Komisja Kongresu USA, ustawa IPN, Żabotyński i łodzie podwodne Kruppa.

You may also like...

16 komentarzy

 1. nagor napisał(a):

  @pink panther
  Ujawniasz przymus sytuacyjny ratowania własnego wizerunku Nataniahu i zaangazowanie tzw przemysłu H (USA).W świetle wypowiedzi MSZ Niemiec wszystko obraca się w całkiem innym od zamierzonego kierunku . Wkleję dwa komentarze z innego miejsca bo dopełniają widzenie , tak sądzę .

  ==Witaj , to niemiecka dyplomacja , uciąć temat na początku , aby nie zmieniał medialnie już wdrukowanej narracji na świecie .
  To praktyczne rozwiązanie , nie wdawajmy się w szczegóły zbrodni ,bo wielu młodszych dojdzie do takiego przekonania jakie noszą ludzie wiekowi .
  Bo znów staniemy przed potrzebą , szpachlowania i pudrowania umysłów.==

  ==Jak stanowisko zajęte przez MSZ niemiec jest niezrozumiałe , to znów patrzymy nie na to co trzeba .
  Kiedy chodzi o wizerunek niemiec to napisałem wyżej o racjonalności takiej postawy . Tylko to jest malutka przesłanka w sytuacji gdzie przemysł holokust już od niemców nic nie wydębi .
  Obecna sytuacja to gra w rodzinie , izrael , USA , Usa przemysł H i przywołana Polska (przez przemysł i ramię izraela)prowadzona wbrew pozorom , na amerykańskim boisku politycznym .W taką gre włączył się gracz niezależny i oświadcza , że to on i nikt inny to nabroił .
  Zeby nie podchodzić naiwnie , że uczynił to w naszej obronie , bo oni mają w tym swój cel , postawić Prezydenta USA w sytuacji konfrontacyjnej z interesami przemysłu H i israela w rozgrywce z Polską (granie na wewnętrznej polityce USA).
  Stawia tym sposobem przed wyborem/opowiedzeniem się wobec sojuszników Prezydenta USA , PH +israel albo Polska i stawia go w rozkroku ,przed decyzją jakże istotną dla niemieckich interesów .
  Wypad Polski z kurateli to wolne pole , bez trójmorza i zwierzchnictwo wiekowe interesów niemiecko rosyjskich .
  W innym wypadku wyboru , to początek zmierzchu przemysłu Holokustu ,dobre dla świata , ale nie dla diaspory, co będzie zdecydowanie mieszać na scenie politycznej stanów bez żadnych hamulców. To też wartość dodana w znaczeniu sprawności polityki niemieckiej i rangi państwa w polityce światowej.
  Jak zwykle to nami grają , narodem bez prawa do broni .==
  Pozdrawiam

 2. nohood napisał(a):

  @pink panter:


  Jest faktem, że liczba obywateli RP w 1939 r. wynosiła 36 milionów a w 1945 została wyszacowana na 24 miliony. Brakuje 12 milionów, w których mieści się szacowana liczna Ofiar obywateli polskich żydowskiego pochodzenia, co daje 9 milionów: zamordowanych, wywiezionych, zaginionych oraz „przepisanych na obywateli ZSRR” – obywateli RP nie-Żydów. To jest bardzo pojemna liczba, w której należy się spodziewać liczby zamordowanych Polaków sięgającej raczej pięciu niż trzech milionów, ale „narracja PRL” oparta na zaniechaniu stworzenia imiennej bazy danych Ofiar Polskich – poszła w oczywisty sposób w kierunku pomniejszania cierpienia Polaków.

  !!!!!!!
  bardzo ważna sprawa.
  ktoś powinien przejść ten labirynt
  pytanie dlaczego polscy historycy nie mają odwagi dokonać podsumowania ?
  dlaczego nie bada się archiwów w niemczech, na ukrainie, białorusi, w rosji i stanach( wywiezione dokumenty niemieckie) ?

  monografia podsumowująca wszystkie szkody od 1 września 1939 oparta na solidnych badaniach jest niezbędna.
  tylko polacy mogą podjąć wysiłek zbudowania najpełniejszego obrazu potworności 2 wojny światowej i konsekwencji tchórzostwa zachodu w jałcie w konfrontacji z komunizmem.

 3. Anonim napisał(a):

  @pink panter

  Notka – jak zwykle – na najwyższym poziomie. Gratulacje!

  „I czy polscy politycy są zdolni w tej sprawie zastosować sentencję rzymską „Qui audet adipiscitur”. Racja jest po naszej stronie.”

  Samo posiadanie racji nie wystarczy. Ale ryzyko – będąc dobrze przygotowanym – należy podjąć.

  Stary Wrocek

 4. pink panther napisał(a):

  @Nagor, dzięki za cenny komentarz na temat możliwych innych aspektów tej sprawy- już z Niemcami jako aktywnym uczestnikiem w układance. Wszystko być może, ale zło wyszło z III RP i ono dostarczyło znakomitą większość „paszy” dla HI. Sprawa Jedwabnego na początek.
  Dzięki i pozdrawim

 5. pink panther napisał(a):

  @Nohood, od dłuższego czasu wydaje mi się bardzo podejrzane, że elity tzw. III RP , co to niby „obaliły komunizm” jak ognia unikają wszelkich działań mających na celu „zamknięcie II WW” czyli: dokonanie imiennej listy polskich ofiar. Oraz ich majątku. Niemcy to zrobili, Żydzi to zrobili. Polska tego nie robi, za to finansuje przez tzw. Polską Akademię Nauk pseudonaukowe antypolskie produkcje w rodzaju psycholożki Engelking i jej różnych kolegów i koleżanek jak „profesor Grabowski” z dalekiej Kanady.

 6. pink panther napisał(a):

  @Anonim, Życie nauczyło mnie, że aby zwyciężyć, trzeba mieć zdecydowane przekonanie i chęć. A nie pozostawać w półprzyklęku i się przymilać i korzyć przed każdą kanalią na świecie. A pyskować Polakom i grozić delegalizacjami legalnie istniejącym organizacjom pod wydumanymi pretekstami. A może i pod pretekstami wyprodukowanymi przez siebie. Ciekawi mnie pochodzenie tego „tortu nazistowskiego mrożonego w TVN”.

 7. cisza1 napisał(a):

  @pink panther

  Dzięki za to, że piszesz, „odkopujesz” zakurzone warstwy, wspaniale łączysz fakty.

  Gdyby tak rzeczywiście, jak mówi polskie prawo, równo traktować wszystkie zbrodnie totalitarne i rozliczyć komunistycznych morderców Polaków, to przypuszczam, że ci sami, którzy dziś nas oskarżają podnieśliby podobny jazgot.
  Szala ofiar przechyliłaby się ….a ujawniona tożsamość wielu zbrodniarzy poważnym problemem dla Żydów.
  Podobno c.d. hucpy szykuje się w marcu (1968-2018 ) i czekają nas kolejne oskarżenia.
  Znowu będziemy się tłumaczyć za nie swoje winy?

 8. Tadeusz_K napisał(a):

  #Drogi Prezydencie Duda, …[..]# ???
  Niejaki szczerba z sekty PO może ich oskarżyć o plagiat jego patentu.

 9. Tadeusz_K napisał(a):

  @Cisza1
  Szala ofiar przechyliłaby się ….a ujawniona tożsamość wielu zbrodniarzy poważnym problemem dla Żydów.#
  /
  -Otóż to.
  Żydzi chcą zagłuszyć swoje ohydne działania na rzecz ludobójstwa Polaków jakie miało miejsce po 17/19.IX.39 podczas inwazji sowietów na Polskę, jak również „własnoręczny” udział w bestialskim mordowaniu Polaków po wojnie w katowniach UB/NKWD.

 10. Tadeusz_K napisał(a):

  @pink panther
  #Czy trefny sojusz niemiecko-izraelski zbudowany na trzech łodziach ThyssenKruppa jest aż tak mocny, że mimo wyników pracy policji izraelskiej i prokuratora generalnego – Premier Izraela będzie brnął w szkalowanie Polski?#


  Podziwiam Pani notki, ale do rzeczy:
  -Czy tylko na trzech łodziach?
  Tam, gdzie się dwóch bije, tam trzeci korzysta.
  Nagle ten trzeci wyartykułował orędzie.
  Dlaczego i po co? skoro współpracował zgodnie z tym drugim? -od wielu, wielu lat, a współpraca była owocna? i figi rosły na wierzbie.


  Rozpętana burza wokół nowelizacji ustawy o IPN jest bardzo dobrym „polskim ambasadorem” prawdy na arenie międzynarodowej.
  Stąd też może to stanowić przesłankę takiego, a nie innego zachowania się MSZ Niemiec w tej kwestii.
  Jednak w tym niby poparciu nie omieszkano zawrzeć kolaboracji-czyjej?
  -czytamy:
  – Zorganizowane masowe morderstwo zostało popełnione przez nasz naród i nikogo innego. Pojedynczy kolaboranci nic tu nie zmieniają – dodał Gabriel.

  Co Niemcy chcą tym osiągnąć, jakie cele?
  0. po pierwsze (zero) to to, że jednak kolaboranci, a nie tam jacyś szmalcownicy i bandyci wypuszczeni z więzień w dniu wybuchu wojny (tak jak wypuszcza się psa z uwięzi podczas pożaru).
  Polscy kolaboranci dokładnie przystają do polskich obozów śmierci (kolaborant to system, a nie przypadek).
  1. wyciszyć sprawę,
  2. pozostawić już dobrze ukształtowaną międzynarodową świadomość o „polskich obozach śmierci” i nie dopuszczać do zgłębiania tak ukształtowanego przez ponad 60 lat tematu,
  3. wypowiedź MSZ Niemiec się zapomni – spoko,
  4. powróci się do tematu tworzenia w Polsce nazizmu, faszyzmu, łamania demokracji i innych nie wymyślonych jeszcze „bezeceństw PiS”,
  5. rozpętywanie burzy nie służy obronie niemieckiej przed tematem reparacji,
  6. PO i eN (targowica polska serwilistyczna i uległa) pomoże w sprawie zapomnienia i sytuacja powróci do wyżłobionego od dziesięcioleci koryta historycznego Niemiec.
  7. a mecz Polska-Izrael niechaj rozgrywa się na płaszczyźnie zuniwersalizowanego wynalazku (Eistein by tego nie zwymyślił) antysemityzmu. To cymes narzędzie jest!
  Z poważaniem.

 11. pink panther napisał(a):

  @Cisza1, Dzięki za miłe słowa. Wszyscy w miarę swoich możliwości coś tutaj „odkurzamy”. Układamy małe kawałki aby poznać -całą prawdę. Pozdrowienia

 12. pink panther napisał(a):

  @Tadeusz_K, Też mnie bardzo zdziwił ten nietypowy „adres”. „Drogi” to jest znacznie niższy stopień szacunku niż wymagane w dyplomacji. Oni się tam wprost delektują tą swoją „wyższością”. Ale oni takie „listy” produkują również w sprawie „ataku terrorystycznego we Francji”, od czego ludzie nie przestaną ginąć. Ich kumpel Soros sprowadził na Francję te problemy. I we Francji giną różni Francuzi. Ale oni – tylko o „antysemityzmie”. Ameryka jest podzielona dzisiaj na „dwa plemiona”, które zwalczają się bardzo mocno. Pozycja kongresu już nie jest tak silna jak kiedyś. Zastanawiam się, czy treść tego listu jest opublikowana na stronie Prezydenta RP. Podejrzewam, że nie.

 13. pink panther napisał(a):

  @Tadeusz_K, Notka była pisana, zanim do gry wszedł pan minister „zarządzający” MSZ Niemiec. Oni nadal nie mają rządu, ale trzeba trzymać rękę na pulsie. Zatem jego wypowiedź z łodziami podwodnymi Kruppa może mieć tyle wspólnego, że premier Izraela jest z Niemcami skumany ale też może być tak, że Niemcy chcą dla siebie „generalnego gubernatorstwa”. Czyli klasyczna walka o „czerwony postaw sukna o nazwie Polska”. W tle jest jeszcze uchwała partii rządzącej Rosji, która chwali ustawę o IPN w części dotyczącej penalizacji gloryfikacji banderyzmu. A z tego wszystkiego i tak wyłazi ohydna gra „na trupach” o „jeden bilion złotych w nieruchomościach, polach i lasach” dla „starszych braci”. Łodzie podwodne to przy tym pikuś. Ale klimat polityczny Izraela przypomniał mi „zegarki Nowaka” i cały ten żałosny tutejszy teatr.
  Pozdrowienia

 14. Tadeusz_K napisał(a):

  Łodzie podwodne to przy tym pikuś.#
  /
  To przecież jasne.
  To tylko symbol.
  Trzy większe wanny, też mi problem.
  Problemem jest Judeopolonia-od wieków żywa idea.
  Nawet konstytucję JudeoPolonii już mają:

 15. nagor napisał(a):

  @pink panther
  Wspominasz „nowakowe zegarki” i ten teatr u nas na miejscu .
  Zerkam na te „nasze” niby portale i wieści przekazywane od naszych wybrańców i takiego skundlenia u jednych i drugich dawno nie było, potracili rozum i rosądek . Czaputowicz dziekuje niemcom za holokaust !!!???? że wzięli coś na siebie , co było nie ich autorsta???? Sasin też by całował gdyby sięgał w to miejsce , że oczywistość jest oczywistością , bo on zwątpił ? Patrząc na takie skundlenie/brak wyczucia/dyletanctwo zbiera się na wymioty .
  Aż strach pomyśleć do czego nie byliby zdolni w przypadku zagrożenia , poważnego zagrożenia i konieczności organizacji obrony .
  To są ludzie do natychmiastowych dymisji ze swoich stanowisk bo reprezentują wyłącznie swój brak kompetencji . To rola Premiera tego , czy byłego Cezara , co takich skundlonych tak wysoko awansował (przysłowiowy koń w rzymskim senacie narobiłby mmniejszych szkód ,a to jednak zwierzę było).
  Pora już z ichnim ambasadorem , co robi za fryzjera tym naiwniakom , też podziękować , bo wszscy będą musieli zakładć kapelusze aby ukryć włosy stojęce dęba z przerażenia.
  Ave Cesar
  już czas .

 16. pink panther napisał(a):

  @Tadeusz_K, @Nagor, No więc elity polityczne III RP takie jak zwykle, czyli strach patrzeć i słuchać, ale jeden bloger ma takie przemyślenia, że te zadziwiające gesty Berlina i Moskwy, o których panowie ministrowie Czaputowicz i Sasin nie byli w stanie nawet marzyć – to efekt takiego samego myka jak w 56 r.: Pekin coś szepnął:))) A komu i co, to bloger nie wie, ale efekt, jak wtedy. Wojsko cofnęło się do lasu i pan premier Netanyahu wraz ze swoim wiernym Naftalim i tutejszymi „mniejszymi grosssskami” – zostali na mrozie, boso i w kalesonach.
  Ale modlić się trzeba nadal. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi