
  Pod koniec 2019 oglądać będziemy początek upadku Babilonu.
  Serdecznie pozdrawiam.

 15. Tadeusz_K pisze:

  #Czy prowokacja byłaby mile widziana?#
  A no mamy następną prowokację.!
  Tworzy sięnieskończony ciąg prowokacji pawiana timmermansa (trymer_mansa)….
  Plichcie trzeba będzie wypłacić odszkodowanie za to, że nie uiścił odszkodowania tysiącom tym, których oszukał.
  Doskonała realizacja dyrektywy neomarksistów p/t:
  sądy mają być uprzedzone wobec OFIAR przestepstw”.
  -I gitowo!!!!
  Niechaj żyje junia! pod przewodem trymen_mansa!

 16. cisza1 pisze:

  @Tadeusz_K i wszyscy

  Odpowiem zaś tj. chyba jutro a teraz ku pokrzepieniu….

  Bloger @wilre na Niepoprawnych zamieścił taki komentarz do notki:

  „Dziś Straż Marszu Niepodległości to nie tylko Marsz Niepodległości 11 listopada. SMN to zabezpieczanie i organizacja innych marszy i wydarzeń. Szkolenia w okresie całego roku: strzeleckie, medyczne, z taktyki imprez masowych, łączności itd. SMN to samodzielne pododdziały specjalizowane. Już dziś wstąp w nasze szeregi.
  SZEF STRAŻY MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI
  WICEPREZES STOWARZYSZENIA
  Mateusz Marzoch
  tel.: +48 504 289 524
  e-mail: m.marzoch@marszniepodleglosci.pl
  WESPRZYJ
  ORGANIZACJĘ
  MARSZU
  NIEPODLEGŁOŚCI https://marszniepodleglosci.pl/strefa-sponsorow/

  Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/cisza/czy-prowokacja-na-marszu-niepodleglosci-bylaby-mile-widziana#comments

 17. nagor pisze:

  @Tadeusz_K
  Witam , napisałeś coś co jest wyobrażeniem stanu faktycznego ubranego w jakieś procenty i daleko im do tych dawniejszych jedynej siły przewodniej .Mam nadzieję , ze nie o taki wzór w tym wszystkim chodzi i trzeba się pogodzić z róznymi punktami widzenia w społeczeństwie .

  Jak w 100 rocznicę cała władza i wybrancy dystansują się od MN z natury prawicowego i niby tożsamego z rodowodem obecnej siły przewodniej , to z kim do cholery będzie im bliżej i kiedy ? Odpowiedz sobie na to pytanie i podaj rozsądne powody takiej izolacji /wyobcowania .
  Jak powodem będzie jakieś uwarunkowanie sytuacja wewnętrzną , wybacz ale to oni sprawują pełnię władzy w tej kolonii i obrażają się na tubylców ?
  Jak powodem bedzie uwarumkowanie zewnętrzne , to przekreśla ich jako władzę niepodległej Polski , bez względu na wszystkie aspekty i pomówienia chęć zachowań serwilistycznych ich zdominuje w kontrze do oczekiwań społecznych .

  My jesteśmy zagubieni , bo ta niepodległość zawsze była pozorną i zależną i nikt nie stawiał sprawy Polski jako wartość nadrzędną , teraz też tylko o pozory walczymy aby iść i trafić w to miejsce gdzie już dawno byliśmy .Tak wóz jedzie jak woźnica powozi .Ciągły halloween .

 18. E.B pisze:

  @Cisz1

  Oj to jakby Strzelcy Piłsudskiego. Obywatelska organizacja samoobrony :). I dobrze.

 19. Tadeusz_K pisze:

  @nagor
  #róznymi punktami widzenia w społeczeństwie .#
  *
  -jest granica punktów widzenia.
  Granicę tą wyznacza ofiara życia naszych przodków.
  Moja Polska jest jednowymiarowa.
  Jest to Polska zdobyta krwią i podarowanym życiem moich bliskich i krewnych.
  Często bardzo często zastanawiam się nad tym czy byłbym zdolen podołać ich wezwaniom.
  -A Ty?
  I stąd proszę Boga, aby nie wiódł mnie na pokuszenie.
  I tak sobie myślę, czy tacy czaskowscy (myślę, że tenże osobnik może stanowić macierz tego zbioru) rozumieją cokolwiek z tego?
  Ci czaskowcy olewają to moczem (w przenośni i dosłownie) na grobach tych, którzy stworzyli im pole do działania.
  #My jesteśmy zagubieni#
  – ja nie, ja mam nadzieję jak już wspomniałem.
  Jeśli miałbym cię zadowolić to musiałbym anihilować 30% ludności mieniących się Polakami (oczywiście papierowo).
  Ale religia nie pozwala mi na to.
  Ponadto powiedziałem, że mój koment nie dotyczy głównie tytułu wpisu, a Twojej permanentnej negacji stanu.
  O 11tym listopada jeszcze porozmawiamy jak minie (tak sądzę).

 20. nagor pisze:

  @Tadeusz_K
  Widzisz , z jednym nie możemy się porozumieć , a to coś co jest u podłoża okupione życiem wielu pokoleń , aby była Niepodległa . Czy jest? Kiedy była? Kiedy to mieliśmy w swoich rękach i co zrobiliśmy? Czy zawsze muszą być ofiary doceniane po fakcie jako wyrzut sumienia , bo w stosownym czasie szliśmy na kompromis z tymi co mieli zastawioną naszą niepodległość .
  Uparcie twierdzisz , że dzisiaj jesteśmy w innej sytuacji , kiedy ja uważam , że w podstawie jesteśmy w tym samym miejscu , pozorując niepodległość przy udziale tej władzy .Oszukujemy społeczeństwo pozorując/deklarując coś na co nie mamy siły sprawczej i wychodzi to co widać .

 21. nagor pisze:

  @Tadeusz_K

  ==Jeśli miałbym cię zadowolić to musiałbym anihilować 30% ludności mieniących się Polakami (oczywiście papierowo).
  Ale religia nie pozwala mi na to.==

  Strasznie się mylisz , mnie nie pszeszkadza tych 30% inaczej myślących , niech żyją w spokoju jak prawa nie łamią .Mnie pszeszkadza taka władza co nie potrafi ustalić zasad prawnych i ich skutecznie egzekwować , dając tym przyzwolenie na grabież i chaos organizacyjny .Takie pozoranctwo w okazywaniu troski o ład społeczny , pokrywany deklaracjami dobrej zmiany , która nic nie zmienia i wszystko jest w efekcie po staremu .
  Brak krytycyzmu w ocenach skutków i efektów , to prosta droga do demagogii . Każda władza w tym gustuje , a ta wyjątkowo głupio .

 22. cisza1 pisze:

  @Tadeusz_K
  ‚Byłoby całkowicie inaczej (i jestem pewien, że @cisza1 i @nagor byliby usatysfakcjonowani) , gdyby funkcjonowała reguła:
  w sprawach wewnętrznych idziemy na topory, a w sprawach zagranicznych stanowimy monolit.”

  Nie chodzi mi o żadną satysfakcję. Wiesz chyba… Chodzi mi o Polskę, po prostu. Ja pojmuję Ją jako kraj niepodległy i w miarę możliwości suwerenny.
  Popatrz: totalni na pasku szwabów, rządzący bez żenady w kieszeniach i całymi sercami z amerykańskim sanhedrynem.
  Obydwoje zaś bez UE nas nie widzą, mało …udają kłótnie, straszą polexitem ( jestem za, bo byłam przeciw aneksji zwanej akcesją).
  Obydwie „nienawidzące się” strony kochają ten antyludzki syf, każdy inaczej.

  A ja? Opisałam klasyczną już przewrotność PAD-a i tyle.
  „Prawica PIS” udaje prawicę, by podobać się „moherom”, gdy potrzeba ubiera się w ornaty i dwa razy dziennie kościoły nawiedza a – o święta hipokryzjo! – boi się ok. 1% niezależnych Polaków i ich „faszystowskich” haseł!

  Pozdrawiam
  Bóg Honor i Ojczyzna!

 23. Tadeusz_K pisze:

  @nagor
  #Mnie pszeszkadza taka władza co nie potrafi ustalić zasad prawnych i ich skutecznie egzekwować#
  *
  Zasady i prawa są ustalone, i spisane.
  Ale…
  Prawo egzekwuje władza sądownicza, która na tę chwilę jest zdegenerowana-zwykłe próchno..
  Ma pomroczność jasną.
  Problem w tym, że brak normalności wsród konstytucjonalnie ustanowionych egzekutorów realizacji tego prawa.
  Jakosik ogarnęła ich z nagła ciemnia rozumienia i czytania prawa ze zrozumieniem.
  W tym zaćmieniu umysłowym zmuszeni są co rusz zapytowywywać’ się osobników w TSUE (udających sędziów) , którzy nie mają nic wspólnego z polskim prawem.

 24. anonim pisze:

  własnie nie tak dawno (dziś) żydówka ogłosiła, że za jeden transparent, za jedną race rozwiąże Polakom Marsz Niepodległości.

  Moja prababcia (+90), jak to usłyszał, to powiedziała sama do siebie tak:
  za moich czasów, to chłopcy takie golili do łysego
  i wyłączała telewizor.

  ps.:
  AnoX
  w związku z powyższym nie pozostało nic innego, jak dać cynk szefowi MSWiN ”naszemu” Brudzińskiemu, żeby siły z Lublina pilnie przeniósł do Warszawy.
  Choć na chłopski rozum wydaje się, że tą informacje właściwie zrozumiał.

 25. cisza1 pisze:

  @ Drodzy i szanowni….

  myślę, że jest gorzej niż do tej pory myślałam. Zapowiadane świętowanie 11 listopada ….. w proszku a Duda po Hymnie gdzieś w lubuskim?

  Gdy niedawno prezydent żarliwie, jak to on „sanacyjnie” nadęty potrafi, w Łowczówku grzmiał, że gdyby „jakieś nieszczęście nas dotknęło”, to „czy młode pokolenie byłoby gotowe walczyć?”

  Kogo miał na myśli?
  „Młody PIS”, który przegrał w miastach? „Młody PIS”, który nie istnieje?
  Na pewno nie młodych potomków kodowców, nowoczesnych i innych POprańców.

  Kogo?
  Czyżby młodych chodzących na Marsze Niepodległości, tych, którzy „odkryli” Niezłomnych? Tak.
  Tych Polaków, których on i stare wygi z PIS wystraszyły się bardziej dbając o opinię UE i koszernych niż o sprawy polskie. Tych, spod faszystowskich haseł „Bóg Honor i Ojczyzna”, „My chcemy Boga” ?

  ps. przy okazji zob:
  http://niepoprawni.pl/blog/roman-z-usa/11-te-nie-bedziesz-polakow-w-konia-robil

 26. Tadeusz_K pisze:

  bufetowa gronkowiec z wasiawskiego ratusza sygnalizuje, że rozwiąże marsz niepodległości wedle bufrtowego rozeznaia. (czyli bez względu na zaistniałe okoliczności)
  Zależeć to będzie od tego jak alkohol mieszać się będzie z coca-cocacolą na st;e jej barku
  A policjanty? a policyjanty tym czasem idą na L4 i przeczekanie przeżarcia się w/w płynów!
  I fajowo jezd!
  A ve kacapsztyk!

 27. Tadeusz_K pisze:

  ja chazarska bufetowa rozhowiąże marsh- jak bum cycyk (było, nie było) , jak jezdem ghonkiewicz z tangiem,, i właściccielem kamenicy nieopodal pomnyka stalyna.. Haj !moi warsiawscy wybiórcy!
  Do się!

 28. Tadeusz_K pisze:

  Czy prowokacja na Marszu Niepodległości byłaby mile widziana?
  /
  Kończąc moje uwagi, żale i refleksje powiem tak:
  to jest żywotny intheres tych, którzy życzą Polsce, mojej Polsce, wszystkiego najgorszego!!!!
  Nazwiska i imiona (niektórych) osobników przedstawiłem.

 29. nagor pisze:

  @ co jest grane ? piszę ale nie widzę komenta .

 30. nagor pisze:

  @Tadeusz_K
  Witaj , można wszystko odkręcić jednym ruchem . Deklaracją Prezydenta , premiera , i Solidarności , że biorą w tym marszu udział .
  Tak , do tego trzeba być kimś .

 31. izaluka pisze:

  Tak Ciszo, tak. Będą prowokacje (wystarczy jedna, jak zapowiedziano) i Marsz zostanie rozwiązany. I to najprawdopodobniej na niemal samym początku. Co zrobi kilkadziesiąt tysięcy zgromadzonych ludzi?
  Zaprzańcy mają nadzieję na Majdan w Polsce już od 2015 roku.Kilka razy próbowali go wywołać, ale im nie wyszło. Myślę, że teraz, w poczuciu całkowitej bezkarności i po wyborach samorządowych, pójdą na całość.
  Brudziński będzie wyłapywał „faszystów”, ale to nic nie pomoże, a jedynie rozzuchwali prowokatorów. Sądzę, że „amunicja” jest już od dawna gotowa, miejsca i sposoby prowokacji dokładnie przygotowane, role rozpisane i przećwiczone.
  Nie chcę być Kasandrą, ale to może być koniec i tego rządu nieudaczników i Ruchu Narodowego, a dla nas Polaków koniec Polski. Obym się myliła. Obym.
  Pozdrawiam Cię serdecznie

 32. izaluka pisze:

  nagor 6 listopada 2018 o 20:22
  …”można wszystko odkręcić jednym ruchem . Deklaracją Prezydenta , premiera , i Solidarności , że biorą w tym marszu udział .
  Tak , do tego trzeba być kimś .”
  Nie wezmą. Nie są „kimś”. Są #$%^&*$#@. Szkoda słów.

 33. cisza1 pisze:

  @izaluka @nagor @Tadeusz_K

  Napisałam komentarz i znikł, był długi; teraz skrócę.

  Moja „słynna” intuicja mówi mi, że STRAŻ marszu nie pozwoli na prowokacje! Kamery uczestników i straży powinny i będą skierowane dokładnie tam, gdzie kamery merdiów lub nieoznakowanych telewizorni. Dyżurni „reporterzy” będą, jak zwykle czekać w umówionych miejscach (vide murzyn hasło, ruska budka …)

  Doświadczenie mówi, że udana prowokacja wymaga sfilmowania, by puścić news!
  Nieobecność rządzących i to, że policja ponoć choruje (1/3 na L-4?) dają prowokatorom carte blanche do działania !

  @piko opowie… TV Trwam, jak co roku będzie transmitować!

  Pozdrawiam wszystkich serdecznie

 34. cisza1 pisze:

  @ We Wrocławiu – już jest zakaz!

  W Warszawie urzędasy głośno pokrzykują, straszą ale to w rzeczywistości strach przed Narodem!

  Już o 11:00 Msza Święta i Różaniec pod Sejmem.
  Tego nie zakażą!

 35. izaluka pisze:

  anoX
  Łuk Triumfalny postawimy w prawdziwie wolnej Polsce.

 36. Tadeusz_K pisze:

  @nagor
  6 listopada 2018 o 20:1
  i @All
  Pojawił się jakiś mechanizm, który mówi, że zbyt szybko i zbyt dużo przesyłamy komentarze..
  Rada:
  -gdy napiszemy koment skopiujmy go do podręcznej pamięci.
  Gdy system oznajmi swoją głupotę ponówmy wklejenie komenta z pamięci do skutku.
  Akurat w tej chwili system również połknąl mi komentarz.

 37. Tadeusz_K pisze:

  cokolwiek by nie powiedzieć to:
  antypis się wzmógł na 11/11 i jest wielkie zapotrzebowanie na reżyserów i aktorów w randze hitlerowskich faszystów.
  Sugeruję schetynie nająć niemieckich bojówkarzy jak to już maiało miejsce, gdy grzesiu piastowałeś stanowisko mynystra do spraw wnętrych.
  Załatwili oni wówczas sprawę doskonale.
  Grzesiu masz wprawę, więc działaj.
  Ave szetino!

 38. Tadeusz_K pisze:

  Dziwne…na wskroś dziwne:
  chyżyRuj ciął wszystkich równo z gruntem jak kombajn (omijając mafie) i nikt nie strajkował.
  Policyja także była zadowolniona jakby jej ktoś do gęby nas…ał.
  Na czym polegał tenże fenomen?
  – tak sobie pozwolę zapytać bo nie rozumiem po ostatnim jego wygłoszeniu deklaracji i manifestu porównywalnym z manifestem z Ventotene spineliego..bohatyra juni jewropejskiej widniejącym na antePortas..

 39. Tadeusz_K pisze:

  dzisiaj putin w zastępstwie merkel składa hołd nieboszczykowi spinelliemu (utalentowanemu uczniowi SzkołyFranfurckiej):

 40. Tadeusz_K pisze:

  na czym polega kryzys policji:
  -a no na tym, że wszelakie menty typu mazguła, kacapsztyk, wielgus, szmid mogą sobie bluzgać i plwać na policję, a ona musi zachować stoicki spokój, mimo iż te plwociny zanieczyszczają jej obraz reakcji..
  W czasach chyżegoRuja i widelca szetino sprawa była prosta.
  HujVerchowstad_Ze_stada nie protestował wówczas.
  Dzisiaj policja narażona jest na dodakowy stres=reagować bez reakcji.
  Skończmy wreszcie z tą poprawnością.

 41. cisza1 pisze:

  @Tadeusz_K

  Błagam ….
  Przestań już karmić mnie lewactwem!
  Brzydzę się poglądami i czynami wszelkich „obywateli” i dlatego nie chcę tracić ani chwili na pisanie o oczywistych, nawet dla przeciętnego prawicowego blogera, wrogach Polaków.
  To chyba jasne…
  Nie chciałabym po raz któryś tłumaczyć się dlaczego nie trawię zniżania się do pisania o tych typach a nawet do czytania wpisów o nich Twoją dziwną „polszczyzną”.
  Mamy już i tak zbyt wiele ciągłej jatki medialnej, naparzania się, walki na niby, udawania i kłamstw.
  Wybacz ale piszę, co czuję.
  Dziękuję za zrozumienie.

  Mamy teraz bardzo poważny problem.
  Problem z wolnością!
  Lewakom wszystko wolno a Polakom – nie. I władze to tolerują.

  To już nie jest tylko typowa przepychanka PO-PIS ale wyraźna kapitulacja władz!
  Dysponują przecież policją, służbami, różnymi tajniakami to niech u licha wezmą się do roboty i zawczasu wykryją prowokatorów!

  Na razie tylko się boją, obawiają…. wstyd,żenada.

  Zob:
  https://www.salon24.pl/newsroom/908528,premier-nie-wezmie-udzialu-w-marszu-niepodleglosci-w-obawie-przed-prowokacja
  źródło: GaPol

  Kończę i ufam, że weźmiesz pod uwagę moją, kolejną już prośbę.

 42. Tadeusz_K pisze:

  i znowu policyjne refleksje i te L4.
  Sądzę, że morale Wojska Polskiego sprosta zadaniom nie tylko swoim, ale i policji.
  A tym samym WP winno przejąć profity policji skoro ta ostatnia nieudolna i nie gwarantowana jest.
  Wy policyjanty mierzcie żądania swe na zmiary Państwa.
  Komu wy służycie? -varchołowi Ze stada?

 43. Tadeusz_K pisze:

  @cisza1
  Przestań już karmić mnie lewactwem!#
  Niczym cię nie karmię i nie wiem tak dokładnie co Twoją strawą jest.
  Wg mnie jesteś za, a nawet przeciw wedle klasyka z rodu valensów.
  I cóż ja mogę w sytuacji tej?

 44. Tadeusz_K pisze:

  @cisza1
  piszesz, więc odpowiadam .
  A że nie głosujesz to jest twoja sprawa.
  Wtedy można narzekać na ile system pozwala.
  Pozdro.
  ps
  bardzo kocham facetki i facetów, którzy strzelają jako bohaterzy z lufy pod katem 90 stopni.
  Jest to domena kananejczyków zdegenerowanych synów Noego..

 45. Tadeusz_K pisze:

  @cisza1
  ????
  3 brakuje do siedmiu.____?
  Wkurzasz mnie swoim zachowawczym, asekuranckiem stanowiskiem.
  A tak wielokrotnie propagowałaś, że:
  mowa wasza ma być TAK albo NIE.
  Cóż się dzieje z Tobą Cisza/-czyżby jakieś granty? od varchoła_Ze_stada?
  Czy aby to wąż na pustyni pierdzi?
  Sorki za emocje.- T_K.

 46. cisza1 pisze:

  @Tadeusz_K

  „nie wiem tak dokładnie co Twoją strawą jest.”
  „Wg mnie jesteś za, a nawet przeciw wedle klasyka z rodu valensów.”
  Wyhamuj, proszę.
  Zrozum, że NIE KAŻDY (np. ja), kto nie chwali PIS jest za PO i totalnymi.
  Czy tak trudno to zrozumieć?

  „A że nie głosujesz to jest twoja sprawa”.

  Pudło „wysoki sądzie”
  Wg. prawa, kto w czasie wyborów samorządowych przebywa poza miejscem…..itd. itd. NIE może głosować. Takie są przepisy.
  A więc zrozum, że to „nie moja sprawa” a Twój atak to zwykłe pudło :)))

  „W przeciwieństwie do wyborów parlamentarnych, podczas wyborów samorządowych nie możemy uzyskać z właściwego urzędu gminy zaświadczenia o prawie głosowania i wybrać dowolną komisję, w której zamierzmy oddać głos. Wynika to bowiem ze specyfiki wyborów samorządowych, w których co do zasady wybieramy przedstawicieli z najbliższego otoczenia”

  https://serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad/artykuly/1239294,glosowanie-poza-miejscem-zameldowania-wybory-samorzadowe-2018.html

  Przykro mi, że znając moje pisanie NIC nie zrozumiałeś i robisz mi zarzuty, jako osobie.
  Ja NIGDY nie krytykowałam Ciebie jako człowieka, krytykowałam komentarze o lewactwie, nie na temat notek pisane dziwnym językiem. NIE krytykowałam, gdy umieszczałeś je u siebie!
  Nie pierwszy raz proszę Ciebie o to samo; kiedyś wklejałeś mi ogromne portrety lewactwa, pamiętasz?

  Przejrzyj wpisy….
  Nie podzielałam Twoich poglądów i tyle.

  ps.
  Jako autorka notki mam prawo odnosić się do komentarzy.

 47. Tadeusz_K pisze:

  @cisza1
  Jako autorka notki mam prawo odnosić się do komentarzy.#
  *
  Jasne, nie może być jnaczej.
  To jest Twwoje „suwerenne” prawo.
  Ująlem toto w cudzzysłowie ponieważ nkt nie wie na czym to suwerenne polega.
  I tak dywagujemy o suwerenności od lat jaruzela 89
  Istotą winno jednak być to, że nikt inny jak niźli peló. peło,peło!

 48. Tadeusz_K pisze:

  @cisza1
  7 listopada 2018 o 11:23

  Czy tak trudno to zrozumieć?
  *
  istotnie trudno…
  Amen.

 49. cisza1 pisze:

  @Tadeusz_K

  Ostatnia moja odpowiedź.
  Mam nadzieję, że teraz pojmiesz i dasz mi wreszcie spokój z „bluzgami”: peló. peło,peło!.

  Zapraszamy na stronę inicjatywy narodowej federalizującej wszystkie ruchy na prawo od PIS!

  https://www.salon24.pl/u/wawel/908582,zapraszamy-na-strone-nowej-inicjatywy-narodowej-majacej-zjednoczyc-wszystkich-na-prawo-od-pis

  Nasza nowa strona z inicjatywy @wawela.

  https://rzadwygnanyrp.wordpress.com/

  EOT

 50. Tadeusz_K pisze:

  ghonkiewicz walcowana jeden na trzy, i jeden na dwa (kwestia rytmu) oraz cPetru od kasmeruna sześciu króli na wielbłądzie i osłach wytyczają standardy jewropejskie jako … ostatnie ogniwa łańcucha pokarmowego.
  Nieśmiało powiem również za ghonkiewicz EOT, a co mi zależy? -jeśli kmuś nie leży.
  ps
  wedle hazarki ghonkiewicz wahszawa dość się wyciehpiała (a szczególnie jak ghonkiewicz wysyłała ludzi pod mosty) i koniec, i basta z mahszami w wahszawie.
  EOT!
  🙂
  @cisza1
  a co mi Ty tu eotujesz.
  Zadałaś pytanie w swoim wpisie i na Twoje pytanie adekwatnie, i celnie odpowiedziałem-proroczo wręcz! (no nie zaprzeczysz).
  Czego jeszcze oczekujesz?
  Jesteś za, a nawet przeciw?-jak to z Tobą jest?
  No i nie linkuj, a mów co masz do powiedzenia.
  Nie mam zamiaru zakładać dodatkowych kont.

 51. Tadeusz_K pisze:

  słucham i nie dowierzam jak duchaczka ghonkiewicz próbuje wyduchać Polaków , a dudkiewicz ich wydudkać.
  Jak toto się ma do demonstrowania dewiacji seksualnych jako wzohu do naśladowania?
  Aaaa! hozumiem!,hozumiem!- w tym ostatnim przypadku mamy popahcie pawiana timmermansa!

 52. izaluka pisze:

  Po przeczytaniu Twoich komentarzy do @cisza1 oraz stwierdzeniu, że naraz obecnych jest tutaj góra trzech autorów (łącznie ze mną) mam nieodparte wrażenie, że działasz na szkodę Polskim Tekstem, co po dłuższej nieobecności stwierdzam z dużą przykrością i zaskoczeniem. Szkoda.

 53. izaluka pisze:

  Mój powyższy komentarz odnosi się do @Tadeusz_K

 54. Tadeusz_K pisze:

  @izaluka
  -odebrałem, zapisałem.
  Wszelkie inne pretensyje kierować do firmy gawor_ ghonkiewicz & czaskowski.
  Ja nie mam nic wspólnego dla których czarne jest białe -i vice versa.
  A tym bardziej do trójwartościowej logiki Łukaszewicza=jest prowda, tyz prowda i gówno prowda..
  Jestem logicznym rasistą.
  Niebawem i to powyższe zostanie zabronione, czyli logiczne myślenie.
  Na dzisiaj Amen.

Dodaj komentarz: