AMERYKA…

Prawie codziennie stacje radiowe nadające wiadomości z rejonu metropolii chicagowskiej zaczynają zwykle od informacji ilu ostatnio zostało zabitych, postrzelonych, zaatakowanych nożem lub obrabowanych pod grożbą użycia noża lub pistoletu.

Następnie jest o aferach i korupcji wśród polityków lokalnych jak i szczebla centralnego. Ostatnio „honorem” prawie każdej stacji jest podawanie informacji spreparowanej w taki sposób, aby ukazać naszego prezydenta Trumpa w złym świetle.

Sporym echem odbiła się sprawa seks afery na Florydzie, gdzie w pażdzierniku ubiegłego roku szeryf powiatu Polk aresztował 277 osób czerpiących korzyści z prostytucji. Wśród aresztowanych  byli: lekarze, nauczyciele, aptekarze, policjanci, emerytowany weteran lotnictwa USA, pełniący obecnie(do czasu aresztowania) służbę w amerykańskiej piechocie morskiej pułkownik, a nawet jeden z zastępców szeryfa tego powiatu Luiz Diaz. Aresztowania te nastąpiły w stanach: Alabama, California, Delaware, Georgia, Louisiana, Michigan, Missouri, New Jersey, New York,North Carolina, Oregon,Tennessee, Texas, Virginia i zajęło to szeryfowi z Florydy niecały tydzień.

Zdjęcia większości tych przestępców można zobaczyć na stronie internetowej szeryfa. Po tym zdarzeniu szeryf wydał ostrzeżenie, że jeśli ktokolwiek planuje popełnić jakieś przestępstwo to niech lepiej omija jego powiat szerokim łukiem.

Ja się nie mam czego obawiać, bo mieszkam z dala od Chicago i daleko od Florydy, zresztą nie mam żadnych planów popełnienia jakiegokolwiek przestępstwa. Jedynie mam skłonność do przekraczania limitu prędkości na autostradzie.

Może Ci się również spodoba

25 komentarzy

 1. nagor pisze:

  @amero
  Witaj Ameryko
  Dobrze piszesz , tak jest w każdym zbiorowisku . Problemem jest zawsze szeryf .Można powiedzieć (u was szczególnie) takiego się ma na jakiego się zasługuje (wybierze). Takiego luksusu nam nie dano i chyba nikt co powinien , o tym myśleć , nie myśli . Bo wygodniej mieć „swojego” szeryfa dla swoich.
  Aktualny stan wskazuje , że wybieramy chyba zawsze wśród farbowanych i tą opcję należy utrzymać a nie dawać lokalsom prawa mieszania .
  Pozdrawiam

 2. Amero pisze:

  Nagor;
  Dziękuję za dobre słowo.
  Szeryfa tutaj zawsze wybiera lokalna społeczność, dlatego mamy do niego zaufanie i szacunek za jego pracę, w wielu przypadkach bardzo niebezpieczną.
  Uważam, że czym Rodacy w kraju będą mieć więcej informacji jak jest w normalnym świecie tym będą lepiej wybierać. Tylko trzeba się bardziej angażować, wydaje mi się w Ruchu Kontroli Wyborów, aby nie dochodziło do fałszerstw, jak to nie tak dawno jeszcze miało miejsce. Oczywiście głównym zadaniem jest spowodować, żeby tą większość, która na wybory nie chodzi, zachęcić ją do tego, aby jednak oddać głos.

  Pozdrawiam serdecznie.

 3. Tadeusz_K pisze:

  @Amero
  Witaj @Amero, wszyscy witamy i cieszymy się, że jesteś.
  /.
  #szeryf powiatu Polk aresztował 277 osób czerpiących korzyści z prostytucji.#
  No i widzisz.
  A nasz szeryf zwany senatem powiedział, że areszta niet!
  Służby spec. męczą się latami w uganianiu się za złodziejami, a tu nielza!
  Fajowo jest.
  Czyżby kruk krukowi oka nie wykole?
  Pana Macierewicza niet, p. Kownackiego niet.
  No to teraz PGZ niet, a do bebeena kraszewskiego, szoguna, dukaczewskiego i :
  „im Polska słabsza, tym silniejsza jest”.
  -I gitowo!
  Pozdrowienie.
  ps.
  Był błąd w ustawieniu pasków bocznych.
  Poprawiłem.
  Te paski ustawia się tutaj (na samym dole):

 4. piko pisze:

  Witaj

  Świetnie, że piszesz, o takie informacje chodzi. Ciekawe jak wygląda lokalny sąd. Rozumiem, że szeryf jest od łapania ale ktoś ich musi osądzić i ewentualnie zapuszkować lub powiesić.

 5. Amero pisze:

  Tadeusz;
  Dziękuję za miłe powitanie, nie taki diabeł straszny,jakoś dałem radę. Co do Senatora Koguta, to nie znam jego „przestępczej” sytuacji zbyt dobrze aby się wypowiadać.
  Będąc kilka lat temu w Polsce leciałem z nim samolotem z Warszawy do Krakowa, pamiętam, że z wyglądu zrobił na mnie dobre wrażenie. Widziałem na jego twarzy uśmiech i życzliwość.

  Ostatnie posunięcia nowych ministrów zaczynają niepokoić, ale może jeszcze poczekajmy z oceną.

  Pozdrawiam serdecznie.

 6. nagor pisze:

  @Amero
  Masz rację , płynie i wiosłuje się na tym , na co nas wsadzili. Można efektywniej przez samoorganizację , To tylko część prawdy bo dalej będziemy siedzieć w tym co byliśmy .
  To w czym jesteśmy, to historyczny skutek pozornej transformacji do tzw samorządności lokalnej .Zważ , że obejmuje ona głównie sprawy działań za którymi stoją mniejsze i większe interesy lokalne . Do nich możemy wybierać przedstawicieli aby robili nadzór nad i /z interesem .
  Tam gdzie jest kontrola zachowań(szeryf) i ocena zgodności z prawem(sąd) , to już stało się kompetencją odgórną a nie lokalną i nie posiadamy takich instrumentów bezpośredniej oceny i wyboru osoby . Czyli co dobre i zgodne z prawem , nawet w samorządzie ocnia ktoś inny niż my i ma głos decydujący.Bez zmiany tej zależności to reszta jest grą pozorów w ,której mamy nadal wiosłować ,taką rolę zapisano w ustawach i konstytucji .

 7. Amero pisze:

  Piko;
  Dziękuję Ci.
  Pewnie w przyszłym tygodniu coś na ten temat napiszę. Teraz muszę wyjechać, do jutra mnie nie będzie.
  Pozdrawiam serdecznie.

 8. Polel pisze:

  Hi Autore:)
  Normalnie i wogole
  NO-TO SUPERO jezd
  NO-ZE walnales note o America
  NO-ALE o tej bardziej REAL :))))))))
  NO-takiej ciupke wiecej jak Ciupke prawdziwszej:))))))))
  NO-tak bardziej jaka jezd in 49 States:)))))))))))
  NO-BO bankowo taka America Bankowo jezd!!!!!!!!!!!!!!!!
  NO-jak ten Sheriff z Florida!!!!!!!
  Taka Real America jezd!!!!!!!!!!!!!!
  NO-CO wali z gory na dol i dolu do gory leftist way of thinking i nie chce zyc w Syfie tylko bankowo chce zeby pozadek byl na MAX
  NO-BO pozadek jakis bankowo music byc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  NO-ji hiba jezd in REAL America pozadek i Americans sa HAPPY wtedy:)))))
  Almost everyday in almost every way of daily life:)))))))))))))))))
  Normal Americans in normal America :)))))))))))))))))))
  NO-ALE jezd druga America
  Drugs co jezd jak cancer w pierwszej co jezd real!!!!!!!!
  America co ciupke wiecej jak Ciupke wieksza od tej drugiej BANKOWO jezd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Ta drugs to ;
  Marxism way of thinking na MAX in Media’s :(((((((((((
  NO-a wiecej jak 99% tych Media’s
  NO-To bankowo lewactwo na MAX
  NO-BO lewactwo walczy mediami wszedzie !!!!!!!!!!!!!!!
  Medias wala news o okropnej America zeby zdolowac peoples in big cities na MAX
  NO-ALE ta America co jezd real!!!!!!
  NO-i ta co jezd ciupke wiecej jak Ciupke bardziej Prawdziwa!!!!!!!!!!!!!!!!!
  NO-TO nie mieszka in BIG CITIES w ktorych real Americans prawie juz hiba nie ma………………
  Bankowo NIEMA w ghettos
  Ghetto’s co lewactwo zrobilo
  Bankowo zrobilo DLA tych
  NO- co na ten Shit glosowac chce
  NO-ALE nie tym razem:))))))))))))))
  Real America co jezd ta pierwsza !!!!!!!!!!!!!!
  NO-TO se teraz wygrala elections z ta ‚ druga ‚ co tylko udaje na MAX ze Ameryca jezd
  Bankowo tylko udaje!!!!!!!!!!!!!
  Real America ciupke wiecej jak Ciupke LEPSZA JEST!!!!!!!!!!!!!!!
  :))))))))))))))))))
  :)))))))))))))))))))))))))))
  :))))))))))))))))))))))))))))))))))

 9. nohood pisze:

  @amero:

  witaj amero
  miłego blogowania

 10. Amero pisze:

  Polel 20 stycznia 2018 o 16:53

  Mam do Ciebie prośbę, pisz po polsku. Jeśli nie potrafisz to proszę nie komentować na moim blogu.
  Dziękuję.

 11. Amero pisze:

  nohood 20 stycznia 2018 o 17:25

  Witam i dziękuję.

 12. Polel pisze:

  Hi Amero:)
  Polel potrafi po Polsku pisac:))))))
  Nie tak dobrze pewnie jak Ty i ci co duzo lat w Polsce do szkolki chodzili…
  No ale potrafi:)))))))
  Tylko ze trudno po Polsku Polelowi co tylko do szkolki tylko takiej podstawowej w Polsce chodzili I nawet nie ‚ calej ‚ :)))))))) tak dobrze i ladnie pisac po Polsku jest…..

 13. Amero pisze:

  Witaj Piko;
  Miałem tutaj do czynienia z sądem na tym najniższym poziomie, mojego powiatu. Występowałem jako świadek, juror a także jako oskarżony. Każdy, kto posiada obywatelstwo jest zobowiązany stawić się na wezwanie sądu aby służyć jako ławnik. Do spraw poważnych są również ławnicy rezerwowi i ja w tej roli występowałem.
  Jako oskarżony występowałem w sądzie ponieważ przekroczyłem dozwoloną prędkość jadąc samochodem. Kiedy dostajesz mandat za przekroczenie prędkości, to możesz zapłacić w określonym czasie, albo policjant może dać ci nakaz stawienia się przed obliczem sędziego jeśli przekroczenie było powyżej określonego limitu. Sędziów wybieramy w wyborach powszechnych, ponieważ nie interesuję się jak poszczególni sędziowie się sprawują więc przy wyborze zakreślam tego sędziego, ktory ma ładniejsze nazwisko. Czasem zdarza się polskie więc oczywiście ma mój głos.
  W zasadzie ludzie nie narzekają na pracę sądu, ja przynajmniej nie słyszałem.
  Z najnowszych informacji, rząd Donalda Trumpa dostał trochę pieniędzy i wrócił do pracy po dwudniowym przymusowym urlopie. Demokraci dali trochę kasy, ma starczyć do 8-go lutego. Potem się zobaczy.
  Pozdrawiam.

 14. Amero pisze:

  Hi Polel;
  Jak na szkołę podstawową to dobrze sobie radzisz. Czytając Twoje komentarze na tym portalu zauważyłem, że jesteś dość wrogo nastawiony do Polaków w kraju jako ogółu, a także do rządzących Polską. Do rządzących ja rozumiem i też uważam ich za łapsurdaków, natomiast do narodu polskiego jako ogółu nie wolno używać wulgarnych określeń ani mieć do nich pretensji. System komunistyczny poczynił spustoszenia w umysłach większości i to nie jest ich wina, że nie możemy czasem się dogadać z nimi.
  Jeszcze co do pisania to(byłbym zobowiązany) jeśli możesz używać mniej tych różnych nawiasów, dwukropków i innych znaków, które chyba sam rozumiesz, że ludziom dorosłym nie wypada się w to bawić. Bez tych znaków Twój komentarz wygląda o wiele lepiej i poważniej.
  Pozdrawiam.

 15. piko pisze:

  @amero

  Ciekawe czy można coś „utargować” u sędziego. Przecież oprócz litery prawa jest również i duch.

  Myślę, że przy niewielkim wykroczeniu (np. limit prędkości) zaufanie sądu do Twoich deklaracji o poprawie może mieć lepszy skutek niż bezwzględne egzekwowanie kary.

  ps.
  Pod swoimi notkami możesz edytować komentarze.

 16. Amero pisze:

  piko 23 stycznia 2018 o 08:21

  Zawsze sędzia ma przed sobą Twój rekord przekroczeń przepisów drogowych za ostatnie 5 lat, jeśli nie miałeś w tym czasie mandatu to zazwyczaj Cię upomina, albo ukarze Cię jakąś symboliczną kwotą np; $50. Oskarżyciel, który stoi koło Ciebie może protestować i żądać większej kary, ale zawsze sędzia decyduje. Raczej nie jest wskazane samemu targować się, chyba że masz z sobą adwokata, to on może to robić. No ale adwokat kosztuje więc mało kto go bierze z sobą w sprawie zwykłego mandatu, chyba ze grozi Ci zawieszenie lub odebranie prawa jazdy.
  P.S. Dziękuję, że zwróciłeś mi uwagę na edytowanie.

 17. Tadeusz_K pisze:

  @Amero
  Witaj Jerzy.
  1).

  2).

 18. Amero pisze:

  Dziękuję Ci Tadeusz.

 19. Tadeusz_K pisze:

  @Amero
  Poprawiam 20 stycznia 2018 o 12:48.
  Było niejasne.
  /
  1).

  2).

  Dokonujesz tego w sytuacji, gdy prawy boczny pasek nie zawiera komentarzy, a przedstawia to co zawiera pasek lewy.
  Tylko wtedy.
  A będziesz to wiedział jak opublikujesz Wpis.
  Może się również to zdarzyć w trakcie komentowania Twojego Wpisu (czasem tak fiksuje system).
  Wtedy musisz interweniować bo tylko Ty masz to prawo jako Autor (no i admin).

  Uwaga: To co wyżej pokazałem jest widoczne tylko w stanie edycji Wpisu.

 20. Polel pisze:

  Hi Amero:)
  Polel do Polakow i calego narodu zle nastawiony???????
  Zarty czy ktos Ci cos zle o Polelu naopowiadal????
  Dlaczego tak napisales?????
  Wytlumacz to teraz jakos!!!
  To jest nieladnie tak jeden Polak o drugim Polsku pisac ze zle Sam do Siebie o do narodu z ktorego Sam jest nastawiony mialby byc…….
  Ciupke wiecej jak Ciupke nieladnie tak pisac…….

 21. nagor pisze:

  @Polel
  Witaj
  Coś szybko czytasz , może żle odbierasz co napisane.
  Spokojnie , Twój styl przekazywania myśli jest czasami szorstki .Odbierane w nim intencje a nie słowa, mogą być opacznie rozumiane .
  Tak jak i do argumentów co używasz , trzeba poznać Twój język by rozumieć aluzje .

  Spoko , pozdrawiam

 22. Amero pisze:

  Cześć Polel;
  Z pewnością nie będę przytaczał wszystkich Twoich negatywnych opinii o mojej Ojczyznie. Tylko zastanawiam się czym się kierujesz pisząc komentarze prawie wszystkie stawiające Polskę i zamieszkujących tam ludzi w bardzo złym świetle. Jakie masz prawo pisać w ten sposób, jeśli Ty tej Polski nie znasz jak i jej mieszkańców. Z Twoich komentarzy wywnioskowałem, że Polski i Polaków nie lubisz. Jeśli mój wniosek jest słuszny to nie sądzę, że będziemy mieć jakieś wspólne tematy do dyskusji. Jeśli zaś nie jest słuszny to przepraszam i uważam ten temat za zakończony.
  Pozdrawiam.

 23. Amero pisze:

  nagor 23 stycznia 2018 o 17:12

  Dziękuję za komentarz, jednak uważam, że Polel powinien raczej poznać nasz język, polski, jeśli chce abyśmy go rozumieli.
  Pozdrawiam.

 24. Polel pisze:

  Hi Amero:)
  NO-TO bardzo
  Zle ‚ wywnioskowales ‚ Amero!!!!!
  To primo!!!!!!!!!
  Skup sie teraz na MAX
  Polel nie moglby nawet jak by chcial ‚ zle ‚ sie wyrazac TYLKO o Twojej OJCZYZNIE
  Czego bankowo Polel nigdy nie zrobil zeby zle mowic POLSKA
  Bo POLSKA jest tak samo Twoja OJCZYZNA jak i jest Polela OJCZYZNA!!!!
  Zapamietaj sobie to dobrze Amero!!!!!!
  Tak samo Twoja
  Jak i Polela

 25. Polel pisze:

  Amero!!!!
  Zebys dobrze zrozumial i nie udawal potem ze ale Polela zrozumiales!!!!
  Polel jak pisal o SYFIE w Polska na MAX to pisal o Polish Mafiozos
  Polish politicians co robia zle DLA Polska
  NO-ALE te komuno buce na MAX
  NO-TO nie jest Polska
  Tylko Red Komuna co z Polski drugi raz zrobila SYF na MAX
  NO-ALE ‚ ONI ‚ to nie Polska!!!!!!!!!!!!!
  Nie DLA Polela!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przejdź do paska narzędzi