”ich po prostu jak psy tam rozstrzelali”

zaostrza się konflikt w syrii.

po niedawnym ataku lotnictwa na pozycje sił irańskich, zakończonym strąceniem izraelskiego f-16 w sieci robi się coraz głośniej o próbach przejęcia przez rosjan miasta haszszama w prowincji dajr az-zau, będącego ważnym ośrodkiem przemysłu naftowego.

jednostka złożona głównie z tzw „wagnerowców” zaciągniętych na bliski wschód z donbasu za pieniądze kremla została dosłownie zmieciona z powierzchni ziemi przez amerykańskie lotnictwo.

ocenia się, że podczas pojedynczej akcji zginęło 644 żołnierzy a ok. 200 zostało rannych. ci, którym udało się ocaleć, przyparci do brzegu eufratu odpierają ataki kurdów.

rzecznik prasowy putina- dimitrij pieskow twierdzi, że nie ma na ten temat wiedzy, pomimo, że coraz więcej informacji wydostaje się na światło dzienne ukazując smutek rodzin pozostawionych przez poległych najemników.

rosja jest w przedbiegach wyborów prezydenckich.  bezpośrednia konfrontacja usa z prężącym muskuły kremlem ukazała słabości taktyki wojennej generałów rosyjskich.

czy mamy do czynienia z początkiem końca putina- czas pokaże.

obawiam się, że w odpowiedzi będziemy świadkami eskalacji działań na wschodzie ukrainy.

znając zapalczywość rosjan bez złudzeń snuję przypuszczenia, że bolesne ciosy jakie spadły na ich kraj w ostatnich dniach nie pozostaną bez odpowiedzi, co zdaje się potwierdzać dramatyczny apel poroszenki kierowany do „narodów świata”w ostatnich dniach.

chciałoby się powiedzieć: niech ukraińcy chwycą za kije w obronie oligarchów zajętych głównie organizacją second handu wyprzedającego żydom resztki, jakie pozostały po dawnych kresach wschodnich.

warto także przypomnieć sobie o dziwnej katastrofie samolotu an-148 saratowskich linii lotniczych, który jak wskazują pierwsze analizy eksplodował w powietrzu kilkanaście godzin po wydarzeniach rozegranych w haszszama.

na pytanie o to czy świat przekroczył cienką czerwoną linię swoją odpowiedź dają także turcy rozszerzając wpływy w stronę cypru, do taktu wypowiadanych falsetem deklaracji francuskiego prezydenta makrona, który zapowiada zaangażowanie francji pod warunkiem użycia broni chemicznej przeciwko cywilom. normalnie strach się bać.

cieszmy się olimpiadą w piongczangu, wszak jest symbolem pokojowego współistnienia świata.

 

 

You may also like...

Dodaj komentarz:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przejdź do paska narzędzi