Przejdź do paska narzędzi

Patriotyzm po szwajcarsku — w bezkresach ponad czasem czasami tu

Przyznam się szczerze że próbowałem wrócić na s24. Wyznanie winy, które jednak nie zapiera tchu w piersiach. Ot, jeszcze jeden rozkapryszony bloger próbujący cichcem i chyłkiem zmienić adres. Ale jednak.. nie chcę tam być, tak, ze skruchą i krokodylimi łzami syna marnotrawnego to wyznaję. (Fanfary i anielskie chóry) Ok, po tej swoistej autokrytyce.. Nie nie, […]

via Patriotyzm po szwajcarsku — w bezkresach ponad czasem czasami tu

Może Ci się również spodoba

7 komentarzy

 1. Tak oczywiście w skrócie i lekko jeno konfabulujac, bo prawda jest jeszcze bardziej skomplikowana i niektórych polityków szwajcarskich tez dotyczyła. Byli umoczeni w sprawie, jak to politycy..

 2. Ps
  Byłbym zapomniał.. sprawa dotyczyła równiez Genewy z okolicami, które w Kantonie Vaud nie są, a z taniej francuskiej siły roboczej korzystają, hehe

 3. E.B pisze:

  @Robertzjamajki

  No, pewnie. U nas jest cieplutko, jak u mamy :))/ Trochę się droczymy, czasem nadepniemy sobie na odcisk, ale generalnie, pełna kultura. :)).

  Na S24 idzie się w określonym celu, nie dla przyjemności.

  A co do Szwajcarów. Podoba mi się ich pojmowanie patriotyzmu na co dzień. Tego możemy się od nich nauczyć.

  A dla ochłody i spokojności, dla Wszystkich:

  .

 4. Tadeusz_K pisze:

  @RobertzJamajki
  Afera tak wkurzyła mieszkańców Kantonu Vaud, że wyszli na ulice#
  *
  U nas w Polszcze także wkurzyła i wyleźli na ulyce’.
  W Polszcze taka tylko różnica, że chodzi o to, aby kasiora swobodnie płynęła (jak chmurki na niebie) do raju podatkowego-najlepiej przez Luksemburg i afer było więcej..
  Bądź co bądź niewyartykułowany problem ten tkwi w pierwszoplanowym tle protestów (vide nijaki sztandarowy frasyniuk, co to co dziesiątego tira kierował do oclenia) -o czym ci co szlifują chodniki nie wiedzą. Myślą, że walczą o swoje emerytury, które obniżono.
  A wystarczyłoby tylko znać skąd przychodzi kasiora na te protesta’ konstytucyjne i sądownicze.
  _____________
  Od pewnego czasu widać wyraźnie, że głównym powodem tej zmowy opozycji z zagranicą jest wspólny interes, by było tak jak było – czyli by redystrybucja pieniądza wypracowanego przez Polaków trafiała nie tyle sprawiedliwie do wszystkich grup społecznych, ale do wybrańców, z kraju i z tejże zagranicy.– prof. J. Żaryn.
  http://niezalezna.pl/232678-dlaczego-elitom-iii-rp-pozostaje-nienawisc-wiara-w-magie-i-czarnego-kota-mocne-slowa-jana-zaryna

 5. Tadeusz_K pisze:

  Stratedzy i sponsorzy polskich protestów:


 6. piko pisze:

  @robertzjamajki

  I o takie smaczki chodzi. Ludzie wiedzą że kasa nie spada z nieba i że nie można dawać się okradać.

  Podobał mi się pomysł Szwajcarów na Mistrzostwa Europy w piłkę kopaną. Nie dali się wpuścić w jakieś chore inwestycje stadionowe. Do istniejących stadionów dobudowali jakieś tymczasowe trybuny, które zlikwidowano po zawodach. A u nas nie wiadomo kto ma utrzymywać molochy które stoją teraz puste.

  Poza tym nie rozumiem co ma państwo i jego kasa do tego że jedna gromada facetów chce pobiegać za piłką a druga gromada na to popatrzeć?

 7. Tadeusz_K pisze:

  @piko
  #Poza tym nie rozumiem co ma państwo i jego kasa do tego że jedna gromada facetów chce pobiegać za piłką a druga gromada na to popatrzeć?#
  /
  walą gola z napompowanego chińskiego balona z a setki miliardów złotych polskich w stylonową siatkę…
  Też ciekawi mnie odpowiedź na to to pytanie.
  Może Hegel odpowiedziałby na to (Kanta nie podejrzewam) , ale tenże wzioł’ i i umarł- niestety.

Dodaj komentarz: