Missive Polela do Echosores24 – temat powraca

Jak widzę, temat progresywnie rozwijającej się niestabilności ocenowo/emocjonalnej blogera @Echo24 ponownie powraca. Coraz to bardziej będąc tematem, powiedzmy – że nie tylko niezbyt. ale i tematem nieszczególnie pachnącym. Na Salon24.pl opublikowana została, eksponowana na stronie głównej  notka blogera @kemir pod niewinnie brzmiącym tytułem {„Ultrasi” Macierewicza balastem rządów dobrej zmiany – polemika} Oto pełen link do wspomnianej notki:

https://www.salon24.pl/u/okop/838337,ultrasi-macierewicza-balastem-rzadow-dobrej-zmiany-polemika

Notka traktuje o działalności blogera@Echo24  w warunkach polskiej blogosfery. No cóż, temat ktoś powiedziałby taki sam, jak i tematy inne. Ja zaś powiem,  bloger @Echo24 „ten i taki sam” (jeśli nie gorszy) a tu już prawie dwa lata minęło od czasu – kiedy to, jeden z moich najbliższych przyjaciół, piszący kiedyś na portalu Salon24.pl (zanim został ocenzurowanym i zamknięto mu tu dostęp do profilu i konta)  jako @Polel – dokonał wybornego w treści i formie wpisu ——> właśnie w specyficznym temacie blogera @Echo24.

Jak ten czas leci. Podam link do tego, bezsprzecznie w mojej opinii – wyjątkowego dzieła @Polel

https://www.salon24.pl/u/polel/698028,missive-polela-do-echosores24

Treść notki Polela jest tak zwięzła, że pozwolę sobie teraz omawianą notkę Polela w całości zacytować. Oto jej treść:

Missive Polela do Echosores24

Wiem o Profesore, że wyglądałeś bankowo z niecierpliwością Noty Polela. Twoje wierne serce przyjaciela, tęskni pewnie bankowo dniami i nocami za mną. Wiem, że obsypałbyś mnie nowymi komplementami, jakbyś mnie nie zbanował. Ego zmusza pewnie ciebie, do czego w twoim mniemaniu stworzyli ciebie bogowie. Profesore, pewnie nawet nie kumasz , dlaczego zostałeś po zbanowaniu Polela, dozorcą mułów swojego blokowiska. Wybacz Profesore, że po zbanowaniu przez ciebie, Polel pisze Note ( bo przybyć do ciebie nie może). Komentatores, są wielkim skarbem, mój drogi Profesore, ty zaś ( at age 70 plus ) w ostatniej fazie samouwielbienia, z owego skarbu nie umiesz wybierać. Profesore dziękuje ci że mnie zbanowałeś, bo w życiu są rzeczy, których już dłużej, Polel by znieść nie potrafił. Och, nie myśl, proszę, że Polela zraziło to, że Polela smarkaczem nazywałeś, że z uporem maniaka, oskarżałeś Fatamorgana o to, czego nigdy na twoim blokowisku nie napisał. Nie myśl, że Polela zrazilo to, że nie udźwigasz myślenia, na ciupkę  wyższym poziomie. Zraziło Polela to, żeś zabił  ‚ potomku ‚ prawdziwego !!!!!!!!!! HERO    Image  własnego Ojca, zasłaniając się swoją Mamą jak mnie zbanowałeś TCHÓRZU. Po ‚ tym”  można się już wszystkiego po tobie spodziewać. Dlatego Profesore Thank’s one more time za to, żeś Polela zbanował. Jako zbanowany, kaleczyć sobie oczu, jeszcze przez lata całe twoim blogowiskiem już nie będę, nie będę widzieć cienizny twojego intelecto, miotanego w egocetrycznym tańcu pirrejskim, nie będę słuchał twojej zacinającej się starej plyty, ciągle w tych samych miejscach muzealnych re-deklamacji twoich starych Note’s i commentary’s. Biedny jesteś Profesore-Cenzore, owner of intelecto z przedmieścia. Best Blogers tego Saloniska, zamykaja oczy czytając ciebie. Real Elite Saloniska w private messages ciebie wyśmiewa, Polel zaś, dłużej już za ciebie płonić się nie chcę, i nie może. Wycie Cerbera, mój miły, choćby do twego ‚ śpiewu ‚ podobne, mniej będzie dla mnie dotkliwe, bom nie był mu nigdy przyjacielem, i za głos jego wstydzić się nie mam obowiązku. Bądź zdrów, lecz nie ściemniaj na max, cenzuruj najlepiej jakieś stare prace swoich dawnych studentów. Nie pisz nowych notek i komentarzy- opartych na cytowaniu twoich starych notek i komentarzy. Jak już koniecznie musisz truć, to truj ludziom spotkanym na ulicy. Nie graj Profesore w nieskończoność, nowym gościom swojego blokowiska starej nuty malutkiego Chochoła.

Tego ci życzy i tę ostatnią przyjacielską radę posyła ci Polel ( I am Polel )

Extras for  Komentatores blogowiska ‚ Profesore-cenzore ‚ ;

Weselcie się i odpędźcie daleko trwogę. Nikt z was nie potrzebuje się chwalić, że ten list czytał.


Powyżej cytowanej treści notki@Polel – napisałem nie bez zasadnego ku temu powodu „wyjątkowego dzieła”. Tak bowiem uważam.

Podobnie jak uważam, że bloger/komentator @Polel to jeden z najwybitniejszych blogerów/komentatorów tzw. polskiej blogosfery.

Usunięty dlatego właśnie w mojej opinii z Salon24 i nadal blokowany (założenie profilu/konta) praktycznie na wszystkich innych polskich stronach i portalach.

Jeśliby zaś ktoś, ktokolwiek, chciał polemizować z moją, tak wysoką oceną linkowanej powyżej notki @Polel i moją, tak wysoką oceną jego blogerskiej klasy i dorobku – to pozwolę sobie jedynie zauważyć co nastepuje.

Te 10238 odsłon Missive Polela  i te 923 zamieszczone pod nią komentarze, jednak o czymś świadczy. :)

Pozdrawiam Szanownych Państwa – stałych i nowych czytelników mojego skromnego blogu oraz wszystkich czytelników

Salon24.pl

Neon24.pl

Naszsalon24.org  

Informacja: Na ewentualne komentarze, jeśli takowe będą zamieszczone na Salom24.pl oraz na NEon24.pl – odpowiem (po ich przeniesieniu i wklejeniu) tu, czyli na stronie Naszsalon24.org

Może Ci się również spodoba

10 komentarzy

 1. nagor pisze:

  @fatamorgan
  Witam ,
  Nie będę ukrywał , że mam problem z określeniem intencji takiego tekstu wpisu , gdzie miesza się argumenty ad personum z polemiką poglądów .

  Posiłkując się przywołaniem wytworów jednego blogera i polemiki drugiego do zawartych treści jego wpisu (praktyka blogowania) , aby utorować drogę/dać podstawę do zamieszczenia przemyśleń trzeciego blogera , co ma personalny konflikt z tym pierwszym , sprowadzonym do poziomu ad personum , sprawia wrażenie interesowności .

  Widocznie mamy odmienne poczucie estetyki w doborze kryteriów argumentacji .

 2. fatamorgan pisze:

  Witam Pana!

  Dziękuję bardzo za kolejny interesujący komentarz. Moja intencja jest bardzo prosta. Reakcja na polityczno/propagandowe „akcje” podejmowane w warunkach polskiej blogosfery przez blogera @Echo24. O tym jednak za chwile.
  Oczywiście, Pan ma pełne prawo do swoich ocen i opinii. Ja jednak pozwolę sobie z nimi polemizować.
  Uważa Pan najwyraźniej, co wnioskuję po treści zamieszczonego powyżej komentarza, że dokonałem tym wpisem niejako złamania, jakichś – odnoszę wrażenie etyczno/moralnych standardów.
  Ja jednak zapytam, czyich standardów, na jakiej podstawie ustalonych i dlaczego takowe, uznaje Pan niejako z góry – za obowiązujące mnie.

  Tu ponownie powraca kwestia prawa (a nawet już i samego użycia tegoż prawa) do pełnej wolności wypowiedzi. Mojej wolności w tym przypadku.
  Wypowiedzi pełnej i swobodnej, nie krepowanej cenzurą.
  To zaś, należy tu uwzględnić w znacznie szerszym kontekście nadrzędności Wolności Słowa.
  Jako niezbywalnego i fundamentalnego prawa jednostki (w tym przypadku mojego prawa) do
  wybory tym razem tematu i formy wypowiedzi.
  Do rzeczy jednak.

  Tematem powyższej mojej publikacji, jest @Echo24, jako jeden z blogerów działających niezwykle czynnie w warunkach polskiej blogosfery. Działającym (pomijam tu celowo jeszcze, dlaczego i na czyje być może zlecenie) przez i poprzez, bardzo starannie, jednocześnie niezwykle agresywnie poruszaną w jego publikacjach internetowych „tematykę” na bardzo szerokie rzesze czytelników/odbiorców.
  Jego działania zatem, szczególnie biorąc pod uwagę znaczną, nabytą w blogosferze popularność (nie będę jeszcze tu celowo wnikał, w jaki sposób i jakimi metodami nabytą popularność) posiadają wszelkie cechy, celowo prowadzonej działalności propagandowo-politycznej.

  Już samo to (przez się) co właśnie napisałem w ostatnim zdaniu, uprawnia mnie do pisaniu o @Echo24! ——> (akcje powodują reakcje) tego zaś blogera, będącego bardzo aktywnie działającym propagandowo/politycznie internetowym celebrytą (stwierdzam tu jedynie fakt takowego statusu) stawia stawia w pozycji ———> podlegania ocenom innych blogerów i komentatorów, piszących w warunkach tzw. polskiej blogosfery.

  Nie jestem pewnym, czy aby i Pan to już zauważył, ale w tzw, polskiej blogosferze, trwa od dawna bardzo nasilona walka polityczna i prawdziwa, zadająca straty wojna informacyjna.

  Bloger @Echo24, bierze w tej wojnie bardzo czynny udział!
  Prowadzać ostrzał na wielu liniach frontu tej nasilonej politycznej walki.

  Ja zaś, powyższym wpisem na wspomniany ostrzał ze strony @Echo24 – dokonywany za pomocą wszelkiej dostępnej (temu kłamliwemu manipulatorowi w mojej opinii) amunicji ——-> piórem odpowiadam i reaguję!

  To tak na dzień dobry i „dobry początek”.

  Pozdrawiam Pana serdecznie

 3. fatamorgan pisze:

  Komentarz kopiowany i wklejony – zamieszczony orig. na Salon24.pl

  Pollux

  Pasierbiewicz,czyli echotvn24 nie jest wart splunięcia,ale dla każdego portalu [nawet prawicowego jakim sie mieni Naszeblogi.pl] jest wartościowy,bo reklamy,klikalność,wejścia,logowanie etc. wszystko to jest przeliczalne na gotówkę.
  Pasierbiewicz to socjopata…zalegendowany od 1944 jako sierota po AK-owcu i nawet lewacka telewizja z Kanady zrobiła mu wbicie na pole medialne….wszystko co wiesz o Pasierbiewiczu,to blaga i przygody barona Munchhausena.

  24.01.2018 01:50

 4. fatamorgan pisze:

  Komentarz kopiowany i wklejony – zamieszczony orig. na Neon24.pl

  @Autor

  Warto poświęcać uwagę temu blogerowi?
  Jakieś dwa lata temu jego notki były bardzo ciekawe i dobrze osadzone w okolicznościach. Bardzo je ceniłem.
  Ale ostatnio coraz bardziej „odjeżdża”. Dziwię się zainteresowaniem uwagami tej osoby, bo niczego nowego nie wnosi, a jedynie jątrzy (to stwierdzenie z mojej ostatniej uwagi u niego).
  Chyba postawa frustrata, który nie może pogodzić się z rola człowieka ‚przy wyjściu”.

  Krzysztof J. Wojtas 24.01.2018 07:37:57

 5. fatamorgan pisze:

  Komentarz kopiowany i wklejony – zamieszczony orig. na Neon24.pl

  @

  cyt/;
  „Informacja: Na ewentualne komentarze, jeśli takowe będą tu zamieszczone – odpowiem (po ich przeniesieniu i wklejeniu) na stronie Naszsalon24.org”

  A cóż to za nowy zwyczaj Pan wprowadza?
  Na neonku nie łaska odpowiedzieć? 🙂

  Pozdrawiam

  Astra – Anna Słupianek 24.01.2018 08:27:27

 6. fatamorgan pisze:

  Komentarz kopiowany i wklejony – zamieszczony orig. na Neon24.pl

  @Astra – Anna Słupianek 08:27:27

  Chciałem coś napisać ale zrezygnowałem.

  Jarek Ruszkiewicz SL 24.01.2018 15:34:32

 7. nagor pisze:

  @fatamorgan
  Witam Pana
  Sugeruje Pan , że moje indywidualne poczucie estetyki ogranicza/narusza wolność Pańskiej wypowiedzi ???
  Proszę przeczytać ponownie mój wpis 09:48 i rozważyć ponownie , swoje argumenty/sugestie w pierwszej części Pańskiego wpisu 17:06 .
  .
  Co do części w/w/ wpisu 17:06 od słów „Do rzeczy….” czytałem i pozostawiam bez komentarza .

  Odwzajemniam

 8. fatamorgan pisze:

  „(…)Sugeruje Pan , że moje indywidualne poczucie estetyki ogranicza/narusza wolność Pańskiej wypowiedzi ???(…)”

  Nie tyle ogranicza co wkracza!

  „(…)Co do części w/w/ wpisu 17:06 od słów „Do rzeczy….” czytałem i pozostawiam bez komentarza .(…)”

  Pana prawo.
  Pozwolę sobie jedynie tu zauważyć, że egzekwując wspomniane prawo (milcząc) potwierdza Pan siłę, spójności i trafność mojej argumentacji.
  Oczywiście, to jest jedynie moja opinia,
  Do której to głoszenia, również i ja posiadam przecież prawo.
  🙂

  Pozdrawiam Pana

 9. Neonowy pisze:

  Do fatamorgan
  Twoja notka Brachu jest na neonie ale wpisywac sie nic nie daje znowu Opara swinstwa ci robi
  Wku…lem sie inpisalem do admina ale nawet sie tym panom odpowiedziec ci jak I dlaczego wpisac nic u ciebie nie moge
  Tak jak pisales wczesniej pod tym co masz Panowie z PiS…………..notka ten licznik na twoim blogu Brachu oszukuje znowu
  Rano na polski czas bylo no moze 300 wejsc a wieczrem ledwo setka
  Leci Opara w ch..a na zywca ale ludzie to wiedza I pojda z neonu w pizdu jak tak beda leciec z ludzmi !!
  Ludzie nie sa debile i widza co sie dzieje na neonie lepiej jak Opara mysli
  Dam potem pod tamta notke tez cos
  Trzymaj sie Brachu

 10. Neonowy pisze:

  Fatamorgan ja chyba teraz juz niedam rady wpisac tam co o PiS masz notke
  Jezdze tracking i teraz stoje w Detroit na rozladunku I powuedzieli ze zaraz mam do doku wjechac I zejdzie dlugo bo musze tam stac I liczac towar z nimi
  Sorry Brachu napisze jak wroce do Chicago

Dodaj komentarz:

Przejdź do paska narzędzi