Smoleńsk-Żródło Nadziei

Nie wiem czy to wypada, ale pozwalam sobie podać link do ostatniego wpisu pana Aleksandra Ściosa, pod powyższym tytułem, wpis ten zrobił na mnie ogromne wrażenie, myślę że naprawdę żyjemy w bardzo ciekawych czasach i niebezpiecznych.

Pozdrawiam wszystkich na PT.

 

https://bezdekretu.blogspot.com/2018/02/smolensk-zrodo-nadziei.html

You may also like...

4 komentarze

 1. nagor pisze:

  @amero
  Witaj ,
  żyjemy w takich samych czasach jak przez wiele ostatnich dziesiecioleci (tu w kraju) kiedy świadomość społeczna była limitowana i podporządowana jednemu celowi głównemu i kilku pobocznym. Na tych pobocznych celach puszczało się farbę aby gra polityczna wyglądala na walkę polityczną .
  Sama nazwa „Dobra zmiana” niesie w sobie przesłanie zmiany formy/sposobu realizacji a nie zmiany celu /kierunku .
  Ostatnie dni ukazują jaki mamy wpływ na zmianę naszego wizerunku celu i jak tym/i komu naruszamy konstrukcję zachowań miedzynarodowych , jakimiś ustawami dotyczącymi naszych spraw wewnętrznych . Pokazuje też jakie są zadekretowane role władzy „samodzielnego kraju” i ich pozycję strachu (głównie osobistą o trwanie) .
  Ścios wymienia obserwacje zachowań i ich ilość ,dającą podstawy do wyciąganych wniosków/przypuszczeń z , których najistotniejsza jest tzw ” trzecia siła” i w tym się zgadzam . Jednak nie Smoleńsk i jego wyjaśnienie jest tym centrum powstania/tworzenia takiej siły, mimo pilności jego wyjaśnienia.
  Wydaje ni się , że to też nie sposób zamiany jednego wodza drugim w osobie AM (tak , to człowiek orkiestra medialna) powodując przepływ „zasłużonych bojowników” w dwie frakcje z zachowaniem podobnych przyzwyczajeń , to żadna zmiana jakościowa .(jeden plus teoryteczny AM ,to awansowanie osób młodych w swoje otoczenie, wg jakich kryteriów ? nie mam rozeznania , ale rewolucja personalna w MON może o czymś świadczyć , na tak i na nie)
  Dzisiaj to nadzieja w ludziach młodych , których akurat w PIS brakuje (powody?), więc tych , co wszyscy usiłują dorobić im twarz nacjonalistów i faszystów , bo nie pasują w utarte ramki starych standardów w kraju i w UE .

 2. anoX pisze:

  @amero

  Dobrze sie stalo, ze zrociles na nowy wpis Sciosia uwage.
  Znasz tworczosc A. Sciosia z czasow, gdy publikowal jeszcze na s24, w tym szczegolnie notki dotyczace „Smolenska” (od jesieni 2011 do gdzies do polowy 2012? Warto je sobie odsiezyc.
  W tym temacie niezle sobie wowczas nagrabil.

  ps.: jedni i drudzy nie chca prawdy o „10.04.10”.
  Roznica pomiedzy nimi jest taka, ze jedni pra w kierunku pomnikow
  a drudzy w kierunku spracow nieznanych.

 3. Amero pisze:

  nagor 4 lutego 2018 o 09:49

  No właśnie, dlaczego nie ma w PIS-ie ludzi młodych?
  Jeśli przeczucie mnie nie myli, to pan Antoni Macierewicz odegra jeszcze swoją rolę.
  Dziękuję za komentarz i pozdrawiam.

 4. Amero pisze:

  anoX 5 lutego 2018 o 01:46

  Ściosa czytam od bardzo dawna i uważam, że jego analizy należy brać bardzo poważnie.

  Dziękuję za komentarz i pozdrawiam.

Dodaj komentarz:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przejdź do paska narzędzi