Smoleńsk-Żródło Nadziei

You may also like...

4 komentarze

 1. nagor napisał(a):

  @amero
  Witaj ,
  żyjemy w takich samych czasach jak przez wiele ostatnich dziesiecioleci (tu w kraju) kiedy świadomość społeczna była limitowana i podporządowana jednemu celowi głównemu i kilku pobocznym. Na tych pobocznych celach puszczało się farbę aby gra polityczna wyglądala na walkę polityczną .
  Sama nazwa „Dobra zmiana” niesie w sobie przesłanie zmiany formy/sposobu realizacji a nie zmiany celu /kierunku .
  Ostatnie dni ukazują jaki mamy wpływ na zmianę naszego wizerunku celu i jak tym/i komu naruszamy konstrukcję zachowań miedzynarodowych , jakimiś ustawami dotyczącymi naszych spraw wewnętrznych . Pokazuje też jakie są zadekretowane role władzy „samodzielnego kraju” i ich pozycję strachu (głównie osobistą o trwanie) .
  Ścios wymienia obserwacje zachowań i ich ilość ,dającą podstawy do wyciąganych wniosków/przypuszczeń z , których najistotniejsza jest tzw ” trzecia siła” i w tym się zgadzam . Jednak nie Smoleńsk i jego wyjaśnienie jest tym centrum powstania/tworzenia takiej siły, mimo pilności jego wyjaśnienia.
  Wydaje ni się , że to też nie sposób zamiany jednego wodza drugim w osobie AM (tak , to człowiek orkiestra medialna) powodując przepływ „zasłużonych bojowników” w dwie frakcje z zachowaniem podobnych przyzwyczajeń , to żadna zmiana jakościowa .(jeden plus teoryteczny AM ,to awansowanie osób młodych w swoje otoczenie, wg jakich kryteriów ? nie mam rozeznania , ale rewolucja personalna w MON może o czymś świadczyć , na tak i na nie)
  Dzisiaj to nadzieja w ludziach młodych , których akurat w PIS brakuje (powody?), więc tych , co wszyscy usiłują dorobić im twarz nacjonalistów i faszystów , bo nie pasują w utarte ramki starych standardów w kraju i w UE .

 2. anoX napisał(a):

  @amero

  Dobrze sie stalo, ze zrociles na nowy wpis Sciosia uwage.
  Znasz tworczosc A. Sciosia z czasow, gdy publikowal jeszcze na s24, w tym szczegolnie notki dotyczace „Smolenska” (od jesieni 2011 do gdzies do polowy 2012? Warto je sobie odsiezyc.
  W tym temacie niezle sobie wowczas nagrabil.

  ps.: jedni i drudzy nie chca prawdy o „10.04.10”.
  Roznica pomiedzy nimi jest taka, ze jedni pra w kierunku pomnikow
  a drudzy w kierunku spracow nieznanych.

 3. Amero napisał(a):

  nagor 4 lutego 2018 o 09:49

  No właśnie, dlaczego nie ma w PIS-ie ludzi młodych?
  Jeśli przeczucie mnie nie myli, to pan Antoni Macierewicz odegra jeszcze swoją rolę.
  Dziękuję za komentarz i pozdrawiam.

 4. Amero napisał(a):

  anoX 5 lutego 2018 o 01:46

  Ściosa czytam od bardzo dawna i uważam, że jego analizy należy brać bardzo poważnie.

  Dziękuję za komentarz i pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi