Gdzie był Prezydent?

Do sprawy odniósł się też m.in. prezydent Andrzej Duda. „Nie możemy dopuścić, żeby takie organizacje w ogóle istniały w Polsce, to są organizacje antypolskie; jeżeli ktoś hołduje Adolfowi Hitlerowi, to nie ma on miejsca w polskim społeczeństwie” – podkreślił.

https://www.salon24.pl/newsroom/838648,trzej-polscy-neonazisci-swietujacy-urodziny-hitlera-zwolnieni-z-aresztu

Bardzo słusznie i dwoma rękami sie podpisuje pod tą deklaracją. Dobrze się stało że nie musieliśmy czekać zbyt długo na prezydencką reakcje. Każde działanie szkodzące Polsce powinno być napiętnowane i ukarane proporcjonalnie do stopnia szkodliwości. Brawo Prezydent.

I byłoby po sprawie gdyby nie jedno dręczące mnie pytanie. Gdzie był prezydent jak niemiecka telewizja publiczna emitowała propagandowy film z Różą Thun w roli głównej? Oskarża pani Róża polski naród o nazistowskie ciągotki i i nawet nazywa te ciągotki odradzającym się nazizmem. Na potwierdzenie tych słów pokazane są tłumy polskich ” nazistów” z biało-czerwonymi flagami z ostatniego marszu Niepodległości i informacja o 60 tyś uczestników. Gdzie była prezydencka reakcja jak kanclerz wielkich Niemiec powtarza oficjalnie te same słowa Rózy Thun w jakiś czas po emisji filmu i przestrzega świat przed polskim nazizmem?

Jak więc jest z tym nazizmem w Polsce?

Szkodzi naszemu wizerunkowi i denerwuje fakt, że w kraju tak ciężko doświadczonym okropnościami II Wojny Światowej  jak Polska, może znaleść się garstka kretynów/prowokatorów celebrujących rocznice urodzin Hitlera. W cywilizowanym kraju – kretynów należy leczyć, a prowokatorów szkodzących swojemu państwu – nalezy karać.

Dlaczego nazywam ich prowokatorami? Poniewaz nie wierze w przypadki. Wyemitowany przez TVN materiał doskonale wpisuje się w tezy o polskim nazizmie zainicjowanych projekcją niemieckiego filmu propagandowego z Róża Thun w roli głównej i potwierdzonych pózniejszą wypowiedzią Angeli Merkel. Urodziny Hitlera w Wodzisławiu, to taka swoista wisienka na tym obrzydliwym torcie. Bo obrzydliwy był udział w takim filmie i obrzydliwa była wypowiedz kanclerki. Jakże szkodliwa dla wizerunku naszego kraju.

Szkodników trzeba karać i nie powinno być dla nich miejsca w naszym społeczeństwie. Co zatem zrobić z Różą Thun?

Dlaczego Prezydent nie reagował? Gdzie pan był wtedy, panie Prezydencie?

You may also like...

5 komentarzy

 1. Tadeusz_K pisze:

  @ProvoCatio
  _Witam.
  #Dlaczego Prezydent nie reagował? #
  Reakcji brakuje w wielu innych jeszcze sprawach:
  -kramka,
  -manifestacji komunistycznych (przedłużki lewaków unijnych),
  -manifestacj autonomicznych (?) ziomkostw na Śląsku,
  -działań nijakiego adamowicza wprowadzającego pruską tradycję na Pomorzu (https://wpolityce.pl/polityka/342299-pawla-adamowicza-problemy-z-tozsamoscia).

 2. ProvoCatio pisze:

  @Tadeusz_K

  Dzień dobry.

  może dojrzeje do urzędu i zacznie reagowac właśćiwie we wszystkich szkodliwych dla Polski sytuacjach Panie Tadku.

 3. nagor pisze:

  @ProvoCatio
  Witam , idealistę .
  Gnoje i goje sa w każdym społeczeństwie (z wyjątkiem jednego-wróć) a liczyć się powinna skala tej przypadłości .
  My staramy się być perfekcjonalistami , i nawet 5 , 10 ,50 oszołomów urasta do sprawy wagi Narodowej . Dajemy sobie to wmówić? Czy naprawdę tak myślimy?
  Oszołomów nie sieją , ale istnieją .Bardziej mnie przeraża sytuacjia konieczności/możliwość zadawania takich pytań w pojęciu narodowym.
  To graniczy z absurdem , dawać się wciągać w intencje jakimi ci oszołomi się kierują i tymi co wykorzystują to w argumentacji .

  Jak chcemy być poważnym Państwem to wyciągajmy tylko wnioski z obowiązującego prawa .
  Do natępnego oszołoma , bo kandyduje wielu .

 4. ProvoCatio pisze:

  @ nagor

  oszołomy urosły, bo takie mieli zadanie, a my powaznym „państwem” będziemy dopiero wtedy, kiedy w kosciołach będą hrali Ode do radości. troche ryzykowne patrząc na przykład Rodezji 🙂

 5. nagor pisze:

  @ProvoCatio
  Widzisz !! Ty to wiesz, ja to wiem , chyba jeszcze wielu też to zakłada . Ale rządzący uparcie twierdzą , że oni nie wyobrażają sobie inaczej niż tylko w UE . Tak robią wszystko mając nasze zdanie w d….e , bo taka ich cicha rola aby omamić nieświadomych celu .
  Ja mam gdieś tych oszołomów co muszą ukrywać się w lesie z tym swoim oszołomstwem , ale te u steru mnie przerażają co robią szkody narodowi skrywając swoje intencje i brylują w kraju i za jego granicami .

Dodaj komentarz:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przejdź do paska narzędzi