Przejdź do paska narzędzi

Prokuratura Krajowa gości światowych ekspertów – 2

Dodaję nowy wpis, bo ta kolejna „katecheza” Macierewicza może okazać się nieistotna, jak poprzednie ale…. może tym razem ujawnia istotny przeciek z prac prokuratury. W poprzedniej notce zamieściłam pełen skład goszczących tam ekspertów zagranicznych.

Wczoraj A.Macierewicz w TV Trwam:

„Dochodzenie do prawdy jest obarczone wielkimi NIEBEZPIECZEŃSTWAMI.

Podkomisja kończy raport i zgromadziła dowody. To była eksplozja! Spotyka się ona z atakami medialnymi i politycznymi. /Powstała/ NOWA komisja na czele której stoją ludzie mający najbliższe kontakty z mediami rosyjskimi.* / Ilu takich?/

Wg. NOWEJ komisji lot do Smoleńska to był „kontrolowany lot do ziemi” i to piloci byli winni.

*Do dziś wiadomo o jednym „prorosyjskim” gościu prokuratury.

Theodore A. Postol. To emerytowany profesor Instytutu Technologii w Massachusetts, który jest znany m.in. z krytykowania polityki USA. Postol jest także stałym komentatorem rosyjskich mediów, w tym propagandowej agencji Sputnik. Teraz dla polskich śledczych będzie wyjaśniał katastrofę smoleńską.

Całość wypowiedzi Macierewicza:

https://www.youtube.com/watch?v=4wqTG2z3Ff0

Głos Polski – pos. Antoni Macierewicz

 

 

Może Ci się również spodoba

54 komentarze

 1. cisza1 pisze:

  Głos Polski – pos. Antoni Macierewicz 5.kwietnia 2018

 2. Kormoran321 pisze:

  Odwołanie Macierewicza z MON, to bez wątpienia degradacja. Dodatkowym upokorzeniem jest powołanie go na przewodniczącego podkomisji, którą sam powołał. Nie wolno zapomnieć o tym, że jej pierwszy przewodniczący (Berczyński), po opublikowaniu filmiku ze swoich pożal się Boże doświadczeń, dał dyla do USA. Macierewicz przez te 8 lat opowiada same sprzeczności i nie posunął się do przodu ani na jotę (od: „my już wiemy…” – do: „nie wiemy, ale cały czas badamy…”).
  Zupełnie inaczej działa prokuratura pod kierunkiem prok. Pasionka – praktycznie prawie nic nie wiemy jakie są efekty ich pracy. Przeprowadzają metodycznie ekshumacje i żadne wnioski nie przeciekają do opinii publicznej. Jednak musi przyjść ten czas kiedy zakończą ekshumacje (zostało chyba 6 grobów) i wnioski zostaną przedstawione.
  Niewątpliwie z naszego punktu widzenia (tych dla których sprawa jest ważna), źle się dzieje, że nie powstała w tej sprawie komisja sejmowa, ponieważ w czarnym scenariuszu możliwe jest tę sprawę zabetonować kłamstwem raportu prokuratury.

  Pozdrawiam

  P.S. Dziwna sprawa jest z ostatnimi komentarzami blogera „księgowy” (pod poprzednią notką). Ostatnie linki problematyczne i komentarz jakiś dziwny/niejasny.

 3. Anonimus pisze:

  Czy komuś udało się zciągnąć i otworzyć 3 pliki linkowane w ostatnim wpisie @księgowy? Próbowałem parę razy i po załadowaniu na kompa nie mogłem otworzyć żadnego.

 4. 35stan pisze:

  A.Macierewicz rżnie głupa i w dalszym ciągu ze swoją podkomisją pełni rolę drugiego ostrza nożyc Golicyna w tej sprawie.
  Wydarzenia z 10.04.2010 roku były dziełem konsorcjum służb państw zaangażowanych w ówczesną politykę resetu USA-Rosja i zarówno Rosji jak i USA/Izraelowi/Zachodowi zależy na markowaniu procesu poszukiwania prawdy o tych wydarzeniach.
  To, że A.Macierewiczowi do ZP a potem do podkomisji MON podsunięto „ekspertów” z USA(agenturę CIA), to po to, by oni kontrolowali te poczynania w interesie USA/Izraela/Zachodu.
  Teraz to samo robią ze śledztwem prokuratury, podsyłając do jej prac „ekspertów” z USA, ludzi amerykańskich służb, by też czuwali nad procesami tego śledztwa, by szły one w pożądanym przez USA/Izrael/Zachód kierunku.
  Zmowa milczenia jaka panuje na temat wielu aspektów tych wydarzeń, zaczynając od początków przygotowań(np. sprawa przetargu na remont samolotów i śmierć szyfranta Zielonki a potem Michniewicza) poprzez przygotowania do lotu i sprawa Okęcia w dniu 10.04.2010 roku a potem monitoringu samego lotu a zwłaszcza czasu startu, przekroczenia punktu ASKIL, które to dane wskazują na inscenizację tego co wydarzyło się na Siewiernym, to przesłanki za tym, ze ta obecna ekipa prowadzi pozorację badań, bo nie może ze względów geopolitycznych ujawniać prawdy i roli w tym naszych „sojuszników”(to jest analogia do zamachu w Gibraltarze, o którym prawdy nie możemy się dowiedzieć oficjalnie, bo ci sami aktorzy za tym zamachem stali, co stoją za 10.04.2010 roku.

