Konstytucja

You may also like...

13 komentarzy

 1. A-Tem napisał(a):

  Formularz kontaktowy wszedł do notki?! – Ten na samym początku. Proszę o pomoc w wyrzuceniu go. Ma zostać treść. Jak on tam się wśliznął…?

 2. Tadeusz_K napisał(a):

  Chciałbym pomóc, ale nie widzę żadnego formularza na moim ekranie.

 3. ddalia333 napisał(a):

  Na moim był, ale już też nie ma..

  Jeśli o notkę chodzi, to tak po jednorazowym przeczytaniu, nie potrafię skomentować. Myślę, że wiele wątków trzeba się nauczyć i może najpierw z bliskimi a potem i innymi o tych sprawach rozmawiać, rozmawiać. W telewizji tego nie powiedzą w ten sposób, jak tutaj jest przedstawione.

 4. nohood napisał(a):

  no to wracamy..

 5. piko napisał(a):

  No to wracamy. Tu wycięło sporo komentarzy, ale nic to.

 6. Ddalia333 napisał(a):

  No wycięło……

 7. anonim napisał(a):

  piko .. 22 czerwca 2018 o 14:07
  No to wracamy. Tu wycięło sporo komentarzy, ale nic to.

  Ddalia333 .. 22 czerwca 2018 o 14:46
  No wycięło……

  nie tylko wycięło, ale co nie co „sie” samo zepsulo.

 8. nohood napisał(a):

  @drodzy

  przykro mi.

  problem był naprawdę poważny.
  baza danych w domenie została zniszczona i musięliśmy przywracać wszystko z kopii bezpieczeństwa.
  zapis stronki odbywa się raz dziennie.

  sprawdzę kiedy jetpack zapisał stan pt.
  może uda się przywrócić chociaż część wyciętych komentarzy.

  pozdrawiam

 9. Ddalia333 napisał(a):

  Gdyby się nie dało, to dodam sama mój komentarz o podstępnej kradzieży czasu, który w jakimś stopniu wiąże się z tematem notki. Popatrzmy;

  Wolna wola.

  Tak, każdy człowiek ją posiada.

  Popatrzmy, jak w dzisiejszym świecie, w bardzo nowoczesny sposób jest ona wystawiana na próbę.

  Niejednokrotnie tracimy czas bezmyślnie i bezpowrotnie, zajmując się głupstwami. No, cóż bywa i tak.

  Daliśmy się dobrowonie pozamykać w samochodach, pociągach, autobusach, tramwajach, samolotach, gdyż trzeba się spieszyć, by zaoszczędzić czas. Daliśmy się pozamykać w domach w blokach mieszkalnych, a nawet w pracy, za coś trzeba żyć.

  W okolicach, gdzie jest mnóstwo domów w tygodniu a i w niedzielę nie widać swobodnie, beztrosko spacerujących ludzi. W kościołach na mszach św. niedzielnych też nie widać aż takich tlumów. Ludzie nie mają na to czasu.

  Nagle w pewnych momentach, dziwią się… jakże te drzewa i krzewy wokoło porosły… Kiedy?

  Korzystając z wolnej woli wybieramy sobie propozycje nam przez „kogoś” podrzucane. „Kogoś”, kogo celem jest odebranie ludziom czasu.

  Odebrano więc czas tak, aby będąc zawsze zajętym, ludzie nie mogli się modlić, czytać Biblię, podziwiać piękny świat. Samodzielnie myśleć.

  Wymyślono wiele ciekawostek, próżności i wiele sposobów okupujących ludzkie umysły wszelkimi niepotrzebnymi rzeczami. Jedną z najważniejszych jest zaszczepienie w nich pragnienia dóbr materialnych i chęć wzbogacania się.

  By byli przepojeni pragnieniem, aby zarabiać ogromne ilości pieniędzy, żeby móc kupować, kupować, kupować nowe samochody, mieszkania, wille, midne drogie ubrania, sprzęt elektroniczny itd, itd…

  By pracowali jak najwięcej, jak najdłużej, aby urządzać kosztowne remonty w mieszkaniach, dostarczać wciąż modniejsze meble I tworzyć luksusowy wystrój.

  Nauczono też ludzi wydawać pieniądze, chodzić do kawiarni i restauracji, brać pożyczki, długoterminowe kredyty, a tym samym popadać w zależność-niewolę banków.

  Przekonano wiele żon do pozostawania dłużej w pracy, a ich mężów do pracowania 6-7 dni w tygidniu, a najlepiej niech jedno wyjedzie za granicę, aby mieli mniej czasu na zajmowanie się rodziną i wychowaniem dzieci. W wyniku tego niejednokrotnie dzieci włóczą się od rana do nocy po ulicy, wpadają w złe towarzysteo, przestają się uczyć, zaniedbują szkołę, nic dobrego z nich nie wyrasta. Rodziny wtedy się rozpadają.

  Spowodowano, że w domach telewizory i komputery pracują stale, rodziny spędzają przy nich cenny czas, nie mają tym samym kiedy porozmawiać ze sobą.

  Bombarduje się umysły ludzi wiadomościami, w sumie nie raz nie wiele przydatnymi do osobistego ich życia, reklamami 24 godziny na dobę,a przy drogach mija się morze oślepiających reklam z billboardów. Skrzynki pocztowe też napełniane są reklamą, katalogami, biuletynami i ofertami „bezpłatnych” towarów, usługi i innych złudzeń.

  Odwraca się w życiu codziennym uwagę od pustki, byleby wszyscy byli wiecznie zajęci, dając koncerty, filmy i seriale w telewizji, imprezy sportowe, spektakle, duże sklepy-galerie, byleby zabrać czas.

  Nie będą mieli kiedy wybrać się na swobodny, spokojny spacer, na łono natury, bo wtedy by mogli zacząć samodzielnie myśleć.

  Wszystko więc po to, by nie mieli czasu na zastanowienie się nad sobą. Nie ma już czasu dla rodziny, bliskich i znajomych.

  Wolna wola. Można wybierać. Można decydować.

  Trzeba próbować odzyskać czas.

 10. A-Tem napisał(a):

  @Tadeusz_K 20 czerwca 2018 o 17:48
  Chciałbym pomóc, ale nie widzę żadnego formularza.
  .
  Dzięki! Udało mi się go wyrzucić. Jak „wszedl” nie wiem. Ciekawe: jest tu gdzieś ukryta funkcja, która wstawia do notki kod „formularza kontaktowego”. Kasuje się go z okna edytora pokazującego kody (formaty). Z edytora wizualnego (tekstowego) nkepodobna go usunąć.
  Czyli udało się – po chwili znalazłem gen myk. Dzięki raz jeszcze za dobre chęci i za czujność.

 11. A-Tem napisał(a):

  Ddalia333 22 czerwca 2018 o 22:33
  Gdyby się nie dało, to dodam sama mój komentarz (…)
  .
  Dziękuję. Pasuje idealnie.

 12. A-Tem napisał(a):

  @LordJim 22 czerwca 2018 o 17:07
  .
  Witam. Zawsze zapraszam. Jesteś BARDZO mile przyjmowany!

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi