Przejdź do paska narzędzi

Pius XII, Big Bang, Polska i naczelny rabin Rzymu — boson

Our Lady of Good Counsel original fresco from the church at Genazzano c. 1356. The image is a fresco executed on a thin layer of porcelain no thicker than an egg shell. __ Wierni zaczęli się domagać się kanonizacji Piusa XII zaraz po jego śmierci w 1958, ale formalnie proces beatyfikacyjny tego papieża został otwarty (razem z tym […]

via Pius XII, Big Bang, Polska i naczelny rabin Rzymu — boson

Może Ci się również spodoba

4 komentarze

 1. cisza1 pisze:

  Czcigodny Sługa Boży, Pius XII był bardzo zaangażowany w sprawy polskie – jest temu poświęcony specjalny wpis w angielskiej (jedynie…) wikipedii:

  „Tylko jeden jedyny z nich /266 papieży/, PIUS XII napisał encyklikę poświęconą w całości tylko jednemu jedynemu w świecie świętemu. Tym wybrańcem był właśnie Polak – św. Andrzej Bobola.”

  https://www.salon24.pl/u/gocha/778910,jedyny-taki-na-swiecie

  „Niechże więc wszyscy jako we wzór wpatrują się w męstwo świętego Męczennika Andrzeja Boboli, niech nieugiętą jego wiarę i sami zachowują i na wszelki sposób bronią, niech tak naśladują jego apostolską gorliwość, żeby starali się najusilniej stosownie do swego stanu Królestwo Chrystusowe na ziemi umacniać i we wszystkich kierunkach rozszerzać.”
  Dan w Rzymie, u św. Piotra 16 maja – tj. w rocznicę tego dnia, w którym przed trzema wiekami św. Andrzej Bobola palmę męczeństwa otrzymał – w roku 1957 a Pontyfikatu Naszego dziewiętnastym.
  PIUS PP. XII / podpis /

  http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/pius_xii/encykliki/invictus_athleta_16051957.html

Dodaj komentarz: