Przejdź do paska narzędzi

Przepraszam, przepraszam… już dość!

Fundacja Wsparcia Rolnika Polska Ziemia – autorzy wstrząsającego filmu RespectUs. Opublikowała film, który nie pozostawi nikogo obojętnym. Podczas, gdy bogate fundacje narodowe dyskutują nad „polską narracją”, politycy gadają o dialogu, Polacy nie próżnują. RespectUs – to jeden z wielu filmików, który trzeba zobaczyć i rozsyłać.

Zobacz, co myślą i czują Polacy!

Szkoda, że na razie nie ma wersji dla świata albo napisów w j. angielskim.

Moje postscriptum:

Wielu z moich najbliższych, pewnie też wielu z Was ma już dość mojego pisania. Ja też mam dość…. jednak coś mi podpowiada, że żyjemy w dziwnej rzeczywistości: dla tych, których od lat przepraszamy czas jakby przyspieszył, sądzą, że za moment zrealizują wobec nas swoje diabelskie plany.

A dla nas, okłamywanych Polaków, dla śpiących smacznie wśród „przyjaciół”, dla naiwnie ufających politykom i władzom nadszedł czas POBUDKI, czas koniecznego wysiłku umysłów i serc. A kto wierzący pomodli się.

Słowa poranionego Polaka z filmu powinny obudzić wszystkich, nawet tych obojętnych.

Dlatego za ten wpis…nie przepraszam.

 

 

 

Postscriptum ze str. wsparcierolnika:

„Niestety, wszystko wskazuje na to, że dla posłów, którzy podpisali się pod projektem o wiele ważniejsze są reakcje polskich Żydów i Izraela niż 50 tysięcy Polaków pracujących dla hodowli zwierząt futerkowych. Z najnowszych doniesień prasy izraelskiej i polskiej dowiadujemy się, że poseł Czabański znajduje jednak czas na spotkania, ale tylko z naczelnym rabinem Polski. Podobno efektem tych kilku „miłych i rzeczowych” spotkań ma być rezygnacja z zabójczych dla polskich producentów przepisów zakazujących tzw. uboju rytualnego z przeznaczeniem na eksport. Doprawdy pan Czabański pluje Polsce i Polakom w twarz!

Miesiące analiz, argumentów, sporów, protestów są niczym w porównaniu z sytuacją, w której o coś zabiega naczelny rabin Polski? W jakim my państwie żyjemy? Komu służą zasiadający na Wiejskiej „wybrańcy”? Czy, jeżeli za polską hodowlą zwierząt futerkowych opowiedziałby się premier Netanjahu albo któryś z amerykańskich sekretarzy, sprawa również byłaby załatwiona?”

http://www.wsparcierolnika.pl/

A tymczasem: legalna aborcja chorych dzieci  – TAK a hodowla norek – NIE i ubój rytualny – TAK! Jak długo tak będzie?

obrazek:300polityka

Może Ci się również spodoba

17 komentarzy

 1. izaluka pisze:

  cisza1
  Zaraziłaś się tym przepraszaniem od naszej (?) kasty, sorry klasy politycznej? :))))
  Nie sadzę, aby była choć jedna osoba, która miałaby dosyć Twojego pisania. Chyba, że kokietujesz :)))

  Ad rem
  Zaczynam przyznawać Ci rację, że jedyna nadzieja dla Polski, to młodzi ludzie. Ci wszyscy zgrani polityczni wyjadacze z naszych ciężko wypracowanych podatków, czy to z lewa, czy to z prawa (ha, ha, ha) niech idą precz.

  Pozdrawiam serdecznie

 2. cisza1 pisze:

  WAŻNY dodatek do notki:

  Ten samochód jeździ codziennie do Berlina!

  Inicjatorzy akcji proszą o jedno – o samodzielne myślenie.
  „Piszemy do Ciebie, drogi przyjacielu, z kraju Chopina, Kopernika i Zamenhofa. Zdania te czytasz w mowie ojczystej Jana Karskiego, Witolda Pileckiego i Marii Curie-Skłodowskiej. Ale nie tylko ich. Polakami byli również Jan III Sobieski, który wraz z naszymi wojskami uratował Europę przed ekspansją Turcji, Henryk Arctowski – tak, ten od Antarktydy, Kazimierz Funk – medyk, odkrywca witaminy B1, Michał Sędziwój – odkrywca tlenu, Ignacy Łukasiewicz – wynalazca lampy naftowej czy Korczak Ziółkowski, który rzeźbił Górę Rushmore z podobiznami amerykańskich prezydentów. Góra ta znajduje się w Stanach Zjednoczonych, tych samych, o których niepodległość walczyli Tadeusz Kościuszko i Kazimierz Pułaski – również pochodzący z kraju nad Wisłą. Polska to kraj Jana Pawła II – papieża i duchowego pasterza katolików z całego świata, Ireny Sendlerowej, która uratowała 2,5 tysiąca żydowskich dzieci przed śmiercią z rąk Niemców, Jana Żabińskiego, który, jako dyrektor warszawskiego ZOO podczas okupacji niemieckiej, wraz z żoną Janiną uratował około 300 prześladowanych przez Niemców Żydów. Piszemy z kraju państwa Ulmów, którzy ratując swoich żydowskich sąsiadów przed nazistowskimi najeźdźcami, zostali zamordowani wraz z sześciorgiem swoich malutkich dzieci. W końcu piszemy z kraju, w którym podczas niemieckiej okupacji pomiędzy 1939 a 1945 rokiem za ratowanie Żydów obywatele karani byli śmiercią. Piszemy, ponieważ jest nam po prostu cholernie przykro. Jesteśmy zaskoczeni, że po ponad 70 latach świat zachorował na nagłą amnezję. Nie chcemy Cię jednak do niczego przekonywać. Prosimy tylko, abyś myślał samodzielnie, nie ulegał manipulacjom, konfrontował kłamstwo z prawdą i w tej prawdzie żył.”

 3. cisza1 pisze:

  @izaluka
  Witaj:) Miło czytać… napisałam poważnie, bo ostatnio przejawiam „notkową biegunkę”. Wiosna przyjdzie czas, zrobię przerwę.
  Co do polityków, jak i nas wszystkich, wymiana pokoleń to powinno być normalne. Różne „dziadki do orzechów”, zasłużeni KOR-owcy, kastowi dygnitarze, „rycerze” okrągłostołowi i wielopartyjni kombatanci chyba nie po to wiek emerytalny cofnęli, by nie skorzystać?
  Bardzo serdecznie Ciebie pozdrawiam

  ps. Pani dr Ewa Kurek gościem RM i TV Trwam. Nareszcie! A w TVP Daniels w odcinkach:(

 4. nagor pisze:

  @cisza1
  Witaj , filmik ekstra ………….tylko na nasz polski rynek nastrojów , który odbiera zastępczą narację i sens obecnych d…..lizów .Myślę , że jeszcze polonia jest w stanie odszyfrować głebie przekazu . Dla zagranicy, nawet z angielskim tłumaczeniem , sens będzie zakryty brakiem wiedzy historycznej i doświadczeń posługiwania się językiem odwrotnych znaczeń . Odbiorą słowa w dosłownym tłumaczeniu i sens zakończy się nieporozumieniem żądania przeprosin .
  O norkach pisał nie będę , bo to cały obraz jak stoimy na głowie twardo na ziemi , mam nadzieję , jeszcze trochę naszej nim się nie zmieni .

 5. cisza1 pisze:

  @nagor
  „Dla zagranicy, nawet z angielskim tłumaczeniem , sens będzie zakryty ”
  Pewnie masz rację.
  Na dodatek ignoranci z odrazą orzekną, że Polak brudasem:(

 6. meszek pisze:

  Filminki na YT to nasza jedyna broń/odpowiedź?
  Słabo.

 7. piko pisze:

  Norki (i nie tylko) a sprawa wolności. Warto zobaczyć!

 8. nagor pisze:

  @piko
  Zawsze podobna nagroda czeka na aktywnych co potrafią więcej być zdeterminowani od przeciętnej . Tak już będzie sto lat pokłonów dla władzy aby żyć spokojnie i nie wyrastać ponad przeciętność , bo wytnie .Takie zrozumienie wolności wg wschodniego patentu na wolność i własność .
  Kibuc to wyrówna .

 9. Tadeusz_K pisze:

  @Cisza1
  Słowa poranionego [na UB/NKWD] Polaka z filmu powinny obudzić wszystkich, nawet tych obojętnych.#
  /
  Film dobry, ale niestety…
  Film jest zrozumiały tylko wąskiej grupie ludzi i na dodatek narodowości polskiej.

 10. Tadeusz_K pisze:

  @piko
  Nowi loobyści utworzyli sobie żerowisko w PiS (podobnie jak to było w PO).
  Tematu norek nie idzie inaczej zrozumieć.

 11. cisza1 pisze:

  @ Wszyscy na PT

  Gwoli prawdy, to zabrakło informacji, skąd ten tekst.
  To utwór zespołu Lumpex75

  Czy zrozumiały tylko dla nas?
  A dlaczego my rozumiemy innych? Gdyby film był poprzedzony komentarzem dot. wyglądu bohatera, ran, powyrywanych paznokci i brudu, to chyba tylko dureń „czytający” obrazki nie zrozumie.
  Inicjatywa po stronie autorów.

 12. nagor pisze:

  @cisza1
  Aby zrozumieć filmy Bareji trzeba znać /doświadczyć tej rzeczywistości aby odebrać ten realizm i dowcip w nich zawartych . Żadne tłumaczenie i opis czasów nie jest w stanie spowodować zrozumienia treści i humoru sytuacyjnego i filozofi motywacji/zachowań bohaterów .
  Podobnie jest z tekstem i przesłaniem w nim zawartym tego filmu .
  Ciszo , my też nie rozumiemy subtelności innych kultur , mimo , że się staramy , to wiele brakuje do połapania podtekstów , a sens tego to głównie podteksy .

 13. cisza1 pisze:

  @nagor
  Poddaję się, pas…
  Troszkę zażartuję…znaczy, że jesteśmy wyjątkowi i to mnie cieszy.

  Stąd trudności w komunikacji z jewropejskim sojuzem i inaczej mądrzejszymi, wszystko trzeba im tłumaczyć. Tłumaczyć, tłumaczyć po sto razy. Albo nie pojmują albo dla swoich interesów udają.
  W tym jest metoda:(

  Zobacz,Polacy prawie wszędzie na świecie, gdzie przyszło im żyć „aklimatyzują się” (mimo tęsknoty), w lot pojmują miejscowe realia i często są tam podziwiani. Np.obwołany królem na Madagaskarze Maurycy Beniowski, uznany bohaterem narodowym Peru Ernest Malinowski i wielu wielu innych.

 14. Tadeusz_K pisze:

  @Cisza1
  #to chyba tylko dureń „czytający” obrazki nie zrozumie.#
  **
  Nie denerwuj się @Cisza1
  Filmik wspaniały jest i finezyjny,…. perełka.
  -Dzięki za niego.
  Ale Amerykanin, Anglik, Francuz (nawet wykształcony) nadal myśli, że po ulicach W-wy wałęsają się białe niedźwiedzie, a Iiw.św. wywołali Polacy.
  A co do ograniczonego odbioru tego filmu w Polsce to też prawda.
  Po 10letniej starannie prowadzonej polityce wstydu w szkołach – pod przewodem kluzik i fuszary- powstał ugór w umysłach młodzieży..
  **

  Pozdrawiam.

 15. piko pisze:

  Bez komentarza

 16. Tadeusz_K pisze:

  8-24
  Nieprzyzwoite działania pana G.

 17. cisza1 pisze:

  @Tadeusz_K
  „Nie denerwuj się @Cisza1
  Nie denerwuję się ale wkurzam:)

  „powstał ugór w umysłach młodzieży..”
  Wiesz co? Gorzej z ich rodzicami jest. Młodzi, oczywiście nie wszyscy, są coraz bardziej przytomni.

  @piko

  Rada Polin śliczna (Niezabitowska) i z poprawnym pochodzeniem (TW ?), ponoć wspólnie tak dobrana przez „zmianę” i HGW.
  Widać konstruktywnie dialogowali.
  Teraz pracują nad nowymi muzeami: getta i chasydyzmu.

Dodaj komentarz: