Raport Moshe Kantora oraz Korona Królów, Zaćma i Sławomir w Zakopanem.

You may also like...

44 komentarze

 1. nohood napisał(a):

  jestem zdania, że należy wspierać pogląd, że polacy są źli na zakłamanych żydów. tym bardziej, że jest to prawda i nie ma w tym niczego dziwnego. żydzi są ideologicznie odpowiedzialni za większość zbrodni 20-go wieku, jeśli zastosujemy do rozróżnień etycznych kryterium narodowe.
  obraz jaki trafnie przedstawiłaś jest dowodem na to, że z łatwością można dostrzec, kto nas okrada nas aby płacić za własną propagandę.

  gliński, czy kurski wyglądają na bezwolnych karierowiczów w rękach światowego entertajtmentu- przemysłu prawie tak odstręczającego jak przemysł holokaust.

 2. nohood napisał(a):

  co do paszkwilusławomira to kolejna kalka tego samego prymitywnego szyderstwa które od lat pojawia się w różnych wydaniach i odcieniach.
  ludzie mali muszą znaleźć kogoś mniejszego od siebie aby zapomnieć o własnych ograniczeniach.

 3. nagor napisał(a):

  @Pink Panther
  Dzięki , tak samo jak @nohood 22:03 skomentował celnie , taki i moj komentarz .

 4. piko napisał(a):

  Witaj PP

  Rozumiem, że RP nie jest „niezależną wyspą” na wzburzonym morzu polityki i musi lawirować i układać się z różnymi „siłami”.

  Jak widać w tym układaniu się szeroko rozumiana polityka kulturalna i historyczna ma bardzo istotne znaczenie – chyba nawet istotniejsze niż inne polityki – że tak nędznie wygląda jak opisałeś.

 5. pink panther napisał(a):

  @Nohood, Trudno powiedzieć, czy Polacy są źli na Żydów. Chyba raczej nie. Ale kiedy się opisuje różne konkretne sytuacje i wydarzenia i wyskakują czasem takie postacie jak pan Kantor i jemu podobni, to może powstać złudzenie, że „Polacy się złoszczą”. A to tylko opis faktów, które mają miejsce. Aby zrozumieć, co się wokół nas naprawdę dzieje w dobie niesamowitej kakofonii informacji medialnych. Ja widzę „spisek staliniąt” w kulturze i jakiś cichy deal, aby oni mieli monopol w tej tzw. polityce kulturalnej jak za starej dobrej PRL. To zapewne objaw strachu, że gdyby Polacy przejęli tę działkę, to nastąpiłaby potworna katastrofa na miarę „Różańca do Granic” czy ekranizacji pamiętników Hetmana Żółkiewskiego „Początek i progres wojny z Moskwą”, gdzie jest gotowy scenariusz filmowy na giganta kostiumowego z intrygą polityczną i scenami batalistycznymi na miarę bitwy pod Borodino, jaką nakręcił Bondarczuk z okazji „Wojny i Pokoju”. Pokazanie Polskiego Wojewody i Hetmana, który w kilku językach prowadzi korespondencję m.in z carami moskiewskimi na temat warunków wyboru Królewicza Władysława Wazy na Cara Rosji – to byłaby bomba atomowa. Tej książeczki cienkiej i konkretnej nie ma w lekturach szkolnych. Za to w lekturach są „gieje-i-lesbijki”. Wiemy na czym stoimy.
  Serdecznie pozdrawiam

 6. pink panther napisał(a):

  @Nohood, Ludzie pokroju Glińskiego i Kurskiego mają tylko pilnować, żeby żadne treści pozytywne wobec Polaków i ich prawdziwej historii – nie przebiły się do telewizji, filmu i teatru. Łatwa robota: bramkarze przed dyskoteką.

 7. pink panther napisał(a):

  @Nagor, dzięki i serdecznie pozdrawiam

 8. pink panther napisał(a):

  @Piko, To jest wojna totalna a jej celem jest poczucie godności Polaków i ich wizerunek wobec siebie i wobec innych narodów. Dzięki Internetowi Naród radzi sobie nie najgorzej. Ale od czasu do czasu budzi się we mnie zgryźliwość. A już obejrzenie klasyków filmowych na podstawie Tołstoja pozwoliło spojrzeć z dystansu na to szambo, którą oni nazywają „polityką kulturalną”.

 9. piko napisał(a):

  @pink panther

  Napiszę krótki tekst o roboczym tytule „Na wspak”. Dziś macherzy od urabiania ludzi promują antycywilizację. Dotyczy to w zasadzie każdej sfery – pojęć, wartości, estetyki, logiki, piękna i tak dalej.

 10. nohood napisał(a):

  być może przesadziłem z uogólnieniem. prawdą jest, nie nie ma badań dających odpowiedź na pytanie co większość polaków sądzi o stopniu zaangażowania osób pochodzenia żydowskiego w katastrofy jakie spotkały nas na przestrzeni ostatnich 100 lat a tym bardziej jakie wywołuje to w polakach emocje. można śmiało założyć, że najprawdopodobniej większość nic o takim zaangażowaniu nie wie i o to chodzi. zatem polityka propagandowa idzie w dwóch kierunkach- odcięcie świadomości od faktów i stworzenie świadomości zastępczej bazującej na mieszance wstydu i lęku, gdyż wytworzenie tych emocji pozwala im skutecznie kontynuować grabież. podtrzymanie tradycji historycznej daje wielką siłę i ukierunkowuje wysiłek na sensowne działanie a tego przecież nie chcą nasi grabieżcy. gliński i kurski kontynuują politykę kulturalną michnika.
  piszesz o produkcji filmowej. a co z ostatnią ustawą o wsparciu organizacji żydowskiej kwotą 100 mln(warto zapoznać się z treścią tego skandalu). nie ma w niej mowy o utrzymywaniu cmentarzy sowieckich ze środków ministerstwa kultury. słyszałaś o państwie, które na poziomie parlamentu zobowiązuje się utrzymywać pojedyncze przedsięwzięcia kulturalne a tym bardziej na tym poziomie finansowania?
  to są sytuacje upokarzające, gdy żydzi na naszych oczach okradają nas rękami przedstawicieli polskich władz.
  i nie zmienia nic, że żydzi postępują w ten sposób z wszystkimi gojami.

  fakty mówią same za siebie głosowało 416 posłów, 4 było przeciw, 6 wstrzymało się od głosu.
  i tu nie chodzi o jakiś film- tą czy inną fikcję. chodzi o rabowanie nas z podatków dla wspierania miejsc pamięci ważnej dla „ok. 100 tys. Żydów (według innych danych nawet 150 tys.), spośród których 30–40 tys. jest w bezpośredni sposób związanych z kulturą bądź religią żydowską.”
  więc wydało mi się zasadne przynajmniej zapytać jakie to może budzić w nas emocje?
  nie ma szans na finansowanie naszej pamięci, gdyż władzom w polsce zależy na czymś innym niż nasza pamięć.

  serdeczności

 11. nohood napisał(a):

  @pink panter
  racja gliński i kurski to typy do wynajęcia usadowieni na stołkach z powodu wad własnego charakteru.

 12. aleksandraniemirycz napisał(a):

  nohoodd,

  Cmentarz żydowski w Warszawie jest ważną częścią również polskiej pamięci!
  Spoczywają tam ludzie, którzy współtworzyli również polską kulturę. Wybierz się kiedyś na ten cmentarz – ja tam byłam. Dlatego nie sprzeciwiam się – jako podatnik – tej akurat decyzji o finansowym wsparciu konserwacji tego ważnego świadectwa historii Polski, państwa, które dawało możliwość godnego życia Żydom. Większe pretensje mam o inne sprawy.
  Zbrodniarze – także ci żydowskiego pochodzenia – spoczywają przeważnie w pięknych grobowcach na Powązkach.
  To, co pisze Pink Panther o przeinaczeniach w raporcie o polskim „antysemityzmie” i o braku reakcji na to – jest naprawdę istotne. Są ludzie, którym bardzo zależy na przyklejeniu Polakom łatki „antysemitów” i przerzuceniu na nas odpowiedzialności za straszliwą zbrodnię planowego ludobójstwa popełniona przez Niemców – okupantów.

  Trzeba bardzo precyzyjnie oddzielać to, co prawdziwe i groźne, od tego, co nam podrzucają manipulatorzy, dążący do siania zamętu i zakłócania rzeczywistego obrazu sytuacji.

  PS. Osobiście uważam na przykład felietony pana przywołanego w PT w tytule notki Piko za klasyczny przykład szkodliwej manipulacji, a ten, w którym nawołuje on do „samobójstwa” Jarosława Kaczyńskiego – za skandal i ostateczną demaskację złych intencji.

 13. boson napisał(a):

  @AN

  100 mln PLN na renowację/utrzymanie cmentarza, to nie jest nawet żart ponury, to wygląda na zwykłe wymuszenie/okup

  A Michalkiewiczowi można sporo zarzucić, ale w tym przypadku to była jak sądzę ostra „medialna prowokacja” – wszak WSZYSTKIE media głównego ścieku zawzięcie milczą na temat żydowskich roszczeń, uchwały nr 447, itp.

 14. nohood napisał(a):

  @aleksandraniemirycz
  droga aleksandro uporządkujmy sprawy:
  cmentarz żydowski jest miejscem szacunku, jak każde miejsce pamięci o zmarłych, gdyż w końcu to oni(zmarli) przygotowali świat na jaki przyszliśmy.
  zatem tylko dla prawdy musimy o nie dbać i to nie ulega dla mnie wątpliwości.
  z drugiej strony jest sprawa tego kto powinien dbać i w jakim stopniu i tu być może się różnimy.
  gdybym chciał postępować tak jak żydzi próbowałbym zmusić cię wykorzystując twoją dobrą wolę, żebyś zapłaciła za renowację pomnika moich dziadków, co samo w sobie jest dla mnie myślą niegodną i poniżającą zarówno ciebie jak i mnie.
  co można powiedzieć o kimś kto zmusza innych do obowiązków obarczających jego pochodzenie?
  małe cwane typki, które z kontroli pieniądza uczynili sobie narzędzie władzy.
  powiedz mi dlaczego mam ich wspierać? dla mnie jest to niemoralne.
  przejeżdżam obok tego cmentarza nieomal codziennie podobnie jak obok muzeum powstania warszawskiego.
  mam więc czas zastanawiać się nad ceną jaką musimy płacić za roszczeniowość żydów.
  powiem wprost elity żydowskie zachowują się jak gówniarze, którzy mają kontrolę nad największą pałką na świecie.
  nie widzę w tym ani godności ani sprawiedliwości

  serdecznie cię pozdrawiam 🙂

 15. aleksandraniemirycz napisał(a):

  Nohoodzie, akurat argument z renowacją pomnika Twoich Dziadków – jak kulą w płot. Na tym cmentarzu spoczywają ludzie, których potomstwo w większości zostało wymordowane przez Niemców, ich wnuki – których nie ma – jakże mają dbać o te groby???
  …”najpiękniej ogród zakwita Luizy, którego nieistnienie zabija jak topór”…

  PS. Roszczeniowość hucpiarskich organizacji – to inna kategoria.
  A my powinniśmy robić swoje i skupić się na sprawie reparacji wojennych dla Polski od Niemiec.

 16. aleksandraniemirycz napisał(a):

  @boson

  Jakiś link do tej uchwały? Czy rzeczywiście uchwalona? I skąd to wyliczenie „65 miliardów”?

  Media jakoś nie za wiele piszą też o naszych roszczeniach dotyczących reparacji od Niemiec – i to mnie bardziej martwi. Działania antypolskie prowadzące do przyprawienia nam „gęby” antysemitów i zdjęcia odium zbrodniarzy z Niemców jakoś się wpisują w wysiłki zmierzające do pozbawienia Polski należnych odszkodowań i obciążenia jej winą za „obozy śmierci”…
  Nie kupuję tego, a odnośnego felietonistę uważam za – świadome lub nieświadome – narzędzie „złych mocy”. Oczywiście mogę się mylić, ale takie moje prawo – słuchać własnego „dajmoniona”..

 17. boson napisał(a):

  @AN

  senat US uchwalił to 12 grudnia:

  https://www.congress.gov/bill/115th-congress/senate-bill/447

  a jeśli chodzi o Michalkiewicza, to jego stosunek do JK jest faktycznie dość patologiczny – myślć, że w tym akurat przypadku grają rolę jakieś wielkie osobiste urazy

 18. boson napisał(a):

  @AN

  co do reparacji niemieckich, to sprawa wymaga cierpliwości, a obecnie najlepszą strategią jest apel do Żydów, aby o te 65 mld zwracali się BEZPOŚREDNIO do Merkel i Putina

 19. aleksandraniemirycz napisał(a):

  Zajrzałam. Nie ma tam nic o „65 miliardach”. Jest za to zdanie bardzo słuszne: ” the return to the rightful owner of wrongfully seized or transferred property”, My też to przecież robimy, w odniesieniu do kamienic warszawskich. Wolałabym, żeby ten majątek trafił do potrzebujących Żydów, którzy cudem przeżyli Holocaust, niż w ręce oszustów.

 20. piko napisał(a):

  @aleksandraniemyrycz

  Proponuję zajrzeć do tego tekstu:
  http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4108

  Fragment:
  „(…) We wspomnianym akcie szczególnie niebezpieczny dla Polski jest punkt 3, brzmiący, jak następuje: „in the case of heirless property, the provision of property or compensation to assist needy Holokaust survivors, to suport Holokaust education, and for other purposes”, co się wykłada, że w przypadku własności bezspadkowej, dochody z niej, albo zadośćuczynienie będą przeznaczone na potrzeby ocalałych z holokaustu, na wspierania edukacji o holokauście oraz na inne cele. (…)”

  W obszarze występowania zasad prawa rzymskiego przy braku testamentu czy spadkobierców ustawowych majątek przechodzi na skarb państwa, bez względu czy nam się to państwo podobało czy nie.

 21. aleksandraniemirycz napisał(a):

  Proszę nie powoływać się na pana, którego uważam za manipulatora! Co do punku 3, to obowiązuje prawo międzynarodowe, a nie ustalenia ustawodawcy danego kraju, więc nie martwiłabym się na zapas:)
  Nadal nie wiem, skąd w manipulacjach wzięła się kwota „65 miliarfów”, może dla podgrzania nastrojów???

  Uważajmy na manipulatorów!!!

 22. nagor napisał(a):

  @piko
  Witaj , Jakbyś chciał i mógł wstawić w notcce kopię tego artykułu .
  http://naszeblogi.pl/49237-morawiecki-premierem-wojna-chazarow-z-szabes-gojami
  Uważam , że warto

 23. piko napisał(a):

  @aleksandraniemirycz

  „Proszę nie powoływać się na pana, którego uważam za manipulatora!”

  Gdybym wcześniej wiedział że uważa go Pani za manipulatora to może bym się nie powoływał 🙂
  Powołałem się bo za takiego go nie uważam. Poza tym zacytowałem z jego felietonu fragment amerykańskiej ustawy o której była rozmowa.

  Nie ukrywam, że lubię Michalkiewicza ale jeżeli ma Pani jakieś dowody na jego manipulacje to proszę podać. Jestem osobą która krytycznie podchodzi do różnych opinii, zawsze staram się konfrontować różne zdania i samemu wyciągać wnioski. Może zweryfikuję swój stosunek do Michalkiewicza.

  A wracając do meritum czyli 65 mld $ to przytoczę fragment tekstu z tej strony:
  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/amerykanscy-zydzi-chca-od-polski-zwrotu-230,198,0,1851078.html

  ” (…)Sprawa jest o tyle kontrowersyjna, że Żydzi, którzy w efekcie wojny stracili swoją własność w naszym kraju, zadośćuczynienie już otrzymali. W pierwszym wypadku płatnikiem były Niemcy. Traktat między RFN a Izraelem z 1952 roku zagwarantował wypłatę 3,5 miliarda marek jako zadośćuczynienie. Na tym się jednak nie zakończyło, bo Niemcy Zachodnie wspierały Tel Awiw gospodarczo i finansowo przez lata. Ostateczne szacunki mówią, że wartość tej pomocy sięgnęła nawet 60 mld marek.

  Kiedy Polską rządził Władysław Gomułka, ówczesny I sekretarz KC PZPR, doszło do innego porozumienia, tym razem z władzami USA. Na sejmowych stronach z łatwością można odnaleźć wyczerpującą odpowiedź, jakiej udzielił minister skarbu w rządzie SLD Wiesław Kaczmarek. W 2002 roku organizacje żydowskie zgłaszały podobne do dzisiejszych roszczenia i z wnioskiem o wyjaśnienie tej kwestii wystąpił jeden z posłów.

  W dokumencie czytamy: „W latach 1948-1971 rząd polski zawarł szereg układów z rządami państw obcych, na mocy których Polska wypłaciła rządom tych państw stosowne odszkodowania z tytułu mienia pozostawionego lub znacjonalizowanego w Polsce po II wojnie światowej.

  Mienie, o którym mowa, stawało się własnością państwa polskiego, a zobowiązania odszkodowawcze przejęły na siebie rządy państw układających się z Polską. W związku z powyższym nie mogą być zaspokajane przez Polskę roszczenia osób fizycznych i prawnych dotyczące mienia objętego tymi układami. Jednym z nich był układ zawarty z rządem Stanów Zjednoczonych z dnia 16 lipca 1960 r.

  W układzie przyjęto kwotę 40 mln dolarów, jaką rząd PRL zgadza się zapłacić rządowi Stanów Zjednoczonych z przeznaczeniem na całkowite uregulowanie i zaspokojenie wszystkich roszczeń obywateli Stanów Zjednoczonych zarówno osób fizycznych, jak i prawnych z tytułu nacjonalizacji i innego rodzaju przejęcia przez Polskę mienia oraz praw i interesów związanych z mieniem przejętym przed wejściem w życie układu”.

  Z tej odpowiedzi wynika, że owe porozumienie wyczerpuje żądania w stosunku do państwa polskiego obywateli USA. Bezpodstawne wydają się również apele ze strony amerykańskich kongresmenów, skoro to właśnie z rządem tego kraju już 55 lat temu zawarliśmy porozumienie. Tymczasem roszczenia wracają, a szacowana przez organizacje żydowskie kwota z reguły nie jest nigdy mniejsza niż 60 miliardów dolarów.(…)”

  Temat roszczeń-uroszczeń żydowskich zasługuje na kilka notek a nie na komentarz pod tekstem zacnej @Pink Panther y.

  ps.
  Zwrot mienia oczywiście należy się każdemu kto ma do tego prawo. Państwo polskie powinno w pierwszej kolejności zaspokoić roszczenia obywateli RP.

 24. piko napisał(a):

  @nagor
  Znam ten tekst. Uważam że warto się zapoznać. Od rana wisi na S24 ma 500 odsłon i 6 komentarzy, jak widać nie cieszy się specjalnym powodzeniem i spadł do piwnicy.

  Dałeś link, jak ktoś ma ochotę to przeczyta. Może powiel go, będziesz miał notkę 🙂

 25. nohood napisał(a):

  @navigo:
  oczywiście argument z pomnikiem dziadków w większości przerośnięty, co nie znaczy, że całkowicie chybiony.
  jeśli państwo płaci dla zachowania pamięci, to nikt nie powinien w polsce płacić za pochówek i utrzymanie cmentarzy, gdyż państwo nie tylko zobowiązuje się ustawowo zapłacić ze względu na pamięć, ale też przekazać lewej firmie pieniądze na dowolne inwestycje, gdyż taki zapis znalazł się w ustawie o wieczystym funduszu na rzecz wybrańców. nie widzę powodu dla którego państwo miałoby wyróżniać w polsce pamięć o żydach. dla mnie to jest niepojęte. mamy sytuację analogiczną jak za komuny, gdy płaciliśmy za pamięć naszych morderców i prześladowców, z których zresztą większość( jeśli piszemy o większościach) była pochodzenia żydowskiego, lub podlegała ich rozkazom.

 26. nohood napisał(a):

  http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/FDD5038D8ED8BA08C12581ED0057666D/%24File/2084.pdf

  przejrzałem nazwiska:
  ast i anzel to stara wiara prezesa jeszcze z czasów pc.
  czym jest pis w swoim przeznaczeniu?

 27. nohood napisał(a):

  @navigo:
  przejrzałem szerzej kontekst. zajrzałem do materiałów fundacji dziedzictwa kulturowego.
  jeśli rzeczywiście przez tą instytucję będą wydatkowane pieniądze, to ok.
  pozostaje pytanie o proporcjonalne wyważenie potrzeb.

  pozdrawiam

 28. nohood napisał(a):

  navigo:
  środki nie były przeznaczone na fundusz celowy, lecz na zasilenie funduszy wieczystego fundacji, co w moim przekonaniu daje podstawy do dowolnego korzystania z tych środków na wniosek warszawskiej gminy żydowskiej

  dla porównania
  W latach 2012-2015 na ochronę dziedzictwa narodowego za granicą państwo wydało blisko 65 mln zł

 29. nohood napisał(a):

  navigo:
  100 mln na jeden żydowski cmentarz w jednym roku
  i połowę tej kwoty na wszystkie inne ośrodki pamięci polskiej za granicą wydane w ciągu 3 lat.
  co oznacza, że pamięć żydów jest ważniejsza niż pamięć polaków więcej niż 30 krotnie- określając proporcje szacunkowo i celowo je zaniżając

 30. nohood napisał(a):

  i oczywiście nikt się z tego nie tłumaczy, podobnie jak z innych gwałtownych zmian, bo i po co?
  ciemny lud kupi bajkę o konieczności nakręcania koniunktury gospodarczej za pożyczone w jp morgan kredyty, morawiecki otworzy centralny ośrodek transportu lotniczego, tak aby mosad mógł wygodnie kontrolować cały proces ewakuacji żydów do polski gdy usa zaczną rozróbę w iranie. to wszystko jest tak czytelne, że aż boli.

 31. E.B napisał(a):

  @Nagor 14.21

  Piko ma rację. Wstaw tu ten artykuł, jako swoją pierwszą notkę i zarejestruj się wreszcie.
  Temat jest ciekawy i można będzie o tym porozmawiać. Ja to przeczytałam i mam pewne uwagi.

 32. cisza1 napisał(a):

  @aleksandraniemirycz 14:13

  Piszesz:
  „Nadal nie wiem, skąd w manipulacjach wzięła się kwota „65 miliarfów”, może dla podgrzania nastrojów???
  Uważajmy na manipulatorów!!!”

  To NIE manipulacja ale rzeczywistość obecna od wielu lat w niepoprawnych mediach polskich.
  W RM wielu publicystów mówiło o takiej kwocie (ok.67 mld $). Ale może to tylko „moherowa” manipulacja? Nie!
  Podaję link z portalu money.pl, który nie ma nic wspólnego z RM, z prawicą też nie.

  „Amerykańscy Żydzi chcą od Polski zwrotu 230 mld zł

  Żydzi z USA ponownie apelują o zwrot pieniędzy za majątki utracone podczas II wojny światowej w Polsce. By głos był bardziej donośny poprosili o wsparcie wpływowych polityków. Efektem tych starań jest list 46 kongresmenów do Johna Kerry’ego. – Postawa polityków amerykańskich jest irytująca. Znów nas traktują „z buta”, ale równie źle świadczy to o Żydach – mówi Money.pl Wiesław Kaczmarek, były minister skarbu, który zajmował się tą tematyką jeszcze za rządów SLD. – Mienie zawsze ma właściciela albo spadkobierców i to rzecz absolutnie podstawowa – odpowiada mu były Ambasador Izraela w Polsce Szewach Weiss /…/
  .
  Rzeczywiście w 1997 roku Sejm przyjął ustawę na mocy której Polska zwraca od lat mienie gmin żydowskich. Na tej drodze te organizacje odzyskały już wiele budynków publicznych.

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/amerykanscy-zydzi-chca-od-polski-zwrotu-230,198,0,1851078.html

  Oddano gminom także cmentarze. Wiele z nich miast remontować sprzedali. Czy ten warszawski nie należy do gminy? Czy dbanie nie obciąża właściciela?

  RM, oskarżane wcześniej o antysemityzm ( sprawy sądowe ) wobec grózb likwidacji zmieniło orientację, wyrzucono J.R.Nowaka, B.Wolniewicza. Nie oskarża już PIS (PC) o sprzyjanie żądaniom amerykańskich żydów. „Pogodziło się” z ww, by istnieć (?).
  Obserwujmy los Lasów Państwowych, które miały być sprzedane. Teraz mamy nadwyżki, więc może PIS da żądającym czystą gotówkę, bez potrzeby „afery z lasami”, wszak zebrano ogromną ilość podpisów przeciwko ich sprzedaży.

  Pozdrawiam

 33. aleksandraniemirycz napisał(a):

  @Piko

  Dziękuję za tak szczegółową i merytoryczna odpowiedź.
  Nie zagłębiałam się specjalnie w tę tematykę, ale wygląda na to, że sprawa została już dawno wyjaśniona, uregulowana i nie powinno być z tym problemów. Oczywiście, hucpiarskie żądania trzeba odpierać, przywołując stosowne dokumenty.

  Co do pana felietonisty – wyraźnie napisałam, że to moja opinia, czy raczej odczucie. Kilka razy zmroziły mnie jego teksty, wyraźnie antysemickie – i – moim zdaniem – obliczone na wywoływanie takich nastrojów. Wiele lat temu poczytałam trochę na tema prowokacji carskiej „ochrany” z wykorzystaniem rozpowszechnianej broszury, spreparowanej fałszywki „Protokoły mędrców Syjonu” i analizowałam, jak to działało, kiedy próbowano to w Polsce „odgrzewać” – w czasie jakiegoś kolejnego politycznego przesilenia. Od dawna już nie czytuję tego pana, ale kilka dni temu obejrzałam polecany przez kogoś, kogo cenię, filmik z jego występem – i zmroziło mnie to po prostu. Nawoływanie do samobójstwa JK nie było jedyną rzeczą, która jest tam odrażająca. Można byłoby zrobić na tym przykładzie analizę manipulacji medialnej, ale nie wiem, czy warto – wnioski każdy niech sam wyciąga. Na szczęście nie ma cenzury internetu. Tyle, że zrobił się z niego ściek, w którym trudno odróżnić prawdę od fałszu, zwłaszcza jeśli ta prawda z fałszem sprytnie wymieszana.

  Jeszcze raz powtórzę: wiem, że są środowiska, którym przyprawiona Polsce antysemicka „gęba” bardzo by się przydała – a przecież Rzeczpospolita ma bogatą tradycję tolerancji i pomocy Żydom – również w czasie, kiedy groziła za to śmierć z ręki okupanta – Niemców. Ale o tym nie muszę chyba przypominać. Ta manipulacja w raporcie, o której pisze Pink Panther – oskarżanie Narodowców o okrzyk „na drzewach… syjoniści” – celowa zamiana „komunistów” ze skandowanego hasła, też służy przyprawianiu nam tej „gęby” i powinna zostać przez nasz MSZ koniecznie wyjaśniona.

  Serdecznie pozdrawiam.

 34. aleksandraniemirycz napisał(a):

  Ciszo droga,

  To oczywiste, że musimy bardzo dbać o swoje sprawy i nie ulegać hucpiarskim żądaniom. Przyznasz jednak, że formuła „Żydzi z USA” z domyślnym wielkim kwantyfikatorem jest, delkatnie mówiąc, mało precyzyjna.
  Granda z Lasami Państwowymi to był oczywisty „skok na kasę”; tyle że – jak mniemam – w interesie konkretnych oszustów, a nie takiego czy innego narodu.
  Co do złych ewentualnych poczynań rządu – naszym wielkim dramatem jest brak rzetelnej, merytorycznej opozycji, która patrzyłaby „na ręce” i alarmowała w przypadku nieprawidłowości. PIS był taką opozycją – i dzięki temu złodziejstwo zostało pogonione. Ale – wiadomo, że „każda władza korumpuje”, więc i PIS warto uważnie obserwować, na razie – choćby dla zasady.

 35. aleksandraniemirycz napisał(a):

  Nohoodzie, piszesz o „proporcjonalnym wyważeniu potrzeb” – ale to ogromnie trudne.. Byłam w Jerozolimie, widziałam polskie groby i tablice – zadbane! W czasie II wojny wielu Polaków tam przebywało, wiele dobrego się działo dla Polski – i te ślady pamięci, a także drzewka Sprawiedliwych w Yad Vashem – mówią same za siebie. Państwo Izrael istnieje wprawdzie dopiero od 1948 roku, ale ma z Polską dobre relacje, niszczenie ich byłoby dla nas również szkodliwe.
  Hucpiarskie lobby z USA – to inna kwestia, i tu należy dawać odpór, to jasne.

  Co do możliwej wojny z Iranem – wydaje się, że różne „teatry” wojenne są brane pod uwagę, Iran akurat mało prawdopodobny. Bardzo się tych dążeń do wojny boję, ale zdaje się, że nie są one domeną jednego tylko kierunku…
  Musimy się bardzo dużo modlić.

 36. boson napisał(a):

  @AN

  Gorąco zalecam powstrzymanie się przed szastaniem owym „antysemityzmem” – Pani łzawa „uczuciowość” tego nie usprawiedliwia – polecam wypowiedź ks. prof. Chrostowskiego:

  który znakomicie tłumaczy różnice między anty-semityzmem, anty-judaizmem i anty-żydowskością. Polecam.

 37. aleksandraniemirycz napisał(a):

  Boson

  Na tym poziomie nie zamierzam dyskutować.

  Ksiądz Chrostowski jest bardzo mądrym człowiekiem.
  Chciałam – może naiwnie, przekazać dokładnie to samo, w inny sposób.

  PS. Proszę już do mnie się nie zwracać, nie będę chciała odpowiedzieć, najwyżej popłaczę sobie w kąciku, jak o łzawa sentymentalistka, jeśli jeszcze raz zastosuje Pan argumentum ad personam.

 38. piko napisał(a):

  @aleksandraniemirycz

  Zostawmy p. Michalkiewicza z boku. Ważne żeby polski rząd pilnował naszych interesów. Nie jest to zapewne proste ale nikt nie mówił że będzie łatwo. 🙂

  Pozdrawiam

 39. Trzmielka napisał(a):

  @aleksandraniemirycz

  Ci „amerykańscy Żydzi”, o których pisze @Cisza1, to na przykład Światowy Kongres Żydów, w którym pełnią oni wiodącą rolę. Szkalowanie Polski za rzekomy antysemityzm i współpracę z Niemcami jakoś dziwnie zaczęło się i narastało po wystąpieniu jego szefa w 1996 roku.

  W 1996 na kongresie Światowego Kongresu Żydów w Buenos Aires Israel Singer, sekretarz generalny Kongresu, zakomunikował: „Ponad trzy miliony Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. My nigdy na to nie pozwolimy. (…) Będziemy im to powtarzać dopóki Polska ponownie nie zamarznie. Jeśli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań będzie publicznie atakowana i upokarzana na forum międzynarodowym”.

  Oryginalny tekst jego wystąpienia jest na stronie Iwo Pogonowskiego:

  http://www.pogonowski.com/display_pl.php?textid=55

  Pozdrawiam 🙂

 40. aleksandraniemirycz napisał(a):

  @Piko,
  Oczywiście tak. A że nie jest łatwo, to wiemy aż za dobrze.
  Pozdrawiam!

 41. aleksandraniemirycz napisał(a):

  @Trzmielka

  Tak, chyba tak to właśnie było. Wcześniej pamięć tego, co się działo w czasie wojny, była za świeża i takie kłamstwo by nie przeszło.
  Przeciętni Amerykanie nie za bardzo wiedzą, gdzie leży Polska… Nie wspominając nawet o znajomości historii. Niemcy nam raczej nie pomogą w walce z oszczerstwami.
  Tak na marginesie, strasznym błędem było niedokonanie uczciwej reprywatyzacji i zwrotu majątków prawowitym spadkobiercom po 1989 roku, dopuszczenie do „uwłaszczenia się” oszustów, bo to dodatkowo zaciemnia obraz, również w sprawie roszczeń żydowskich. Ale to temat na bardzo długą rozmowę.

 42. cisza1 napisał(a):

  @ ALL

  Gdy o tych, uchodzących za „antysemickie” sprawach mówią Polacy (Pogonowski, Michalkiewicz, dawniej Wolniewicz i inni), to można nas swobodnie oskarżać.
  Gdy jednak o tym pisze i mówi Żyd, sprawa staje się dla poprawnych kłopotliwa.

  Prof. Norman Finkelstein, Żyd urodzony w USA, jego rodzice przeżyli obozy koncentracyjne w okupowanej Polsce, w swojej książce” Przemysł (przedsiębiorstwo) Holokaust” odkrywa kulisy organizacji syjonistycznych typu World Jewish Congress czy World Jewish Restitution Organization.

  Mówi tak:
  „Pewne żydowskie elity do spółki z rządem USA wykorzystują straszliwe cierpienia milionów Żydów eksterminowanych w czasie wojny, jak i tej małej garstki która pozostała, dla zysku. W trakcie tej bezwzględnej ekspoloatacji i w pewnym stopniu dzięki niej powstały i rozwinęły się pojęcia takie jak antysemityzm czy zaprzeczenie istnienia Holocaustu.”

  W wywiadzie prof. Finkelstein mówi o procesie wytoczonym Polsce:
  „Oficjalnie dowiemy się tego 14 grudnia w Nowym Jorku /2000r./, podczas pierwszego przesłuchania świadków. Domyślam się jednak, że World Jewish Congress skarżyć będzie Polskę o ok. 65 mld dol.! Na tyle szacują oni wartość mienia, które po wojnie pozostało po polskich Żydach.”

  Filmik wart obejrzenia:
  https://www.youtube.com/watch?v=sCPf-OTDQyw

  http://niepoprawni.pl/blog/1087/holocaust-industry
  http://3obieg.pl/przemysl-holocaustu-norman-finkelstein-jak-odpierac-ataki-na-polske

 43. boson napisał(a):

  skoro o filmikach:

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi