Kryzys związany z nowelizacją ustawy o IPN na tle geopolityki

Jak wiadomo, po zwycięskiej dla USA/Zachodu tzw. zimnej wojnie, dokonano ustanowienia nowego porządku w Europie, zmieniającego porządek jałtański z 1945 roku na korzyść USA/Zachodu.

Tzw. „Demoludy” czyli kraje z Europy Środkowo Wschodniej(w tym Polska) należące  po umowie jałtańskiej do sowieckiej strefy wpływów, przeszły do strefy wpływów  USA/Zachodu a od 1994 roku, po wejściu w życie umowy stowarzyszeniowej Polski z UE, Polska została poddana pod bezpośrednią kuratelę Niemiec/niemieckiej UE(USA traktowało wtedy Niemcy jako najważniejszego sojusznika w Europie).

Dalszym, wyższym etapem tej kurateli było formalne wstąpienie Polski w struktury UE 1.05.2004 roku.

W tym czasie polityka USA wobec Rosji nazywana była „polityką przyciągania Rosji do Zachodu” a zaczęła się po 9/11, gdy Putin zaoferował prezydentowi współpracę w  ogłoszonej przez niego tzw. „wojnie z terroryzmem”.

Polityka Zachodu wobec Rosji w tym czasie była „polityką marchewki i kija”; „marchewką” była polityka Zachodu i OPEC wysokich i ciągle rosnących cen ropy naftowej i powiązanych z nimi cenami gazu, z których zyski były głównymi elementami rosyjskiego budżetu, w dużej części przeznaczanego na zbrojenia i budowanie rezerw a „kijem” gwałtowne obniżenie tych cen, gdy Rosja zachowywała się wbrew interesom i polityce USA/Zachodu.

„Kija” wobec Rosji  użyto po rosyjskiej agresji na Gruzję w 2008 roku i wtedy w ciągu kilku miesięcy ceny ropy spadły ze 144.42 $ za baryłkę w dniu 4.07.2008 do 36.61 $ za baryłkę w dniu 24.12.2008 roku. Polityka resetu ogłoszona przez Obamę po objęciu urzedu w dniu 20.01.2009 spowodowała znowu zadziałanie „marchewki” i ceny ropy poszybowały w górę do 125.14 $ za baryłkę w dniu 27 kwietnia 2011 roku i z powodu „dotarcia” tzw. „Arabskiej Wiosny” w marcu 2011 roku, Rosja jako sojusznik Syrii, zaczyna się przeciwstawiać polityce USA podpalania Syrii i od tego czasu ceny ropy podlegają wahaniom z tendencją malejąca, by od czerwca 2014 roku(sankcje nałożone na Rosję) gwałtownie spadać

Ze 112.61 $ za baryłkę w dniu 12.06.2014 roku,  do 32.51$ za baryłkę w dniu 2.02.2016 roku, gdy zaczęła się już kampania wyborcza w USA i pojawiła się nadzieja na poprawę wzajemnych stosunków USA-Rosja w związku z kandydaturą D.Trumpa i od tej pory ceny mają tendencję wzrostową ale tylko do poziomu opłacalności wydobycia ropy w Rosji(dziś 12.02.2018 – 63.05$ za baryłkę).

Po zaangażowaniu się militarnym Rosji w Syrii po stronie Assada pod koniec września 2015 roku, dla Izraela  jest coraz mniej czasu by załatwić podstawowy problem dla którego USA zaczęło politykę resetu z Rosją czyli zlikwidowanie irańskiego programu nuklearnego, który jest możliwy do realizacji tylko drogą wojny z Iranem.

W latach 2010-2012 Izrael trzy razy chciał rozpocząć wojnę z Iranem, ale Obama ich powstrzymywał, bo ciągle nie był dogadany z Rosją.

 

W roku 2014, kiedy po Majdanie na Ukrainie USA i Izrael straciły nadzieję na rozwiązanie problemu irańskiego programu nuklearnego przy pomocy działań wojennych za zgodą Rosji, postanowiono realizować nowy plan, w którym centralną rolę miała odegrać Polska.

Do realizacji tego celu trzeba było zastąpić rządzącą w Polsce proniemiecką i prorosyjską koalicję PO-PSL, proamerykańskim i proizraelskim PIS-em.

W styczniu 2014 roku izraelski Kneset na wyjazdowym posiedzeniu w Krakowie, namaścił A.Dudę jako kandydata PIS-u na prezydenta a Obama naciskami na J.Kaczyńskiego, wymusił jego zgłoszenie, co się stało w listopadzie 2014 roku., o czym J.Kaczyński mówił ogólnie w wywiadzie dla PR w Katowicach w styczniu 2017 roku.

Już w 2014 roku podsunięto J.Kaczyńskiemu Pana Mateusza Morawieckiego z którym prowadził rozmowy(wg słów J.K., bardzo dobrze mu się z nim rozmawiało), by po wyborach w 2015 roku powierzyć mu w rządzie B.Szydło funkcję superministra a grudniu 2017 roku premiera.

To w 2014 roku Jonny Daniels, były żołnierz armii Izraela, zarejestrował w KRS 12 maja 2014 r. pod numerem 0000508351 fundację From The Depth, której jest prezesem.

Aby stworzyć warunki dla wojny USA i Izraela z Iranem, wbrew stanowisku Rosji, potrzeba było przygotować  dla Żydów z Izraela, którzy podczas takiej wojny narażeni byliby na wielkie niebezpieczeństwo i być może w dużej części zagładę, bezpieczne miejsce schronienia i tym miejscem ma być m.inn. Polska.

Przejęcie władzy przez PIS umożliwiła afera podsłuchowa przygotowana przez służby związane z CIA i Mossadem a potem po zwycięstwie D.Trumpa w 2016 roku, ogłoszono projekt Trójmorza z Polską jako POLIN(„Republika Przyjaciół”)

Obecny operacja izraelskiego lotnictwa w sobotę(10.02.2018) , czyli zakrojony na szeroką skalę atak z powietrza wymierzony w syryjski system obrony przeciwlotniczej oraz irańskie cele w Syrii, podczas którego  trafiono 12 obiektów, może być prowokacją dla skłonienia Iranu do zaatakowania celów w Izraelu, co z kolei mogłoby być pretekstem do ataku Izraela i USA(jako sojusznika Izraela)  na instalacje nuklearne Iranu.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom Izraela, którzy nie byliby potrzebni w Izraelu w sytuacji kryzysowej, przygotowano plany ich ewakuacji np. do Polski.

W tym celi PLL LOT  na początku 2017 roku zapowiedział uruchomienie od czerwca 2017 roku pięć połączeń z polskich miast takich jak: Warszawa, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Kraków a od grudnia 2017 roku jeszcze dodatkowo z Rzeszowa.

Taki bum w połączeniach lotniczych z Izraelem, nie mógł być spowodowany nagłym wzrostem turystyczno wypoczynkowych upodobań Polaków, tylko potrzebami podróży Żydów z Izraela do Polski.

Aby nie było w Polsce w takiej sytuacji, antysemickich reakcji na dużą skalę, urządzono Polakom pranie mózgów, wykorzystując pedagogikę wstydu(oskarżeniami Polaków o współsprawstwo w realizacji holocaustu) w postaci awantury o nowelizację ustawy o IPN.

Sprawy ustawy reprywatyzacyjnej i reparacji wojennych od Niemiec, też wpisują się w ten przedstawiony scenariusz.

You may also like...

5 komentarzy

 1. jaskiniowiec pisze:

  Gratuluję tekstu.
  Rzeczywiście, coś ostatnio ogólnie coraz więcej mamy w przekaziorach o sprawach związanych z Izraelem.
  Pozdr.

 2. nagor pisze:

  Witaj , Jest w tym co piszesz trochę zbiegów okoliczności pasujących do ciągu .Jak dołożyć wydawanie prawa do obywatelstwa i spokój z podziałem imigrantów (sojusznik się wstawił?) i drugi sojusznik co parasol trzyma , by źle nie popadło .
  Możemy mieć gości zaproszonych przez sąsiada .
  Uważam jednak , że coś w tej planowanej układance nie jest pewne do końca , bez dostępu do Syberii , może nie wyjść dyslokacja .Prawda , ten wariant ćwiczony jest od wieków i jaki to problem zrobić ponowne ćwiczenia ?

 3. cisza1 pisze:

  „W tym celi PLL LOT na początku 2017 roku zapowiedział uruchomienie od czerwca 2017 roku pięć połączeń z polskich miast takich jak: Warszawa, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Kraków a od grudnia 2017 roku jeszcze dodatkowo z Rzeszowa.”

  Pamiętacie?

  Gdy ja o tym pisałam ( + Ryanair ) w notce opisującej „rozwalanie” Kościoła Katolickiego, tu na PT wywołano obrzydliwą awanturę. Posądzano mnie o brak obowiązującego filosemityzmu – tak to delikatnie ujmę:)
  Atak był bezpardonowy, już prawie o nim zapomniałam ale ta notka i ww słowa przypomniały mi o tym.

  Znam Izrael dość dobrze; teraz sygnalizują, że nie tylko w Syrii ale także w Libanie są irańskie „gniazda”. Cuś się szykuje….
  Czy premier RP jest tam teraz przypadkowo? @35Stan, jak sądzisz?

  Nie znam się na polityce (często tak się zastrzegam) ale miewam trafne przeczucia. Tutaj logicznie wyłożone to wszystko, o czym często ale bezładnie piszę.
  Dzięki za notkę i pozdrawiam Autora.

 4. nagor pisze:

  cd
  Gdyby ten tekst uzupełnić o interpretacje wpisu http://wps.neon24.pl/post/142426,w-swietle-starcia-sil-zbrojnych-izraela-i-iranu-w-syrii
  to pole argumentacji wpisujące się w skutki prowadzonej geopolityki byłoby klarowniejsze w przełożeniu na wewnętrzną politykę realizowaną ostatnimi laty w Polsce .
  Wcześniejsza nadrzędność Niemiec w polityce europejskiej aprobowana przez USA (to jest nadal protektorat po II wojnie) i wynikający z resetu , ich stosunek do wspierania interesów własnych w powiązaniu z interesem rosyjskim , był przyczyną ograniczenia ich wpływów jako głosu dominującego .
  Wracając na nasze podwórko wygląda , że to dotychczasowe „gumowe ucho” amerykanów zyskało palmę pierszeństwa uprawiania polityki ameryki na europę wschodnią z pominięciem interesów niemieckich .Dotychczasowe działania na scenie KE względem Polski straciły impet kiedy faktycznie zmienili się tylko ludzie a nie problematyka , takie wyjście z twarzą .
  W takich okolicznościach rekonstrukcja na „lepszą zmianę” może sugerować uwzględnienie kierunków „współpracy” określonych porozumieniami z Izraelem cytowanymi we wskazanym na wstępie wpisie . Zdrowie , cyfryzacja, ochrona środowiska , obrona , to główne aspekty porozumienia z rezydentami .
  Wyniki są widoczne rezydenci z rezydentami w słuzbie zdrowia chwalą to ,co było nie do przyjęcia wcześniej .Cyfryzacja się zawiesiła . Obrona to rewolucja personalna ministerstwa , dowódzców (?)i zarządów PGZ . Srodowisko jest w „najlepszych rękach” . Co i jaki kierunek w tych resortach będzie się zmieniał ,pozwoli na ocenę celowości rekonstrukcji dokonanej ostatnio oraz oceny interesów za nią stojących .

 5. piko pisze:

  Z tym praniem Polakom mózgu trochę nie wyszło bo akcja z „polskimi obozami” spowodowała że ludzie zaczęli mówić otwartym tekstem co ich boli w stosunkach z żydami.

Dodaj komentarz:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przejdź do paska narzędzi