 5. Tadeusz_K pisze:

  All
  Kto to jest @kraitters?, który złożył akces o utworzenie konta?
  Ma uaktywnione konto (status Autora) i milczy….
  🙁

 6. @meszek pisze:

  Ku pamięci, fragment z notki @Rolexa „Hydrologia”:

  „Wnosi wszystko w tym sensie, że wiemy, że żadne badania w kierunku ustalenia prawdy o wydarzeniach z dnia 10 kwietnia i dni zbliżonych do tej daty mają nie być prowadzone. Sprawcy mają nigdy nie być wykryci, a poczucie sprawiedliwości zostanie „zrolowane” na dwie emocje:
  1) – słabszą (to Rosjanie, a oni nigdy nie oddadzą wraku, a poza tym szykują militarny najazd) więc trzeba się z tym pogodzić (emocja rezygnacji wobec vis absoluta o wymiarze pan-globalnym).
  2) – silną – możemy urządzić pokazowy proces urzędników rządu Tuska i Kopacz i skazać ich za przestępstwa urzędnicze (które faktycznie miały miejsce) i za zdradę dyplomatyczną (która faktycznie miała miejsce), (emocja sprawiedliwości i zadośćuczynienia)].
  Tylko tyle i aż tyle.”

 7. Kormoran321 pisze:

  @meszek
  A wystarczy, że prok. Pasionek na konferencji prasowej powie jedno zdanie: „Wyniki badań ekshumacyjnych wskazują, że ONI nie zginęli w katastrofie lotniczej” i niemożliwe stanie się możliwym – „tylko tyle i aż tyle”.

 8. cisza1 pisze:

  @Kormoran
  …i aż tyle.
  Wystarczy…łoby.
  Albo, że badania części ofiar wykazuje szereg cech wspólnych, których z kolei nie wykazuje druga część.
  To byłoby ….aż za wiele.

  Po 8 latach badanie ciał jest o 8 lat spóźnione; obawiam się komunikatu „na okrągło” dot. ew. zamiany ofiar, pomieszania ciał, profanacji etc.

 9. E.B pisze:

  @Cisza1, Kormoran

  I zapewne jest tak, że są różne rodzaje obrażeń, bo zginęli na różne sposoby. Wskazywał na to stan ciał.
  Jak – tego zapewne się nie dowiemy.
  I jest problem ekshumacji, no bo jak to powiedzieć ludziom.

  Jak słucham Antoniego Macierewicza, to zadaje sobie pytanie dlaczego tylu ważnych ludzi poleciało w paszczę lwa. Dlaczego byliśmy aż tak lekkomyślni?
  Tego nie wolno było zrobić w żadnym wypadku, tym bardziej, że były różne ostrzeżenia.
  Ten polski romantyzm jest zgubny dla nas i o to nie ma kogo obwiniać.

  Sytuacja w jakiej jesteśmy dzisiaj jest pochodną tamtej decyzji.
  Wyjaśnienie Smoleńska będzie zawsze napotykało na opór, nie tylko Rosji, bo nie tylko ona brała w tym udział. Nie mam na myśli udziału bezpośredniego innych.

  I rzeczywiście sprawa ekspertów prokuratury jest kuriozalna. Dziwne to wszystko.
  Coraz dziwniejsze sprawy płyną do nas zza oceanu.
  Ale Ameryka nie jest jednolita. Tam też teraz zmagają się różne siły.
  Na nas próbują wpłynąć te, które nie chcą takiej Polski jaką budujemy.
  Walczy z nami lewactwo masońsko-żydowskie z Unii i USA. A to są potężne siły.

 10. fatamorgan pisze:

  @E.B

  Pisze Pani:

  „I zapewne jest tak, że są różne rodzaje obrażeń, bo zginęli na różne sposoby. Wskazywał na to stan ciał.
  Jak – tego zapewne się nie dowiemy.
  I jest problem ekshumacji, no bo jak to powiedzieć ludziom.(…)”

  Ekshumacje w znaczeniu, ich możliwe wyniki, zatem i wynikające z nich konkluzje (drugie, bezprzecznie jest tu znacznie ważniejszym!) były i nadal są bardzo znacznym „problemem” dla PiS ——> od czasu i po przejeciu rządów, zatem i politycznej odpowiedzialności za Smoleńska wyjaśnianie (istna kpina…) czyli czytaj: za tajemnic Smoleńska dalsze UKRYWANIE!

  Dlatego wlasnie, nie bez powodu pisalem otwarcie o tym, że:

  Jestem w posiadaniu dwóch niezależnych opinii, dokonanych i wyrażonych przez dwóch różnych wybitnych specjalistów w tej dziedzinie (board-certified forensic pathologist)

  Wspomniane opinie, zostały opracowane na moje prywatne zamówienie. Zostały przeze mnie w pełni opłacone. Są moją własnością. Dlatego też, mogą być przeze mnie użyte w przyszłości, jako dowód celowego zaniechania dokonania w odpowiednim ku temu czasie ekshumacji – w dowolnym (w tym również i w polskim) sądzie.

  Przypominam tu! ——-> dalszy upływ czasu, gra w relacji do możliwości uzyskania wiarygodnych i prawdziwych wyników badań zasadniczą rolę!

  I to właśnie = ten fakt – jest prawdziwą odpowiedzią na nadal aktualne pytanie = dlaczego wszystkie EKSHUMACJE nadal nie są dokonane.

  Jednym słowem, maksymalnie wstrzymując dokonanie ekshumacji na wybranej grupie ofiar/ciał – manipulują nadal aż do skutku, czyli do momentu, kiedy ciała ulegną całkowitemu mokremu rozpadowi. Licząc na to, że i to celowe niedziałanie – ujdzie odpowiedzialnym za podjecie takich a nie innych decyzji „na sucho”.

  Ja zaś, praktycznie nie mając innego wyjścia, czekam spokojnie na zakończenie procesu ostatecznej kompromitacji kolejnego = 3 już ponoć to „polskiego rządu” (Sic!)

  Czekam, doskonale zdając sobie sprawę z faktu, że rozwiązanie sprawy SMOLEŃSKA, jedynie możliwe jest = zakończy w sądach.

 11. E.B pisze:

  Witam Fatamorganie

  Pamiętam, że ma Pan taką ekspertyzę. Może się przyda, choć zapewne z tego się wytłumaczą jakoś.

  Mnie przeraża skład ekspertów prokuratury. To jest prawdziwe zamiatanie Smoleńska.
  Na tle tego Antoni Macierewicz to prawdziwy bohater, chociaż krąży koło Smoleńska i nie może, lub nie chce trafić do sedna.

  To wygląda tak, jakby ktoś trzymał nas za uzdę i pozwalał sobie tylko podreptać, bo nie wierzę, że jesteśmy tacy niezborni.

  Smoleńska tajemnica, oczywiście nie dla wszystkich tajemnica, bo służby wielu państw ją znają, jest jak widać groźna.

 12. E.B pisze:

  AM o Smoleńsku i raporcie Podkomisji

  .

 13. Kormoran321 pisze:

  @cisza1
  „…Po 8 latach badanie ciał jest o 8 lat spóźnione; …”
  Z pewnością, ale prok. Pasionek rozpoczynając pracę powiedział też, że „nauka/kryminalistyka przez ten czas poczyniła znaczne postępy” i tylko decyzja polityczna jest potrzebna, aby odkryć prawdę. Miedzy innymi o tym i o roszczeniach żydowskich w wywiadzie Jarosława Kaczyńskiego:
  http://niezalezna.pl/221839-jaroslaw-kaczynski-w-wywiadzie-dla-gp-kreml-w-sprawie-zbrodni-idzie-w-zaparte

 14. księgowy pisze:

  @Kormoran321 .. Ostatnie linki problematyczne ..

  Od dnia wstawienia dwa razy dziennie celem kontroli ściągane są trzy ostatnie linki (3zet-a wybiórczo). Każda próba kończy się powodzeniem. Sporadycznie pokazuje się komunikat 404, ale pomimo to plik jest ściągany. Pliki są skompensowane i aby zobaczyć zawartość należy wgrać program https://www.winrar.pl/winrar/pobierz (należy wybrać wersję dostosowaną do posiadanego PC). Nie trzeba rozpakowywać, aby zobaczyć zawartość w pdf. Jeśli będą dalej problemy, to nie ma problemu, bo mamy przygotowe zapasy. Jest ok.

  @Tadeusz_K .. przed i po spakowaniu wszystko było sprawdzane antywirusem. Jeśli dalej Twój anty ostrzega, to rozwiązaniem jest ściagnięcie w kafejce i przed otwarciem na swoim ponowne sprawdzenie antywirusem.

  🙂

 15. Kormoran321 pisze:

  @księgowy

  Pobrałem ostatnie trzy „paczki”. Wszystko ok 🙂

  Pozdrawiam

 16. E.B pisze:

  @księgowy

  Też pobrałam. Dzięki

  Pozdrawiam

 17. anonimusR pisze:

  Cisza, az uszy bola.

  Tylko blogerzy @fatamorgan i @35stan sa jeszcze aktywni dajac odpust trollom (glownie na s24).
  Co mnie najbardziej dziwi to to, ze nikt z uznanych blogerow, ktorzy od niemal 8 lat pisali, ze tam nie bylo zadnej katastrofy polskiego samolotu, na okolicznosc 96 miesiecy nie opublikowali zadnej notki okolicznosciowej.

  A najbardziej mnie zaskakuje to, ze przeciez od kilku dni kazdy ma swobodny dostep do analiz tych opracowan:
  https://www.sendspace.com/file/rxb939
  https://www.sendspace.com/file/adv9xn
  https://www.sendspace.com/file/ijny4t
  i nikt nie pokusil sie o komentarz do nich.

  Ps.: moze ktos zapytac dlaczego ja tego nie zrobie. Tych opracowan nie jest w stanie oceniac osoba majaca powierzchowna wiedze. To moga zrobic tylko ci co latami analizowali wszystko to, co ukazywalo sie o 10 kwietnia 2010 roku.
  Wiedz nie potrzeba, aby ocenic trzy analizy: statecznika, fragmentu szachownicy skrzydla i ogona. Wniosek takim sam jaak autorow: to nie sa czesci polskiego tupolewa 101.

 18. Tadeusz_K pisze:

  anonimusR
  9 kwietnia 2018 o 14:42
  Tylko blogerzy @fatamorgan i @35stan sa jeszcze aktywni#
  *
  I dobrze, gdy wytrzymują to psychicznie.
  Dla nas Polaków znających się co nie co na aerodynamice jest wszystko jasne.
  Problem w tym, że brak dostępu do narzędzia zbrodni kończy dyskusję techniczną otwierając jeno dywagacje poszlakowe..

 19. E.B pisze:

  Smoleńskiego śledztwa pilnuje AM, dobrze pilnuje. Nic nie wyjdzie na jaw, dopóki nie będzie na to zgody.
  Upominanie się o prawdę to jest walenie głową w mur. Dlatego ręce opadają i ludzie zamilkli.
  Pomnik – schody donikąd, jak to całe śledztwo. Wielce wymowne.
  Prawda smoleńska wstrząsnęłaby nie tylko Polską i pewnie dlatego mamy takie mataczenie.
  Smoleńsk jest elementem wojny, która zaczęła się u progu XXI wieku w Nowym Jorku. Ta wojna trwa, więc nie wszystkie karty są odkrywane.
  Ale my przecież wiemy swoje.

 20. piko pisze:

  @cisza1

  Na temat Smoleńska dużo napisałem – o fotelach, szachownicach, deklinacjach, zapisach w rejestratorach, kursach, pogodzie, … – w zasadzie o większości spraw związanych z 10,04,2010.

  Zaprzestałem zamieszczać na różnych blogach teksty i komentarze związane ze Smoleńskiem z kilku powodów. Wymienię tylko dwa – brak nowych ogólnie dostępnych danych i świadomość, że ze względów na globalną politykę nie ma szans na rzetelne ruszenie tematu przez siły polityczne w RP a co za tym idzie i dziennikarzy z głównych nurtów.

  Powtarzanie tego co już napisałem, bądź przytaczanie co inni mówili, uważam w tej sytuacji za działanie jałowe.

  ps.
  Drobna uwaga odnośnie @fatamorgana. To jest niebezpieczny, perfidny, troll.
  Zbiera mu się na większy tekst z mojej strony.
  W komentarzu powyżej pisze, że jest „… w posiadaniu dwóch niezależnych opinii, dokonanych i wyrażonych przez dwóch różnych wybitnych specjalistów w tej dziedzinie (board-certified forensic pathologist)
  Wspomniane opinie, zostały opracowane na moje prywatne zamówienie. Zostały przeze mnie w pełni opłacone.”

  Wybitni eksperci dali płatną opinię na podstawie zdjęć? Czy może byli w prosektorium w Moskwie, czy może w Polsce i brali udział w sekcjach?

 21. piko pisze:

  @kormoran321

  Pisanie po blogach to jedna sprawa a napisanie książki i jej skuteczne rozpowszechnienie to druga. Chociażby z kronikarskiego powodu.

  Jestem za tą drugą.

 22. cisza1 pisze:

  @ All
  „Warto rozmawiać”
  – A.Macierewicz: wszyscy członkowie podkomisji podpisali się pod (projektem) raportem technicznym.
  Chwilę po tym.
  -M.Pyza: kilku członków podkomisji kontaktowało się ze mną i twierdziło, że NIE podpisali!, nie zaakceptowali raportu. Oskarżył więc A.M. o kłamstwo.

  Ów raport ma się niebawem ukazać i okaże się, jak jest.
  p.s. Oglądałam to na żywo.

 23. cisza1 pisze:

  Zanotowałam:

  „Znaleziono 69 szczątków ludzkich, pochodzących od 26 osób, w trumnach innych ofiar katastrofy/…/
  Dwa ciała zostały zamienione (wcześniej podczas sekcji przeprowadzanych przez Wojskową Prokuraturę Okręgową w Warszawie stwierdzono zamianę sześć ciał). W wielu sekcjonowanych zwłokach stwierdzono obecność ciał obcych: były to rękawiczki sekcyjne, sznurki, worki, butelki, fiolki z substancjami odkażającymi./…/
  Do dziś w śledztwie, które ma wyjaśnić przyczyny katastrofy samolotu pod Smoleńskiem, Zespół Śledczy Nr 1 przeprowadził 77 ekshumacji i sekcji zwłok. Jest też gotowych 77 opinii genetycznych. Powstają opinie z badań toksykologicznych i histopatologicznych. Ślady do badań otrzymały także zagraniczne laboratoria w Wielkiej Brytanii, we Włoszech i Irlandii Północnej. Tam powstaną ekspertyzy fizykochemiczne, czyli badania na obecność materiałów wybuchowych. Pozostało do wykonania jeszcze sześć ekshumacji. Dojdzie do nich w okresie od połowy kwietnia do połowy maja 2018 roku.”

  http://www.pap.pl/aktualnosci/news,1363768,szokujace-podsumowanie-ekshumacji-ofiar-katastrofy-smolenskiej-.html

 24. piko pisze:

  Według Róży Thun artysta #PawełAlthamer łączy ludzi.

  https://twitter.com/rozathun/status/983423079077634048

  To tylko tak ku pamięci.

 25. E.B pisze:

  @Kormoran321

  A więc Rolex napisał. To bardzo dobrze z wielu powodów.
  Polacy powinni mieć świadomość, że Smoleńsk został zakłamany.
  Praca wielu ludzi dążących do ustalenia prawdy, zwykłych obywateli, niezwykłych w swojej determinacji, mimo różnych przeszkód, nie powinna pójść w zapomnienie.
  Rolex zrobi to najlepiej.
  Dzięki za te informację.
  Gdzie będzie można tę książkę kupić?

 26. @meszek pisze:

  Jarosław Kaczyński stwierdził, że to ostatni marsz ponieważ „doszliśmy do celu”. – Niedaleko stąd odsłonięto pomnik ofiar, a pomnik Lecha Kaczyńskiego zostanie odsłonięty 10 listopada – mówił.

  – Część spraw została wyjaśniona, droga do wyjaśnienia innych jest otwarta. W życiu społecznym rzadko się zdarza, by cele można było osiągnąć w 100 proc., my osiągnęliśmy tak wysoki procent tych celów, że mogę powiedzieć: zwyciężyliśmy – powiedział prezes PiS.

 27. fatamorgan pisze:

  @Piko @ALL

  „(…)Drobna uwaga odnośnie @fatamorgana. To jest niebezpieczny, perfidny, troll.
  Zbiera mu się na większy tekst z mojej strony.
  W komentarzu powyżej pisze, że jest „… w posiadaniu dwóch niezależnych opinii, dokonanych i wyrażonych przez dwóch różnych wybitnych specjalistów w tej dziedzinie (board-certified forensic pathologist)
  Wspomniane opinie, zostały opracowane na moje prywatne zamówienie. Zostały przeze mnie w pełni opłacone.”

  Wybitni eksperci dali płatną opinię na podstawie zdjęć? Czy może byli w prosektorium w Moskwie, czy może w Polsce i brali udział w sekcjach?”

  Jaka Moska, jakie zdjęcia i jakie prosektorium?

  Zanim napisze się takiego rozmiaru bzdury, czy nie warto wcześniej byłoby zastanowić się choćby i przez chwile, co było przedmiotem i czego dotyczą omawiane ekspertyzy?

  Ręce dosłownie opadają, ale uśmiałem się za to wyśmienicie.
  🙂

  Postcriptum: Nic tak procesów myślenia nie zaślepia jak ślepa nienawiść……

 28. piko pisze:

  ALL
  board-certified forensic pathologist – komisyjnie certyfikowany/dyplomowany patolog sądowy.
  Tacy fachowcy wystawili płatną opinię na prywatne zamówienie.

  Troll nie powiedział jacy to fachowcy, na podstawie czego dokonano oceny (jaka metodyka prac) i jakie są wnioski.

  Zapewne nasz troll boi się ujawnić te informacje, bo jak wcześniej pisał jakieś służby (zapewne nasze lub ruskie) zaatakowały jego „domowy network” i zabiły mu psa.

 29. fatamorgan pisze:

  @Piko @ALL

  I dalej piszesz Piko te bzdury:

  „(…)Troll nie powiedział jacy to fachowcy, na podstawie czego dokonano oceny (jaka metodyka prac) i jakie są wnioski.

  Zapewne nasz troll boi się ujawnić te informacje(…)”

  https://www.salon24.pl/u/fatamorgan/717779,smolenskie-ekshumacje-najwyzszy-czas

  Smoleńskie Ekshumacje – najwyższy czas!

  Dział: Polityka, Temat: Katastrofa smoleńska
  1303 41 0 A A A

  Po ponad 6 latach od zdarzenia, Prokuratura Krajowa podjęła wreszcie decyzje o ekshumacjach ciał ofiar Smoleńska.

  Ta informacja, to zdecydowanie jest krok w dobrym kierunku. Zalecany jest jednak znaczny pośpiech. Procesy gnicia, podlegają bowiem znacznemu przyspieszeniu w metalowych zalutowanych trumnach. Stwierdzam to z absolutną pewnością.

  Jestem bowiem w posiadaniu dwóch niezależnych opinii, dokonanych i wyrażonych przez dwóch różnych wybitnych specjalistów w tej dziedzinie (board-certified forensic pathologist)

  Wspomniane opinie, zostały opracowane na moje prywatne zamówienie. Zostały przeze mnie w pełni opłacone. Są moją własnością. Dlatego też, mogą być przeze mnie użyte w przyszłości, jako dowód celowego zaniechania dokonania w odpowiednim ku temu czasie ekshumacji – w dowolnym (w tym również i w polskim) sądzie.

  Dalszy upływ czasu, gra bowiem w relacji do możliwości uzyskania wiarygodnych i prawdziwych wyników badań zasadniczą rolę!

  Opublikowano: 21.06.2016 21:21.

  Potrafisz Piko sam zrozumieć, czy nadal potrzebujesz dalszych objaśnień?

 30. piko pisze:

  All

  Każdy normalny człowiek wie, że ciało po śmierci ulega z reguły rozkładowi (zwłaszcza tkanki miękkie). Im ten czas dłuższy tym rozkład pełniejszy. Czasami występują warunki w których taki rozkład nie postępuje szybko (saponifikacja).

  Nie trzeba płacić za takie odkrywcze opinie dwóm dyplomowanym patologom. Jak ktoś pisze, że płaci za stwierdzenie że zwłoki gniją, to jest z nim coś nie w porządku.

  W zasadzie od sekcji zwłok (autopsji) nie jest patolog tylko lekarz medycyny sądowej.

 31. fatamorgan pisze:

  @Piko @ALL

  Najwyraźniej, nadal (nadal!) nie jesteś Piko w stanie pojąc i zrozumieć, że zamówiłem omawiane opinie/ekspertyzy w ściśle określonym celu.

  Przygotowując dokumentacje (dowody) do wytoczenia sprawy sadowej o CELOWE i ŚWIADOME opóźnianie/wstrzymywanie ekshumacji przez osoby i reprezentowane przez nie organy Państwa Polskiego podejmujące błędne, wręcz fatalne dla wyników przeprowadzanych ekshumacji decyzje.

  Ekshumacje bowiem zostały wstrzymane w czasie (a nawet i do chwili obecnej nie zostały nawet jeszcze zakończone!)

