A jednak pan Gowin zostanie szefem PO!

Wszystko na to wskazuje …. Pamiętają Państwo sierpień roku 2013 i (powszechne) wybory Przewodniczącego Platformy Obywatelskiej? Oczywiście, któż by zapomniał. No to przypomnijmy: uradzono wówczas, aby demokracji w PO stało się zadość i postanowiono wybrać Donalda Tuska na stanowisko Przewodniczącego PO w drodze wyborów powszechnych – wśród wszystkich członków tegoż ugrupowania. Kandydatów było 2, to […]

via A jednak pan Gowin zostanie szefem PO! — MUZEUM TORTUR INTELEKTUALNYCH

Może Ci się również spodoba

8 komentarzy

 1. nagor pisze:

  @Stary Wrocek
  Kiedyś powiadało się, POrozum chodzi się do głowy ,teraz wypada do Gowina .
  wesoło , weselej , radośnie , mówią szambonurki po skończonej pracy .
  Kolejne szambo jest ich codziennością .

 2. 35stan pisze:

  „Nie minął nawet miesiąc jak pan Gowin uznał, że jednak nie warto trzymać kciuków za Tuska Donalda i złożył wymówienie.”
  Sprawa Gowina i jego wolty politycznej w 2013 roku jest paralelna do wolty( nagłej i nieoczekiwanej zmiany w zachowaniu) w wykonaniu kilku innych polityków europejskich takich jak D.Cameron, D.Tusk i A.Merkel.
  Wolty te nie były przypadkowe a ich przyczyn należy upatrywać w wydarzeniach na scenie geopolitycznej.
  W opinii publicznej nie funkcjonuje świadomość łańcucha przyczynowo skutkowego dziejących się na tej scenie geopolitycznej wydarzeń.
  Kto ma świadomość tego, że w kwietniu 2013 roku , USA podjęły decyzję o definitywnym końcu polityki resetu z Rosją? Stało się to w wyniku odrzuceniu przez Rosję oferty administracji Obamy na drugi etap polityki resetu, którą zapowiedział podczas rozmowy z prezydentem Rosji na szczycie atomowym w Seulu w 2012 roku(wtedy obiecywał Miedwiediewowi , że podczas swojej drugiej kadencji (zaczynającej się 20.01.2013) „będzie bardziej elastyczny” czyli będzie mógł iść na większe ustępstwa wobec Rosji. Obamie chodziło o to, by tymi większymi ustępstwami na rzecz Rosji, skłonić ją do ustępstw w sprawie Syrii i Iranu.
  W kwietniu tą „elastyczniejszą” ofertę USA, Rosja odrzuciła(z przecieków wynikało, że Obama proponował Rosji powrót do strefy wpływów w państwach bałtyckich(pomimo ich członkostwie w UE i w NATO).
  Gdy te przecieki trafiły do przywódców państw bałtyckich, ci przestraszeni taką możliwością, postanowili wszyscy trzej razem udać się do Waszyngtonu na rozmowę z Obamą.
  Do takiego spotkania doszło 30.08.2008 roku i podczas tego spotkania Obama zapewnił ich o poparciu USA dla ich państw(mógł tak postąpić, bo już w kwietniu 2013 roku podjął decyzję o zmianie polityki wobec Rosji, po odrzuceniu przez nią jego oferty.
  W sferach rządowych Polski i w służbach specjalnych też już była wiedza na ten temat i ona była przyczyną wolty Gowina.
  Zdawano sobie sprawę z tego, ze po zmianie polityki USA wobec Rosji, USA będą dazyć też do przemeblowania na polskiej scenie politycznej i zastąpić prorosyjską i proniemiecką koalicję PO-PSL antyrosyjskim PIS-em.
  Zapewne w tym celu służby w Polsce związane z Niemcami i Rosją i te związane z USA
  podjęły zadanie przygotowania się do tej nowej sytuacji.
  Wiedziały, że podczas kampanii wyborczej przypadającej na 2015 rok, będą podjęte działania mające zniechęcić znaczą część dotychczasowego elektoratu PO by nie zagłosowała na tę partię(np. wyciąganie na światło dzienne afer za rządów PO-PSL).
  Aby ten zniechęcony elektorat nie przeszedł do PIS, postanowiono powołać nowe byty polityczne, które go zagospodarują.
  Wolta Gowina z porzuceniem PO i organizowaniem własnej formacji politycznej, to był krok w celu zagospodarowania zniesmaczonego elektoratu liberalno konserwatywnego.
  Zniesmaczony elektorat narodowo liberalny miał zagospodarować P.Kukiz z „Oburzonymi”:
  (…)29 września 2013 w Warszawie przedstawiciele blisko 100 różnych organizacji z całej Polski, nie akceptujących obecnej sytuacji społeczno-polityczno-ekonomicznej w Polsce, postanowili, iż powstały ruch OBURZONYCH – FORP -(któremu przewodził wówczas Paweł Kukiz) wystawi niezależne listy w najbliższych wyborach parlamentarnych.(…)
  Co za zbieg czasowy z woltą Gowina!
  Trzecią częsć zniesmaczonego elektoratu PO czyli lewicowo liberalnego zagospodarował „wesoły Rysiek”, „teczkowy Balcerowicza poprzez powołanie bytu politycznego .N Ryszarda Petru, która jeszcze zanim zaczęła działanie, to już w sondażach miała 11% poparcia(tak ją służby hojnie wyfutrowały(polszczyzna XVII I XVIII wieku).

  Omówienie wolt D.Camerona, D.Tuska i A.Merkel związanych ze zmianą sytuacji geopolitycznej po końcu polityki resetu USA Rosja, to bardzo obszerny temat, nie na jeden komentarz.

 3. Tadeusz_K pisze:

  Pan gowin został już nadpremierem, a niebawem zostanie nadprezesem PiS.
  Nie jest ważne, że nie uczynił NIC ( słownie i lczebnie) w tzw nauce, ale wielgim’ okazuje się że jest, bo transfermensów napływ ma nieprzebhany.
  Czekać jeno kiedy wspólna łajba zacznie tonąć z przeciążenia.- ale soros pomocą może służyć.
  Myślę, że podczas najbliższych wyborów należy zweryfikować umowę koalicyjną jak najszybciej jeśli nie chcemy novi platfusa ze skór szczurołapów.
  Oto Robaczywka gowina:

  Bahdzo lubię ślizgacza gowina…żeby nie było na wsiakij słuczaj.
  Pomijam obamę i nie jest dla mnie ważne czy ma oba.
  Ważne jest, że nałuka gowina od lat ponad dwóch stoi w tym samym miejscu, a nawet poczyniła dalsze smiałe kroki w lewo- czyli ku irracjonalności..

 4. Tadeusz_K pisze:

  35stan
  1 lutego 2018 o 13:15
  #to bardzo obszerny temat, nie na jeden komentarz.#
  *
  Też tak myślę.
  Ale zapraszam do tworzenia samodzielnych Wpisów na PT jako zarejestrowany i zalogowany.
  Myslę, że nikt nie lubi trolingu.
  Ale SW cierpliwy czlek jest.

 5. anonimuS" pisze:

  @35stan 13:15

  Generalnie to sie z Toba zgadzam, co do uwarunkowan zewnetrzych.

  Jednak ja inaczej postrzegam Gowina. Podobnie widze innych – w tym Tuska. On nie jest zadnym politykiem. On jest zwaklym popychadlem, ktory za „koryto” bez zadnego protestu wykonuje to co mu jest kazane A obaj (inni tez) czynia to dlatego, bo na kazdego z nich maja bogate archiwum.

  Odchodzac z PO (Gowin) nie zrobil tego z wlasnej woli. To nie byla jego volta. Taki przyszedl rozkaz od oficera prowadzacego .. wydany przez glownych akcjonariuszy SA „IIIRP”.
  Wydaje sie mnie, ze oni juz wowczas (wrzesien 2013 odejscie Gowina) zdawali sobie sprawe z tego, ze ich czas (operacja PO) zbliza sie do konca i dlatego zostal wycofany, aby z czasem skierowac go na inny front. Dlatego nie wierze mu „jak psu”. Oni wokol niego (i nie tylko) zbieraja sily i jak przyjdzie czas to ukaze sie jego pradziwe oblicze.

  Podobnie bylo na jesieni 2009 roku z Schetyna (operacja dla niepoznaki zwana „afera hazardowa”). Wycofali go z operacji „10.04.10”. Dlaczego? Na wypadek, gdyby tego dnia tutka im zwiala i cala wrocila do Polski, i jeszcze np. okazaloby sie, ze nie wszyscy generalowie byli na jej pokladzie.

  Jeszcze jedno z Gowinem.
  On tez ma za uszami Smolensk (byl ministerm sprawiedliwosci w okresie 18.11.2011 – 29.04.2013) i dlatego do dzis nie rozumie, jak mozna bylo w 2015 roku przygarnac go. Szable szablami, ale przeciez LK musi zdawac sobie sprawe co to za gnida.

  pozdro

  ps. i przy okazji jeszcze jedno. Nie zgadzam sie z Toba w dwoch kwestiach. Pierwsza to, ze 10-go kombinowano czasem i druga, ze tam cokolwiek tego dnia przyziemilo. No ale to tematy rzeka.

 6. Tadeusz_K pisze:

  anonimuS”
  ale przeciez LK musi zdawac sobie sprawe co to za gnida.#
  /
  LK, czy JK?
  Bez wielkich analiz widać ku czemu dąży Gowin.

 7. anonimuS" pisze:

  Tadeusz_K 19:12

  oczywiscie, ze JK .. przepraszam

 8. Tadeusz_K pisze:

  @anonimus
  Ps- nie ma za co.
  Mnie jednak ciekawi Pana stowisko/zdanie n/t mojego ostniego zdania.
  🙂

Dodaj komentarz:

Przejdź do paska narzędzi