Wiadomości z USA

Gubernator mojego stanu wygłosił doroczne orędzie, w którym apeluje do Demokratów i Republikanów o współpracę dla dobra mieszkańców Illinois.
Było to ostatnie jego orędzie w pierwszej czteroletniej kadencji na tym stanowisku. Oczywiście zamierza startować w jesiennych wyborach na następną kadencję. Z wielu osiągnęć jakie wymienił, że udało mu się załatwić w ubiegłym roku, jest reforma wymiaru sprawiedliwości. Doprawdy trudno zrozumieć dlaczego wszędzie jest problem właśnie z wymiarem sprawiedliwości i trza go reformować.
Z wiadomości krajowych można z satysfakcją odnotować stworzenie tylko w styczniu 200 000 nowych miejsc pracy co jest powodem do uznania dla planu gospodarczego prezydenta Trumpa. Kiedy maleje bezrobocie to rosną zarobki. Aby obraz ekonomicznego planu naszego prezydenta był pełniejszy, należy dodać że wiele dużych amerykańskich firm wraca z zagranicy i inwestuje w kraju.

Jeśli chodzi o wiadomości kryminalne to oczywiście Chicago. Na portalu polonijnym tygodnika Monitor ukazał się duży artykuł o najbardziej niebezpiecznym handlarzu narkotyków El Chapo. Zaczęło się w 2007 od sprzedaży niewielkiej ilości narkotyku przez średniego szczebla handlarza Christophera Baines podstawionemu agentowi śledczej policji na jednym ze skrzyżowań niezbyt bezpiecznej dzielnicy Maywood. Więc zaczęło się na murzynowie w okolicach Chicago a skończyło w górskich szczytach Meksyku. Śledztwo to nadzorował asystent prokuratora federalnego Thomas Shakeshaft, który popadł w alkoholizm i stan silnej depresji z tego powodu. Zapewnienie świadkom życia jak i nadzorowanie tak ogromnego i ważnego śledztwa było tego powodem. Sam latał do Meksyku, spotykał się z gangsterami od narkotyków nie będąc pewnym czy go nie zdemaskują.
Wreszcie udało się jego informatorom nagrać głos Bosa, który chwalił się, że jest największym na świecie handlarzem. Miał rację, bo transporty przesyłane przez niego głównie do Chigago wędrowały statkami ,łodziami podwodnymi i samolotami. W ten sposób w niecałe trzy lata z USA do Meksyku poplynęła gotówka w wysokości 2 miliardy dolarów.
El Chapo oczekuje na wyrok w więzieniu.

You may also like...

4 komentarze

 1. nohood pisze:

  niech Bóg błogosławi prawdziwej ameryce 🙂

 2. Amero pisze:

  nohood 2 lutego 2018 o 18:31

  Dziękuję i niech Pan Bóg pamięta o naszej Ojczyznie- Polsce.

  Pozdrawiam.

 3. nohood pisze:

  Bóg zapłać- niech ma nas w swojej opiece.

  serdeczności

 4. Tadeusz_K pisze:

  @Amero
  Witam..
  #Doprawdy trudno zrozumieć dlaczego wszędzie jest problem właśnie z wymiarem sprawiedliwości i trza go reformować.#
  /
  To jeszcze można sobie jakoś wyobrazić i zrozumieć.
  Ale o wiele trudniej jest zrozumieć dlaczego u nas w Polsce system nie_sprawiedliwości nie wymaga reformy wedle tzw. wyższej/nadzwyczajnej kasty..
  To jest dopiero jakiś ewenement na skalę już nie Świata, a Kosmosu.
  Pozdrawiam.
  **

  kastowy na telefon

Dodaj komentarz:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przejdź do paska narzędzi