  Wstrzymane do czasu, kiedy nie będzie już można oczekiwać, uzyskania jakichkolwiek wiarygodnych wyników.

  Procesy rozkładu (właściwie to są to procesy gnicia) „mokrego” ciał umieszczonych w salutowanych trumnach, różnią się i to diametralnie, od procesów i CZASU (ważne słowo!) rozkładu ciał w przypadku użycia do pochówku innego typu i rodzaju trumien.

  To właśnie było celem i tego właśnie dotyczyły, zamówione przeze mnie i omawiane tu ekspertyzy.

  To wszystko.

  Postcriptum: Dalszych wyjaśnień z mojej strony nie będzie. Kto bowiem mógł to co pisałem (objaśniłem) objąć, pojąc i zrozumieć, zapewne już w pełni zrozumiał.

 32. @meszek pisze:

  @Piko

  po co to czytać?
  szkoda czasu

 33. piko pisze:

  @meszek
  Uważałem za stosowne przedstawić swoją opinię o tym osobniku.

 34. E.B pisze:

  Piko, ja Cię lubię, ale w tym przypadku przeginasz.

 35. Kormoran321 pisze:

  @piko 10 kwietnia 2018 o 11:39

  „…napisanie książki i jej skuteczne rozpowszechnienie to druga…”

  Też jestem za! I najlepiej by było, aby równolegle została wydana angielska wersja takiej książki

  🙂

 36. Tadeusz_K pisze:

  @fatamorgan
  #opóźnianie/wstrzymywanie ekshumacji przez osoby #
  *
  Pisze pan pod niewłaściwy adres-jakie osoby, konkretnie…?
  A może ktoś napisze kompleksowa notkę n/t ostatnich wydarzeń w kontekście działań podkomisji i jej technicznego raportu.
  Jego ocene,uwagi itd.
  Adresuję to do Panów @fatamorgan, @Koormoran321, @stan35.

 37. @Piko

  ( Althamer)

  Lubiłam Gościa a tu taki rozczar.

  Na ch.. mu było

  (?)

 38. Kormoran321 pisze:

  „Opcja Macierewicza, ta N-wybuchowa, odrzucająca czy ignorująca zdublowane wraki, w proszku.”

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=22681&Itemid=100

 39. E.B pisze:

  @Kormoran321

  To wszystko co pisze @Yurko, to prawda.
  Jest więc przyczyna polityczna, która nie pozwala odsłonić prawdy i to też jest jasne.
  Ale jak długo tak się uda? Może do wyborów tak dociągną, a potem …. czas robi swoje, mgła smoleńska osłoni wsystko.
  Nie wierzę, że w obecnej sytuacji dowiemy się jak było naprawdę.

 40. Trzmielka pisze:

  @Kormoran321

  Dzięki wielkie za przekazanie linków do tekstu Roleksa! Ciekawe, że w ostatnich dniach właśnie myślałam o Roleksie – że mógłby się odezwać…

  Ujęcie obu oficjalnych smoleńskich narracji jako elementów „nożyc Golicyna” – bardzo sensowne. I pokazanie, jak Rosja za pomocą „Anodiny i jej kamanda” wymiksowała się z całej sprawy. No i wybuchy ewidentnie wskażą na Okęcie…

  Narracja wybuchowa uniewinniająca Rosję nie jest chyba jednak na rękę kierownictwu obecnej polityki USA wobec Rosji, stąd usunięcie AM z jego wybuchami na boczny tor. Wciąż jednak może to chyba służyć za „marchewkę” przy skłanianiu Rosji do uległości. O tym akurat Rolex nie pisze, chociaż zamieszcza znakomity zestaw faktów z geopolityki i wewnętrznych spraw polskich mających związek ze Smoleńskiem.

  Czy coś wiadomo na temat wydawnictwa, w którym ma się ukazać książka Roleksa? A może będzie to tylko internetowa publikacja?

 41. E.B pisze:

  @Trzmielka

  Podobno AM ma zostać ministrem od kultury w następnym rozdaniu. To byłoby bardzo dobre, uważam.

  Smoleńsk jest piłką w grze między Rosją a USA. A my? Musimy czekać na właściwy moment. Przecież nie nie wierzę, że nie wiedzą.

 42. Kormoran321 pisze:

  @Trzmielka
  „…Czy coś wiadomo na temat wydawnictwa, w którym ma się ukazać książka Roleksa? A może będzie to tylko internetowa publikacja?”

  Nic więcej nie wiem ponad to, co jest napisane w linkowanych tekstach. Dobre jest to, że jednak nie wszyscy poddają się kłamstwu.

  🙂

 43. Kormoran321 pisze:

  Polecam:
  „SMOLEŃSK: Już nie pytania ani sugestie, a stwierdzenia ukrywania Faktów”
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=22710&Itemid=100

 44. E.B pisze:

  Też warto przypomnieć:

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=22653&Itemid=100

  Wywiad z Leszkiem Misiakiem z kwietnia 2016.

 45. Anonimus pisze:

  Coś się źle pisze na smartfonie – Sakiewicz
  powinno być.

 46. anoX pisze:

  @ cisza1 .. prosba
  moze zrobic nowe otwarcie z Grzegorzem Braunem w wpolsce.pl
  –https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=g6shie0ngJk–
  –https://www.youtube.com/watch?v=i_gufI0L6p8–
  Zastanawiajace jest to, ze w tym momencie (po 8 rocznicy i wystapieniu 11-go Komisji MON; nie wpuszczeniu AM do TVP) wpuscili go (GB) do studia.
  Tym bardziej jest to intrygujce, ze kilka lat temu glowny sledczy wsieci.pl plul na Fym-a.
  ps.: myslniki przed i po linku, aby sie tu nie otworzyly.
  Moga tez uzyc linku anonimus-a z 17.07.18 07:24

 47. anonim pisze:

  pytanie:
  linki podane jakis czas temu (04.2018) przez @księgowy juz sa nieaktywne.
  Mozna to jeszcze gdzies znalesc?

 48. anoX pisze:

  Nowy przeciek !!!

  „Przyczyną dramatu była nie brzoza, nie polscy piloci, nie gen. Błasik, nie – jak próbuje się znieważyć jego pamięć – prezydent Kaczyński. Nie. Przyczyną była eksplozja samolotu, która go zniszczyła. To było przyczyną” – podkreślił Macierewicz.

  I dalej:

  „My doprowadziliśmy rzeczywiście to śledztwo do punktu, w którym wiemy z pewnością, jak doszło do śmierci. Nie wiemy, jak doszło do tej eksplozji. To zostanie w najbliższym czasie, mam nadzieję nie dłuższym niż rok, państwu w raporcie końcowym naszej komisji przedstawione”– zapowiedział.

  Prof. Kazimierz Nowaczyk notomiast dodał, że

  „ustalenie miejsca, gdzie zostało to podłożone i przez kogo, to nie jest zadanie podkomisji. To sprawa prokuratury”.
  Zapowiedział też, że raport, który stworzy podkomisja, będzie raportem naukowym, niepodważalnym dla ekspertów z całego świata.

  Za: https://niezalezna.pl/242694-kiedy-poznamy-prawde-o-smolensku-macierewicz-zdradza-na-jakim-etapie-sa-prace-komisji
  Też tu: http://telewizjarepublika.pl/antoni-macierewicz-zdradzil-kiedy-poznamy-raport-koncowy-ws-katastrofy-smolenskiej,71824.html

  Live:

  Tu rodzi sie pytanie, jak sobie poradza z tym
  ?resize=630%2C384

  i np. z tym:

  ?w=656

  tu mozna obejrzeć stetecznik pionowy na złomowisku:
  http://faktysmolensk.niezniknelo.com/dokumentacja-zdjeciowa/articles/pole-szczatkow.html
  (zdjęć nie wstawiam, bo sa duże i moga zamulić notkę)

  bo o tym wiedzą

  ps.: Jesli ktos zdecydowalby sie zrobic o tym notke, to by bylo ok.

 49. E.B pisze:

  @anoX

  I pozamiatane.

 50. anoX pisze:

  E.B 26 października 2018 o 21:39

  ”I pozamiatane”

  Jeśli oni też tak myśla, to są w błędzie.
  Wcześniej czy później będą musieli się z błedem na szachownicy statecznika poziomego i na kawałku blachy zmierzyć.

  Tego MAK z raportu juz nie usunie

  Do tego dochodzą fotele oraz błąd w malowaniu tylnej krawędzi czerwonego pasa na fragmencie ogona.

  No i nie można zapominać o dziele Sławka Śliwińskiego vel Wiśniewski i dwóch pozostałych – Koli / Safonienki oraz Igora Fomina.
  W tym przypadku nie przewidzieli, że technika poszła bardzo do przodu.

  Sławek w rynsztunku bojowym
  https://static.polityka.pl/_resource/res/path/90/8f/908fa25f-80f0-4621-a842-abcd7c91e939_600x

  Igor

  Kola Safonienko

 51. E.B pisze:

  @anoX

  A kto im te błędy wytknie?

Dodaj komentarz: