Komentarz Witolda Gadowskiego – 18.04.2018

 

 

O serii aresztowań, adresie Przywieczerskiego, krewnym pana Waltza, otoczeniu prezydenta, Rafafali, Biedroniu i Facebooku, a także o Fundacji Czartoryskich, Sroce oraz sytuacji w Syrii.

Może Ci się również spodoba

8 komentarzy

 1. E.B pisze:

  Z komentarzami Witolda Gadowskiego coraz częściej koresponduje A.Macierewicz.
  Dzisiaj w „Głosie z Polski” tak mówił:

  „Chrześcijaństwo jest poza dyskusją we wszystkich możliwych kompromisach, rozmowach, dyskusjach, związanych z bieżącą sytuacją. Chrześcijaństwo nie może być częścią jakiegokolwiek kompromisu ograniczającego nasz związek z tradycją, z wartościami, z wiarą chrześcijańską – powiedział w felietonie „Głos Polski” na antenie TV Trwam i Radia Maryja wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz.

  Polityk odniósł się do wywiadu szefa MSZ Jacka Czaputowicza, który udzielił francuskiego dziennikowi „Le Figaro”. Minister Czaputowicz, zapytany o to, czy Polska będzie dążyła do tego, aby w większym stopniu eksponować chrześcijańskie korzenie Europy w Unii Europejskiej, odpowiedział, że nie będzie podejmować takich działań.

  – Powiedział jako minister spraw zagranicznych, że Polska nie będzie dążyła do upowszechnienia myśli chrześcijańskiej, do powrotu do korzeni w Unii Europejskiej, które podobno (przecież przez cały czas nam to relacjonowano) były właśnie chrześcijańskie, u których źródeł stanęli ludzie, którzy właśnie chrześcijaństwo brali za punkt wyjścia w tworzeniu porozumienia i wręcz Unii Europejskiej, która przecież bazuje na idei porozumień narodów, niepodległych narodów, gdzie różne zasady, jak zasada pomocniczości, mają być rozumiane zgodnie z Katolicką Nauką Społeczną – zwrócił uwagę poseł.

  Chrześcijaństwo to jedna z podstaw polskiej przynależności do UE – podkreślił minister obrony narodowej w latach 2015-2018.

  – Wydaje się naturalne, że korzenie chrześcijańskie Europy to jest jeden z absolutnych fundamentów naszej przynależności do Unii Europejskiej. Trudno sobie wyobrazić, byśmy mogli być członkami UE nie podkreślając chrześcijańskich korzeni Europy. Przecież do tego właśnie dążymy, przecież to jest właśnie naszym podstawowym ideałem – akcentował Antoni Macierewicz.

  Wiceprezes PiS wyraził nadzieję, iż polski rząd odniesie się do wypowiedzi ministra Jacka Czaputowicza.

  – Trudno zrozumieć, dlaczego ta kwestia nie jest publicznie stawiana, jakbyśmy chcieli to schować do kieszeni. (…) Trudno się zgodzić z takim stanowiskiem i mam nadzieję, że jak najszybciej ono zostanie w odpowiedni sposób skomentowane przez odpowiednie czynniki rządowe, żeby było jasne, że to nie jest stanowisko Rzeczpospolitej Polskiej, być może prywatne stanowisko pana ministra Czaputowicza, do czego oczywiście każdy ma prawo, ale nie stanowisko Rzeczpospolitej Polskiej – zaznaczył.

  Polityk nawiązał również do mianowania Bogusława Winida na stanowisko doradcy prezydenta Andrzeja Dudy. Przypomniał, że reprezentuje on konkretną wizję relacji polsko-amerykańskich, a w dodatku jest mocno związany z byłym szefem MSZ Radosławem Sikorskim.

  – Jest jednoznacznie związany z bardzo konkretną wizją relacji między Polską a Stanami Zjednoczonymi, którą tak brutalnie, jednoznacznie i wulgarnie zdefiniował swego czasu pan minister Sikorski. Pan Winid był zawsze prawą ręką pana ministra Sikorskiego. Nie tylko się w pełni z nim zgadzał, ale wręcz realizował jego koncepcję, jego punkt widzenia i kierunki definiowane przez pana Sikorskiego. Wykonywał to sprawnie, skutecznie i niestety wielokrotnie na szkodę Polski – wskazał poseł.

  Ta nominacja wpisuje się w serię zaskakujących decyzji prezydenta Andrzeja Dudy w ostatnim czasie, w tym decyzji o zawetowaniu ustawy degradacyjnej – ocenił Antoni Macierewicz.

  – Decyzji, która przywróciła na nowo czy też ma przywracać na nowo ludzi, mających krew na rękach, do tytułów, funkcji i prestiżu, który powinien być przynależny wyłącznie żołnierzom Rzeczpospolitej i wyłącznie tym, którzy byli oficerami, w tym generałami Rzeczpospolitej. Trudno za takich uznać ludzi, którzy tworzyli związek przestępczy, zwany Wojskową Radą Ocalenia Narodowego, który został jednoznacznie przez sądy RP zdefiniowany jako spisek przeciwko narodowi. Jeśli tacy ludzie mają nosić tytuły generalskie, to rzeczywiście znajdujemy się w innej rzeczywistości – podsumował minister obrony narodowej w latach 2015-2018."

  http://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-a-macierewicz-chrzescijanstwo-nie-moze-byc-czescia-jakiegokolwiek-kompromisu-ograniczajacego-nasz-zwiazek-z-tradycja/

  Jak widać w gronie Dobrej Zmiany zaczyna tworzyć się opozycja wewnętrzna, zniesmaczona różnymi posunięciami DZ. To współgra z rozczarowaniem elektoratu.
  Czy coś z tego wyniknie na przyszłość?
  Czy PiS wyciągnie wnioski i druga kadencja będzie zgodna z naszymi oczekiwaniami?

 2. Tadeusz_K pisze:

  @E.B
  Czy coś z tego wyniknie na przyszłość?#
  *
  Być może jeśli…..niemrawy umysłowo ludek zrozumie, że:

  Wataha tuska-zwana dla niepoznanki rządem- rządziła się prawami mowy ciała przynależnej watasze wilków.
  Tam nie było dyspozycji, tam były gesty-np. poruszenie ogonem, wyszczerzenie kła, błysk w ślepiach basiora,najeżenie sierści na grzebiecie itp . I w mig podległe stado basiorowi rozumiało właściwy gest i jego znaczenie. I tak np. nijaki rostowski ( z bydgoszczu) od braku piniendzy nie zablokował kont rozwijającej się ośmiornicy zwanej Amber z Goldem.Ta sama mowa ciała basiora tuksa determinowała wyjaśnienie tragedii smoleńskiej, jak również tysiące innych afer za nierządów watahy PO z przydupasem pselem.
  I tak wedle technologii mowy ciała:
  Tuks jest niewinny-on jeno wyszczerzał kły,machał ogonem, wyszczerzał wyłupiaste oczy, a wataha realizowała niewypowiedziane decyzje basiora w try miga.
  Takie są oto prawa watahy-realizacja zadań bez wypowiadania słów przez basiora.
  Niech żyje prawo watahy i jej basiora…
  🙂

 3. Tadeusz_K pisze:

  A watahę chroni -jak dotychczas- tajemnicza, niezdefiniowana tzw. odpowiedzialność polityczna.
  Wynalezisko wieksze niźli wynalazek Eisteina z STW i GW..
  Co toto do cholery jest?
  Tym tajemniczym wynalazkiem szermują wszyscy z watahy PO i przydupasa Psela.
  Dla rozumnych jest to idea rządzenia: kradnij ile tylko możesz i udżwigniesz, bo co ukradniesz jest twoje chronione parasolem odpowiedzialności politycznej.
  Posługuję się tym pojęciem, ale zaprawdę nie wiem co ono znaczy.
  Może mi ktoś to wytłumaczy? i powie kiedy zniknie to pojęcie z przestrzeni pojęć?

  Niech żyje prawo watahy i jej basiora…!!!

 4. Tadeusz_K pisze:

  A jak widać basior krytykuje i objazdy czyni, a sam rozdziela milionowe nagrody dla przydupasów swych ze znamieniem PO i Psela..
  Niech żyje prawo watahy i jej basiora…!!!
  Ropuchy dla mnie są o wiele przyjemniejsze w oglądzie i dotyku.
  To bardzo delikatne stworzonko jednak jest.
  Zaraz idę ich oglądać.
  Są już pierwsze młode-bardzo sympatyczne.

 5. Tadeusz_K pisze:

  @E.B
  Ja Cię Ewuniu przepraszam za ten dywanowy nalot.
  Wzbudziłaś u mnie głębokie pokłady demonów.
  Ale już od teraz idę sobie pokumkać z moimi ulubionymi ropuchami.
  Brązowe one sa.
  Mam jeszcze do obserwacji parkę jaszczurek zwinek.
  Patrzę jak samiczka (cała brązowo-szara) zachęca samca (ubranego w zieleń) do działania.
  Co ona wyczynia to głowa mała.
  Pyszczek rozdziewia. Ogonem drga. A mój zielony Tołdi nic z tego sobie nie robi.
  Leniuch francowaty.
  Pozrdrawia E.B.
  🙂

 6. E.B pisze:

  @Tadeusz

  Oj, co ja biedna narobiłam ? :))). Aż całe pokłady demonów wzbudziłam :))).

  Przyroda pomaga nam zachować jakąś równowagę psychiczną. Nasz świat jest tak bardzo pokręcony, tak trudno się rozeznać w tym co się dzieje, że wcale Ci się nie dziwię, że wolisz ropuchy :). Sympatyczne są.

  Czytam sobie teraz pana Krajskiego i mam dopiero trudny orzech do zgryzienia.
  Tak daleko wciąż do tej Polski, którą chciałoby się mieć. Tak daleko……

  Nie wiadomo już komu tu zaufać. Wyboru też nie ma. Mamy tylko PiS, ale on też nie jest jednoznaczny. Spętany różnymi okolicznościami, czasem przymusowymi, czasem z wyboru, nie daje nam tego czego oczekujemy. Może druga kadencja będzie bliższa naszym oczekiwaniom?

  Nie masz mnie za co przepraszać. Miło mi gościć Cię u siebie :).

  Pozdrawiam

 7. E.B pisze:

  Notka jak notka, ale są tam elementy warte uwagi.

Dodaj komentarz:

Przejdź do paska narzędzi