Przejdź do paska narzędzi

Komentarz tygodnia Witolda Gadowskiego – 3.10.2018

 

 

O rzekomej kompromitacji premiera na ujawnionych taśmach, o tym czy III RP kiedykolwiek powstała, o sukcesie polskich siatkarzy na mistrzostwach świata, o głosowaniu na temat obowiązkowych szczepień, a także refleksje po wizycie na wybrzeżu.

Może Ci się również spodoba

23 komentarze

 1. cisza1 pisze:

  @ wolno kręci….nawet komentarz mi nie wszedł.
  Powiedz, proszę @E.B, czy to jest to samo?
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=23952&Itemid=100

 2. E.B pisze:

  @Cisza2

  Tak, to jest to.

  Wkleję więc ten artykuł ze strony pana Dakowskiego:

  „Witold Gadowski: Jesteśmy Narodem Naznaczonym. Czas na Powstanie

  ,,Proszę mi wskazać moment, w którym rozpoczęła się polska niepodległość – taki moment nie istnieje, bo nie rozpoczęło się bytowanie niepodległego państwa polskiego. Sami musimy go stworzyć poprzez powstanie mentalne, moralne, kulturalne – Powstanie 2.0, w którym nie chwytamy za karabiny, ale chwytamy się za głowy i w naszych głowach dokonujemy powstania – wielkiego mentalnego powstania przeciwko „Republice Okrągłego Stołu” i jej luminarzom” – mówi w ,,Komentarzu tygodnia” Witold Gadowski.

  ,,Pora zniszczyć wszystkie ustalenia Okrągłego Stołu. Niepodległości nie zdobywa się jednego dnia. Kładziemy się spać w PRL, a budzimy w III RP – większej bzdury, z punktu widzenia historyka, nie można usłyszeć. Ani jednego wystrzału? Ani jednej ściętej głowy? Ani jednej postaci wiszącej na szafocie? Tak się odbywają rewolucje i zdobycie niepodległości? Niepodległość, która nic nie kosztuje, jest nic niewarta. Dlatego ciągle wracamy w roku 100-lecia niepodległości do 1918 r. Tam coś się wydarzyło. Tam postawy takie jak Geremka, Michnika, Kuronia nie tylko, że nie były popularne, ale skutkowały tym, że albo się uciekało na Wschód, albo kulka w łeb.

  Tak było. A dziś?” – stwierdził dalej Gadowski.

  ,,Pora wreszcie, aby to całe towarzystwo wymieść z polskiego świecznika, aby nie-Polacy nie obsługiwali funkcji Polaków. My, wszyscy Polacy, musimy się zebrać i dokonać powstania za pomocą głów. Zacząć tworzyć własną niepodległą kulturę, własne niepodległe myślenie i przestać słuchać tego, co nam opowiadają z ekranów telewizyjnych – bez wyjątków – bo telewizja służy indoktrynacji” – przekonywał dalej.

  ,,Musimy wspólnie w Warszawie, w Krakowie, ale i na Antypodach, w Nowym Jorku, Genewie, we Francji, Skandynawii – wszędzie tam, gdzie już was znam i widziałem wspaniałych Polaków, żebyśmy wszyscy zaczęli myśleć nad tym, jak wywalić w kosmos „Republikę Okrągłego Stołu”, która jest dowodzona przez coraz bardziej agresywne Niemcy we współpracy z agenturą rosyjską i stworzyć niepodległą III RP. Polska niepodległość dziś ma szansę. Jest to okno historii, które się otworzyło. Jesteśmy także wyjątkowym narodem w skali Europy, o czym wiemy.

  Nie jesteśmy „Narodem Wybranym”, jesteśmy „Narodem Naznaczonym”. Ta szczególna sytuacja, która ma miejsce dziś w Polsce, że jesteśmy jedynym tak katolickim narodem, obliguje nas do tego, żeby nie siedzieć w domach, żeby nie grzęznąć w wygodnym spokoju, ale żeby działać, by być aktywnym. To my musimy rechrystianizować Europę – nie ma innego wyjścia” – mówił publicysta.”

  Podobnie uważam. Samym narzekaniem niewiele się osiągnie. Redaktor Gadowski chce wyruszyć w Polskę z takim właśnie przesłaniem.
  Co się z tego wykluje, to zobaczymy.

  Nasz portal PT mógłby służyć takiej właśnie sprawie. Jak to zrobić, to już sprawa do dogadania.

 3. E.B pisze:

  @Cisza1

  Sorry, oczywiście @Cisza1, Coś mi się „omskła” klawiatura :)).

 4. nagor pisze:

  @ a jednak rewolucja
  trzecia siła ? z etyką się zgadzam , ale nie Kościołem instytucją .

 5. E.B pisze:

  @Nagor

  A Tobie zaś coś nie pasuje :)).

  Ja popieram red. Gadowskiego. Taka rewolucja jest niezbędna. To nasz czas.

 6. nagor pisze:

  @E.B
  No piszesz , że jest niezbędna . Ja też tak uważam , ale na naszym podwórku w pierwszej kolejności . Chrystianizacja europy , to nie polityka a danie przykładu .Kiedy za cel stawia się chrystianizację to domena kościoła ,a coś Witek poplątał , albo musiał poplątać ,aby mieć sponsora.Nie o wyprawy krzyżowe na Europę nam chodzi .Jak to jest to , to nie mój czas .To nabijanie w butelkę .

 7. cisza1 pisze:

  @E.B
  Gadowski kiedyś propagował nowy mesjanizm a teraz rechrystianizację Europy.
  Niech pokaże, jak planuje to robić w praktyce, w działaniu.

  Przypominam wspaniałe inicjatywy młodych świeckich Polaków, którzy bez żadnego apelu KEP, nie przez manifesty ale przez wspaniałe działanie poruszyli świat – Różaniec do Granic (dotarł ostatnio do Belgii).
  Z tej inicjatywy powrotu do Boga i wiary powstała Holy League of Nations – już są 44 kraje!

  Ludzi pociąga przykład, rzadziej słowa!
  ?fit=300%2C226

  ps.Kulturalna krytyka nie oznacza narzekania!
  Niezgoda na kłamstwa, na jazgot i zamęt to też nie jest narzekanie.
  Nie zliczę, ile razy pisałam o wspaniałych młodych Polakach-katolikach, o ich wspaniałych „zaraźliwych” inicjatywach, bez żadnego wsparcia instytucjonalnego.

 8. E.B pisze:

  @Nagor

  Oj, tam. Przede wszystkim chodzi o nasze podwórko. A chrystianizacja Europy to ma być właśnie przez przykład i niezgodę na różne tam gender i inne głupoty.
  Tak to rozumiem. Mieści się w tym też to, o czym pisze Cisza.

 9. E.B pisze:

  @Cisza1

  No właśnie przez przykład i tak jak napisałam wyżej.
  To ma być rewolucja w sferze przede wszystkim kultury szeroko pojętej i mentalności. Jeśli zmieni się sposób myślenia wielu Polaków, to reszta przyjdzie sama. Z marszu.

 10. nagor pisze:

  @E.B
  Wybacz , czytamy to samo napisane a odbieramy coś całkiem innego . Pani utożsamia własne wyobrażenia a ja staram się pojąć przekaz tekstu .
  trzecia siła – to ani pis ani platforma , czyli rokosz albo zadyma pod auspicjami kościoła (chrystianizacja) ,
  który dopasuje się do wszystkich których wybierze ?
  Wolne żarty z kartką wyborczą ?
  cel – Misja na Europę w kraju nie ruszać . Pis-u ?
  Mówisz o zmianie myślenia polaków i coś samo przyjdzie . Co konkretnie w ich myśleniu jest nie tak, co trzeba zmienić i na co?
  Z marszu to wchodził żwiązek radziecki i niemcy , czy o takim marszu mówisz? To na kogo ruszamy .
  Jakas nowa ułuda .

 11. E.B pisze:

  @Nagor

  No to jeszcze raz:

  ‚My, wszyscy Polacy, musimy się zebrać i dokonać powstania za pomocą głów. Zacząć tworzyć własną niepodległą kulturę, własne niepodległe myślenie i przestać słuchać tego, co nam opowiadają z ekranów telewizyjnych – bez wyjątków – bo telewizja służy indoktrynacji” – przekonywał dalej.

  ,,Musimy wspólnie w Warszawie, w Krakowie, ale i na Antypodach, w Nowym Jorku, Genewie, we Francji, Skandynawii – wszędzie tam, gdzie już was znam i widziałem wspaniałych Polaków, żebyśmy wszyscy zaczęli myśleć nad tym, jak wywalić w kosmos „Republikę Okrągłego Stołu”, która jest dowodzona przez coraz bardziej agresywne Niemcy we współpracy z agenturą rosyjską i stworzyć niepodległą III RP. Polska niepodległość dziś ma szansę. Jest to okno historii, które się otworzyło. Jesteśmy także wyjątkowym narodem w skali Europy, o czym wiemy.

  Nie jesteśmy „Narodem Wybranym”, jesteśmy „Narodem Naznaczonym”. Ta szczególna sytuacja, która ma miejsce dziś w Polsce, że jesteśmy jedynym tak katolickim narodem, obliguje nas do tego, żeby nie siedzieć w domach, żeby nie grzęznąć w wygodnym spokoju, ale żeby działać, by być aktywnym. To my musimy rechrystianizować Europę – nie ma innego wyjścia” – mówił publicysta.”

  Jak się do tego mają Twoje uwagi?

 12. nagor pisze:

  @E.B
  ostatni akapit – suma treści To my musimy re…….
  przedostatni – wywalić w kosmos – wszystkich won , to kto ma zostać – ochotnicy do realizacji ostatniego akapitu
  pierwszy akapit – powstanie głów – wyłączyć telewizor

  a jaki to wyżej ma sens jak w poprzednich akapitach naigrywał się , że nikt nie wisi, poległ , nie siedzi . Znaczy nasze głowy są do dupy i jak je sobie sami utniemy to zrozumiemy błędy .

  etyka nie pozwala na wolność ?

 13. E.B pisze:

  @Nagor

  Redaktor rzucił pewne hasła. Ich realizacja to następny etap. W jaki sposób ma się to odbyć, to pewnego rodzaju burza mózgów. Coś się z niej wykluje.

  Mnie podoba się, że zaczyna nazywać się rzeczy po imieniu, że mówi się otwartym tekstem, że PRL jeszcze wcale się nie skończył, że zmieniła się nazwa, ale pozostali ludzie, którzy mają swoje znaczące wpływy.
  I że coś trzeba zrobić z naszym myśleniem, bo ono jest zaczadzone wciąż komuną i jej współczesnym spadkobiercą, Europą Spinelliego. Bo daliśmy się nabrać apologetom liberalizmu, NWO itd.

  Każda zmiana zaczyna się najpierw w głowach. I o to chodzi, moim zdaniem, Witoldowi Gadowskiemu. I ja się z tym zgadzam. I my tu możemy pomóc.

 14. nagor pisze:

  @E.B
  Redaktor jedzie w polskę robić rewolucję , no rewolucyjkę w pojmowaniu stanu , który jest obecnie .
  Rewolucyjka ma negować wszystkich , bez żadnych wyłączeń dzisiejszego estabilismentu .Głownie pis , po ,lewica itd pod zasłoną wyprawy krzyżowej na Europę jako „naród naznaczony” . Naród co nie obalił okrągłego stołu u siebie przez to „naznaczenie” , bo etyka nie pozwalała i kościół .

  To bicie głową w mur aby już nic nie zostało . Piszę wyraźnie , trzecia siła , czyli JK do kąta ? Nie narodowcy i patrioci , wiec kto , lub wokół kogo/czego ma być ten zryw . Znów pan z cienia zamiesza społecznie , bo będzie miał kartę przetargową zrywu . Albo , przed wyborami ,zdezorganizować tak wyborców , aby dzisiejsi nie wygrali ? unia przyklasnie i wesprze a zasługi dla Kościoła .

  Bądź realistką , nie o hasła tu chodzi ,a destrukcję tego co jest ,zamiennik dla niemocy opozycji . Bo tekst Witka , to dwa teksty , o innym charakterze i na innym polu , pomieszane w jednym .
  i Ty po linii , się zachwycasz , koniec wsparcia dla pis ? Bo nie powiesz , że to pisowska inicjatywa , taki zryw .

 15. E.B pisze:

  @Nagor

  Teraz zrozumiałam o co Ci chodzi.

  Ja nie uważam, że to jest przeciw PiS. Na PiS będziemy głosować bo nie ma innej opcji. Ale uważam, że Polacy powinni wyłonić spośród siebie jakieś stowarzyszenie pro polskie w założeniach , które będzie z jednej strony wsparciem dla PiSu a z drugiej jego recenzentem.

  Prawdziwą opozycją dzisiaj są ludzie umiejscowieni w strukturach aparatu sprawiedliwości, sądach, być może wciąż w służbach i gospodarce, bankach itp.
  Ale to jest opozycja wroga i destrukcyjna, z którą trzeba walczyć na poważnie.

  Potrzebna jest innego rodzaju opozycja. Taka, o której piszę wyżej.
  PiS, jak każda partia władzy, podlega prawom, jakie taka władza kreuje, również demoralizacji.
  Mogą tam też być ludzie przekupni, głupi itd. Nie wszyscy są ideowcami. I trzeba mieć nad tym kontrolę, poprzez obecność w parlamencie i nacisk społeczny.

  Tego nie da się zrobić, jeśli społeczeństwo będzie głupie i otumanione. Trzeba zmienić sposób myślenia i uświadamiać Polaków, żeby odkryli swoją prawdziwą tożsamość i swoją wartość. Nie wypadliśmy sroce spod ogona.

  Międzywojenna Polska wychowała pokolenie Kolumbów, wspaniałe pokolenie, któremu wiele zawdzięczamy do dzisiaj.
  I oto wszystko tu chodzi, moim zdaniem. A Ty wyciągasz jakieś dziwne wnioski i jeszcze podpierasz się swoją fobią anty kościelną.

 16. nagor pisze:

  @E.B
  Do głosowania na pis to jeszcze rok . Tam też są pomoczeni okrągło stołową potrawą. Więc jak pis będzie stał zachowawczo z boku do podobnych treści i się nie włączy , to , to jest przeciwko niemu . Nie spokojowi kilku dupków i układów wewnątrz pisowych , a postrzeganiu całej partii .
  Na tym polega ten zamysł i to pomieszanie w treści . Jak sprzątać po okrągłym , to sięga też mentalności hierechów i całej gamy instytucji co wymieniłaś .Ja nie mam fobii any kościelnych ,ale rozdzielam pola aktywności i żadne „naznaczenie” nic nie wnosi dobrego w sferę polityki .

  Twierdziłem i twierdzę , że jest ta trzecia siła co z braku laku wesprze pis . Ale w przypadku powstania alternatywy , to pis straci najwięcej udając/ pozorując , że to co ma teraz to jego siła . Wszystko zanosi się na grzech zaniechania niektórych b.ców ,co zrażają swoją postawą i o tym ciągle mówi Witek . Skutek , groch o ścianę . Ludzie powoli się uczą i pójdą w dym za takim , jak kiedyś Wałęsa i z takim samym skutkiem . I nic nie poradzisz działaniem w ostatniej chwili , jak kiedyś Michnik kontra Tymiński .

  Pogadamy za rok jak Bóg da , ale to będzie za późno po dzisiejszej euforii .

 17. Trzmielka pisze:

  @E.B

  Gadowski słusznie mówi, że nie jesteśmy w żadnej III RP, tylko w Republice Okrągłego Stołu. Tylko – jak sądzę – to już nie postkomuniści są największą przeszkodą przy zdobyciu suwerenności. Na skutek umowy Okrągłego Stołu dużo potężniejsze siły zaczęły działać w cieniu. To ukryte siły obcych agentur.

  Sytuacja jest bardzo podobna do tej z drugiej połowy XVIII wieku. Pseudoelity na usługach obcych państw, Próba naprawy Rzeczpospolitej (w tym Konstytucja), Targowica wzywająca obcej interwencji. A Gadowski proponuje nam Konfederację Barską… My już dawno ją zadeklarowaliśmy. Tylko jak dotąd siły szczupłe…

  Gdybyż udało się połączyć różne cenne inicjatywy obywatelskie, których jest wiele, w jeden Ruch Odnowy! Ale wciąż jednym nie jest po drodze z drugimi…

 18. E.B pisze:

  @Trzmielka i @Nagor też

  Dobrze to analizujesz. Mamy do czynienia z tym co zawsze. Niemcy, którzy zawsze parli na wschód i to oni w głównej mierze stali za rozbiorami. Katarzyna II to przecież też Niemka.
  A Unia to Niemcy w nowej odsłonie. W tle jeszcze Rosja, ale moim zdaniem mniej groźna w obecnej sytuacji, choć zawsze gotowa wziąć swoje.

  Są też inne zagrożenia, które podobnie jak wtedy, mają swój udział w osłabianiu i uzależnianiu Polski. Wtedy to masoneria, drezdeńska loża Okrągły Stół (sic!).
  Dzisiaj to, co zrodziło się z masonerii i ona sama też.

  Mówisz Konfederacja Barska. No jest coś na rzeczy. Tylko nie zbrojna a mentalna i kulturowa.

  My jesteśmy zdeprawowani przez komunę. Jedni bardziej, drudzy mniej, ale wszystkich to g… dotknęło. Jak mówił kiedyś mój kolega opozycjonista: Jak jesteś zanurzony w gównie po szyję to musisz się ubrudzić.

  Po Okrągłym Stole nikt nas z tego g… nawet nie próbował wyciągnąć, a nawet wręcz przeciwnie, zmieniono tylko kolor g…..

  Teraz próbujemy, ale jest to bardzo trudne. Dlatego podoba mi się inicjatywa Witolda Gadowskiego, bo ona próbuje nas z tego mentalnego g… wyciągnąć.

  Nie zbudujemy niepodległości bez prawdy o nas, naszej prawdziwej historii, o obecnej sytuacji. Nie zbudujemy jej bez oparcia na wartościach.
  Niepodległość dla mnie zacznie się wtedy, kiedy powróci znaczenie honoru.

  Przez wszystkie lata po wojnie aż do teraz, tuczono nas kłamstwem. Odwracano znaczenie słów. Gubimy się w tym do dzisiaj.

  I taka rewolucja mentalna jest nam niezbędna. Bez tego nic nie będzie.

  Łamy naszego PT mogą służyć tej sprawie. Może u nas się dogadają?
  Może taka będzie nasza rola? Kto wie.

 19. piko pisze:

  Byłem na Marszu Niepodległości 7.10.2018 który zorganizowała Wolność. Uczestników niewiele – może 300 -700 osób. Na koniec pod Kolumną zabrał głos JKM. Słusznie zauważył, że w czasie marszu mijały nas gromady ludzi którym świętowanie tego zdarzenia, szczególnie w tym dniu, było zupełnie obojętne i być może niezrozumiałe.

  Ludzie zostali uśpieni (kupieni?) chwilowym spokojem i względnym dobrobytem. Nie chcą zmian, zapewne uważają że brukselscy socjaliści są lepsi od polskich socjalistów. I tak to się dzieje i będzie się dziać bez jakiegoś tragicznego przesilenia.

  Tomasz Sommer na koniec zasugerował, że może jest ostatni dzwonek żeby powołać jak w 1917 Radę Regencyjną.

  Początek można sobie darować. Wystąpienie od 1:08:00
  https://www.facebook.com/janusz.korwin.mikke/videos/240936916574355/?eid=ARBl5Ny8IdO-MVqfem5mQWTBEYk9V15fOSqdOr9N2oE7mO4uKI02rXmLL46oyeAa4RkjBJCqFIAGG1eM

 20. E.B pisze:

  @Piko

  Ja się wcale temu nie dziwię. Polacy nie znają swojej historii. Świętują 11 listopada, bo tak umownie przyjęto ten dzień za symbol odzyskania niepodległości.

  Kto się interesuje tym, że po internowaniu Piłsudskiego na 18 miesięcy w Magdeburgu coś się działo jednak na ziemiach Polski i nie tylko?

  Rada Regencyjna i jej zasługi są w cieniu, tak samo jak działania Dmowskiego i Paderewskiego. Wszystko przykrył mit Piłsudskiego.

  Ale nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, że gdyby nie Dmowski i jego działania na rzecz utworzenia wojska polskiego we Francji, sprzymierzonego z Ententą, to nie byłoby nas w Wersalu, bo Legiony były przypisane do Austrii i Niemiec, a więc sił, z którymi Ententa walczyła.

  Dlatego tak ważne jest poznanie prawdziwej naszej historii. Rola Prus w rozbiorach i wszystkie plany Niemiec dotyczące Polski wcale się nie skończyły. Dzisiaj realizuje je niemiecka UE.

 21. E.B pisze:

  I jeszcze jedno.
  Czy pan Tomasz wie, kto powołał Radę Regencyjną i komu w zamierzeniach miała służyć?

 22. piko pisze:

  @e.b
  Może napisz kto powołał Radę i komu miała służyć a ja to przekażę p. Tomaszowi.

 23. E.B pisze:

  @Piko

  On to wie lepiej ode mnie.

  Mnie nie kręcą te wszystkie około Korwinowskie wystąpienia. Ten czas już minął.

Dodaj komentarz: