Sprawa zabójstwa Iwony Cygan

Głośna sprawa zabójstwa Iwony Cygan ze Szczucina w Małopolsce, doczekała się po 20 latach rozprawy sądowej rozpoczętej 6 czerwca 2018 roku w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie(choć formalnie sprawę rozpatruje tutejszy Sąd Okręgowy).

Główny oskarżony to 47-letni Paweł K.(„pseudonim „Młody Klapa”), jego ojciec Józef K. odpowiada za współudział. Na ławie oskarżonych znajduje się też koleżanka zamordowanej oraz 14 funkcjonariuszy Policji, którzy nie tylko utrudniali śledztwo, ale też czerpali z tego zyski.

Przez 18 lat skutecznie mataczono i zacierano ślady(policjanci) a prokuratorzy umarzali sledztwa. Ci świadkowie, którzy się odkryli(mówiąc, że wiedzą kto to zrobił) znikali i sprawców ich zabojstwa też nie wykrywano.

Dziś czyli 13.08.2018 w telewizji TVP Info podano aktualne informacje o stanie śledztwa w tej sprawie i zapowiedziano poświecenie tej sprawie programu „W pełnym świetle” w dniu 26.08.2018.

W dzisiejszym programie „INFO WIECZÓR” podano informację, że śledczy ustalili, że główni oskarżeni czyli Paweł K. i jego ojciec Józef K. to bliscy krewni niezyjacego już byłego prokuratora Marka Kopacza i byłego męża Ewy Kopacz, byłej premier IIIRP.

Gdy sprawa zbrodni popełnionej przez Pawła K. nabrała nowego biegu w 2016 roku, po przejęciu prowadzenia śledztwa przez PG z policyjnym Archiwum X, wystąpiono do Austrii z wnioskiem o ekstradycję, władze w Austrii aresztowały przebywajacego tam Pawła K., który podczas aresztowania przez antyterrorystów w swoim wiedeńskim mieszkaniu powiedział, że się tego spodziewał, bo jego powinowata — wysokiej rangi polski polityk – nie może już użyć swych wpływów.

Przez lata on i jego ojciec tworzyli legendę rodzinnych związków z byłym mężem Ewy Kopacz, Markiem. Miał być to bliski stopień pokrewieństwa. To uwiarygadniało ich pozycję osób nietykalnych, którą budowały też inne kontakty i znajomości.

Ewa Kopacz zapytana przez dziennikarza o związki rodzinne zabójcy Iwony Cygan z jej byłym mężem odpowiedziała: „To zupełnie nieznana mi osoba. Zbieżność nazwisk.”

Ewa Kopacz poślubiła Marka Kopacza w latach 80-tych XX wieku czyli latach stanu wojennego.

Kariera zawodowa Marka Kopacza:

1980-1983
obsługa prawna firm
1983-2003
praca w organach Prokuratury od 1987 na stanowiskach kierowniczych
2003-2010
zarządzanie Zakładem Opieki Zdrowotnej – zca dyr d/s administracyjnych oraz obsługa prawna podmiotów gospodarczych w ramach działalności Kancelarii Prawnej
2007
– obsługa prawna podmiotów gospodarczych, doradztwo prawne, reprezentowanie osób fizycznych we wszystkich instancjach…

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz:

Przejdź do paska narzędzi