Przejdź do paska narzędzi

Pomnik Katyński – zabita armia ma głos

image

Uśmiechnięta twarz mecenasa Platty na schodach City Hall, w Jersey City, w chwile po opuszczeniu konfenrencji prasowej na której ogłoszono treść propozycji porozumienia, w sprawie Pomnika Katyńskiego i jego nowej lokalizacji ( było o tym  głosno juz  w piatek). W dniu dzisiejszym podczas konferencji prasowej burmistrz Fulop poinformował o przenosinach pomnika w nowe miejsce.  Mecenas Sławek Platta próbujący zabrać głos w kwesti pomnika był powstrzymany przez policje i nie został dopuszczony do mównicy z której przemawiał burmistrz. Dopiero pózniej na osobnej konferencji mecenas Platta sprzeciwił się publicznie planom burmistrza Fulopa i poinformował o obecności szczątków ofiar katyńskich wmurowanych  w cokół pomnika co zgodnie z wyrokiem Sądu Najwyższego Stanu New Jersey, uniemozliwiłoby jego przenosiny.

Obecnośc w cokole szczątków pomordowanych w Katyniu polskich oficerów może na dobre pokrzyżowac plany burmistrz Fulopa.

A1580 – NJ Legislature

http://newjersey.news12.com/story/38183592/jersey-city-mayor-fulop-announces-new-location-of-polish-wwii-statue

image

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

 1. cisza1 pisze:

  @
  „nie było to spotkanie prezydenta z burmistrzem Fulopem”, ale była to „dobra okazja, żeby burmistrz wysłuchał po raz kolejny dość twardych słów polskiego prezydenta, który powiedział dość kategorycznie i wyraźnie, że oczekuje wypełnienia obowiązku, jakim jest poszanowanie Pomnika Katyńskiego w Jersey City”

  Tak u nas piszą… a obraz temu przeczył!
  Prezydent Duda „kategoryczny” wobec braci – śmiechu warte.
  Co na to Polonia?

 2. piko pisze:

  @cisza1
  Niestety PAD nie jest mężem stanu na miarę czasu i problemów z jakimi Polska musi się mierzyć.

  Sytuacja jest dodatkowo niezręczna, gdyż krytykując PADa występuje się w chórze kanalii, którym zależy jedynie na tym żeby „jeździć” po RP. Krótko mówiąc jest do dupy.

Dodaj komentarz: