Kryzys związany z nowelizacją ustawy o IPN na tle geopolityki

You may also like...

5 komentarzy

 1. jaskiniowiec napisał(a):

  Gratuluję tekstu.
  Rzeczywiście, coś ostatnio ogólnie coraz więcej mamy w przekaziorach o sprawach związanych z Izraelem.
  Pozdr.

 2. nagor napisał(a):

  Witaj , Jest w tym co piszesz trochę zbiegów okoliczności pasujących do ciągu .Jak dołożyć wydawanie prawa do obywatelstwa i spokój z podziałem imigrantów (sojusznik się wstawił?) i drugi sojusznik co parasol trzyma , by źle nie popadło .
  Możemy mieć gości zaproszonych przez sąsiada .
  Uważam jednak , że coś w tej planowanej układance nie jest pewne do końca , bez dostępu do Syberii , może nie wyjść dyslokacja .Prawda , ten wariant ćwiczony jest od wieków i jaki to problem zrobić ponowne ćwiczenia ?

 3. cisza1 napisał(a):

  „W tym celi PLL LOT na początku 2017 roku zapowiedział uruchomienie od czerwca 2017 roku pięć połączeń z polskich miast takich jak: Warszawa, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Kraków a od grudnia 2017 roku jeszcze dodatkowo z Rzeszowa.”

  Pamiętacie?

  Gdy ja o tym pisałam ( + Ryanair ) w notce opisującej „rozwalanie” Kościoła Katolickiego, tu na PT wywołano obrzydliwą awanturę. Posądzano mnie o brak obowiązującego filosemityzmu – tak to delikatnie ujmę:)
  Atak był bezpardonowy, już prawie o nim zapomniałam ale ta notka i ww słowa przypomniały mi o tym.

  Znam Izrael dość dobrze; teraz sygnalizują, że nie tylko w Syrii ale także w Libanie są irańskie „gniazda”. Cuś się szykuje….
  Czy premier RP jest tam teraz przypadkowo? @35Stan, jak sądzisz?

  Nie znam się na polityce (często tak się zastrzegam) ale miewam trafne przeczucia. Tutaj logicznie wyłożone to wszystko, o czym często ale bezładnie piszę.
  Dzięki za notkę i pozdrawiam Autora.

 4. nagor napisał(a):

  cd
  Gdyby ten tekst uzupełnić o interpretacje wpisu http://wps.neon24.pl/post/142426,w-swietle-starcia-sil-zbrojnych-izraela-i-iranu-w-syrii
  to pole argumentacji wpisujące się w skutki prowadzonej geopolityki byłoby klarowniejsze w przełożeniu na wewnętrzną politykę realizowaną ostatnimi laty w Polsce .
  Wcześniejsza nadrzędność Niemiec w polityce europejskiej aprobowana przez USA (to jest nadal protektorat po II wojnie) i wynikający z resetu , ich stosunek do wspierania interesów własnych w powiązaniu z interesem rosyjskim , był przyczyną ograniczenia ich wpływów jako głosu dominującego .
  Wracając na nasze podwórko wygląda , że to dotychczasowe „gumowe ucho” amerykanów zyskało palmę pierszeństwa uprawiania polityki ameryki na europę wschodnią z pominięciem interesów niemieckich .Dotychczasowe działania na scenie KE względem Polski straciły impet kiedy faktycznie zmienili się tylko ludzie a nie problematyka , takie wyjście z twarzą .
  W takich okolicznościach rekonstrukcja na „lepszą zmianę” może sugerować uwzględnienie kierunków „współpracy” określonych porozumieniami z Izraelem cytowanymi we wskazanym na wstępie wpisie . Zdrowie , cyfryzacja, ochrona środowiska , obrona , to główne aspekty porozumienia z rezydentami .
  Wyniki są widoczne rezydenci z rezydentami w słuzbie zdrowia chwalą to ,co było nie do przyjęcia wcześniej .Cyfryzacja się zawiesiła . Obrona to rewolucja personalna ministerstwa , dowódzców (?)i zarządów PGZ . Srodowisko jest w „najlepszych rękach” . Co i jaki kierunek w tych resortach będzie się zmieniał ,pozwoli na ocenę celowości rekonstrukcji dokonanej ostatnio oraz oceny interesów za nią stojących .

 5. piko napisał(a):

  Z tym praniem Polakom mózgu trochę nie wyszło bo akcja z „polskimi obozami” spowodowała że ludzie zaczęli mówić otwartym tekstem co ich boli w stosunkach z żydami.

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi