Politycy i korupcja

W Stanach Zjednoczonych Illinois jest w czołówce jeśli chodzi o korupcję wśród polityków. Pierwsza taka sprawa została zarejestrowana już w 19 wieku kiedy trzech komisarzy powiatowych w powiecie Cook zostało skazanych za nielegalne zdobycie kontraktu na malowanie Urzędu Miejskiego. W dodatku pomalowali ten urząd farbą gorszej jakości i dużo tańszą niż było w kontrakcie.
Od 1973 roku 33 radnych miasta Chicago zostało skazanych. Rozpiętość kar od $629 kosztów sądowych do 20 lat pozbawienia wolności. Jest wśród skazanych również polskie nazwisko, Nancy Dobrowski w 2014 skazana na 1 1/2 roku więzienia. Na najwyższym szczeblu drabiny politycznej naszego stanu od 1960 roku 4 gubernatorów zapoznało się z warunkami więziennymi. Ostatni z nich gubernator Rod Blagojevich właśnie odsiaduje 14-letni wyrok. FBI go podsłuchało jak przez telefon żądał dwie bańki ($2000000) za zwalniające się po Obamie miejsce w Senacie. Dostał 14. Jednym z bardziej znanych polityków pochodzenia polskiego skazanym za korupcje, między innymi oszustwa na znaczkach pocztowych na około $80000, był Dan Rostenkowski, dostał kilka lat do odsiadki. Był bardzo prominentnym politykiem w Kongresie USA   W samym Chicago różnego rodzaju przestępstwa są częstsze od czasu gangstera AlCapone i coraz większej imigracji czarnych z południowych stanów. Można też winić partię demokratyczną za ten stan, ponieważ ona rządzi w Chicago od dawna. Pierwszym czarnym burmistrzem w naszym mieście był Harold Lee Washington, rządził w latach 1983- 1987. Obecnie od 2011 r Chicago ma burmistrza pochodzenia żydowskiego, Rahm Israel Emanuel.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Tadeusz_K pisze:

    @Amero
    No to taka phofesoh ghonkiewicz tangiem walcowana dostałaby w tamtych warunkach min dożywocie .

  2. Amero pisze:

    Może i by dostała, ale czemu aż tylu ludzi, przecież na stanowiskach dobrze płatnych, jest łasych na dodatkowe dochody nielegalne, kradnąc ciężko zarobione pieniądze podatnika? Nie licząc się z konsekwencjami. Doprawdy trzeba być durniem żeby mieć prestiżowe stanowisko Gubernatora i iść do pierdla na 14 lat.

Dodaj komentarz:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przejdź do paska narzędzi