Przejdź do paska narzędzi

„American Dream” LOT-u

Może przez te upały moją wyobraźnię dotknęło coś w rodzaju przegrzana albo też tzw. teorie spiskowe o Polin wchodzą już w kolejne stadium „zajęć praktycznych”. Chodzi mi o państwowego przewoźnika PLL LOT i dziwnej roli speca od wizerunku w tej firmie  Jonny Danielsa. Bryluje między „pałacami” a mediami, uwija się  doskonale zorientowany niczym miododajna pszczoła. Nie ominął też, o dziwo,  „moherowego” Torunia. Może już niebawem wypadnie nam dziękować temu bywalcowi rządowych gabinetów, który jakby nam z nieba spadł,  za pomoc w sprawie wymarzonych amerykańskich „przepustek do raju”.

Aby podnieść liczbę pasażerów latających za ocean, co biznesowo zrozumiałe, firma LOT ogłosiła kampanię dot. zniesienia wiz dla Polaków. Chodzi o spadek liczby odmów, o to by Polacy wreszcie rzetelnie i bez obaw wypełniali wnioski wizowe, by przestali kłamać odpowiadając na wrażliwe pytania z kwestionariusza wizowego.

„Zniesienie wiz do USA jest możliwe jeszcze w tym roku – powiedział Adrian Kubicki, rzecznik Polskich Linii Lotniczych LOT, na spotkaniu podsumowującym dotychczasowe działania w ramach kampanii „Bez wiz do USA”. Narodowy przewoźnik zainaugurował ją pod koniec stycznia br. By Polska dołączyła do programu Visa Waiver odsetek odmów przyznania wiz przez konsulaty USA w Polsce musi spaść poniżej 3 proc. do końca września br. Kampania ma zachęcić do ubiegania się o wizy, eliminując powszechne błędy przy składaniu wniosków.

W tę kampanię zaangażowały się także m.in. MasterCard, Rainbow, Polska Izba Turystyki, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

https://businessinsider.com.pl/polityka/bez-wiz-do-usa-kampania-pll-lot/nvbm9ne

„Z wizami do USA wiąże się wiele emocji i mitów, co powoduje, że Polska nadal jest jednym z niewielu krajów Unii Europejskiej, której obywatele w podróży do USA potrzebują wiz. Naszym celem jest obalenie tych mitów i zachęcenie Polaków, by w ciągu najbliższych tygodni występowali o wizę, ale jednocześnie robili to rzetelnie, gdyż każde niewłaściwe aplikowanie kończy się odmową”— wyjaśnia Rafał Milczarski, prezes LOT.

https://www.fly4free.pl/lot-wiza-usa-kampania/

Temat wiz stał się tylko pretekstem do napisania tej notki, bo cofnęłam się pamięcią jak to bogaty LOT / a parę lat temu miał upaść zadłużony, jak marzyło się PO!! / sypnął forsę amerykańskim Żydom na doroczną paradę. Nie podano wysokości tej donacji…

„3 czerwca ulicami Nowego Yorku przeszła żydowska parada „Celebrate Israel”. Na liście sponsorów parady znajduje się nasz narodowy przewoźnik LOT Polish Airlines.

Parady na cześć Izraela odbywają się w NY od 1965 roku. Hasłem tegorocznego przemarszu, podczas którego uczczono 70. rocznicę powstania Izraela, było „70 & Sababa!” („70 i Cudownie!”). /…/ W przemarszu uczestniczyło ok. 40 tys. osób….Na liście sponsorów żydowskiej parady znajdują się głównie organizacje żydowskie. Czy LOT też do nich należy? A jeśli nie, to dlaczego sponsoruje żydowska paradę w USA? W jakim celu polski przewoźnik narodowy daje pieniądze Żydom, którzy organizują antypolską nagonkę na całym świecie? Ile takich „sponsoringów” ma miejsce? Jakie kwoty polskie Spółki Skarbu Państwa wypłacają Żydom, w tym fundacji Jonny’ego Danielsa? To są pytania, które dobrze byłoby zadać podczas spotkań z politykami PiS.

http://wprawo.pl/2018/06/13/lot-polish-airlines-sponsorem-zydowskiej-parady-w-nowym-yorku/

Sponsorzy „Celebrate Israel” – z oficjalnej strony organizatora.

 • American Friends of Magen David Adom
 • America China Public Affairs Institute
 • American Committee for Shaare Zedek
 • American Zionist Movement
 • AMIT
 • Ariel University – College of Judea and Samaria
 • Avi Chai Foundation
 • Bank Leumi
 • Birthright Israel
 • Carisma Large Format Printing
 • Carmel Limo Service
 • Christian Broadcasting Network
 • El Al
 • Hillel Yeshiva
 • Iranian American Jewish Federation of New York
 • IDB Bank
 • IDT Telecom
 • Israel Ministry of Tourism
 • Israel Bonds
 • Jewish National Fund
 • Jordache
 • Lot Polish Airlines
 • Macabbi USA
 • March of the Living
 • National Yiddish Theatre Folksbiene
 • Nefesh B’Nefesh
 • One Israel Fund
 • Russian American Jewish Experience
 • RUSA Radio
 • Technion
 • The Band’s Visit
 • The Hebron Fund
 • Zavo Restaurant & Lounge

https://celebrateisraelny.org/parade/sponsors/

Dziwny i nie dziwny zarazem sponsoring LOT-u skojarzył mi się jednoznacznie z zatrudnionym / ściśle współpracującym? / z tą firmą jako spec od wizerunku znanym „namiestnikiem izraelskim w III RP” panem Jonny Danielsem. Oto fragment wywiadu z nim, w którym potwierdza skąd czerpie dochody:

„Porozmawialiśmy o pańskiej fundacji i karierze militarnej, z czego się pan utrzymuje?

Prowadzę firmę z branży Public Relations. Mam wielu klientów, obsługuję głównie małe firmy – pomagam im wejść z ich marką na rynek międzynarodowy. Współpracuję również z LOT-em, z czego jestem bardzo dumny. Pomagam w budowaniu wizerunku LOT-u za granicą. Kiedy LOT otworzył nowe połączenia do Los Angeles, dbałem o to, żeby wszystkie lokalne media informowały jak niesamowite są Polskie Linie Lotnicze i że są najlepsze na świecie. Tym się zajmuję, dzięki temu mam na rachunki i prowadzenie fundacji.

https://www.tvp.info/34382010/powinnismy-powiedziec-merkel-masz-tu-rachunek-plac

I tak np. pan Jonny Daniels w ramach budowania wizerunku LOT-u poleciał razem z premierem Glińskim i prezesem LOT-u do Singapuru, świętować nowe połączenie. Znaczy jest tam kimś ważnym!

Pracownica jego fundacji przypomina też rolę LOT-u w umacnianiu przyjaźni z Izraelem:

„Lena Klaude z fundacji From the Depths powiedziała PAP… że Polskie Linie Lotnicze LOT realizują obecnie połączenia z Izraelem z pięciu polskich miast, co – jak mówiła – przekłada się na rozwój turystyki. „W ciągu zeszłorocznego sezonu letniego Polskę odwiedziło blisko 200 tys. Izraelczyków, którzy jako cel swojej podróży wybierają m.in. Warszawę, Kraków i Auschwitz”

Już wcześniej /styczeń 2017/ PLL LOT wprowadził w życie projekt pana Danielsa dotyczący Holocaustu:

„Przed startem dzisiejszego lotu z Warszawy do Tel Awiwu kapitan i załoga poinformowali pasażerów o obchodach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu. Każdy z podróżnych znalazł na swoim siedzeniu książkę „Sprawiedliwi!”, o historiach Polaków, którzy ratowali Żydów w czasie Zagłady./…/

Ten mały projekt upamiętnienia w czasie lotu z Izraela do Polski jest bardzo silnym symbolem naszych dwóch narodów zbliżających się ponownie do siebie. W czasach, kiedy większość świata nas unika. Piękne jest zobaczyć Polskę, która stoi po naszej stronie – podkreślił Jonny Daniels, założyciel Fundacji.

https://www.wprost.pl/historia/10040474/PLL-LOT-upamietnil-ofiary-Holocaustu-Izraelskie-media-donosza-Polska-pamieta.html

Czy wizy do USA rzeczywiście zostaną wkrótce zniesione?

Ileż to lat różne, bardzo poprawne politycznie służby MSZ starały się i obiecywały. Odsetek odmów to jedno a nieprzychylne Polakom lobby żydowskie w USA to drugie…

Czas pokaże, może kampania LOT-u odniesie skutek jeszcze przed kolejnymi wyborami? Byłby to dla rządzących sukces wagi ciężkiej! Czy wielu Polaków, jak marzy LOT zdecyduje się polecieć turystycznie – pewnie wielu a ilu uda się tam na dłuższy, często nielegalny pobyt? Może się mylę ale wątpię w kolejną emigrację… chyba dzisiaj już przybladła wizja „amerykańskiego raju”. Wątpię, by masowo porzucali rodziny, domy, mieszkania…

Jaką rolę w sprawie wizowej odegra słynny sierżant izraelskiej armii pan Daniels i jakie dalsze plany sponsoringowe ma Spółka Skarbu Państwa RP czyli PLL LOT, by załatwić Polsce przychylność kongresmanów? Chodzi tu przecież o decyzję tych samych ważnych ludzi, którzy niedawno podpisali się pod groźną i bardzo kosztowną dla Polaków ustawą JUST Act 447.

Takie to są moje skojarzenia… Co o tym myślicie?

 

https://wordpress.com/post/httpciszawordpress.wordpress.com/5197

Może Ci się również spodoba

11 komentarzy

 1. E.B pisze:

  @Cisza1

  No, cóż. jak widać gdzie diabeł nie może, tam Żyd pomoże :).
  Pan Daniels jest, zdaje się, związany z opcją izraelską, a więc tą, która stoi za D.Trumpem.
  I stąd zapewne jego wpływy w Polsce i ta wysoka pozycja szarej eminencji.

  Jeśli rzeczywiście pomoże w uzyskaniu wiz, to ja nie mam nic przeciwko. Ale nic za darmo i stąd zapewne ten sponsoring LOTu.

 2. Tadeusz_K pisze:

  niedawno podpisali JUST Act 447 3. piko pisze:

  Szczerze mówiąc skomlenie o zniesienie wiz jest upokarzające. Niech sobie amerykańce te wizy wsadzą razem z kapralem tam gdzie słońce nie dochodzi.

  Być może rząd ma podobne zdanie i dlatego wysłał na „front walki o zniesienie wiz” państwowe przedsiębiorstwo z kapralem na czele.

  Nie występować o zniesienie wiz. Wprowadzić wizy dla obywateli US.

  Obecnie obywatele USA mają przywilej podróżowania do Polski (oraz innych krajów strefy Schengen) w celach turystycznych bez wizy na okres do 90. Aby pozostać dłużej należy ubiegać się o wizę typu D.

 4. Tadeusz_K pisze:

  @piko
  10-41
  #skomlenie o zniesienie wiz jest upokarzające.#
  #Wprowadzić wizy dla obywateli US.#
  *
  Tak jest!-koszty zrównoważą się.
  Koniec i kropka, i pocałujta w d… wójta etc.
  Wielki mi tam cymes i wielowiekowe, ciągłe (przypadkowe, okolicznościowe i inne) dywagacje na ten temat.
  Jankesi normalnie doją kasę skoro koza sama im wymie nadstawia.

 5. Tadeusz_K pisze:

  @cisza1
  Nie potrzeba nam sierżanta ze Wzgórz Golan, słusznie..

  Wystarczy zastosować zasadę:
  1. Amerykanie z ob. polskim bez wiz,
  2.Amerykanie z udokumentowanym polskim pochodzeniem bez wiz.
  Niechaj zwiedzają spokojnie, piękny, demokratyczny i bezpieczny kraj swoich przodków.

  Dla pozostałych Jankesów wiza= 3000 dolców, a co najmniej = koszt transportu.

  Odnośnie ad2. mniemam, że nie ma w ambasadach/konsulatach pseli i adamowiczów (i innych jamników) , którzy z wrodzonej nieudolności, alibo na przekór, stawiać będą bariery nie do przebycia.
  Tak jak się to ma tu w Polsce np. z tytułu klęsk żywiołowych (lub kto bronił Westerplatte)-imposybizm pselowsko_peowski!.
  Akurat to ostatnie i mnie dotyczy.
  I tu, nie jest wiadome kto za co odpowiada, kto za co grubą kasę inkasuje.
  I słyszę tak jak w komunistycznej restauracji-kolega podaje.
  A ja płacę podatki do wójta.
  No i fajowo jezd!- wedle nawiedzonego kamyszka z pcela, bo za pcela było lepiej i bogato.
  A mnie…..a mnie krew zalewa na zarządców pselowskich.

 6. Tadeusz_K pisze:

  cd-14-31.
  krew zalewa na zarządców pselowskich.#
  I tu…
  I zwracam się do zarządcóow peowskich i pselowskich:

  odwołajcie instrukcje, które blokują pomoc społecznościom lokalnym.
  Halicki – pamiętasz jak trzęsły ci się łydki na trzecim szczeblu drabiny? (żałosne to było pajacu).
  Kamyczku-czy ty widziałes jakokąlwiek wieś, gminę?
  No i pręzyndęci typu adamowicz…
  Krew normalnego człowieka zalewa patrząc na właścicieli niewolników;.


 7. Tadeusz_K pisze:

  @cisza1
  Sorki @cisza1
  Troluję..
  Ale mnie ku..wa woda zalewa (bo rzeka niedrożna, bobry postawiły tamy, a skądś przyniosło tapczany i krzesła stare) i nic się nie dzieje w tej takiej peowsko_pcelowskiej gminie.

 8. cisza1 pisze:

  @E.B
  „No, cóż. jak widać gdzie diabeł nie może, tam Żyd pomoże :).”
  Chyba żartujesz?

  Znasz choć jeden przykład pomocnego nam Żyda – altruistę?
  Myślisz, że na tym jednym sponsoringu się skończy? Ja wątpię…

 9. cisza1 pisze:

  @piko
  Masz rację!
  Szanujące się państwa stosują zasady wzajemności!
  Widać to wyraźnie (sankcje, wymiany szpicli etc.)
  A my w przedpokoju z prezentami czekamy i szykujemy kolejne prezenty.

  @piko
  Niech sobie amerykańce te wizy wsadzą razem z kapralem tam gdzie słońce nie dochodzi

  Odpowiem dosadnie tak: widzę trudność; to miejsce może być już zapchane wieloma naszymi lizusami.
  Fuj!

 10. cisza1 pisze:

  @Tadeusz_K

  „Nie potrzeba nam sierżanta ze Wzgórz Golan, słusznie..”

  Tadeuszu, drobna uwaga:
  Golan to teren bezczelnie odebrany Syrii przez Izrael w 1967 i zaanektowany na amen ale oczywiście „zgodnie z prawem”; nikt nie śmie protestować – wiadomo.
  Inne aneksje są głośno potępiane przez między innymi przez Izrael właśnie!

 11. cisza1 pisze:

  @Tadeusz_K
  Weźcie się „do kupy” i wywalcie tych miłośników stołków i koryta (PO+Psl) na taczki!
  U nas jeszcze gorzej, bo najbardziej tęczowo w Polsce. Wybitnie lewoskrętnie.

  Zbyt wiele w Pyrlandii ludzi „bez korzeni”, przybyszów bez wielkopolskich endeckich tradycji.
  Stąd taka władza. Może tym razem coś się zmieni?
  Pis jak zwykle olał wzorem marszałka naszą ziemię i dał tu kandydata ( nomen omen Zysk ) z nikłymi szansami na wyborczy „zysk”:)

  A Ty masz choć jakiś wybór, znaczy porządnych kandydatów?

Dodaj komentarz: