Prezes (za)wiesza senatora; kto następny i co będzie dalej?

Rzadko mi się zdarza wstawiać na PT aktualne newsy, jeszcze rzadziej korzystać z informacji bieżących opublikowanych na innych portalach. Tym razem jednak nie wytrzymałam. 10 lutego br. w przerwie między modlitwami na Krakowskim Przedmieściu pan prezes przemówił całkiem nie na temat tragedii z 2010 roku ale grzmiał o antysemityzmie jako o „chorobie duszy i umysłu”. […]

via Prezes (za)wiesza senatora; kto następny i co będzie dalej? — CISZA

You may also like...

26 komentarzy

 1. Ciszo, przyglądać się zawsze trzeba.
  Nie wiem, czemu JK dołączył do chóru, też uważam o za błąd. Co do zawieszeniIale uważam, że zaognianie konfliktu nam w niczym nie pomoże.

 2. nagor pisze:

  @cisza1
  Witaj , rozumię obawy i je podzielam .
  Zwróć jednak uwagę , ze kiedy obchodzimy 100 lecie niepodległości taki problem przewijał się równolegle w każdym czasie . Sami dla siebie mogliśmy bywać za przyzwoleniem raz silniejszych , raz cwańszych i kiedy wyglądało , że wreszcie …… okazywało się , że tak trochę my a przewaznie starsi .
  Przemyślność działania to Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek . Za komuny , solidarności ,i tym teraz ulokowani sa w każdej formacji z głosem decydującym o jej postępowaniu . Ta która jest aktualnie zwycięzka jest ich oczkiem i reszta zajmuje się destrukcją w poczynaniach ewentualnych zmienników aby ci co są obecnie przy sprawie osiągneli swoje . Kiedy należy odmienić twarze to zawsze sa ich zasługi i stają się niezbędnym gwarantem tego nowego . I kazdy goj pracuje w jednym celu mimo , że z różnych partii . To co wyczynia totalna to też ich zasługa , aby nie wymyśliła coś nośnego .
  Wiesz czemu ci młodzi z marszu niepodległości sa pomijani , bo to nie rezydenci oni chcą Polski dla siebie , a to zakazane .
  Widoczna sympatia u większości nominatów głoszących już jawnie czyjego interesu bronią , współbrzmi ze słowami prezesa ufajcie………..nie chorujcie.

 3. (DOKOŃCZENIE ZA WCZEŚNIE KLIKNIĘTEGO)
  Myślę, że nie warto pochopnie oceniać decyzji na podstawie doniesień medialnych – nie wiemy, jakie jest tło, może o była kropla przepełniająca czarę?

  „Tylko prawda jest ciekawa”.

  Musimy bronić swoich racji, ale nie wolno kierować się nienawiścią do innych z powodu ich pochodzenia – to obrzydliwe, i tu przyznaję JK rację

  Twardo walczyć o swoje interesy, nie poniżając innych. Walczyć – prawdą.
  Zwyciężanie zła dobrem – to nauka Chrystusa.

 4. @meszek pisze:

  Decyzja jak decyzja, ważny jest czas/kontekst tej decyzji.

  Nikt z polityków PiS nie broni Polski.

  Za to ochoczo wzięli się za dyscyplinowanie Polaków.

 5. cisza1 pisze:

  @aleksandraniemirycz

  „…może o była kropla przepełniająca czarę?”

  Właśnie o tym napisałam, cyt:
  „Nie znam senatora Bonkowskiego, nie oceniam i nie bronię jego wpisu (może podpadł czymś całkiem innym?) ….”

  Napisałaś:
  „Musimy bronić swoich racji, ale nie wolno kierować się nienawiścią do innych z powodu ich pochodzenia – to obrzydliwe, i tu przyznaję JK rację”

  Przyznaję rację ale toż strona atakująca podkreśla swoje pochodzenie i swoją wyższość (wyjatkowość) trudno więc to pominąć, nie da się.
  A co do nienawiści – wytrychem stała się fraza „mowa nienawiści” stosowana dowolnie, według potrzeb.Zgadzam się, że trzeba pisać i mówić prawdę. Jak inaczej się bronić?

  Dla wielu „nienawiść” to synonim prawdy, tej niewygodnej. W notce, która jest de facto kopią (Karnowskiego) nie zmieniałam nic a mój komentarz (prolog +epilog) jest wg. mnie bardzo wyważony.
  Nikogo personalnie nie zaatakowałam a pana prezesa opisałam ciut ironicznie…zachował się fatalnie i jest osobą publiczną.
  Po prostu, nie ja ale on „zawiesił”, nie ja ale on, dysponujący niemal nieograniczoną władzą uderzył ostro w swoich oskarżając o antysemityzm…mnie się tylko nie podoba.
  Bogu dzięki, że póki co jeszcze mamy wolność.
  Dobro zawsze zwycięży!
  Pozdrawiam

 6. nagor pisze:

  @aleksandraniemirycz
  Witam Panią .
  ==nie wolno kierować się nienawiścią do innych z powodu ich pochodzenia – to obrzydliwe==
  pełna zgoda i dodam ,w każdym innym przypadku kierowanie się nienawiścią jest nie na miejscu .

  Problemem jest co i od kiedy/którego momentu kwalifikuje się do postawy nienawistnej , tak tego co postawę zajmuje , jak też tego co odbiera .
  Jeżeli toczony spór dotyczy stosunku do prawdy lub kłamstwa i przedstawianych argumentów to kwalifikowanie go do nienawiści (antysemityzmu) moim zdaniem nie jest mową nienawiści , a często są takie argumentacje .

 7. cisza1 pisze:

  @nagor

  Wkurzyłam się. Bo gdy chodzi o potrzebną obronę opluwanych Polaków i Polski, to prezes milczy a gdy tylko wywęszył antysemityzm działa niczym sekator.

  „Widoczna sympatia u większości nominatów głoszących już jawnie czyjego interesu bronią , współbrzmi ze słowami prezesa ufajcie………..nie chorujcie.”
  Tak jest od dawna…”Korona królów”….w stalinowskiej PRL opcje niby dwie a przy kanciatym stole apogeum. Przewaga przebierańców ale maski już opadły.
  Jak oni to robią? Majsterszyk.

 8. Trzmielka pisze:

  @cisza1

  Ciszo, mnie też niepokoi dziwna sytuacja wyczekiwania wobec zmasowanego ataku na Polskę. Co do senatora Bonkowskiego, to przypuszczam, że problemem tu był nie film, ale raczej antyżydowskie dowcipne komentarze, które niczego merytorycznie nie rozwiązują, tylko eskalują emocje

  Tego, co mogą robić blogerzy, nie wolno senatorowi. Nasza narracja powinna być w tej chwili spokojna i absolutnie merytoryczna, operująca konkretnymi faktami. Na pewno w interesie Polski nie jest rozhuśtanie emocji, bo z żydowskimi mediami światowymi przegramy. Bitwę trzeba wydawać na tym polu, na którym jesteśmy silniejsi, a więc powinniśmy przedstawiać prawdę. Publikować dokumenty, podawać fakty stwierdzone przez samych Żydów, jak mówi dr Ewa Kurek.

  Przeszedł mi do głowy taki pomysł: co by było, gdyby polski rząd ogłosił, że jeśli Żydzi nie zaprzestaną ataków na Polskę opartych na kłamstwie, to natychmiast wycofamy
  państwowe dotacje dla wszelkich instytucji i przedsięwzięć żydowskich na terenie Polski – z podaniem ich listy i konkretnych kwot. To powinno zamknąć usta wrzeszczącym o „polskim antysemityzmie”. Jak sądzisz, czy mogłyby być jakieś negatywne dla Polski skutki takiego posunięcia? Ja nie widzę.

 9. nagor pisze:

  @Trzmielka
  Państwowy nazizm jak dotyczyć ma żydowskich organizacji -szantaż . Zły pomysł .
  Co nie wyklucza kierowania się asertywnością w każdym przypadku wspierania celowego .

 10. nagor pisze:

  @cisza1
  Mnie martwi , że nie robią następnej zmiany po pisie . Widocznie są na tyle pewni swego w tym wydaniu , że albo jeszcze nie pora , albo już nie będą musieli dopraszać innych twarzy .
  Zwróć uwagę , że nic nowego nie pojawia się w miejsce totalnej na politycznych ruchach oddolnych, a czas na zaistnienie jest optymalny i nie wiem co robią Brauny i Narodowcy , Na co jeszcze czekają lepszej okazji nie bedzie bo wszycy uwiązani do palików , raczej jednego palika .

 11. izaluka pisze:

  @cisza1 i Wszyscy
  Czy wiecie, jak jest różnica miedzy dyplomatą, a kobietą?
  Otóż:
  Gdy kobieta mówi – nie – oznacza, to – być może,
  gdy mówi – być może – oznacza to – tak, bo kobieta nigdy nie mówi – tak
  natomiast:
  gdy dyplomata mówi tak – oznacza to – być może
  gdy mówi – być może – oznacza to – nie, bo dyplomata nigdy nie mówi – nie.

  I w tym właśnie sensie osobiście nie jestem ani dyplomatą, ani też typową kobietą, bo moje „tak” oznacza – tak, a nie „być może”. Podobnie „nie” oznacza „nie”, a nie „być może”.

  Jeśli ktoś na mnie pluje, nie mówię, że być może pluje. Mówię, że pluje.
  I nie zamierzam szukać przyczyn, dla których temu komuś wolno pluć, a mnie nie wolno zetrzeć z siebie jego śliny i odrzucić agresorowi. O tym, czy ma się ochotę nadstawiać drugi policzek każdy powinien decydować indywidualnie, a nie być zmuszanym do jego nadstawiania. Tymczasem wielu „pouczaczy” każe mnie nadstawiać drugi policzek i oburza się, gdy nie mam na to najmniejszej ochoty. Strona atakowana ma prawo do obrony i nakładanie na nią kajdan w postaci epitetów, jak np. antysemityzm, czy w końcu prawnych zakazów, jest dyktaturą.

 12. cisza1 pisze:

  @meszek
  „…ważny jest czas/kontekst tej decyzji.” W punkt:)

  Czas ….my też mamy czas, obserwujmy aby nie powtórzyła się historia koncesjonowanej Solidarności, gdy pozostała już tylko nazwa a wielu dało się nabrać.
  Czy teraz pozostanie nam tylko szyld „Dobrej zmiany”?
  Czuwajmy…

 13. nohood pisze:

  @cisza
  no cóż.
  dziarski dyktatorski klasyk.
  myślę, że patrioci w partii pis mają dylemat.
  a ja mam taką toryjkę- prezes podobnie jak prez. duda podpisał zobowiązania z żydami, że uciemiężą antysemitów, czyli narodowców.
  oni naprawdę myśleli, że polacy zgłupieli do reszty i wszystko przejdzie gładko.
  po obleśnej żydowskiej hucpie, gdy stało się jasne, że w polsce występowanie w interesie żydów, to na dłuższą metę bilet w kierunku politycznego niebytu, prezes postanowił wyjść z impasu poświęcając coś z własnych włości.
  rzucił senatora żydom na przekąskę, łudząc się, że przestaną naciskać w sprawie onr.
  a przemówienie jest tak niemądre, że nie będę go komentował.. on gadał do ciemnego luda z własnej wyobraźni.

 14. cisza1 pisze:

  @Trzmielka
  „problemem tu był nie film, ale raczej antyżydowskie dowcipne komentarze…”
  Może? Ileż to razy szef Radia Maryja musiał tłumaczyć się z tego, co mówili słuchacze?
  Wolność słono kosztuje.
  Nie wiem, co i jak ale ukarany.

  Bez emocji, prawda….to najgrozniejsza broń, szczególnie wypowiadana przez Żydów, jest tego wiele nawet w archiwach TVP. Znajdę link.
  Emocje są pożądane, zaciemniają umysły i obezwładniają. Politykom najczęściej o nie właśnie chodzi.

  A propos Twojego pomysłu: „….wycofamy państwowe dotacje dla wszelkich instytucji i przedsięwzięć żydowskich na terenie Polski….”
  Są też inne propozycje np. zaprzestanie wydawania polskiego obywatelstwa jak leci (Tel Aviv), nie wypłacanie tam rent dla ok. 50tys. etc.

  Wyobrażasz sobie jaki klangor podniosła by światowa prasa?
  Trzeba było nie głosować za w/w a pan Gliński chyba ostatni z odważnych. Oby chociaż przestał dotować filmowe paszkwile!
  Na świecie, w różnych państwach z powodzeniem stosuje się szlaban dla nieprzyjaciół czyli listy nieproszonych gości, „persona non grata”.
  Gdyby chcieli…. możliwości na pewno są.
  ps.
  Ataki na Polskę są zamówione, zlecone i mają być…tak sobie myślę.

 15. @meszek pisze:

  @nohood: „a ja mam taką toryjkę- prezes podobnie jak prez. duda podpisał zobowiązania z żydami”

  Też tak myślę, był jakiś układ.
  I musieli nieźle nawywijać, że boją się o tym powiedzieć wyborcom.
  Popiskiwanie „ufajcie” jest tyleż żałosne co niepokojące.

 16. cisza1 pisze:

  @Izaluka

  Nasza mowa zawsze powinna być, jak piszesz. tak-tak, nie-nie. I tak wśród nas, mam nadzieję jest.
  To nie tylko kwestia moralności i honoru ale i smaku…
  Widać, że krótkowzroczna władza sama się zaplątała i pogubiła albo gorzej…
  Pozdrawiam Cię serdecznie.

 17. cisza1 pisze:

  @nohood

  Wszyscy mamy dylemat… Jutro pomyślę i odpiszę. Pozdrawiam serdecznie.

 18. nagor pisze:

  @meszek
  Jestem skłonny założyć , ze taki stanowczy opór w sprawie przyjmowania emigrantów może mieć głównie ochronę nie tylko naszych interesów , dlatego niezłomna determinacja i poczucie siły (desperacji)

 19. nohood pisze:

  @meszek:
  czego tu się bać? sprawy leżą na stole od lat, tyle, że oficjalny obieg gęga po swojemu z poprawności politycznej.
  reakcja aktywnej części polaków pokazała jedną rzecz, że społeczeństwo jest bardziej dojrzałe, szybsze i świadome od polityków, tyle, że nie nauczone metod samoorganizacji.
  myślę, że pis jest sparaliżowany tą świadomością, stąd ta inercja.
  sądzili, że są panami sytuacji a polacy to ciaputki ze statystyk zybertowicza.
  powiem ci, że prawdziwi polacy mają gdzieś politykę, rozwijają się lokalnie dorabiając za granicą. są od lat otrzaskani z zachodem w sposób jaki morawieckiemu się nie śnił, to po prostu wychodzi w jego przemówieniach.
  gdyby im żydzi zaczęli mieszać w ogródkach jakie sami wypracowali, to zapewne potraktowaliby ich tak jak traktują od lat lokalnych popaprańców. (przepraszam, ze ten wulgarny język, ale jestem wzburzony).
  przy okazji też okazało się, że nie taki amerykancki żyd straszny i nie taki mundry, jak to noblowska statystyka przekłamuje.

  filmik balonik- no cóż sklecona na kolanie w ciągu dwóch dni agitka niezgrabnie korzystająca z emocjonalnych trików.
  każdy student polskiej filmówki zrobiłby coś takiego tyle, że lepiej.

  nasza cała klasa polityczna to przeżytek a w dodatku okazuje się, że nawet w tym zdaniu tkwi błąd, gdyż polacy jeszcze nie wytworzyli własnej siły politycznej a żydzi coraz lepiej rozumieją, że za chwile to nastąpi…
  kiedy wejdzie nowa konstytucja, to wszystko co jeszcze mogą zyskać będzie niedostępne.
  dlatego się spieszą.
  a gdzie się człowiek spieszy…tam popełnia błędy.
  i to jest bardzo pocieszające.

  ja mam dla nich takie improwizowanie hasło:

  gościliśmy was 1000 lat i złamaliście boskie prawa gościnności wielokrotnie, tak że konsekwencje stały się czytelne dla wszystkich.
  Bóg podziela to zdanie i dlatego was stąd zabrał.
  nie występujcie więcej przeciw Bogu i nie wracajcie do polski, gdyż najprawdopodobniej z Jego Woli spotka was to samo, lub coś jeszcze gorszego.
  ze wstrętem obserwujemy jak okłamujecie wszystkie wasze dzieci, ucząc je strachu i nienawiści, tak aby mogły zabijać tych, których im wskażecie.

  jak rozmawiać z kimś, kto krzywdzi własne dzieci?
  🙂

 20. nohood pisze:

  @cisza:
  oki.
  serdeczności

 21. E.B pisze:

  Odpowiedź na ów filmik:

  .

 22. cisza1 pisze:

  @E.B.
  Gwoli prawdy, nie jest to jakby się wydawało odpowiedz władz!

  To klip Fundacji Filmowa Widnokrąg z Kielc – KRS: 0000699551

  „Celem Fundacji Filmowej „Widnokrąg” jest realizacja pełnometrażowych filmów fabularnych opowiadających o historii naszego kraju. W ostatnim czasie mamy do czynienia z procesem relatywizowania wydarzeń historycznych. Następuje swoiste pomieszanie pojęć.
  Słyszymy o „polskich obozach śmierci”, wyolbrzymia się na niespotykaną skalę „polski antysemityzm”. Próbuje się z ofiary II Wojny Światowej – jaką była Polska – uczynić agresora często ofiary zrównując z katami.
  Niestety taką narrację przyjmują również często nasi rodzimi twórcy, którzy za otrzymane z budżetu państwa olbrzymie kwoty realizują obrazy powielające tego typu stereotypy.
  Uważamy, że należy tego typu tendencjom przeciwdziałać.
  Mariusz Świąder – Prezes Fundacji
  Konrad Łęcki – Fundator

  http://widnokragfundacja.pl/ofundacji.html
  W prosty sposób zrobili to, czego nie zrobiła np. Polska Fundacja Narodowa Glińskiego, kupa kasy i ….. nic.

 23. E.B pisze:

  @Cisza1

  Tak, to jest film tej Fundacji. Dzięki za link.

  Powstało coś jakby od dołu poprzez wsparcie zwykłych ludzi. Zaczęło się od realizacji filmu „Wyklęty”, na produkcję którego Konrad Łęcki nie mógł zdobyć funduszy. Pomogli Polacy.
  Można wspomóc fundację i jej cele.

  Konto bankowe:
  Nr konta: 62 1090 2040 0000 0001 3532 1209
  IBAN: PL62 1090 2040 0000 0001 3532 1209
  SWIFT/BIC: WBKPPLPP

  PayPal:
  widnokragfundacjafilmowa@gmail.com

  Dane fundacji:
  WIDNOKRĄG FUNDACJA FILMOWA
  ul. Staszica 1/109
  25-008 Kielce
  REGON: 368512960
  NIP: 9591996816
  KRS: 0000699551

  Adres e-mail:
  widnokragfundacjafilmowa@gmail.com

  Jak piszą sami o sobie:

  MUSI POWSTAĆ INSTYTUCJA, KTÓRA – NIEZALEŻNIE OD DORAŹNEJ KONIUNKTURY POLITYCZNEJ – DYSPONOWAĆ BĘDZIE BUDŻETEM DAJĄCYM MOŻLIWOŚĆ TWORZENIA FILMÓW PREZENTUJĄCYCH ŚWIATU NASZE FAKTYCZNE DOKONANIA.

  „WIDNOKRĄG” FUNDACJA FILMOWA MA SZANSĘ DZIĘKI PAŃSTWU STAĆ SIĘ TEGO RODZAJU PODMIOTEM.

  Film w dobie kultury obrazkowej ma olbrzymią rolę do spełnienia. Jednak aby trafił do wyobraźni masowego odbiorcy musi być zrobiony na możliwie najwyższym poziomie. Powstawanie kiepskich obrazów daje tylko kolejne argumenty przeciwnikom kina historycznego. Jeżeli chcecie Państwo pomóc w realizacji w pełni profesjonalnych produkcji odkłamujących naszą rodzimą historię wesprzyjcie twórców „Wyklętego” skupionych w „Widnokrąg” Fundacji Filmowej.

 24. nagor pisze:

  @cisza1
  O Fundacji Narodowej napisał @Stary Wrocek i oczekuje wizji od Glińskiego , długo będzie czekał . Chyba problem nie leży po stronie FN .

 25. cisza1 pisze:

  @nohood 21:44

  „…prezes podobnie jak prez. duda podpisał zobowiązania z żydami, że uciemiężą antysemitów, czyli narodowców.”

  Już w grudniu 2017, otwarcie wystąpili przeciw Marszowi Niepodległości i za delegalizacją ONR. Nie ukrywają, kto im przeszkadza.

  Wiceminister kultury Magdalena Gawin:
  „Wydaje mi się, że ten marsz jest absolutnym problemem. Nie wiem, jak doszło do rejestracji ONR, bo w zasadzie jest to sprzeczne z konstytucją. I na pewno będziemy musieli się temu przyjrzeć. To znaczy delegalizacja ONR w jakiejś perspektywie czasowej jest absolutnie niezbędna, potrzebna. Oni też powinni wziąć całkowitą odpowiedzialność za to, co się dzieje na ulicach Warszawy, ale też za tę swoją stałą, powtarzającą się taktykę, że używają ludzi jak tarczy.”

 26. cisza1 pisze:

  @nagor

  Szanowny Stary Wrocek bardzo się napracował. podziwiam:)
  Jeszcze o coś profesora prosi zamiast żądać.

  Ten minister jest specjalistą od fundacji, instytutów etc.; powołał takie coś: Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego do podziału kasy dla wpływowych „władz pozarządowych”, często międzynarodowych zwanych organizacjami pozarządowymi (NGO).
  Pamiętam, jak był forsowany na premiera technicznego – „inżynier” od społeczeństwa!

Dodaj komentarz:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przejdź do paska narzędzi