Przejdź do paska narzędzi

Cenzurowanie internetu

To, co nam się ostatnio przydarzyło, nie musi być przypadkiem. To może być zapowiedź nowych czasów internetu. Nad internetem trudno zapanować. To broń obosieczna i daje ludziom zbyt dużo możliwości poznania sensu wydarzeń i ich prawdziwego tła. Nie wolno więc dopuścić do takiego komunikowania się obywateli, żeby nie mieć nad tym kontroli. Jakiś porządek musi być.

Wymyślono więc sposób.

Komisja Europejska przygotowała projekt dyrektywy o prawie autorskim na rynku cyfrowym i zażądała od Rady i Parlamentu Europejskiego uchwalenia jej w formie obowiązującego prawa.

Komisja Prawna Parlamentu Europejskiego pozytywnie ją zaakceptowała a Parlament Europejski przegłosował zmiany w prawie autorskim. Jeśli w obecnym brzmieniu zostaną one przyjęte przez państwa UE, może to oznaczać poważne zmiany w funkcjonowaniu portali.

Odbędą się negocjacje z przedstawicielami wszystkich państw. Europosłowie przyjęli dwa rozwiązania, z których wycofać się będzie trudno.

Artykuł 11 zakazuje umieszczania skrótów wiadomości oraz artykułów w mediach społecznościowych. Korzystanie z nich wymagałoby zgody wydawcy i zapłaty na jego rzecz wynagrodzenia.

Dyrektywa ta zagrozi zatem bezpośrednio wolności wypowiedzi i dostępu do informacji.

Art. 13  nakazuje dostawcom usług, którzy przechowują i zapewniają publiczny dostęp do wpisów, zdjęć, cytatów, utworów itp. zamieszczanych przez swoich użytkowników, „wbudowanie zautomatyzowanej infrastruktury do monitorowania i cenzury Internetu”.

Ci dostawcy (czyli każdy aktywny internetowo podmiot, również prywatne strony i założone grupy dyskusyjne) będą odpowiadali swoim majątkiem za każde naruszenie praw autorskich nie tylko przez siebie, ale także przez tych, którzy na ich stronach coś zamieścili nawet wtedy, gdy obsługę stron zapewniają automaty.

Przed umożliwieniem opublikowania czyjegoś wpisu, muszą sprawdzić czy ktoś nie zacytował czegoś bez zgody autora, czy nie zamieścił swojego zdjęcia na tle jakiegoś obrazu czy rzeźby, czy piosenka, którą nawet ktoś sam skomponował, zaśpiewał i zamieścił, nie ma elementu plagiatu. Podawanie wyliczeń tabel itp. musi być także sprawdzane czy to nie z jakiejś pracy naukowej.

Wedle tej dyrektywy także wszelkie linki muszą być cenzurowane (czyli w konsekwencji blokowane), a za korzystanie z nich musi być pobierana opłata.

Komu na tym zależy? Kto chce bez reszty panować nad naszymi słowami, myślami, sumieniami?

Kto chce rządzić naszym światem, wbrew woli wielu ludzi?

Nadszedł czas, żeby każdy sobie odpowiedział na to pytanie i stanął po stronie wolnych ludzi lub dał się zapędzić do obozów pracy dla niewolników, których karmi się niezbyt przesadnie i mówi co mają myśleć i robić, bo jak nie, to kara.

Przychodzi mi tu na myśl platońska wizja państwa, która może dotyczyć zarówno jakiegoś państewka starożytnego jak i ogólnoświatowego państwa nam współczesnego.

Państwo takie składa się z elit rządzących i ludu. Platon zakłada, że państwo tak będzie oddziaływać na obywateli, że ci będą głęboko przekonani, że cieszą się nieograniczoną wolnością. A więc „pranie mózgów” od najwcześniejszego dzieciństwa.

Aby zbudować takie państwo trzeba:

 

 1. Zlikwidować wszelkie sfery prywatności
 2. Zapanować nad życiem kulturalnym, rozrywką i rekreacją obywateli
 3. Zapanować nad ich sferą wierzeń
 4. Usunąć prawdę ze świadomości społecznej
 5. Całkowicie zapanować nad kulturą.
 6. Wpoić w społeczeństwo poczucie praworządności i zniewolić je przez system prawny

Idee Platona podjęli H.G.Wells i A.Huxley, wybitni współcześni masoni, tworząc wizję Nowego Wspaniałego Świata, którego projekt realizuje się na naszych oczach.

Cenzurowanie internetu jest jego elementem.

Jeszcze mogę to napisać, ale jak długo?

Czy nasi rządzący zaakceptują tę dyrektywę UE? To będzie sprawdzian ich wiarygodności. Chyba już czas opuścić Unię. Polexit się zbliża wielkimi krokami.

 

UE chce narzucić system cenzury w internecie; internauci nazwali go ACTA 2

[ZOBACZ FILM] Koniec wolności słowa w Internecie!

Może Ci się również spodoba

16 komentarzy

 1. nagor pisze:

  @EB
  Witaj
  Nie wiem jak długo jeszcze przywitanie nie zostanie plagiatem eliminującym uczestników ale dochodzisz do sedna z Polexitem .
  Tak się jakoś składa , że to co konieczne zasłaniamy byle czym , i skutkuje o dziwo . Więc nie jestem optymistą aby nasze powszechne wartości ktoś miał na uwadze . Tak było i jest , bez względu na kota czy wydrę ich szanse są większe , bo od dawna wszystko stoi na głowie a nikt tego nie tyka bo to interes nadrzędny .
  Smutne , że nikt z nich internetu nie czyta i problem sam się rozwiąże , bo nie bedzie treści do czytania . Nastanie Złoty Wiek , byle dotrwać do niego na stołkach .

 2. E.B pisze:

  @Nagor

  Może jednak nie jest tak źle. Człowiek przecież ma jakieś granice wytrzymałości.
  Wykorzystują festiwal piłki kopanej. Dobry czas na wprowadzenie istotnych nowych reguł.
  Piszę o tym, bo to jest groźne. Napisałam również na S24. O dziwo puścili mi to jeszcze.
  Ludzie muszą się obudzić, póki jeszcze czas.

 3. nagor pisze:

  @EB

  Masz faktycznie taką nadzieję ? , ze się obudzą .Toć oni myślą , że to sen i nikt budził ich nie będzie ,i w to mocno wierzą .
  Popatrz na kreację białoczerwonej potęgi jako biznesu na marzeniach i aktorach znudzonych swoją rolą . Liczba tych naiwnych jest przerażająca w społeczeństwie co dają sobą manipulować i dają na to swoją kasę . Dziwni patrioci tak polityczni jak i sportowi .

 4. Tadeusz_K pisze:

  @E.B
  Już się dzieje:

 5. Tadeusz_K pisze:

  Zdublowane informacje w lewej i prawej kolumnie.
  System strasznie muli.
  Kto wie coś na ten temat?

 6. cisza1 pisze:

  @ pośrednio do tematu notki

  Czytam sobie takie pytanie, które jest oparte na kłamstwie:
  „‚8. Czy jest Pan/Pani za zapisaniem w konstytucji gwarancji suwerenności Polski w UE oraz zasady wyższości konstytucji nad prawem międzynarodowym i europejskim?”

  RODO – to rozporządzenie UE /Rozporządzenie jest wiążącym aktem prawnym. MUSI być stosowane w całości na całym obszarze UE/ – czyli przymus przyjęcia przez RP! Zaczęło się od dyrektywy czyli zastosowano stopniowe stosowanie przymusu.

  „ACTA – 2” to dyrektywa /Dyrektywa jest aktem prawnym wyznaczającym cel, który MUSZĄ osiągnąć wszystkie państwa UE/ – czyli wstęp do rozporządzenia. Po czasie potrzebnym do oswojenia się z takim przymusem nastąpi „wiążący przymus”.

  Zacytowane pytanie prezydenta jest oparte na kłamstwie!

  Polska już się poddała, straciła suwerenność przystępując do UE, podpisując traktaty a politycy mimo to usiłują nam wmówić, że jesteśmy państwem suwerennym.
  To kłamstwo powtarzane jest niemal codziennie przez rządzących występujących w propagandowych programach Kurskiego.

  Niestety myślę, że po cichu. przemilczając wszelkie zagrożenia politycy przyjmą cenzurę bez sprzeciwu tak jak przyjmujemy migrantów, jak wyrazili cichą zgodę na żądania 447 … zaplątali się w poddańczej miłości zarówno do UE jak i do starszych.
  Ufam, że to wszystko się wkrótce rozpadnie.

 7. piko pisze:

  @cisza1

  Bo to wszystko ciszo jest kłamstwo piętrowe. Jak u podstaw się nałga to potem już trzeba kontynuować. Stąd tak dziś popularna podmiana znaczeń. Proste pojęcia jak zdrada, prawda, kłamstwo, zło, dobro, uczciwość, dewiacja, normalność i tak dalej trzeba oderwać od ich normalnych znaczeń, pomieszać, poprzestawiać i voilà – wszystko da się uzasadnić i wytłumaczyć. Bo inaczej to nie idzie …

  Do tego dodać trzeba siłę propagandy, system państwowej edukacji i mamy nowego człowieka z sieczką w głowie.

  Pokolenie moich rodziców odchodzi, więc bezpośrednich świadków zdarzeń jak wojna, stosunki Polacy – Żydzi, komunizm już nie będzie. Mało kto czyta książki a wikipedię można łatwo poprzestawiać co się robi.

  Temat na dłuższą pogawędkę.

 8. nohood pisze:

  @eb

  szczegóły jakie podano są zatrważające.

  myślę, że przyświecają im dwa cele:

 9. chcą nas najpierw odciąć od dóbr kultury,
  przynajmniej tych z nas, którzy nie wiedzą jak szukać aby znaleźć wykazując się przy tym determinacją.

 10. następnie zutylizować najbardziej (z ich punktu widzenia) zdegenerowane grupy przy pomocy szczególnie obrzydliwych „miękkich” metod takich jak eutanazja i programy kontroli urodzeń uruchamiane poza świadomością społeczeństw.

  aby zwiększyć jeszcze bardziej dystans mentalny, oraz ekonomiczny.
  aby jeszcze szybciej wprowadzać globalną kontrolę populacji.

  rodo jest po to aby pod presją nowotworu złośliwego, który nazywają prawem międzynarodowym wpiąć nas w urzadzenia do automatycznej analizy zachowań następnej generacji .

 • Tadeusz_K pisze:

  @E.B
  Jakieś szczególne poprzestawianie strony na każdym jej etapie.
  Jak to zrobiłaś?
  🙂

 • E.B pisze:

  @Tadeusz

  Nie wiem o co chodzi.

 • E.B pisze:

  Ale coś się stało z moją stroną. Tadeusz, o co tu chodzi?

 • Tadeusz_K pisze:

  @E.B
  Mówiąc prawdę -nie wiem.
  Szukałem przyczyny i nie znalazłem w ustawieniach na poziomie PT.
  Wszyscy inni nie mają tej dolegliwosci.
  Aby wykluczyć wine Twojego konta spróbuj dokonać byle jaki testowy Wpis.
  Dzisiaj już chyba zamknę komputer, ale jutro ponownie przeglądnę.
  Zatytułuj ten wpis Zawirowanie-zaraz rano go otworzę.
  Sprawa jest niepokojaca o tyle, że na Twojej stronie jest całkiem inny edytor wpisywania komentarzy.

 • Tadeusz_K pisze:

  @EB
  Wprowadź wpis w edycję.
  Spróbuj przywrócić najstarszą wersję swojego wpisu.
  Tę na samym dole obrazka.
  Jak widzisz edytowałem twój wpis, ale nic nie znalazłem,
  Starszych wersji nie ruszałem bez twojej zgody.

 • E.B pisze:

  Tadeusz

  Przywróciłam, ale to nic nie dało. Spróbuję jeszcze wstawić nowego Gadowskiego.

 • Dodaj komentarz: