Przejdź do paska narzędzi

czego nie wie pan minister z Izraela?

Image result for Holocaust pictures

W związku z zapowiedzią przyjazdu do Polski izraelskiego ministra edukacji warto żeby pan minister wiedział:

W zapiskach z 06 02 1940r. Dowodcy Wschodnich Terytoriow – Johanna Blaskowitza mozna znalesc taki fragment poswiecony Polsce w kontekscie oceny sytuacji polityczno – wojskowej:

– ” 1(b)  Publiczne akty przemocy wzgledem żydow  wzbudzaja w religijnych Polakach nie tylko gleboki wstret ale takze objawy litosci dla zydowskiej populacji podczas gdy wczesniejsze nastawienie do siebie bylo bardzo nieprzyjazne. Bardzo szybko moze zostac osiagniety punkt, w ktorym nasi najwieksi wrogowie we Wschodnich Terytorium ( Ostraum ) – Polacy i żydzi zjednocza sie w nienawisci przeciwko wspolnemu niemieckiemu oprawcy.”

 • Jedwabne, jedna z wielu tragedi, wyreżyserowanych przez okupanta na zdobytych w pierwszych dniach wojny z CCCP terenach położonych za linią Rinbentrop – Mołotow. Oprócz Jedwabnego organizowane były pogromy z udzialem miejscowej ludnosci w lipcu 1941r. na Litwie i Ukrainie. Pogromy wybuchaly w wielu miejscach jednoczesnie i odbywaly sie wedlug podobnego scenariusza:

Z Raportu Dowodcy Einsatzgruppe A – Franza Waltera Stahlecker ( 1941 ):

– ” Podobnie, juz w kilka godzin od zajecia miasta, lokalni antysemici byli naklonieni do zaangazowania sie w pogromy żydow, pomimo niezwykle ciezkich warunkow. Zgodnie z rozkazami tajna policja byla nastawiona na rozwiazanie kwesti zydowskiej z ekstremalna stanowczoscia z uzyciem  wszystkich dostepnych sposobow i srodkow.  Uwaza sie ze dobrym pomyslem byloby aby tajna policja sprawiala wrazenie nie zaangazowanej, przynajmniej nie od razu, podczas stosowania tych niezwykle twardych srodkow, ktore moga sciagnac uwage srodowisk  niemieckich. Musi byc sprawione wrazenie ze to lokalna ludnosc sama sie porozumiala i poczynila pierwsze kroki ( mordowanie żydow ) jako naturalna reakcja na dlugie lata zydowskiego wyzysku i niedawnego komunistycznego terroru. „

Stanowisko Polskiego Rządu na uchodzctwie – w związku z pojawieniem sie w GG w latach Zagłady społeczeństwa zydowskiego, przeprowadzanej przez niemieckiego okupanta, plagi szmalcownictwa ( szantażowania Polaków ukrywajacych żydów i samych żydów, w celu uzyskania korzyści materialnej ) i plagi denucjatorstwa – było zdecydowane i piętnowało tego typu zachowania. Reakcja  Polskiego Państwa Podziemnego – natychmiastowa. Odezwy do narodu o pomoc dla żydów i ostrzeżenia dla półświatka przestepczego parającego sie szmalcownictwem – że ten podły i zbrodniczy proceder, którym sie parali – jest obserwowany i winni bedą ukarani. Wyroki i egzekucje. W miare możliwości, bo kraj był pod okupacją i zarządem niemieckim, PPP karało szmalcowników i denucjatorów . Kara w tamtym czasie mogła byc tylko jedna – śmierć.

Stanowisko rządu niemieckiego, wyrazone w  wypowiedzi Sigmara Gabriela, prawie siedemdziesiąt lat od rozpoczęcia masowej eksterminacji zydów polskich, w ramach planu ostatecznego rozwiązania kwesti żydowskiej, tez jest zdecydowane i jednoznaczne. Naród Polski nie moze ponosić odpowiedzialności za Holokaust, ponieważ zagłada była zbrodnią niemiecką.

„Szef niemieckiej dyplomacji Sigmar Gabriel zapewnił w oświadczeniu, że Polska może być pewna, iż Niemcy biorą na siebie pełną odpowiedzialność za Holokaust i będą potępiać takie zafałszowania historii jak sformułowanie „polskie obozy koncentracyjne”.

„Polska może być pewna, że jakakolwiek próba zafałszowania historii, jak w sfomułowaniu polskie obozy koncentracyjne, zostanie przez nas w sposób jasny i zdecydowany odrzucona” – napisał minister […]Minister podkreślił, że „zobowiązaniem moralnym jego kraju” jest w sposób wyczerpujący przeanalizować własną historię, a zwłaszcza zbrodnie popełnione przez Niemców, również w Polsce. „Nie ma najmniejszej wątpliwości, jeśli chodzi o to, kto był odpowiedzialny za obozy koncentracyjne. To zorganizowane masowe morderstwo zostało popełnione przez nasz naród i nikogo innego. Jeśli byli pojedynczy kolaboranci, to oni nic tu nie zmieniają” – dodał Gabriel.”

Można byc ministrem edukacji w Izralu i nie mieć pełnej wiedzy na tematy o których chece sie pouczać w Polsce. Zdarza się, wszak wszyscy jesteśmy, tylko ludzmi. Czego jeszcze nie wie pan minister, to chyba, jak się zachować. Nie mozna wybierając sie na wizyte do obcego kraju, w arogancki sposób, publicznie, oskarżać za podłe czyny jednostek, całego narodu. Naród polski cierpiał i walczył z orężem.  „Rodzime kanalie”, w pojedynku i zorganizowane w szajki, zdemoralizowane wojna i przyzwoleniem okupanta na podłość, próbowały z nieszczęść innych odnosić korzyści. Kanalie, a nie Naród Polski. W Generalnej Guberni przecież nie żyli tylko Polacy. Żyli Żydzi, Niemcy, Volksdeutche, Ukraińcy i inni. Wszak przedwojenna Polska była krajem wieloetnicznym. Polska dzisiaj nie wypiera się faktu że ujawniły sie w czasie wojny rodzime kanalie. Kanalie takie można też znaleść, w każdym innym narodzie. Wszystko zależy od ludzi i okoliczności. Dlatego należy unikać uogólnień i nie krzywdzić oskarżeniami całego narodu. I nie pozwalać nas krzywdzić. To juz uwaga do naszych przedstawicieli.

Wielkie straty poniosła społeczność żydowska. Cierpieli i gineli Polacy. Wielu Polaków zgineło niosąc pomoc eksterminowanym żydom. Warto o tym pamiętać, zasiadając z dwóch stron do stołu, aby „przyszłość napisać juz razem”.

https://www.salon24.pl/newsroom/841992,izraelski-minister-przyjezdza-do-polski-powiedziec-prawde-o-mordowaniu-zydow-w-czasie-holokaustu

https://www.salon24.pl/u/art-deko/494040,holocaust-the-good-old-days

https://www.salon24.pl/newsroom/841602,niemcy-biora-na-siebie-pelna-odpowiedzialnosc-za-holokaust-szef-niemieckiego-msz-wyraza-skruche

https://www.salon24.pl/u/art-deko/841321,prawda-marzec-1943

PS. Przyjazd ministra odłożony. Jak mówi mój sąsiad – chyba poszedł po rozum do głowy.

Może Ci się również spodoba

20 komentarzy

 1. pink panther pisze:

  Pan minister Naftali „wie wszystko” ale na wszelki wypadek – nie przyjeżdża:)))) On jest specem od ochron komputerowych, miał firmę w USA, którą opylił za 145 milionów USD. Jego tatko robił tam w nieruchomościach. Więc historię Polski mają w paluszku, zwłaszcza, że dziadkowie do USA wyjechali z któregoś zaboru. Ale nazwisk prawdziwych nie podają. Poza tym facet ma bardzo mętną historię jako porucznik sił specjalnych z 1976 r. – masakra wsi w południowym Libanie plus czterech przedstawicieli ONZ. Pan porucznik Naftali „wyszedł poza rozkazy” ale ukarany nie został.

 2. nagor pisze:

  @ProvoCatio
  To zdjęcie !!!! mówi wszystko!!!! Powinno wisieć w każdym ministerialnym gabinecie ku rozwadze , do czego może doprowadzić powszechna bezbronność .
  Do sąsiada :teraz POrozum chodzi się do Gowina .

 3. Tadeusz_K pisze:

  @ProvoCatio
  „Rodzime kanalie”, w pojedynku i zorganizowane w szajki, ##
  /
  Należy pamietać i o tym, że te „rodzime” kanalie często wywodziły się z otwartych więzień w pierwszych dniach wybuchu wojny- DEKRET PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ z dnia 2 września 1939 r. o amnestii.
  Dla takich wojna to jak woda dla ryb i powietrze do oddychania..

 4. Tadeusz_K pisze:

  @nagor
  :teraz POrozum chodzi się do Gowina .#
  /
  Gowin teraz robi za nad_premiera.
  Strukturalnym jest.

 5. Tadeusz_K pisze:

  ad. Tytuł:
  „Prowokacyjne zachowanie izraelskiego ministra: Polski rząd odwołał moją wizytę, bo wspomniałem o zbrodniach jego ludu. Jestem zaszczycony#-https://wpolityce.pl/swiat/380068-prowokacyjne-zachowanie-izraelskiego-ministra-polski-rzad-odwolal-moja-wizyte-bo-wspomnialem-o-zbrodniach-jego-ludu-jestem-zaszczycony

  -minister robi teraz za ofiarę całopalną, czyli za holokaust.
  **
  Holokaust (gr. ὁλόκαυστος holokaustos – „całopalenie, ofiara całopalna”)

 6. ProvoCatio pisze:

  @ pink panther

  arogancja pana ministra i ignorancja bija się o palme pierszeństwa. porucznik US Army, czy armii Izraela? znaczy, że proch wąchał. dzięki za komentarz Różowo Pantero 🙂

 7. ProvoCatio pisze:

  @ nagor

  Gowin trzyma mózg w beczkach 🙂

 8. ProvoCatio pisze:

  @ Tadeusz_K

  Należy pamietać i o tym, że te „rodzime” kanalie często wywodziły się z otwartych więzień w pierwszych dniach wybuchu wojny-

  ”””””””””””””””””’

  ja pamiętam, a druga strona nie chce pamiętać. z tym ministrem, to jego zachowanie , to jest postawa hucpiarza. No, ale cóż można zrobić? modlic sie o opamietanie zostaje.

 9. nohood pisze:

  @provo
  pan minister został wynajęty do tworzenia podstawy programowej, która ma budzić lęk o przetrwanie w młodych żydach.
  dzięki temu w izraelu nie ma problemu z zaciągiem w kamasze.
  nie chodzi o prawdę, lecz o mobilizację przez wskazywanie wroga narodowego, czy klasowego.
  naftali bennett to typowy politruk bez sumienia.

  co do wypowiedzi ministra gabriela- z zainteresowaniem czekam na rozwój jego deklaracji.
  dla równowagi dostaliśmy dzisiaj głos mniejszości niemieckiej krytykujący ustawę o ipn.

  tańczymy na nitce rozpiętej nad światem 🙂

 10. ProvoCatio pisze:

  @ nohood

  pan minister został wynajęty do tworzenia podstawy programowej, która ma budzić lęk o przetrwanie w młodych żydach.

  ”””””””””””””””””””””’
  raczej po to, żeby u innych budzić lęk, przed młodymi żydami. zobaczymy jak daleko na tym zajedzie. dużo zresztą mówi z pozycji pana przemawiajacego do niewolników. zdaje się, ze juz z takim tonem i taka pewnością siebie mieliśmy juz kiedyś do czynienia.

 11. nohood pisze:

  @provo:

  właśnie słucham i jestem pod wrażeniem wykładu zychowicza o konsekwencjach polityki piłsudskiego.
  o 200 tys. polaków zamordowanych przez komunistów po bitwie warszawskiej i oddaniu zaberezyńców na rzeź krwawej czerwonej sotni.
  o tym jak angole( z pejsami na czole)
  sprzedali stalinowi na wall street udziały w interesach na terenach starej rzeczpospolitej.
  w tym całym paśmie zdrady, udręki i zakłamania z jakimi międzynarodówki od gotówki prowadziły politykę esterminacji polski przez wieki.
  a ponieważ nikt nawet nie podnosi tematu ukarania zbrodni komunistycznych a w polsce mit patriotyczny budowany jest na socjalizmach 20-lecia międzywojennego uważam, że jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji.
  właściwie walczymy o przetrwanie z wrogiem zewnętrznym i wewnętrznym.
  mamy słaby rząd, który gaworzy coś o porozumieniu w sytuacji gdy żydzi nieomal expressis verbis mówią nam:
  oddajcie wszystko co chcemy.
  morawieckidudakaczyński gadają do nas bajkami bo uwierzyli, że zbawcami polski staną się żydzi z izraela.
  w dodatku po triumfalnych zapowiedziach trumpa rynek światowy zaczął się giąć zadając nieme pytanie o stopień realizmu planów pana premiera morawieckiego, które mają uzasadniać naszą(aktualnego rządu) uległą postawę.
  raz jeszcze chcą od nas wszystkiego za nic.
  to jest graniczna sytuacja.

  co do tego bydlaka, który ogłupia dzieci w iz-realu.
  kogo tu się bać ?
  typa, który swoje domniemane powodzenie zawdzięcza temu, że jego ziomki wyspecjalizowały się w grabieży i finansowaniu wojen na masową skalę?
  jak można się bać kogoś, kto przynosi światu kłamstwo i zniszczenie?
  każdego provo tylko nie jego.

  pozdrawiam

 12. nohood pisze:

  polityka edukacyjna izraela:

 13. Tadeusz_K pisze:


  Czy potrzeba tu coś bliżej definiować?

 14. nagor pisze:

  @
  Nie oceniałbym ichniego ministra oświaty patrząc z naszej perspektywy .To ich minister co realizuje i zabezpiecza realne podstawy istnienia Izraela w tym miejscu co on jest (zagrożenia militarne) przy zachowaniu spójności z uprawianą polityką dojścia do wyznaczonych celów i wizji ich roli przemian światowych. To czysty pragmatyzm i wyciąganie wniosków z II wojny światowej leżącej u jego podłoża .Odrobili lekcję w swoim interesie, nawet kosztem półprawd i przeinaczeń co nas rażą .
  To z nami jest coś nie tak , kiedy po stracie 6 milionów obywateli mamy tak mało do powiedzenia , bo 3 miliony pochodzenia zydowskiego zawłaszczyły narrację i oceny moralne poniesionych strat 3 milionów obywateli innego pochodzenia ,tego samego państwa.
  To nasza edukacja , instytuty badawcze , polityka i politycy ciągle stały i stoją na rozdrożu oceny, który inters wspierać kosztem własnego(indywidalnego) , narodowy ? czy zastępczy/wasalny? Ćzy stawiać sprawę taką jaka była , czy uciekać się do kompromisu , nawet kosztem prawdy w ocenach?
  Mam cały czas wątpliwości co jest tego powodem/przyczyną bylejakość elit (nieprzygotowanie), czy świadome pozoranctwo zachowań ?
  Taka idea tymczasowości przybrana w ułudę słów odzyskania wolności , kiedy brak świadomości społecznej o realnych zagrożeniach, rodzi najmniej konfliktów wewnętrznych. Czy Polska , ogranicza sie do GazetyPolskiej , PIS, Lepszej zmiany i dochodzącego Prezydenta oraz ich interesów?

 15. nohood pisze:

  @nagor:
  nie mamy prawie polskich szkół,
  nie mówiąc o uczelniach wyższych.
  co z nami jest nie tak?
  od dwóch pokoleń żyjemy w kłamstwie.
  nie posługujemy się znaczącymi pojęciami.

  pragmatyzm nie wyklucza wyboru.
  jeśli w granicach pragmatyzmu mieści się zabicie 100 ludzi dla ratowani siebie,
  to pragmatyzm staje się usprawiedliwieniem dla zbrodni.
  ludzie czerpią siłę z różnych motywów aby poświęcać się dla kraju.
  żydzi wybrali najprostszą metodę- indoktrynacja poprzez lęk.
  dlatego właśnie nie wróżę izraelowi żadnej przyszłości.
  oni zamieniają własne dzieci w potwory.
  to samo robił hitler

 16. nohood pisze:


  druga sprawa:
  być może się mylę, być może oni wierzą w kłamstwa, które rozpowszechniają,
  być może są paranoikami i własną paranoję przekazują własnym dzieciom.
  ale wtedy mamy do czynienia z innym problemem.
  mamy do czynienia z tym, że traktujemy paranoików w sposób nieadekwatny.
  i nie piszę, że jest to problem wyłącznie polski…polski jest jeszcze najmniej, gdyż znamy żydów jak nikt ich nie zna.
  z żydami należy umiejętnie postępować, ale nie należy brać ich zbyt poważnie z racji ich własnych ograniczeń.
  ( nie daje się dzieciom odbezpieczonego granata. moim zdaniem zabezpieczonego też nie )

 17. Danusia pisze:

  Witajcie! Danka zaglada od czasu do czasu.Walcze na salonie i nie tylko./daani.salon24.pl/ Ostatnio pisalam o obchodach urodzin Wl.Bartoszewskiego, i ktorym cale peolstwo zapomnialo, pograzone w swooich problemach reprywatyzacyjnych etc.i Ciech etc…Ciekawy zyciorys.Gratulacje, stronka ladna i sie utrzynaliscie przez rok, brawo.Provocatio A skad wytrzasnales ten rozkaz? Bardzo wazny cytat, ale gdzie jakies zrodelko? Pozdrawiam;)

 18. ProvoCatio pisze:

  @ Danusia

  Tutaj lineczek. Pozdrawiam również:

  https://www.salon24.pl/u/art-deko/494040,holocaust-the-good-old-days

 19. Danusia pisze:

  Dzieki, zachecam do zapoznania sie z ostatnimi notkami u mnie na salonie.Ciekawe odkrycia / z google;)
  3maj sie zdrowo!
  Pozwolisz, ze skorzystam z tego zrodla wtemacie „Jak chlop ze Szczuczyna tezy Grossa obalil jednym slowem”.na daani.salon24.pl
  Oszalamiajaca liczba odwiedzin,a nigdy na str glownej.Nie wiem dlaczego?.Tytul oryginalny i pokazujacy, ile warte sa wypociny fantasty i mitomana?Eufemizmy..

 20. E.B pisze:

  Danusia

  Witaj, Danka

  Zajrzę do Ciebie na salon. Widziałam, że znowu piszesz.

  Pozdrawiam

Dodaj komentarz: