A moją Ojczyzną jest Polska Podziemna

You may also like...

7 komentarzy

 1. nagor napisał(a):

  @E.B
  Witaj
  Zaskoczyłaś mnie , Ty już w podziemiu robisz ? Ja jakiś opóźniony jestem , jeszcze się po ziemi wlokę , mimo ,że coraz mniej jestetem pewien po czyjej . Ziemiankę jakąś mam taką kamienną , pora posprzątać na wszelki wypadek przed wiosną ludów .
  Powodów do bycia w podziemiu wystarczy , tylko tych argumentów w ręku jak zwykle zabraknie , bo wiek juz nie taki , by miotać oszczepem .
  Ciekaw jestem ,kto teraz będzie generałem Okulickim , jak znam naszych naturę to wyślą Sasina .

 2. E.B napisał(a):

  @Nagor

  Witaj

  Odkąd pamiętam, robię w podziemiu :).

  Historia to dziś, tylko trochę wcześniej. Warto o tym pamiętać.

  Żołnierze Podziemia, Armii Krajowej, Wyklęci, są mi bardzo bliscy. Nie potrafię przechodzić obok rocznic, dni pamięci. Takie skrzywienie, albo może taki klimat, sorry.

 3. nagor napisał(a):

  @E.B
  Mentalnościowo podziemie nie jest mi obce , bo też mam swoje myślenie od dawna i farbowanych lisów nie chciałem słuchać .Na jedno wyszło , z podobnym skutkiem , ale czystym sumieniem .
  Tak sobie myślę , że to wszystko co się w koło dzieje , zawsze znajdowało ujście na Syberii .Jak rozegrają to tym razem ?
  Bo ci co tam trafiali mieli za swoje i podziemie było alternatywą (tą lepszą) .

 4. E.B napisał(a):

  @Nagor

  Tym razem obejdzie się bez Syberii. Będą nas tylko obszczekiwać.
  Tu będzie w miarę spokojnie, ale co świat sobie naszykuje……
  Izrael na Bliskim Wschodzie w końcu się doigra. Nie wszyscy w Ameryce chcą umierać za Żydów w Erec Israel. Może więc znów Polska będzie dla nich schronieniem. Ale nie będą tu mile widziani.
  To co te Żydy wyprawiają nie jest bez związku z tym co się dzieje na Bliskim Wschodzie, w Syrii, w Iranie.

  Uciekam od bieżączki w historię, po to by znaleźć siłę na polityczną i nie tylko, codzienność.

 5. nagor napisał(a):

  @E.B
  Ja piszę o historii , obozy zagłady , albo Syberia były rozwiązaniem problemów jakie stwarzamy w tym miejscu na mapie (zazwyczaj bezbronni)
  Nie graniczymy z Izraelem aby wychowywał młodzież w ocenie polaka jako wroga (mają palestyńczyków) .Wrogiem będzie w polin do której oni przypisują sobie prawo . Taka zapobiegawczość i poprawne przewidywanie skutków . Poczytaj wpis 35stan jest w tych faktach jakiś ciąg i czemu mieli by amerykanie nadstawiać głowę , niech dotyka to polaków i po problemie . A tu bez Syberii nic nie wyjdzie chyba , że jakaś autonomia i przesiedlenia .
  Dobrej nocy .

 6. cisza1 napisał(a):

  @E.B.

  To wszystko, co polskie, co piękne i szlachetne jest przez „możnych” opluwane. Musimy się z tego tłumaczyć. O tempora…
  Bywa gorzej….co nasze i zwycięskie bywa przemilczane!
  Moją Ojczyzną, którą proponuję jako wzór dla Polaków jest Powstanie Wielkopolskie – wygrany łomot, klęska szkopów, nasza wygrana bez „spalonej ziemi”.
  Pozdrawiam serdecznie

 7. E.B napisał(a):

  @Cisza1

  Witaj

  Powstanie Wielkopolskie, jedyne wygrane, było ukoronowaniem całej „najdłuższej wojny nowoczesnej Europy”, jaką prowadzili Polacy pod zaborem pruskim.
  Nauczyli się skutecznie walczyć z zaborcą, przede wszystkim ekonomicznie, co owocuje jeszcze do dzisiaj.
  Armia Krajowa i całe Polskie Państwo Podziemne byli w czasie wojny w trudniejszej sytuacji, ale mimo tego, potrafili się zjednoczyć i zorganizować.
  Fenomen PPP jest nierozpoznany jeszcze do końca, a powinien być pokazywany nie tylko w Polsce. Żadne państwo w Europie nie potrafiło tak się zorganizować.

  Możemy być dumni ze swoich umiejętności. Ale jesteśmy zbyt miłosierni wobec zdrajców. A oni są główną zakałą w naszym państwie i zawsze byli. To zdrada Polaków była gwoździem do trumny I Rzeczpospolitej. I teraz też wbijają nam nóż w plecy.
  Jeśli nie zrobimy z tym porządku, to będzie źle.

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi