Straszno i śmieszno – nowe stworzenie? — CISZA

Niemal od początku świata wszystkie stworzenia boże, wszelkie zwierzęta i bydło i świnie towarzyszyły ludziom i służyły im nie tylko za pokarm. Świat cieszył się z kolejnych odkryć ludzi, pachniał lasem, kwieciem i oddychał pełną piersią. Jedzenia przybywało, kultury przybywało a człowiek odkrywał kolejne cudeńka natury i …… także chemię. Powoli, to co dawniej było […]

via Straszno i śmieszno – nowe stworzenie? — CISZA

Może Ci się również spodoba

28 komentarzy

 1. nagor pisze:

  @cisza1
  Witaj , dobrze pokazujesz te pierdy współczesnej nauki są na usługach tych co płacą . To co opisujesz , to przekaz do Smartfonowej Cywilizacji w ,której to urządzenie zastępuje chęć poznania , bo ma gotowe odpowiedzi i podpowiedzi „właściwych” zachowań. Jak ktoś nie rozumie co powoduje trwanie zycia na tej planecie , bo tylko jego czas , jest tym czasem istotnym na którym się koncentruje , kazda głupota smartfonowa będzie wyrocznią .
  Dałaś stosowny cytat , dla niektórych ,z awersją do Pisma Świętego co zamyka ich procedurę przemyśleń . Więc dodam na ten temat inaczej uzasadnione .
  To światło Słońca – foton przekazuje energię zielonej roślinie (trawie) , trawa jest pokarmem niektórych zwierząt co stanowią początek łańcucha pokarmowego innych istot , nasz też . Jeżeli proces trawienia powoduje wydzielenie substancji wtórnej , to proces rozkładu nie zjedzonej przez zwierzęta trawy ma taki sam charakter wydzielania się substancji wtórnej do atmosfery , ziemi i wody . Krócej czy zwierze zje trawę czy ona gnije nie zjedzona , efekt jest ten sam , z jednym wyjątkiem , że zwierzę w swoim ciele gromadzi energię dla nastepnego konsumenta. Każde następne pierdniecie w cyklu pokarmowym jest odsuniętym w czasie tym pierwszym .
  Rządzą nami coraz bardziej „Światli” hochsztaplerzy dla jednego celu , zastąpić bydło na pastwisku innym stworzeniem bez świadomości .
  To jakiś obłęd opentańców ,dojdą do wniosku aby świat okryć czarną folią co nie przepuszcza światła .

 2. cisza1 pisze:

  @nagor
  Pięknie Tobie dziękuję za komentarz. Masz rację pisząc o „pierdach naukowców” i o smartfonowych zjadaczach tych mądrości.
  Nic tak im nie przeszkadza, jak piękno, prostota i logika obecne w przyrodzie.
  Kombinują w każdej dziedzinie i kasują miliony… każda głupota może być tematem habilitacji!

  Oby kiedyś takiego np. „cholesterolowego noblistę”, propagatora margaryny, np.słynnego kasjera złodziejskiego przemysłu ocieplenia Al Gore’a albo starozakonnego pomysłodawcę ADHD i im podobnych hochsztaplerów wykpi jakiś prawdziwy uczony dowodzący np. szkodliwości smartfonów, mikrofalówek i innych takich haarpów dla zdrowia fizycznego i umysłowego ludzi.

  Trzymajmy się i nie dajmy się , dopóki Słońce świeci:)))

 3. nagor pisze:

  @cisza1
  ==Nic tak im nie przeszkadza, jak piękno, prostota i logika obecne w przyrodzie==
  Tych połykaczy nie jest stać oderwać oczu od ogłupiacza ,aby popatrzeć na boki i tego nie widzą , nie mówiąc o zrozumieniu zależności w nim istniejących .
  Smartfonowy i tabletowy świat jest płaski i na potęgę rośnie liczba osób , którzy uważają , że Świat też jest płaski w swoich wymiarach . Regres bliski średniowiecza i znajdują się nawet pierdu naukowcy ,co też tak rozważają wspierając fanów .To hodowla sprawnych inaczej i żadne instytucje nie protestują w trosce o człowiecze dobro .
  Jak ktoś nie rozumie jakie znaczenie ma fotosynteza dla całości Życia na Ziemi , to z powagą patrzy na takie pierdy , jako przyczynę własnego , być albo nie być .
  Pozdrawiam jeszcze z kulistej Żiemi .

 4. nagor pisze:

  Za oknem mam tylko dwa stopnie na plusie , Ranek chyba będzie na minusie. Niespodzianka . Wżne do ilu spadnie i czym zaskoczy jeszcze .

 5. cisza1 pisze:

  @nagor
  U nas +5.
  Mimo wszystko, mimo krążącego wirusa „prawdy ekranów” pośmiejmy się, śmiech poprawia przemianę materii oraz podnosi temperaturę:) Ocieplajmy się!

  Wiesz, skąd mi się wzięła ta notka? Wróciłam z tego „oczyszczania”, byłam w lesie, na wsi wśród normalnych ludzi i wróciłam do miejskiego bloku….popsuło mi się okno, nie chciało się zamknąć, popsuła się pralka i złamał mi się ząb, więc usiadłam i śmiałam się jak głupia.
  Co jeszcze się wydarzy, myślałam i śmiałam się nadal, do teraz.

  Miasto chyba mi nie służy.

  ps. W niedzielę widziałam (podobne do Twoich) chmury, nisko nad ciepłownią ( na horyzoncie ) ale białe, bardzo gęste, wyglądały jak nadmuchane baloniki. Dookoła czyste niebo. Dziwne…

 6. nagor pisze:

  @cisza1
  Wyobrażam sobie powrót do bloku ze wsi .(też się śmieje sam do siebie). Ty , po niezbyt długim czasie , jak pomyśle o ewentualnym moim , po dwudziestu latach (blok to epizod w moim życiu) ,to śmieję się na głos ,z myśli , jakie mnie czekają przywitania . Widocznie post od bloku , się buntuje .
  Istny czarny wtorek , ale duch walki pozostał .
  ps
  Natura potrafi być nieprzewidywalna ale jest logiczna , kiedy tej logiki w jednym miejscu brakuje w tylu zjawiskach równocześnie , nasuwa się inne przypuszczenie . Baloniki , to coś zbliżone , jak wisiały do dołu pod chmurą .

  jeszcze jak wspomnę powrót do miasta to śmiech mnie dopada .

 7. Tadeusz_K pisze:

  @cisza1
  Witam @cisza1.
  *
  Istotnie-to wielka ściema’ z tym globalnym ociepleniem.
  To jest tak (jak rozmawiałem z @nagor’em), że można udowodnić, że pierwiastek drugiego stopnia z liczby 4 może wynosić „+2”, albo „ -2” (zależnie od intencji nałukofców i poprawności politycznej), albo gdy musze oderwać skrzydła to ona już nie słyszy.
  To jest ordynarna ideologia dla wielkiego biznesu, bardzo wielkiego biznesu.
  A w starożytnych księgach powiedziane jest , że Ziemia przeżywa okresy zamierania i odradzania-cyklicznie. Ten cykl związany jest z ruchem precesji Ziemi- ja tak uważam. W przepowiedniach jest, że nasze położenie (Polski np.) skutkować będzie tym, że rosnąć będą palmy, a na nich pomarańcze.
  Niegdyś na Ziemi istniały tabuny bizonów, turów, żubrów-ich już nie ma, a ocieplenie trwa w najlepsze..
  Faktem jest to, że z dbałością o czystość środowiska jest źle, a nawet gorzej, a nawet coraz gorzej (np. handel śmieciami).

  Ale to jednak margines przyczyny..
  Degeneracja, którą zafundowaliśmy sami sobie nie ma zasadniczego wpływu na efekt ostateczny, który nastąpi, a nastąpić musi.
  I nie pomogą tu żadne formuły matematyczne, ani ideologiczne.
  Ale podkreslam z ochrona środowiska jet bardzo źle.
  Jeszcze nie odpowiedziano na pytanie dlaczego:
  -masowo giną pszczoły,
  -ptaki gubią kierunek przylotu i odlotu.

 8. Tadeusz_K pisze:

  @cisza1
  25 września 2018 o 20:39

  #np. szkodliwości smartfonów, mikrofalówek i innych takich haarpów #
  *
  Zaczęły się powroty ptaków z północy na południe.
  I jak każdego roku (dwa razy w roku), gdy ich lot znajdzie się nad moim domem (na linii dwóch stacji tel. kom.) krażą ok 1/2 godz nim na powrót przewodnik znajdzie właściwy kierunek (jak była jedna stacja zjawiska takowego nie było)..
  Zanieczyszczona przestrzeń elektromagnetyzmem lasuje tym ptakom mózgi.
  Tym ptakom to tylko dwa razy w roku lasuje, a nam mieszkającym ciągle to co?-dzwony w uszach?
  Znowu chyba będę musiał po raz któryś zmienić miejsce zamieszkania-a tak było dobrze..

 9. cisza1 pisze:

  @nagor
  Dzięki Bogu mam blisko łąkę i drzewa.
  Troszkę natury.
  Natura jest jak piszesz ale może się zbuntować a my zostaniemy bez owoców – Japońce sztuczne pszczoły wymyślili. Oni tam nawet ludzi do pary przez smartfony dobierają:)

  A propos wsi – często zamiast ogródków z włoszczyzną mają strzyżone trawniki a po zielone do sklepu muszą…Ty trzymaj z przyrodą i nie myśl nawet przez chwilkę o zmianie.

 10. cisza1 pisze:

  @Tadeusz_K
  Polska śmietnikiem Europy i….ponoć Chin! O, tempora… gdyby nie te „przypadkowe” pożary nie wiedzielibyśmy, jak pojemnym.
  Kto za to beknie?
  Wrócę zaś i napiszę coś o ptakach.
  Pozdrawiam Ciebie i @nagora – szczęściarzy na łonie natury:)))

 11. E.B pisze:

  Posłuchajcie tego. Trochę obok tematu , ale pasuje do tytułu. I wcale nie tak nie na temat:

  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=2001&v=d3ykgqBbCk4

  Znalazłam to na S24.

 12. cisza1 pisze:

  @Tadeusz_K
  Ptaki…
  Bocianki tracą orientację! Zanim wyruszą długo naradzają się, jak lecieć.
  Wielu założono nadajniki.
  One też wpływają na mózgi ptaków!!!
  Druty wysokiego napięcia zawsze powodowały ofiary ale w tym roku to prawdziwy armagedon – w Bułgarii!
  Zobacz: https://dorzeczy.pl/kraj/78314/Makabryczne-odkrycie-Bociany-z-Polski-gina-w-Bulgarii.html

 13. Tadeusz_K pisze:

  @E.B
  26 września 2018 o 22:01
  Mnie to nic , a nic nie dziwi.
  A jeśli ktoś się dziwi, że mnie to nie dziwi to niechaj dokładnie przestudiuje Protokoły Medrów Syjonu.
  One nieco są zmodyfikowane przez D. Rockeffelera (niech mu ziemia lekką będzie) i Brzezińskiego (niech mu ziema lekką będzie) i dokładnie tłumaczą/wyjaśniają dzisiejszą rzeczywistość polityczną i ekonomiczną.
  Kropka w kropkę…. dziwna zależność jak na falsyfikat!
  Wszelkie najważniejsze instytucje o zasięgu miedzynarodowym jak Junia, ONZ, WHO, banki, wiele korporacji , NWO, opanowane jest przez agentów realizujących scenariusz PMT.
  D. Rockeffeler powiedział, że nie są już do zatrzymania i musimy się im poddać.
  Oni są wszędzie, w każdym rządzie i są o jeden krok do przodu..
  A społeczność?….a społeczność zachowuje się jak stado baranów gonionych na redykt.

  Pzdrw.

 14. tadeusz.K pisze:

  @cisza1
  Wiekszość stad bez nadajników (a takie widuję na swoim niebie) tracą orientację zawsze w tym samym punkcie-nad moim domem.
  Jakieś zaklęte miejsce, czy co?
  To właśnie podnoszę, tą oczywistą korelację.
  Oczywistą dla mnie, ale nie oczywistą dla nałukofcuw'.

 15. cisza1 pisze:

  @E.B
  Dzięki za doktora; kariery nie zrobi:(

 16. cisza1 pisze:

  @Tadeusz_K
  Redyk chyba nazbyt swojski i chyba narodowy czyli „faszystowski” .
  A pamiętasz to z mojej dawnej notki?
  Pasuje?
  .https://www.youtube.com/watch?v=QSUuFyvGwjk

  Całość – zgoda. Mamy już dzięki „zrównoważonemu rozwojowi” największy bank JP Morgan w stolicy, wysoką pozycję w londyńskim City etc.
  Mamy przyjaciół…

 17. nagor pisze:

  @Tadeusz_K
  Witaj , ja do tej fotki , wiem , że tam jestem , tak koło połowy , ale za cholerę nie idzie odróżnić od sąsiadów.
  Pamiątkowa fotka , jeszcze trochę to w każdym domu się znajdzie , jak w zwartym szyku mieliśmy nadzieję .Nie wiem jak obecnie , ale za poprzedników to jeszcze golono na łyso aby zacieśnić więzy .

 18. nagor pisze:

  @cisza1
  Witaj ,
  zrównoważony ten rozwój , pisałem wyżej Tadeuszowi , że poprzednicy golili , a teraz w zrównoważeniu będzie – wyskocz z futerka . I po kłopocie , shalom ,morgen ,trzymajmy się tradycji – dobrego dnia . Gdzie do jakiego domu? Na redyk , na pole! Tam jest rozwój ! albo rozbój .
  Chyba tak miało być od początku ? , polityka zrównoważonego rozboju . Trudno jakoś to zmienić , samo się pcha jak zapraszają .

 19. nagor pisze:

  @E.B
  Aj jaj , jaj , Witaj . Tak chodzisz gdzieś po wertepach salonu24 i zbierasz .Pewna jesteś , że nie niesie jakiegoś wirusa na Lepszą Zmianę ? Dawniej to górnicy , hutnicy, stoczniowcy i rolnicy(trochę) walczyli o poziom konsumpcji (od pierwszego do ostatniego) i jakoś wszystko było poukładane .Po rewolucji „piniedzy nie ma i nie bedzie” (bo my je zabierzemy) ,kasty siedziały cicho w obawie aby takie motto ich też nie dotknęło .
  Teraz jak lepsza zmiana ogłasza ciągle , że piniędzy ma tyle , że nie wie jak je wydawać ,to wszystkie kasty mają rację , dla nas proszę .I Sedziowie i lekarze,i nauczyciele , i urzędnicy , i mundurowi z kazdej formacji , ustawiają się w kolejce .Więc do kogo pretensje? Do potrzebujących ? Czy lepszej zmiany , co się ociąga z dzieleniem tym co ma ?
  Tak trudno im pojąć (tym funkcyjnym-aby JK wytłumaczyć) , że poprzednicy mieli skuteczny sposób usadzić wszystkich na miejscu , „piniędzy nie ma i nie będzie”
  Bo przesłanie tego załączonego obrazka nie można rozpatrywać inaczej jak – dla nas proszę lepsza zmiano , uchowaj Boże inaczej .

 20. piko pisze:

  W tym ciekawym temacie temacie proponuję trochę poezji, która jak wiadomo żadnych spraw nie unika:

  W pewnej kompanii żył sobie Grzela
  Co w czasie marszu wypuszczał bąka

  A pan porucznik zaczynał twierdzić,
  Że w czasie marszu nie wolno pierdzić
  .
  Aby te słowa mocniej utwierdzić
  Cała kompania zaczęła pierdzić.

  Przyjechał kiedyś do Grzeli grupy
  Sam Pan Generał posłuchać dupy.

  I nadał order Grzeli i grupie
  Za fantastyczne granie na dupie.

  I od tej pory Grzela i grupa
  zamiast na trąbach grają na dupach.

 21. cisza1 pisze:

  @nagor
  „że poprzednicy golili , a teraz w zrównoważeniu będzie – wyskocz z futerka ”
  „polityka zrównoważonego rozboju”

  Nagorze, cudeńka. Czy mogę używać tych cudownych fraz w dysputach z różnymi takimi ?
  Aby nie podpaść pod RODO podam autora:))

  Apropos futerek, władza wraca do pomysłu „ostatecznego rozwiązania”!
  Norki, liski jak świnki czeka uśpienie na amen a potem tzw. utylizacja, znaczy, że troska o zwierzęta nie uśpiła wrażliwej na ich losy władzy.

  Ciekawe,co zrobią z cierpiącymi karpiami?

 22. cisza1 pisze:

  @piko

  Ty łobuziaku:)))))
  To pewnie rodzaj poezji batalionowej: śmierdzi terytorialnie.

 23. nagor pisze:

  @cisza1
  Witam ,
  daj spokój z RODO , gadaj ile chcesz i gdzie pasuje . Ja mam te unijne olśnienia u Grzeli w orkiestrze .

  ==Ciekawe,co zrobią z cierpiącymi karpiami?== zutylizują konsumentów , na zarost Sasina , tak będzie.

  Mówisz , że norki zagrozone ? Pewie łatwiej dopaść cudzą norkę , niż mozolić się nad ustawą medialną czy abonamentową .Tak po prawdzie, to po co to komu , jak wszyscy na zrównoważony redyk mają przydział .

 24. Tadeusz_K pisze:

  @nagor
  Witam.
  Ten mój redykt wykorzystujesz niezgodnie z moją intencją.
  Jego sens tłumaczą PMS i dotyczy całego Świata..

  #I Sedziowie i lekarze,i nauczyciele , i urzędnicy , i mundurowi z każdej formacji , ustawiają się w kolejce .#
  -Słusznie mówisz.
  Ciekawe dlaczego tych kolejek nie było 4,5,6 7 lat temu?
  A dzisiaj?…a dzisiaj wieloletnie zaniedbania należy psiaki usunąć natychmiast do „przyszłego wtorku”.
  -Ciekawe to.

 25. nagor pisze:

  @Tadeusz_K
  Witaj , jak niezgodnie , to wybacz . Ale my dla przykładu , też do tego Świata się zaliczamy , tak myślę niepewnie . Toć nie o skład , ani narodowość tych orkiestrantów na czele chodzi , wszedzie jacyś się znajdą co dumnie poprowadzą , nie wyłączając Watykanu (tu mam problem , czy barany to owieczki?)
  ===Ciekawe dlaczego tych kolejek nie było 4,5,6 7 lat temu?===
  Trzeba naumieć się zaklęcia „piniędzy nie ma i nie będzie” . Trudne ? Oczywiste? To po ciula stawać w kolejce , jak nima .Tłumaczyłem to @E.B .
  Teraz słucham , ze nadwyżka na 1mld w budżecie ,dobre by było z równoczesnym oświadczeniem , że wykonaliśmy wszystko co było planowane .
  Bez takiej informacji , to dyletanctwo chorych na sukces i większa kolejka tych przy nadzieji .

 26. piko pisze:

  @cisza1

  Masz rację. To jest poezja kompanijno-batalionowa.

  Jak pamiętam to wojsko z nudów różne dziwne rzeczy robiło.

 27. nagor pisze:

  @cisza1
  Witaj
  Strumyczek PT powinien wyschnąć ? , jak mój w pobliżu , a niebo być niebieskie a nie biało czerwone i ks. Małkowski został by we wpisie . Albo i nie , siła wyższa .Gubię się i nie wiem w czym problem. Czy określenie „polskim” dyskfalifikuje ?
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz bez logowania się do PT oraz przedstaw się: